forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Kratki rezovi by Paka01
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 50

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 16/11/2022 : 11:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Dobro je što (još uvek) imaš volje da pišeš o pročitanom. Više stvari sam pročitao upravo na tvoju preporuku, evo baš poslednje pričicu Finding Batman. Ja isto vodim neke svoje evidencije i mini beleške, ali me (uglavnom) mrzi da pišem nešto duže, samo kad me nešto ono baš pukne u glavu, pa da podelim sa ljudima i preporučim.

Bajdvej, Kill Them All mi je dosta sličan po konceptu sa Sexcastle, meni čak i bolji, ali to stvarno nije bitno koji je bolj, oba su odličan provod.
Baš pre neki dan sam ponovo pročitao i Assassin Nation koji je Starks samo pisao, ali je isto potpuno opičen, sa dosta humora. Jedina zamerka mi je što je Image napravio cicijaški trejd: bukvalno samo strip i jedan jedini dodati list nakon stripa, ništa naslovnice, ništa dodaci... Mislim, uglavnom me baš briga za dodatke, retko kad je to nešto na šta potrošim više od par minuta da samo pregledam, ali kod Assassin Nation su na kraju originalnih sveščica bile super "top liste ubica" onako kako su se menjale u zavisnosti od radnje u stripu (ko je čitao zna o čemu pričam).

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!

Edited by - KuntaKinte on 16/11/2022 11:57:34
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 16/11/2022 : 13:36:42  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast, Paka! Lijepa je to brojka Samo jako dalje
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 16/11/2022 : 13:46:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Čestitke Paka! Glavno da te još drži i da i dalje uživaš u čitanju i osvrtima!

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/11/2022 : 12:06:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
THE VISION



Scenarij: Tom King
Crtež: Gabriel Hernandez Walta, Michael Walsh
Godina objavljivanja: 2015. - 2016.
Izdavač: Marvel
Žanr: SF, superherojski



Nedavno mi je stigao The Vision hardcover pa pomislih kako je to taman pravo vrijeme da ponovno pročitam ovaj fenomenalni mini-serijal. Na prvo čitanje ima nekoliko godina me očarao, a usudim se reći da mi je na drugo još bolji.

Prva stvar koju bi spomenuo je to da se ovaj strip može čitati bez ikakvog predznanja o Marvelovom univerzumu tako da je pogodan i za one koji nisu preveliki ljubitelji superheroja. Sve vezano za Visionovu prošlost je na jednostavan način objašnjeno unutar stripa, no i unatoč tome ovo je jedna samodostatna priča.

Što se samog stripa tiče, za mene je ovo moderno remek-djelo. King je kroz dvanaest brojeva uspio ispričati jednu bezvremensku priču o pitanjima poput "što znači biti čovjek?" i o ljudskoj želji da pripada, da bude dio zajednice i da ga se prihvati kao jednakoga. To što su u glavnim ulogama androidi samo pojačava spomenute moralne dvojbe i pitanja koja ovaj strip postavlja, na sličan način kao što to rade recimo stripovi s antropomorfnim životinjama. Vision, android i član Avengersa koji je prema svojim riječima "spasio svijet 37 puta", seli u kuću u idiličnom predgrađu i zasniva obitelj koja se sastoji od savršene žene androida, dvoje djece androida i psa androida. Neobična obitelj koja na sve načine pokušava biti normalna, jednaka svim drugim savršenim obiteljima iz predgrađa... No ovakva obitelj nikako ne može biti normalna, kako zbog svoje prirode, tako i zbog prirode drugih ljudi i kad ih jedan nesretni događaj izbaci iz kolotečine, spirala nesreće će se početi odmotavati...

Kao što rekoh, ovo je strip koji postavlja neka poprilično interesantna pitanja te nas tjera da se zamislimo nad svojim postupcima prema drugim ljudima, bilo da se radi o obitelji, prijateljima, voljenima ili pak potpunim neznancima, slučajnim prolaznicima. Budućnost svakim danom biva sve bliža i neke stvari koje su nekada davno u našem društvu bile tabu danas napokon postaju općeprihvaćene (neke brže, neke sporije) te King ovdje postavlja pitanje hoćemo li biti spremni izaći iz svoje komfor zone kako bismo prihvatili tuđu sreću koju možda isprva ne razumijemo.

Waltin crtež također pridonosi sveukupnom dojmu s obzirom da čovjek vjerno dočarava atmosferu "savršeno uređenih" predgrađa američkih gradova koje tako često znamo vidjeti u filmovima i serijama. S druge strane, kada priča to zahtjeva, Walta prikazuje tjeskobu i egzistencijalni užas na takav način da ih praktički možemo osjetiti kroz kadrove.

Jednom kad se krene s čitanjem The Visiona teško je stati, jer ovo nas djelo tjera da ga ne ispuštamo iz ruku dok ga ne progutamo u cijelosti. Nije tajna da volim Kingove stripove, no opet ću reći da se radi o jednom od najvažnijih i najkvalitetnijih stripovskih scenarista u posljednjih desetak godina. The Vision spada u sami vrh njegovih radova te ga svakome preporučujem.


“If you prick us, do we not bleed?
If you tickle us, do we not laugh?
If you poison us, do we not die?
And if you wrong us, shall we not revenge?"

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 24/11/2022 : 23:02:57  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Upravo završio Vision i šta reći sem tapšati. Kada dođem sebi pokušaću da ostavim osvrt, ali ovo je remek delo

Pakinjo kakve se sve bonus stvari dobijaju uz ovo tvrdokoričeno izdanje jer vidim da dolazi na skoro 500 stranica?
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 25/11/2022 : 15:31:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Scenariji, skice naslovnica i tabli, mislim da je i jedan esej unutra... Ma ništa posebno sve u svemu. Tj bar meni ništa posebno s obzirom da nisam neki preveliki ljubitelj takvih bonus materijala, nisu mi pretjerano zanimljivi.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/11/2022 : 23:05:14  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Upravo završio Vision i šta reći sem tapšati. Kada dođem sebi pokušaću da ostavim osvrt, ali ovo je remek delo

Pakinjo kakve se sve bonus stvari dobijaju uz ovo tvrdokoričeno izdanje jer vidim da dolazi na skoro 500 stranica?


čitao si ČK Viziju ili stranjsko izdanje?
ako je inostrano,da li ima plaćen vrldvajd za područje Srbije?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 25/11/2022 : 23:30:02  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Prodavnica ima worldwide prava za ceo svet!

Dobro ajde, verovatno nema za Severnu Koreju.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/11/2022 : 17:48:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
SUPERMAN: The Death of Superman - 30th Anniversary Special



Scenarij: Razni autori
Crtež: Razni autori
Godina objavljivanja: 2022.
Izdavač: DC Comics
Žanr: superherojski



S obzirom da se ove godine obilježava 30. godišnjica eventa The Death of Superman u DC-u su odlučili okupiti ekipu koja je radila na originalnom stripu prije 30 godina (Jurgens, Simonson, Bogdanove, Ordway, itd...) te ih zadužiti za nekolicinu kratkih priča koje će biti inspirirane spomenutim eventom.

Svjestan sam da The Death of Superman nije neka bog zna kakva priča sama po sebi, no meni je to uz Watchmen bio prvi superherojski strip koji sam ikad pročitao tako da mi je ostao baš u dragom sjećanju. Nažalost, ove priče jednostavno nisu uspjele u potpunosti uhvatiti štih originalne priče, mada je lijepo vidjeti neka poznata autorska lica nakon toliko dugo godina.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 28/11/2022 17:48:57
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 30/11/2022 : 18:02:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
THE SPIRIT: The Corpse Makers



Scenarij: Francesco Francavilla
Crtež: Francesco Francavilla
Godina objavljivanja: 2017.
Izdavač: Dynamite
Žanr: krimić/pulp



Čim je naznačeno da Francesco Francavilla radi i crtež i scenarij na nekon stripu, odmah je jasno o čemu bi se žanrovski trebalo raditi. Sukladno očekivanjima The Corpse Makers je krimi-pulp priča s najpoznatijom kreacijom Willa Eisnera u glavnoj ulozi i moram priznati da sam ovako na prvi pogled bio itekako znatiželjan vidjeti što je to Francavilla skuhao.

Krajnji je rezultat nažalost ispod očekivane razine kvalitete. Iako je Francavillin ekspresivni i atmosferični crtež uvijek lijepo vidjeti, čini mi se kao da je ovo poprilično zbrzano odrađeno te mu fali pokoja minijatura ili detalj zbog kojih bi ostavio upečatljiviji dojam. Scenaristički gledano, ovo je poprilično loše. Bezidejno, šablonski, nemaštovito i odrađeno tek tako... Niti je karakterizacija likova iti malo znaimljiva, niti zaplet nudi išta vrijedno spomena. Iskreno, ukoliko bi ovo nekome bio prvi susret s The Spiritom, mislim da bi ga odbilo od čitanja iti jednog drugog njegovog stripa.

Žao mi je vidjeti Francavillu kako praktički gubi vrijeme na ovakve bezvezne projekte umjesto da se uhvati Black Beetlea kako bog zapovida i napokon privede priču kraju. Prošlo je već predugo vremena otkad smo ga vidjeli u akciji.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/12/2022 : 16:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
JUSTICE LEAGUE: Last Ride



Scenarij: Chip Zdarsky
Crtež: Miguel Mendonça
Godina objavljivanja: 2021.
Izdavač: DC Comics
Žanr: superherojski



Last Ride nije nešto pretjerano originalan strip, no moram mu priznati da me u neočekivano puno navrata uspio ugodno iznenaditi.

Sami početak nam daje do znanja da se radnja događa u bliskoj budućnosti u kojoj Liga nije ono što je bila, neki (u početku) nepoznati događaj uzrokovao je razdor između Batmana i Supermana te tim više ne funkcionira kao što je nekada funkcionirao. Međutim, igrom slučaja Lobo biva uhvaćen od strane Green Lantern Corpsa i Liga ga dobiva zadatak čuvati do datuma suđenja za mnogobrojne zločine. S obzirom da se kao jedino sigurno mjesto za čuvati ga čini planet Apokalips (pust nakon posljednjeg okršaja s Darkseidom), u tajnosti ga prebacuju upravo tamo, no pokazati će se da u mnogobrojnim kutovima svemira vlada veliki interes za Lobovu glavu.

Kao što rekoh, ništa pretjerano originalno, no izvedba je više nego zadovoljavajuća. Zdarsky piše priču koja se jako brzo odvija (no svakako mi ne djeluje isprazno kao (za sada) njegov run na Batmanu), a u nekim trenucima nas prebacuje i u prošlost kako bi smo svjedočili događajima koji su doveli od stanja Lige u kojemu je nalazimo na početku priče. Moram priznati da neke twistove uopće nisam očekivao i sasvim su me ugodno iznenadili, tako da mi je ovih sedam brojeva proletjelo u tren. Istina, ima tu i nekih nebuloza, posebno vezanih za Batmana i njegov karakter, no sveukupni dojam je sasvim zadovoljavajući. Ukoliko tražite jedan lagani akcijski blockbuster kod kojeg nećete uspjeti predvidjeti svaki korak koji će likovi poduzeti, svakako bih preporučio ovaj strip.

Za kraj, čisto bi samo kratko spomenuo i crtež. Mendonca je crtač s kojim se nisam susretao do sada tako da ne znam kakvi su mu ostali radovi, no ovdje je sasvim korektan. Odradio je posao kako je trebalo i to je to, nije baš da sad nešto pretjerano iskače iz prosjeka. Oku ugodan, niti malo eksperimentalan i eto ga.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 02/12/2022 16:38:39
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 11/12/2022 : 18:27:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
KRATKI "KRATKI REZOVI"
JUSTICE SOCIETY OF AMERICA #1

Johns je ponovno za kormilom JSA, ovo bi moglo biti zanimljivo. Priča se u ovom broju tek postavlja, no već mi djeluje baš interesantno i pratiti ću s popriličnim interesom. Zanimljivo je da stvari započinju na sličan način kao i onaj njegov prvi run na JSA, smrću Dr. Fatea. Također, retroaktivno ubacivanje novog lika, Golden Age Red Lanterna, nije nešto pretjerano originalno, no živo me zanima gdje će otići s tom idejom, pogotovo jer na taj način donekle pobija neke stvari iz svog vlastitog runa na Green Lanternu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 11/12/2022 18:28:19
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/12/2022 : 19:23:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
DOOMSDAY CLOCK



Scenarij: Geoff Johns
Crtež: Gary Frank
Godina objavljivanja: 2017. - 2019.
Izdavač: DC Comics
Žanr: superherojski



Činjenica da Watchmen ne treba nastavak je, nadam se, sama po sebi razumljiva i jasna. O njemu su puno toga rekli drugi ljudi čiji je talent za pisanje i analiziranje puno kvalitetniji od moga tako da se ne bi sada po tko zna koji put otkrivao toplu vodu. Međutim, iako je nastavak nepotreban, on postoji. Tu je i lagao bih kad bi rekao da me niti malo ne zanima kako je ispao.

Sveukupno gledano, jako sam zadovoljan. Iskreno rečeno nisam baš puno očekivao, no usudio bih se reći da je Geoff Johns ovdje napravio jedno od svojih boljih djela, a da je pritom nama čitateljima podario jednu itekako razrađenu i dobro promišljenu priču koja mi je od prve do posljednje stranice držala pažnju. Naravno, ima ona svojih mana, no o tome ćemo kasnije.

Sama ideja da se spoje svijetovi Watchmena i DC univerzuma mogla je krenuti krivo na 100 načina, no Johns je ovdje još jednom pokazao da nije ušao u ovaj projekt praznoglavo, već da su detalji radnje pomno smišljeni i razrađeni. Posebno mi se sviđa dio priče vezan za problematiku prevelike učestalosti postojanja ogromnog broja superheroja u SAD-u u odnosu na ostatak svijeta. Cjelokupni svijet DCevih superheroja na ovaj način možemo promatrati kroz jednu potpuno drugačiju prizmu za koju bih volio da se još pokoji put tu i tamo pojavi u budućnosti.

Što se pak tiče likova iz Watchmena, drago mi je da Johns nije na neke jeftine načine vraćao likove koji nisu bitni za sveukupnu priču. Iskreno, očekivao sam da će se Nite Owl i Silk Spectre pojaviti, no na kraju mi je drago da nisu s obzirom da ovo ipak nije njihova priča i realno gledano, ne bi imali čime pridonijeti. S druge strane, Mothmanova uloga je vrhunski uklopljena te su mi poglavlja u kojima se on pojavljuje među dražima u cijelom stripu.

Ukratko, Doomsday Clock je slow-burner koji malo po malo otkriva sve svoje adute. Kao što sam spomenuo, ima tu mnogo podzapleta i paralelnih priča koje se međusobno više ili manje isprepliću, no jedna od onih koje su me itekako zainteresirale je povratak Justice Society of America koji je izveden baš zanimljivo i kvalitetno.

S druge strane, treba biti iskren i reći da Doomsday Clock definitivno ima svojih problema. Recimo, cijeli Ozymandiasov plan stoji na klimavim nogama, a višebrojne promjene tog plana su na kraju uspjele samo izazvati zbunjenost kod mene tako da mi zapravo i nije jasno što je u stvari htio postići. Također, novi likovi Marionette i Mime su sami po sebi skroz okej, no njihova priča kao da na kraju nije otišla nigdje te mislim da ih se nije trebalo razvlačiti kroz svih dvanaest brojeva. No i unatoč tim nekim manama, ovo je jedan više nego solidan strip koji planiram nabaviti na papiru i pročitati ga još nekoliko puta. Čini mi se da će mi sa svakim sljedećim čitanjem otkriti neke nove skrivene detalje.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 23/12/2022 : 22:02:38  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi stoji x godina na listi za čitanje i stalno ga guram pod tepih. Nisam kupio ČK izdanje, čekam da počnu da ga prodaju za kikiriki, a nije mi se dalo da ga čitam na ingliš.
Čekao sam i da neko negde napiše nešto što bi me ubedilo da je vredan čitanja.
Sad ga ova tvoja recenzija možda gurne malo napred i upadne preko reda.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 23/12/2022 : 22:28:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
secam se da sam citao
al se ne secam sta sam citao
(bez zajebancije)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 25/12/2022 : 18:35:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
S obzirom da se bliži kraj godine, a vjerojatno neću stići ništa više napisati od osvrta, rezime za 2022. godinu se sastoji od 62 osvrta sve skupa na ovoj i francuskoj temi, plus još dvije recenzije za sajt. Više nego duplo slabije nego prošle godine, al šta je tu je, puno više posla i obaveza imam, nije se stiglo toliko čitati. Bit će bolje valjda U novu godinu idemo hrabro, nadam se da će me želja za pisanjem još držati. Hvala što čitate i komentirate.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/01/2023 : 17:42:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
THE MANY DEATHS OF LAILA STARR



Scenarij: Ram V
Crtež: Felipe Andrade
Godina objavljivanja: 2021.
Izdavač: BOOM! Studios
Žanr: magični realizam



Kada Smrt u jednom trenutku sazna da će ostati bez posla zbog rođenja djeteta koje će jednog dana otkriti besmrtnost, ne preostaje joj ništa drugo nego otići u svijet smrtnika kako bi spriječila spomenuto otkriće. Međutim, preuzevši tijelo netom preminule djevojke Laile Starr, Smrt će lutajući među ljudima malo po malo promijeniti način na koji gleda svijet..

Okej, jasno mi je zbog čega će neki povlačiti paralele s Daytripperom, no odmah ću reći da je meni osobno Laila Starr puno bolji strip te da bi, ako bi ga baš morao uspoređivati s nečim, rekao da mi najprije ostavlja dojam izgubljene epizode Sandmana. Ovdje imamo jednu mirnu i polaganu priču koja nas odmah kroz prvih nekoliko stranica uljulja u svijet koji su stvorili V i Andrade te nas odmjerenim korakom i bez ikakve žurbe vodi za ruku kroz sanjivo indijsko podneblje. V priše jako lijepo, poetski, no istovremeno tako jednostavno i svima razumljivo.

Upravo to smještanje u radnju u Indiju još jedan faktor po kojem Laila Starr odskače od uobičajne šablone, jer iako bi ova priča mogla praktički jednako funkcionirati u bilo kojem kutku svijeta, Andradeovi kadrovi Indije na kojima koristi jarke, upečatljive, a nerijetko i psihodelične boje ostavljaju nevjerojatno snažan utisak. Bilo da prikazuje užurbane ulice indijskih gradova ili pak morske motive u scenama kada se radnja odvija na plažama, Andradeov crtež je na visokoj razini od prve do zadnje stranice te je sinergija tekstualnog i vizualnog aspekta priče u ovom stripu pogođena baš kako treba.

Nakon čitanja sam imao onaj baš lijepi osjećaj kad sam sebi kažem "e ovo je stvarno vrijedilo". Strip je taman toliko ležeran da vas opusti nakon dugog dana na poslu, a istovremeno je i toliko nevjerojatno lijep i privlačan tako da ga ne možete ostaviti dok napokon ne saznate kako će završiti. Definitivno preporučam.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 04/01/2023 17:44:14
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 04/01/2023 : 18:29:35  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam i ja Leiu Starr, bila je na puno listi top stripova 2021 pa sam se zainteresirao i baš je fora strip koji ostavi dobar, zadovoljavajući osjećaj nakon čitanja . Baš ovo što si napisao, više Sandman, manje Daytripper (na sreću!)
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 04/01/2023 : 19:44:28  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Osećaj mi je bio sličan, jedva čekam domaće DW izdanje na papiru:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=46648&REPLY_ID=2489550

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!

Edited by - KuntaKinte on 04/01/2023 19:45:01
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 07/01/2023 : 16:14:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

THE NICE HOUSE ON THE LAKE

Scenarij: James Tynion IV
Crtež: Alvaro Martinez Bueon
Godina objavljivanja: 2022.
Izdavač: DC Comics
Žanr: SF triler





Nedavno sam ovdje napisao osvrt ovog serijala dok još nije bio dovršen. Danas sam pročitao posljednja dva broja pa evo da iznesem potpune dojmove:

Na kraju ipak nisam nešto pretjerano zadovoljan. Kad se sve skupa zbroji i oduzme, sama premisa je interesantna, no dojma sam da bi sve ovo bilo puno bolje da je barem 3-4 sveske kraće i da ima manje likova. Ovako od ove gomile likova imamo svega njih nekoliko koji su dobili kakav-takav karakter, a drugi su tu čisto da popune prostor.

Također, nije mi se svidjelo to što u posljednjoj svesci nismo dobili neki konkretan kraj, već je pozornica postavljena za nastavak. Nakon ovoliko otezanja još sad da čekam sljedeći dio priče? Teško, mislim da ću ipak preskočiti...

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 07/01/2023 : 21:32:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
AQUAMAN by Rick Veitch



Scenarij: Rick Veitch
Crtež: Yvel Guichet
Godina objavljivanja: 2003. - 2004.
Izdavač: DC Comics
Žanr: superherojski, fantasy



Ima nekih 13-14 godina kad sam tek počeo s čitanjem američkih superherojskih stripova, naišao sam na run Ricka Veitcha na Aquamanu. Bilo je to vrijeme kad je Aquaman još uvijek bio poprilično marginaliziran superheroj čiji su najbolji dani (ilitiga run Petera Davida) odavno prošli, a proći će još pristojan broj godina dok ga se ne uhvati Geoff Johns i ponovno ga popularizira.

Gledano ovako s vremenske distance, neobično je vidjeti veterana poput Ricka Veitcha da se hvata u koštac s likom kao što je Aquaman, no s druge strane čitatelji i (malobrojni) fanovi su tada vjerojatno očekivali nekakvu ekstremnu i originalnu reimaginaciju lika. Nešto sam slično i ja očekivao kad sam krenuo čitati ovaj run, međutim iz nekog razloga nikad nisam odmakao dalje od četvrte ili pete sveske. Nedavno sam stoga baš odlučio pošto-poto pročitati cijeli run (12 brojeva) u komadu, da tu "zadaću" napokon skinem s dnevnog reda.

Ukratno, ne mogu reći da sam zadovoljan, niti malo. Prvih nekoliko brojeva stvarno lijepo krene zapravo, pogotovo zato što je Veitch odlučio udaljiti Aquamana od ostatka DC univerzuma te ga stavlja u jedno novo okruženje inspirirano keltskom mitologijom. Smjer je to koji u stvari ima potencijala te ga se moglo sasvim lijepo istražiti, međutim ne znam je li Veitch jednostavno nije imao volje ili šta je već bilo u pitanju, no nakon tih par početnih brojeva priča jednostavno iz sveske u svesku postaje sve lošija, banalnija i bezveznija. Gotovo sve sveske negdje od pete pa do završne dvanaeste sastoje se od glupastih, praktički nepotrebnih i nezanimljivih dijaloga te šaketanja i tučnjava koje su tu čisto kako bi se popunio prostor. Likovi su jako loše karakterizirani te mi je na momente bilo gotovo neugodno čitati sve te stvari koje pričaju, a radnja (koja je realno mogla stati u maksimalno 6 sveski) je nevjerojatno spora, razvučena, nezanimljiva i repetativna.

Crtež Yvela Guicheta također nije nešto čime se ovaj run može ponositi, no opet, ovisi o ukusu... Nije to neka A klasa crtača, no u početku mi je njegov polukarikaturalni špicasti bio čak i simpatičan, zanimljiv. No kasnije kao da je i on izgubio tu početnu volju i krenuo je zabušavati. Crtež mu je postajao sve nemarniji iz sveske u svesku, tako sam ga jedva gledao do kraja runa.

Eto, vjerojatno ovo nitko ionako ne bi pročitao, al čisto da za svaki slučaj kažem ako ste ikako slučajno bili znatiželjni, preporučam da ipak preskočite.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 09/01/2023 : 19:27:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
BATMAN: Failsafe



Scenarij: Chip Zdarsky
Crtež: Jorge Jimenez
Godina objavljivanja: 2022.
Izdavač: DC Comics
Žanr: superherojski



Znam da se mnogi neće složiti sa mnom, no svejedno tvrdim da je prva priča Zdarskyjevog runa jedna od slabijih Batmanovih priča koje sam pročitao u posljednjih nekoliko godina. S obzirom da Zdarsky trenutno uživa status svojevrsne DCeve zvijezde očekivao sam u najmanju ruku jako dobru i slojevitu priču, no nažalost dobio sam poprilično iritantno djelo koje ne nudi skoro pa ništa osim sumanute over-the-top akcije.

Što se tiče same radnje, ovdje se Batman i ostatak Bat-obitelji suočavaju s praktički savršenim i neranjivim protivnikom kojemu Batman skoro pa ne može naći manu i ne zna kako ga poraziti. Zbog toga će se odlučiti na neke poprilično radikalne poteze ne bi li nekako došao do pobjede.

Međutim, problem je u tome što taj negativac meni kao čitatelju uopće ne izgleda ni uvjerljivo niti opasno, dok Batmanovi potezi kao da uopće nemaju nikakvu težinu ni efekt dok iz sveske u svesku postaju sve idiotskiji, bezvezniji i nevjerojatniji u najgorem mogućem smislu te riječi. Razrada priče je bože sačuvaj, sveske se većinom sastoje od nezanimljivog šaketanja, jeftinih dijaloga i niti malo napetih cliffhangera tako da nakon ovih 6 sveski jedva da mogu naći iti jednu pozitivnu kritiku.

Najbolja stvar cijele ove priče je u stvari crtež Jorgea Jimeneza koji mi se, zajedno s lijepim kolorom, jako sviđa, no nažalost to mi nije dovoljno kako bih Failsafeu mogao dati prolaznu ocjenu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 09/01/2023 : 21:53:20  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Jel planiraš čitati Chipovog Daredevila? Mnogi hvale njegov trk kao nešto najbolje od Daredevila ikada, meni neobjašnjivo zbog čega, voleo bih da čujem tvoje mišljenje
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 09/01/2023 : 23:03:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
U planu mi je svakako, al ko zna kad će doći na red.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 12/01/2023 : 13:31:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
SUPERMAN: Red & Blue



Scenarij: Razni autori
Crtež: Razni autori
Godina objavljivanja: 2021.
Izdavač: DC Comics
Žanr: superherojski



Ono što je Black & White kod Batmana, to je Red & Blue kod Supermana. Znači ovdje imamo šestodijelnu antologijsku seriju koja se sastoji od većeg broja priča na osam stranica, a koje su obojane isključivo crvenom i plavom bojom. Očekivano, vizualno je ovo jako zanimljivo s obzirom da možemo vidjeti gomilu autora koji svojim stilom odaju počast Supermanu. S druge strane, scenaristički me baš i nije oduševilo te mi je teško bilo probrati nekolicinu priča koje su mi se baš svidjele. Sve je to onako, prosječno i instant zaboravljivo nakon čitanja, ne ostaje dugo u sjećanju. Imam dojam da je rijetko koji scenarist bio nešto posebno inspiriran; prije mi se čini da je jedno bar 90% njih ovaj posao odradilo onako, bez ikakve volje, samo da se odradi. Očekivanja mi se definitivno nisu ispunila.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
Page: of 50 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000