forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Kratki rezovi by Paka01
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 50

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/01/2023 : 10:09:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
THE SHERIFF OF BABYLON



Scenarij: Tom King
Crtež: Mitch Gerads
Godina objavljivanja: 2015.
Izdavač: Vertigo
Žanr: triler



Deset mjeseci nakon pada Baghdada 2004. godine Chris Henry, amerikanac zadužen za treniranje buduće Baghdadske policije, nailazi na tijelo jednog od svojih regruta. Taj ga čin nagna da zagrebe ispod površine recentnih događaja te pokuša naći ubojicu. Međutim, izgleda da je istina nešto kompliciranija nego što mu se činilo na prvi pogled.

Iako sama premisa možda zvuči poprilično jednostavno, izvedba je iznadprosječna. Tom King je pisac čiji mi radovi odlično leže, tako da ni The Sheriff of Babylon nije iznimka. Ono što je bitno za naglasiti ovdje je Kingovo uspješno izbjegavanje nekih čestih klišeja koji prate priče vezane za intervencije SAD-a u Iraku. Nitko u ovom stripu nije prikazan kao ikakav spasitelj, odnosno ovdje nećete naći ikakvu patetiku ili američku propagandu.

King ovdje uspijeva prikazati priču iz gledišta više likova, od Chrisa koji je dio američke vojske, preko Sofije koja je iračkog porijekla, no život je provela u SAD-u pa sve do Nassira, bivšeg iračkog policajca kojemu se cijeli život vodi oko Iraka i iračke politike. Svatko od njih će se zbog svojih privatnih razloga priključiti istraživanju smrti regruta spomenutog u početku priče. Ako ćemo iskreno, moram priznati da sam se u par trenutaka pomalo pogubio sa stvarima o kojima King priča, no to ću pripisati svojoj iritantnoj navici da stripove čitam već dobro pospan i pred spavanje kad mi koncentracija nije na najvišoj razini tako da će Sheriff svakako dobiti još jedno čitanje prije ili kasnije. No i unatoč tome priča je tečna, napeta te kroz svih dvanaest sveski drži konzistentan nivo kvalitete.

Geradsov crtež sam spominjao već u nekim drugim osvrtima tako da se ovdje neću puno ponavljati. Meni on vrhunski odgovara i mislim da može poslužiti kao jedan od najboljih primjera kako se kvalitetno može iskoristiti digitalni crtež. Stil mu odlično dočarava koju god temu da prikazuje, tako da je i ovdje poprilično uvjerljivo prikazao sav kaos Baghdada. Pijesak i vrućina skoro pa možemo osjetiti na vlastitoj koži dok čitamo.

Sve u svemu, The Sheriff of Babylon je nezaobilazno štivo ne samo za ljubitelje američkog stripa, već i za ljubitelje političkih/ratnih trilera općenito. Bilo bi lijepo kad bi od Kinga vidjeli još nešto sličnog đira, van superherojskog svijeta malo za promjenu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1672 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 19/01/2023 : 11:29:47  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Ma da, sve rečeno, ovo je moderni must-read.
Ono po čemu bih najviše izdvojio SoB je surovo-realni prikaz skoro iz prvog lica potpunog haosa u Iraku.

Da se ne ponavljam:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=48358&REPLY_ID=2413968

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/01/2023 : 20:08:12  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
sad kad je markos odradio Brubišu,možda se baci na Kingove naslove.
Mada,sa obzirom da je ČK izdala Viziju,ne bih se bunio ni za Šerifa u izdanju ČK;kao ni za ostalo od Toma.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1672 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 20/01/2023 : 23:32:30  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Sumnjam. Mislim da im se Vision statistička greška, da im se omako jer je Marvel. King skoro sve radi za DC, ali ajd da vidimo nije nemoguće.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 25/01/2023 : 20:56:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
STRIPOVSKA BALJEZGANJA #10

U zadnje vrijeme osjećam određeno zasićenje po pitanju stripova. Jednostavno mi se skoro pa ništa ne da čitati, nemam volje. Kao da me konstantno drži nekakav presing da ima puno toga što moram pročitati, a onda kad se uhvatim nečega, skoro pa uopće nemam volje te čitam onako ravnodušno. Nekidan sam započeo "TMNT: Last Ronin" i trebalo mi je tri dana da pročitam prvu svesku. Baš sam se onako bezvoljno tjerao da čitam i kasnije se mislim, pa je li to uopće potreba? Toliko sam se navikao konstantno nešto čitati pa mi je čudno kad me uhvati osjećaj da nemam volje uzeti išta s police. A možda mi zapravo samo treba neki feelgood strip da me oraspoloži, da mi odmakne misli od posla, financija, preuređenja stana, kredita i sličnoga... Uzeo sam treću knjigu ČK Asterixa, baš ga nisam odavno čitao pa ću ga se uhvatiti malo prije spavanja. Nadam se da će mi Gali mrvicu popraviti raspoloženje.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 25/01/2023 : 21:21:34  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Preporučujem mali brejk od stripova i prelazak na neku knjigu.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11582 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 25/01/2023 : 22:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Znalo se i meni desiti par puta. Po mjesec dana nisam mogao pročitati nijedan strip.
Poslije opet osjetiš glad i vratiš se.

Meni je ove godine dobro došao ovaj izazov.

Have mercy
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1672 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 25/01/2023 : 22:23:55  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Ja nikad gladniji stripova. Starim, pa razmišljam još koliko imam vremena i koliko još mogu da pročitam, šta li?
Ali isto uhvatim sebe da razmišljam (pošto imam bolesnu potrebu da sve što započnem i završim): “Jebote, zašto čitaš ovo sranje DO KRAJA kad ima toliko toga boljeg i zabavnijeg?”
Problem je što sve ređe i ređe nalazim na to “bolje i zabavnije”.
Uhvatam se za autore, al to ne mora ništa da znači. Na primer, do skoro mi je Tynion bio ok, a sad izbegavam njegove stripove u širokom luku. Sad me recimo veoma raduju autorski stripovi Matt Kindta. Eto.
Ma ima toga dobroga… Samo lagano, ništa na silu.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!

Edited by - KuntaKinte on 25/01/2023 23:11:18
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 25/01/2023 : 22:35:19  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ono, gledanje Evangeliona ima tendenciju da ubije volju za životom :)
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11582 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 25/01/2023 : 22:38:12  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
I ja sam imao tu glupu naviku čitanja do kraja. Samo gubljenje vremena.
Ali oslobodio sam se. Sad znam bataliti nakon desetak stranica.


Have mercy
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6571 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 26/01/2023 : 00:03:25  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Nije glupo čitanje do kraja. Glupo je počinjanje čitanja nečeg što ne možeš pročitati do kraja.

Ali nekako mislim da je to više kod onih koji čitaju mnogo tj svašta, a rekao bih da su to čitači besplatne digitale, prvenstveno.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11582 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 26/01/2023 : 00:53:27  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Nije glupo čitanje do kraja. Glupo je počinjanje čitanja nečeg što ne možeš pročitati do kraja.

Ali nekako mislim da je to više kod onih koji čitaju mnogo tj svašta, a rekao bih da su to čitači besplatne digitale, prvenstveno.


Ti ko da si mene opisivao.

Have mercy
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6571 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 26/01/2023 : 01:00:27  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Ja se obradujem kad kupim svaki strip. Kad bih posle 10 strana morao da odustanem, mislim da bih pao u depresiju.

A skenovi, kao i mp3 muzika ili streaming, su nešto drugo. Ali korisno je kad ljudi koji čitaju dosta tako, ostavljaju utiske i informišu druge.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/01/2023 : 10:23:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Preporučujem mali brejk od stripova i prelazak na neku knjigu.



Ovo je zapravo jako dobra preporuka. Stoji mi već svega i svačega od knjiga na čekanju da ih se napokon uhvatim, a nikako... Možda bi stvarno trebao.

quote:
Originally posted by naker

Ono, gledanje Evangeliona ima tendenciju da ubije volju za životom :)



Šalio se ti ili ne, ovo je istina. Moram priznati da me Evangelion poprilično emocionalno iscrpio.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 26/01/2023 : 11:24:15  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Preporučujem mali brejk od stripova i prelazak na neku knjigu.


Potpis. Stalno radim mix, i odlican je osecaj, u poslednjih par godina redovno citam paralelno 2,3 knjige, u zavisnosti od raspolozenja, mix zanrova, ali klasici su lek za dusu, tu nema greske.

Skoro sam nabavio 3 sveske Ck Alhemicara, prvu nisam uspeo da zavrsim, mozda je greska ali ne ide. Sa druge strane Planetes je moja casica rakije.
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 28/01/2023 : 20:40:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

STRIPOVSKA BALJEZGANJA #10

U zadnje vrijeme osjećam određeno zasićenje po pitanju stripova. Jednostavno mi se skoro pa ništa ne da čitati, nemam volje. Kao da me konstantno drži nekakav presing da ima puno toga što moram pročitati, a onda kad se uhvatim nečega, skoro pa uopće nemam volje te čitam onako ravnodušno. Nekidan sam započeo "TMNT: Last Ronin" i trebalo mi je tri dana da pročitam prvu svesku. Baš sam se onako bezvoljno tjerao da čitam i kasnije se mislim, pa je li to uopće potreba? Toliko sam se navikao konstantno nešto čitati pa mi je čudno kad me uhvati osjećaj da nemam volje uzeti išta s police. A možda mi zapravo samo treba neki feelgood strip da me oraspoloži, da mi odmakne misli od posla, financija, preuređenja stana, kredita i sličnoga... Uzeo sam treću knjigu ČK Asterixa, baš ga nisam odavno čitao pa ću ga se uhvatiti malo prije spavanja. Nadam se da će mi Gali mrvicu popraviti raspoloženje.



Isto je i kod mene, jos od kraja prosle godine. Posao, obaveze, pa svetsko prvenstvo u fudbalu (koje sam mogao i da ne ispratim uopste), i od ove godine zdravstveni problemi. Ono kad imas tako jaku upalu pluca da ne mozes da citas ni Asteriksa jer te boli kad se smejes Zapocinjao sad u januaru dva puta Helblejzer: Od naprava svojih, stigao do treceg poglavlja, i ne mogu dalje... a stvarno dobro pocinje, nije do stripa.
U poslednja dva meseca prosle godine desetak procitanih stripova, samo dva stripa u januaru (bez Helblejzera). Prebacio se ozbiljno na filmove i poceo da citam vojnika Svejka.

(Steta sto nisam Helblejzerove Opasne navike ostavio za ovaj januar, uzitak hronicnog kaslja i smrada cigareta bi bio potpun).

Tako da najbolje ovo sto predlazu kolege forumasi, ostavis/mo stripove na nedelju-dve-tri, da se uzelis, i predjes na drugi hobi na neko vreme. Posle 25 dana pauze vec mi se vraca zelja. Odo da citam Hellishu.


Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 28/01/2023 : 23:00:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Isto i kod mene. Doduše ja nikada nisam ni čitao koliko ti čitaš. I plus sam u depri nekoj. Legao sinoć u krevet i uzeo Planetes da čitam: pročitam 3 strane, pa se vratim na početak, skapiram da bukvalno jedan kadar nisam zapamtio. Probao još jednom i odložio strip i pustio neki podkast. Trenutno mi prija da gledam seriju neku laganu, The Office, mozga bez 😆

Edited by - jagodanbg on 28/01/2023 23:03:14
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 07/02/2023 : 18:53:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
TEENAGE MUTANT NINJA TURTLES: The Last Ronin



Scenarij: Kevin Eastman, Peter Laird, Tom Waltz
Crtež: Kevin Eastman, Esau, Isaac Escorza
Godina objavljivanja: 2020. - 2022.
Izdavač: IDW
Žanr: superherojski



Mislio sam da ću kroz ovih pet brojeva proletjeti s lakoćom, međutim teško mi je uopće opisati koliko me smorio ovaj strip. Mislim ajde, nije sad da sam neki ekstra preveliki fan Kornjača (volio sam crtani kao dijete i to je to), al očekivao sam da ću s Posljednjim Roninom dobiti nekakvu kombinaciju šarma spomenutog crtića i ozbiljnijeg scenarističkog pristupa koji se dao naslutiti kako iz samog naziva stripa, tako i iz kratkog sadržaja.

Ne znam, ovo mi je bilo baš mučenje. Dosadno, nemaštovito, by-the-numbers, predvidivo... Nazovite to kako god hoćete, al nikako se nisam mogao uživjeti u radnju niti mi je bilo iti malo stalo do likova. Ova će priča nekome tko nije navikao na slične "reimaginacije" možda i biti unikatna, nova i uzbudljiva, no meni koji sam ovako nešto vidio već 100 puta jednostavno djeluje lijeno i dosadno. Čak ni crtež nije nešto ekstra zanimljiv i teško bi mu dao ocjenu više od "okej je". Nije baš da sam imao prevelika očekivanja, al nadao sam se jednom malo ozbiljnijem stripu s pristojnom dozom humora. Na kraju nisam dobio skoro pa ništa.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 07/02/2023 : 21:12:13  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Bio sam ubeđen da je ovo štivo za tebe.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/02/2023 : 10:27:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Bio sam ubeđen da je ovo štivo za tebe.



I ja, al eto... Možda sam bio u krivom raspoloženju dok sam čitao, no čini mi se ipak da sam manje-više zasićen ovim "mračnim i ozbiljnim" rebootovima nekih laganih i zabavnih junaka. Više recimo cijenim ono što je Mark Russell radio s Flintstonesima i Snagglepussom ili recimo J.M. DeMatteis sa Scooby Apocalypse (nisam pročitao kompletno, al ovo što jesam mi je baš zabavno). Ovakvi The Dark Knight Returns klonovi su već postali dosadni... Pisao sam slično i o Catwoman: Lonely City u recenziji na glavnom sajtu.

S druge strane, čitao sam nešto malo ovog redovnog TMNT serijala u izdanju IDW-a i to mi se čini za klasu bolje od Posljednjeg Ronina.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 15/02/2023 : 17:24:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
AQUAMAN: Andromeda



Scenarij: Ram V
Crtež: Christian Ward
Godina objavljivanja: 2022.
Izdavač: DC Comics
Žanr: SF / triler



Andromeda je trodijelni mini-serijal (na nešto većem broju stranica po sveski nego inače) koji nam donosi jednu zanimljivu i napetu priču koju prvenstveno treba gledato kao Elseworlds, odnosno ne uklapa se u širi spektar DCovog univerzuma.

Svijet je to u kojem ne znamo postoje li superheroji, dok je Aquaman tek urbana legenda za koju su tek rijetki čuli. Realno gledajući, sam Aquaman je tek sporedni lik u ovoj priči, dok je u glavnoj ulozi tim istraživača/vojnika na podmornici koja istražuje neobičan fenomen u najzabačenijem kutku Tihog oceana. Zvuči poznato? Da, moram priznati da je premisa i mene pomalo podsjetila na Milliganov i Ribićev Sub-Mariner: The Depths, no Andromedu ipak ne bih nazvao kopijom pošto tu ima dovoljno "mesa" za uživanje u priči.

Kao što rekoh, spomenuti tim iz podmornice istražuje neobičnu letjelicu koja je iz svemira pala ravno u Point Nemo, najudaljeniju točku Tihog oceana od bilo kakvog kopna (ova lokacija nije izmišljena za strip, postoji i u stvarnom svijetu), međutim nisu jedini s obzirom da je letjelica pobudila pažnju kako Aquamana, tako i njegovog već nam poznatog neprijatelja Black Mante.

Što se tiče pozitivnih stvari, rekao bih da iako ideja same priče nije pretjerano originalna, izvedba joj je više nego zanimljiva jer ovakvo pojavljivanje Aquamana u tek rijetkim situacijama baš stvara jedan zanimljiv osjećaj napetosti i misterije koji se provlači od početka do kraja priče. Stavljajući naglasak na obične ljude umjesto na Aquamana dubine oceana u kojem se radnja događa djeluju mračnije i strašnije nego kad ih gledamo iz Aquamanove perspektive. Uvelike tu pridonosi i odličan Wardov crtež koji nam svojim modernim stilom odlično dočarava beskrajno prostranstvo dna oceana, no istovremeno nam ne dopušta da proniknemo u sve njegove tajne. Pomalo sam bio skeptičan u početku, no svakom stranicom mi se crtež sve više sviđao. Sviđa mi se i to što o ovom svijetu ne saznajemo baš puno, worldbuildinga praktički i nema jer se autor fokusira isključivo na aspekt ove priče i to je to. Drago mi je da se nije išlo previše u širinu.

S druge strane, ono gdje je Ram V po meni zakazao je karakterizacija likova. Istina, trudi im se dati nekakav back-story, no svi oni svejedno djeluju poprilično generično i bezkarakterno, šablonski. Također, moram priznati da mi uključivanje Black Mante u priču izgleda manje-više bespotrebno jer njegovi postupci ne ostavlja nekakav trajniji efekt. Rekao bih da se priča mogla jednako kvalitetno ispričati i bez njega, al eto, valjda je kontao "Šta je heroj bez svog najvećeg neprijatelja?".

No, sve u svemu sam zadovoljan! Ugodno me iznenadio ovaj mini-serijal i drago mi je što mogu reći da ga svakako preporučam za čitanje.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/03/2023 : 19:31:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Jutros je umra od jednog tipa iz osnovne mi škole otac.
Nisam s tim tipom blizak uopće, al družili smo se ko dica... S ocem sam mu radio par sezona u hotelu, i uvik je bio super čovik. Kad smo bili dica, prijateljima i meni je bilo super šta je on bija jedina odrasla osoba u Podgori za koju smo znali da čita stripove. Ima je sve redovne i extra Zagore (uredno posložene na polici u regalu), čak i taj mitski Zagor Extra broj 1, Zagor Priča, koji niko od nas nikad nije ni vidija uživo osim u njega doma. I šta je najbolje, bija je skroz susretljiv po pitanju tih stripova, uvik nam je dopušta da uzmemo par komada doma za pročitat, al pod uvjetom da ih vratimo u istome perfektnome stanju u kojemu su bili i kad smo ih uzeli.

Fala ti barba Tonći i adio, tvoje posuđivanje Zagora jednome je mulcu itekako usadilo ljubav prema stripovima.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 03/03/2023 : 19:45:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
ANT-MAN: Ant-Iversary



Scenarij: Al Ewing
Crtež: Tom Reilly
Godina objavljivanja: 2022.
Izdavač: Marvel
Žanr: superherojski



Ako ništa, jedina pozitivna stavka ovog užasnog najnovijeg Ant-Man & The Wasp filma leži u tome što me zaintrigirao da pročitam neki Ant-Man strip s obzirom da jako malo znam o ovom junaku. Nisam ništa previše istraživao, već sam onako napamet uletio u ovaj četverodijelni mini-serijal iz prošle godine.

Kažem, prije čitanja sam bio bez ikakvih očekivanja, no moram priznati da sam ostao više nego zadovoljan dobivenim, jer ovo je jedna skroz zabavna i opuštena priča koja mi je stvarno lijepo legla. S obzirom da se prošle godine navršilo ravno 60 godina otkad se Ant-Man prvi put pojavio u stripovima, Al Ewing je odlučio napisati slavljeničku priču koja će obuhvatiti sve likove koji su do današnjeg dana nosili Ant-Manov kostim. Napravio je to na jedan poprilično simpatičan način, uz puno humora i dobro osmišljene akcije, sve skupa praćeno odličnim crtežom Toma Reillyja čiji se stil mijenjao iz broja u broj, ovisno kojeg smo Ant-Mana pratili.

Iako se Ewing često pozivao na neke ranije događaje iz Ant-Manove 60-godišnje povijesti, učinio je to na pristupačan način i nije gušio s gomiletinom teško razumljivih podataka. Ako mene pitate, ovo je školski primjer kako sistematizirati više desetljeća povijesti u mali broj stranica, a da rezultat bude razumljiv i onima koji nemaju ranijeg čitalačkog iskustva s ovim likovima.

Definitivno preporuka ako volite Marvelove junake i čita vam se nešto zabavno i nepretenciozno.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 09/03/2023 : 17:12:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
HELL ETERNAL



Scenarij: Jamie Delano
Crtež: Sean Phillips
Godina objavljivanja: 1998.
Izdavač: Vertigo
Žanr: krimić, triler



Hell Eternal je još jedan u nizu manje poznatih radova Jamiea Delana, prvog scenarista Hellblazera, za Vertigo, a ovom mu se prigodom pridružio Sean Phillips kojeg najviše znate iz radova s Edom Brubakerom. Tematski gledano, da ne znate tko je scenarist i čitate priču, mogli bi lako pomisliti da je Phillips i ovdje surađivao s Brubakerom, no kad ipak malo dublje uđemo u stil pripovijedanja, osjeti se onaj Delanov pesimistično britanski štih kojim odiše i dobar dio njegovih Hellblazer priča. Ne znam točno objasniti na šta mislim, al ukoliko ste pročitali barem nekoliko njegovih priča, znati ćete o čemu govorim.

Što se same radnje tiče, ovdje pratimo troje britanaca od 20ak godina koji bivaju uvučeni u ralje neo-nacizma i svih posljedica koje jedan takav radikalni pokret nosi. Rekao bih da je neo-nacizam tek okidač radnje kroz koju zapravo pratimo spiralu samouništenja kroz koju prolazi glavna "junakinja". Junakinja sam namjerno stavio pod navodnike jer ovdje nema pozitivnih likova i praktički svaka osoba koja se pojavi u stripu je poprilično odbojna. Nije ovo strip koji će vas ostaviti u dobrom raspoloženju nakon čitanja, no eto, nije dug i ukoliko vam se čita neko ozbiljnije štivo za koje do sada niste čuli, slobodno uzmite Hell Eternal.

Phillipsov crtež mi je jako dobar i zapravo nemam nekih prevelikih zamjerki osim možda što sam navikao na kolor Elizabeth Breitweiser kod njegovih radova pa mi u malo drugačijim bojama izgleda neobično. Da se razumijemo, boje su svakako dobre, ipak ih je radio Matt Hollingsworth, no navika je navika Od Phillipsa uvijek znate što možete očekivati.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 09/03/2023 17:13:06
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 17/03/2023 : 17:05:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
BATMAN / SPAWN



Scenarij: Todd McFarlane
Crtež: Greg Capullo
Godina objavljivanja: 2022.
Izdavač: DC Comics / Image Comics
Žanr: superherojski



Eh... Nisam puno očekivao od ovog one-shot crossovera tako da ne mogu reći da sam razočaran, al svakako sam mislio da će priča ponuditi barem par mrvica vrijednih čitanja. Nažalost, McFarlane je ovdje nadrobio svega i svačega, a da pritom nije rekao ama baš ništa. Čini mi se da od ukupnih 48 stranica na tučnjavu otpada barem 75% tako da možete misliti na šta to sve skupa liči. I još uza sve to dijalozi su nekako čudni, drvenasti i neprirodni, kao da su zapeli u 90im godinama prošlog stoljeća. Priča je poprilično nekoherentna, ne znam koji je uopće bio McFarlaneov cilj, što je htio ispričati, jer ovo djeluje kao da je istrgnuto iz sredine neke duže epizode, plus naravno da ostavlja otvoren kraj za neki potencijalni nastavak...

S druge strane Capullov crtež mi je uvijek ugodan tako da nemam nikakvih zamjerki što se njega tiče. Ako ste čitali njegove stripove, znate što očekivati. Vjerojatno nema neku ekstra umjetničku vrijednost, al što se tiče superherojske tematike uvijek mi je odgovarao.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
Page: of 50 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000