forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Kratki rezovi by Paka01
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 50

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 16/02/2022 : 11:32:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
FRIEREN: BEYOND JOURNEY'S END



Scenarij: Kanehito Yamada
Crtež: Tsukasa Abe
Godina objavljivanja: 2021.
Izdavač: Viz Media
Žanr: fantasy



(napomena: osvrt obuhvaća samo prvi tankobon)

Koliko sam uspio uhvatiti po internetu, Frieren u zadnje vrijeme stvara popriličnu pompu među ljubiteljima fantasy mange tako da sam odlučio provjeriti o čemu se tu točno radi, pogotovo zato što me u zadnje vrijeme drži nekakva manga-mania, a i odavno nisam pročitao stvarno dobar fantasy. Inače mi nije praksa čitati serijale koji još uvijek aktivno izlaze, no znatiželja je ipak bila jača tako da sam ipak bacio oko na prvi tankobon.

Ukratko, tresla se brda, rodio se miš.

Znači, glavni lik je Frieren, vilenjačka čarobnica koja je unatoč mladolikom izgledu stara preko tisuću godina, a pratimo je u periodu života nekih 70ak godina nakon što je s nekolicinom ljudskih heroja porazila zlog tiranina koji je prijetio stanovništvu kraljevstva. O samoj bitci s tiraninom saznajemo retroaktivno, kroz flashbackove, dok je glavna tema priče odnos Frieren prema njeni ljudskim suborcima koji za razliku od nje stare puno brže. Nakon što jedan od njih umre od starosti koju Frieren praktički i ne osjeća, naša će glavna junakinja otići na putovanje kako bi se pokušala postati bliskija s ljudima. Recenzenti po netu su među pozitivnijim stvarima spominjali emocionalnu težinu koju ovakva priča donosi, no moram priznati da ja to nisam osjetio te da sam kroz ovaj tankobon prošao poprilično ravnodušno bez da me se ijedan od likova nešto posebno dojmio. Također, worldbuilding (koji se također spominje kao veliki plus) mi je isto tako poprilično štur i klišejiziran, kao da sami autori i nisu neki pretjerani fanovi fantasyja tako da se drže već 100 puta prežvakanih značajki žanra.

Crtež mi, iako je sasvim pristojno detaljan, ostavlja hladan i industrijski dojam te je poprilično sterilan, odnosno nema tu toplinu i dubinu da bi mogao kvalitetno i uvjerljivo oživjeti Frierenin svijet. Iskreno, čisto sumnjam da ću ostalim tankobonima davati ikakvu šansu jer, iako ovaj prvi nije toliko loš, vidim da se spominje da u sljedećima kvaliteta pomalo opada tako da mislim da je bolje uložiti vrijeme u nešto kvalitetnije.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 18/02/2022 : 13:17:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
PUNISHER: Rođen



Scenarij: Garth Ennis
Crtež: Darick Robertson, Lewis Larosa, Leandro Fernandez
Godina objavljivanja: 2001. - 2003.
Izdavač: Marvel (Fibra)
Žanr: ratni / akcijski



Ennisov Punisher... Godinama ga već odgađam, a ne znam ni ja sam zašto. Uvijek mi je djelovao kao jedan od onih stripova koji se svakako "moraju" pročitati, no moram priznati da me pomalo bilo strah hoće li mi, nakon pustih hvalospjeva i konstantnog uvrštavanja u top-liste najboljih Marvel stripova, očekivanja biti opravdana. Znate već kako to inače ide s često hvaljenim stripovima, zna se dogoditi da ih očekivanja pojedu.

No, ako je suditi po ovoj prvoj knjizi, izgleda da to ovdje neće biti slučaj. Sve tri priče koje donosi prva Fibrina knjiga ostavljaju dojam nevjerojatno zabavnog akcijskog stripa koji je dušu dao za popodnevno čitanje, kada treba pustiti mozak na pašu. Nema ovdje neke prevelike dubine, Punisher ide i tuče po svemu šta se miče i to je manje-više to. Moram biti iskren i reći da mi nekad upravo treba tako nešto. Iako je sami lik Punishera u tom trenutku bio star već nešto više od 25 godina, Ennisov angažman je takav da ga se može pratiti bez apsolutno ikakvog predznanja, samodostatan je i ne zahtjeva nikakav drugi popratni materijal.

Kao što rekoh, prva Fibrina knjiga sadrži tri priče od kojih prva, Rođen, funkcionira kao svojevrsni uvod u lik i djelo Franka Castlea prije nego što je postao Punisher. Radi se o čistokrvnom ratnom stripu kod kojeg je za crtež zaslužan meni sasvim prosječni Darick Robertson. Nije mu stil sam po sebi loš, no čovjek ima nevjerojatnih problema s nekonzistencijom lica likova, tako da se isti likovi mogu itekako razlikovati od table do table. Druga priča, U početku donosi nam pravu pravcatu makljažu kod koje se vidi prava srž Punishera kao lika; malo govora i puno metaka. Larosin crtež je sasvim korektan, ne mogu se požaliti. Treća priča, Irska kuhinja po meni je i najbolja u ovoj prvoj knjizi jer donosi puno zanimljivih i upečatljivih likova, dok sama priča ima nešto veću dubinu nego prva. Ennis ovdje malo skida nogu s gasa te daje priči i likovima prostora da se razviju.

Za sada Ennis i Punisher nisu razočarali (čak naprotiv) te stoga jedva čekam pročitati i ostale knjige. Mogla bi ovo biti jedna skroz opičena adrenalinska vožnja!

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 18/02/2022 15:04:18
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 18/02/2022 : 20:32:04  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Stvarno ne znam šta ti je toliko dobro kod irske kujne, ali Ennisov Punisher Max je mnogo, mnogo više od popodnevnog-mozak-na-pašu čitanja Paka.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 18/02/2022 : 21:02:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Stvarno ne znam šta ti je toliko dobro kod irske kujne



Pa napisao sam gore. Za razliku od prve priče (ne gledajući Born kojeg promatram kao samostalnu cjelinu) Irska Kuhinja ima više dubine, odnosno nije obična pucačina, plus ima zanimljive likove koji nisu obične prazne ljušture već djeluju razrađenije nego ijedan lik iz prve priče.

quote:
Originally posted by naker
ali Ennisov Punisher Max je mnogo, mnogo više od popodnevnog-mozak-na-pašu čitanja Paka.



Ne mogu suditi cijeli serijal jer još nisam pročitao ništa osim ove prve Fibrine knjige.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 18/02/2022 21:03:27
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 18/02/2022 : 22:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ennis počinje silovito i već sa Rođenjem je utabao stazu za ono što sledi. Zver je gladna, rat rađa rat.


Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/02/2022 : 00:19:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Štajaznam, meni je to bila čisto okej priča, no ništa posebno.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/02/2022 : 12:03:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Štajaznam, meni je to bila čisto okej priča, no ništa posebno.


+1 za pakinja (u smislu da je irska kuhinja bolja)

moje ocene svojevremeno:
Rođen 4/5
U početku 4.5/5
Irska kuhinja 5/5
Majka Rusija 4.5/5
Gore je dole,crno je belo 5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 19/02/2022 12:04:07
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 20/02/2022 : 21:27:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
THE WRONG EARTH: Night & Day



Scenarij: Tom Peyer
Crtež: Jamal Igle
Godina objavljivanja: 2021.
Izdavač: Ahoy Comics
Žanr: superherojski



Nešto više od dvije godine je prošlo otkad su nam Tom Peyer i Jamal Igle donijeli The Wrong Earth (recenzija), vodeći naslov relativno nove izdavačke kuće Ahoy Comics. Ukoliko ste čitali originalnu mini-seriju, sjetiti ćete se da je završila svojevrsnim cliffhangerom tako da je samo bilo pitanje vremena kada ćemo dobiti nastavak. Prije otprilike godinu dana isti nam je autorski dvojac napokon donio novo poglavlje priče u vidu mini-serijala Night & Day.

Očekivano, nastavljamo točno tamo gdje smo stali. Dragonfly i Dragonflyman su još uvijek zarobljeni na "krivim" Zemljama, međutim jako brzo dolazi do njihovog susreta na Earth-Zeta, trećoj Zemlji čije smo naznake tek jedva vidjeli pri kraju originalnog mini-serijala. Priča se dodatno komplicira uvođenjem još novog neočekivanog negativca.

Moram priznati da sam zadovoljan izvedbom, baš kao i kod prvog dijela priče. Peyer inteligentno vodi radnju te se još jednom uspješno poigrava s klišejima superherojskog žanra. Iz njegovog se pisanja vidi da vidi da čovjek naprosto voli žanr i odlično ga poznaje. Night & Day još jednom pokazuje da Peyer ima izbiljne planove s ovim serijalom; iako sam očekivao da će priča ovdje završiti, izgleda da je to tek još jedno poglavlje u puno većoj priči čiji ćemo zaključak trebati pričekati još neko vrijeme. Peyer malo po malo gradi pravi pravcati novi superherojski univerzum i živo me zanima u kojem će smjeru ići u budućnosti.

Igle za olovkom standardno dobar, crtež mu je jako lijep, čist te itekako odgovara priči. Nisam se nešto pretjerano susretao s njegovim radovima (izuzev The Wrong Earth, jel) tako da ne znam kakav je inače, no kroz ova dva mini-serijala pokazao se kao sasvim solidan crtač.

Sljedeće poglavlje priče, svojevrsni "event" stiže nam već ovog proljeća, u nešto drugačijoj izvedbi nego što smo do sada imali prilike vidjeti, no o tom po tom. Jedva čekam vidjeti što nas čeka.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/02/2022 : 05:10:25  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ennisov Punisher je meni za sada bas stripcina! stripcina! Kada sam nedavno u decembru krenuo da citam nisam mogao da se zaustavim dok nisam progutao prve 4 Darkvudove knjige za 3 dana.

Rodjen je malo remek delo, prazacetak Panisera i verujem da cemo se vratiti ovoj prici u Veli Fordzu sa nekim objasnjenjima za sam kraj. Brutalna napeta i iskrena ratna prica bez ulepsavanja. Kao film Vod Olivera Stouna ali jos brutalnije. 10/10

U pocetku bese... je bas to sto mu ime kaze, novi pocetak serijala, Panisera pokusava CIA da iskoristi u svoje svrhe ali on odbija i krece ludilo i rokanje. 10/10

Irci iz kuhinje Vidim da mnogi kritikuju ovu epizodu ali meni je bila odlicna sem one pucnjave na onom teretnjaku/muzeju. Ima dosta sporednih likova kojima svima pokusava da se da na vaznosti pa je mozda to malo zbunjujuce i iritirajuce ali mi nije smetalo. Najdojmljiviji lik je deda bivsi kasapin za Irce. 9/10
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/02/2022 : 15:14:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Na neki nacin moze se Ennisov Punisher podeliti na 2 dela, jedan komicni i sa bas prenaglasenim nasiljem, i drugi realisticniji, mozemo reci vise drama nego triler/krimic. U "komicnom" prevladava Barakuda (a i "mocvara" je na tragu mu), a ovi "ozbiljniji" su Valley Forge, Rođen i jos koji. Plus sve price između.

Ali da, dopalo mi se kako je Paka napisao, da se strip doima kao zabavan akcijski strip, mada mi je drugo pojavljivanje Barakude vec dojadilo (i ja bih ga ubio da mogu :D ), i u principu mi vise leze ove "realisticnije drame", tipa Valley Forge, mada stvarno pase i samo pustiti mozak na pasu jer Ennis pise na nacin da nije dosadno.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 22/02/2022 : 19:09:09  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Lepo opisano, Punisher Max je strip sa dva lica. Samo po meni komični momenti i XXL nasilje se mogu lako pronaći kod drugih stripova, dok ovakvu kritiku američke spoljnje politike baš i ne.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/02/2022 : 20:31:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Kako da sad postavim novi osvrt kad ste se uhvatili Punishera?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 22/02/2022 : 21:39:03  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Pa dobro ako je Berserk onda može
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/02/2022 : 22:26:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
BERSERK: The Black Swordsman



Scenarij: Kentaro Miura
Crtež: Kentaro Miura
Godina objavljivanja: 1989. - 1991.
Izdavač: Dark Horse
Žanr: dark fantasy



Eto, trebalo se dogoditi da Miura umre pa da se napokon pokrenem i uhvatim se Berserka. Mislim, godinama mi već stoji na onoj nepresušnoj "za pročitati" listi, no konstantno sam ga odgađao nadajući se da će Miura prije ili kasnije završiti serijal tako da ga mogu pročitati cijelog odjedanput. Međutim, kad je prošle godine došla vijest o njegovoj smrti shvatio sam da je jedini izbor koji imam ili pročitati ovo što je do sada izašlo i prihvatiti činjenicu da vjerojatno nikad neću vidjeti kraj ili pak ne pročitati uopće.

Otprilike negdje na trećini prvog tankobona shvatio sam da će ovo biti jedna vrhunska epopeja koju bi bilo šteta propustiti samo zato što će najvjerojatnije ostati nedovršena. Iako je The Black Swordsman tek prvi (a ukupno gledano ujedino i najkraći) storyarc, Miura me automatski uvukao u Gutsov brutalni svijet. Radnja je poprilično in medias res te kroz ova tri tankobona ne saznajemo gotovo ništa o univerzumu Berserka, no naprosto mi je bilo nemoguće odlijepiti oči od papira. O likovima saznajemo vrlo malo kroz ovu priču te nam Miura zapravo ostavlja puno više pitanja nego što daje odgovora, no pri kraju trećeg tankobona donosi neke elemente za koje automatski znamo da će kasnije igrati jako bitnu ulogu. Kao šlag na kraju, posljednje poglavlje je ustvari prolog sljedećeg velikog storyarca The Golden Age koji se često uzima kao vrhunac serijala. Tu nas Miura vraća natrag u prošlost, u najranije dane Gutsovog života te zapravo kreće prepričavati cijeli njegov origin. Ako je suditi po ovom uvodu, The Golden Age bi trebao biti nešto stvarno posebno i jedva čekam baciti se na čitanje.

Crtež je fantastičan. Ne samo zbog toga što je poprilično detaljan, već i zato što je jasan, čist i atraktivan te nije niti malo statičan. Akcijske scene su pune života, fluidne su i nevjerojatno zanimljive za gledati. Za razliku od mnogih stripova koji su puni akcije, Miura me tjera da se zadržim na svakoj tabli, kao da govori da se isplati svaku od njih detaljnije promotriti.

Berserk se za sada pokazao kao itekako itrigantno štivo te ne mogu niti zamisliti što me čeka u budućnosti.

////

Jel dobro nakeru?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 22/02/2022 : 23:17:16  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Tu si u pravu, ne možeš ni zamisliti

Nego, opaska glede crteža: u početku još i nije neki problem,
ali kako su brojevi odmicali Miura je postajao dramatično bolji,
čemu taj sićušni format baš i ne odgovara ..
Deluxe sve skupa diže na novu razinu, ali nije baš jeftino.
Šteta što DH nije išao s originalnim formatom.


Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 22/02/2022 : 23:51:10  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
@Paka, sad si se iskupio za Punishera Šalu na stranu, uživaj u ovom epskom stripu
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 23/02/2022 : 10:00:34  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Kad se već priča o Berserku, je li serijal prekinut na nekom klifhengeru ili zadnji tankobon daje neki kraj priče, bar ono "kraj epizode"? :D
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/02/2022 : 10:01:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Odgovorite mu bez spoilera, molim Još nisam došao do kraja.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 23/02/2022 : 17:03:35  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Nisam ni ja čitao zadnjih par poglavlja, čekam papir -
ali, koliko čujem, moglo bi se smatrati nekakvim završetkom,
iako bi svašta ostalo nedorečeno
(s tim da je ovo rekla-kazala, stekao sam takav dojam ..
pojma nemam, nisam previše zagledao baš da izbjegnem spojlere).

Držim fige da nastave i dovrše -
Miurini pomoćnici su dokazali da su sposobni za sjajan crtež,
pitanje je samo je li ostavio kakve smjernice za priču
(kruže glasine, ali se ništa službeno još ne zna).

Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 23/02/2022 19:20:30
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 23/02/2022 : 19:07:42  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Thanks
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 23/02/2022 : 19:56:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Ko bi rekao da će rasprava o Berserku da se rasplamsa na američkom delu foruma? Živeli red i organizacija!

Ne bih Miurin crtež zvao čistim - baš suprotno. Pogotovo taj raniji deo je najsličniji Devilmanu (ne mislim na originalni strip, već na čitavu "franšizu") i tu nema baš ničeg novog, osim što je smešten u neko pseudo-srednjovekovno okruženje. Sve kasnije je bolje.

Nisam čitao najnovija poglavlja, pa ne mogu da odgovorim na pitanje. Prošlo je dugo vremena otkako sam poslednji put čitao Berserk, pa mi nije lako vratiti se zbog nekoliko poglavlja.


In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/02/2022 : 22:07:28  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Od kada je preminuo Kentaro Miura desila se eksplozija video analiza Berserka na jutjubu pa evo par videa za zainteresovane:





Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/02/2022 : 09:09:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus

Ko bi rekao da će rasprava o Berserku da se rasplamsa na američkom delu foruma? Živeli red i organizacija!




Ovaj topic ti je bosanski lonac, ima svega i svačega Amerikanaca, francuza (doduše sad više ne, ali svejedno), domaćih stripova, itd... Samo Bonelli nedostaje Šta ima veze, glavno da se priča.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 24/02/2022 : 09:26:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Pa dobro, ima i barem dva Bonellija

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/02/2022 : 17:29:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
To računaš one crossovere? Ajde, može proć.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
Page: of 50 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000