forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovsko "grintanje" / Majka off-topica
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 23/05/2020 : 00:13:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Peyo

Tema: Susreti s majstorima stripa uživo



možda bih se voleo susresti sa Trondhajmom,za sve ostale me zabole đon.

u stvari,ne bih se bunio kad bi taj majstor bila zgodna ženska,može i starija,ali da je dobrodržeća,i da nosi duboki dekolte a ima dobre sise.
tad bih joj buljio u te sise, i baš bi mi bio ugodan susret.



Anto frende, postao si je*ežljiv nakon što su te nacentrirali na ovim kvizovima !
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/05/2020 : 00:23:37  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
nije nego mi se ova najmlađa uvalila u krevet već sedam noći i zagoreo sam ko nesvrstani za vreme pandemije.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 23/05/2020 : 01:43:16  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

nije nego mi se ova najmlađa uvalila u krevet već sedam noći i zagoreo sam ko nesvrstani za vreme pandemije.



Bilo je megazajebano, al snašli smo se nekako.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/05/2020 : 07:05:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Tema: Kolekcionarstvo

Rekao bih da sam kolekcionar, ali sve je to relativno. Većina ljudi s kojima se družim nema doma police, a kamoli strip ili knjigu koje bi stavila na njih. U usporedbi s njima ja ispadam zaluđeni fanatik sa knjigama i stripovima u praktički svakoj prostoriji stana. No onda dođem ovdje i vidim da sam normalan.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/05/2020 : 08:04:57  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Tema: Kolekcionarstvo

1. Smatrate li sebe strip kolekcionarom ili ste samo konzument tj. čitatelj - zar ima i takvih?

2. Ako jeste, zašto jeste, kako se liječite i koliko je bolest uzela maha - ima li tome kraja?

3. Ako niste, zašto niste, kako se odupirete - volite li vi zapravo stripove?





1. pomalo jedno i drugo.

2. iako više ne kupujen toliko stripova ,uvik ću kupit nešto šta mi se svidi. Prije san bija mnooogo bolesniji.

3. Naravno da volin,al ne toliko ka nekad šta je valjda i normalno.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!

Edited by - lwood on 23/05/2020 08:05:41
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/05/2020 : 08:16:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Tema: Kolekcionarstvo

Rekao bih da sam kolekcionar, ali sve je to relativno. Većina ljudi s kojima se družim nema doma police, a kamoli strip ili knjigu koje bi stavila na njih. U usporedbi s njima ja ispadam zaluđeni fanatik sa knjigama i stripovima u praktički svakoj prostoriji stana. No onda dođem ovdje i vidim da sam normalan.




Imala majka dva sina.
Jedan je bio kolekcionar, a drugi isto nenormalan...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 23/05/2020 : 09:32:04  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by PAJDO
Mislim još par godina dok se ne objave neki stripovi šta su mi bitni i onda je to to.



To slušam od frenda zadnjih 40 godina , a ima kolekciju skoro kao moja po broju naslova.




Naravno da ni ja sam nisam uvjeren 100% u to, uvijek će biti nešto što se “mora imati”.

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 23/05/2020 : 13:41:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Tema: Čitate li iste stripove koje ste čitali kad ste bili dijete/mlađi?

Da malo razradimo:

1. Samo te stripove i čitate? Zar ima boljih?

2. Uopće više ne čitate te stripove (osim u napadu nostalgije)?

3. Ima li stripova koje ste kao mlađi voljeli, a sada se tome ne možete načuditi, pa ih se čak i užasavate?

4. Ako ima takvih, koji su to stripovi za koje se čudite da su vam se toliko sviđali?

5. Koji su to stripovi koje sada čitate, a prije ste ih izbjegavali, a sada vam se čak i sviđaju?

6. Koji su vam stripovi posljednjih godina (pa može i 10-ak ili više) otkriće koje bi željeli podijeliti sa drugima i preporučiti za čitanje?

7. Spadate li u onu skupinu koja skuplja po više primjeraka iste epizode istog stripa i koje vam je opravdanje za tu tu bolest?

Na ovu temu me potaknuo razgovor s frendom kojemu se čini da čita stalno iste stripove, jer kako je rekao, kupuje stalno iste naslove i autore samo u boljoj opremi. Htio bi to proširiti, ali još nije naišao na nešto što bi ga privuklo.

Što se mene tiče osobno sa većinom stripova koje sam volio čitati ranije, začudo i dalje nemam problema. Npr. kao klinac nisam imao pojma da epizode Donalda Ducka koje sam obožavao čitati stvara Car Barks, a rado ih čitam i danas. Slično je i sa francuskim serijalima tipa Blueberry, Riđobradi, Comanche, Jeremiah, Asterix, Lucky Luke, AF (prvih 75) i sl. S duge strane volio sam čitati kao klinac npr. komandanta Marka kojeg sam probao čitati u reprintima nije išlo, boio sam razočaran kvalitetom (nadam se da nikoga ne vrijeđam jer mi to nije bila namjera). A opet neki stariji stripovi, sa ne previše zahtjevnim scenarijima i boljeg crteža još uvijek mogu proći.

Od stripova koji su me zadnjih 10-ak (ili malo više) godina privukli i oduševili spadaju stripovi autora iz kruga L'Association, autori kao Trondheim, Dupuy-Berberian, Larcenet, Blain, Joann Sfar, a od ostalih Japanci, prije svega Tezuka, Rumiko Takahashi, Koike i Kojima, a od Amera uglavnom stripovi od Watersona, Smitha, i klasici Gould, Smith, Barks i Gottfredson. Kužite da se palim na BD .

Volio bih pročitati vaša razmišljanja.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/05/2020 : 14:29:43  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Tema: Čitate li iste stripove koje ste čitali kad ste bili dijete/mlađi?

Da malo razradimo:

1. Samo te stripove i čitate? Zar ima boljih? Ne. Čitan sve šta mi pari zanimljivo,iako je toga sve manje i manje.

2. Uopće više ne čitate te stripove (osim u napadu nostalgije)?
Pročitan povremeno.

3. Ima li stripova koje ste kao mlađi voljeli, a sada se tome ne možete načuditi, pa ih se čak i užasavate? Ma ne,neke stvari iz današnje perspektive jednostavno djeluju prenaivno. Ili su ispali iz đira

4. Ako ima takvih, koji su to stripovi za koje se čudite da su vam se toliko sviđali? Hermann,sad mi se ne da uopće čitat išta od njega.

5. Koji su to stripovi koje sada čitate, a prije ste ih izbjegavali, a sada vam se čak i sviđaju?
Ken Parker To prije 30-te nisan moga čitat.

6. Koji su vam stripovi posljednjih godina (pa može i 10-ak ili više) otkriće koje bi željeli podijeliti sa drugima i preporučiti za čitanje? Npr:Transmetropolitan,Arapin budućnosti,čak i prvih nekoliko knjiga bajki

7. Spadate li u onu skupinu koja skuplja po više primjeraka iste epizode istog stripa i koje vam je opravdanje za tu tu bolest? Ne,i to je bolest.

Na ovu temu me potaknuo razgovor s frendom kojemu se čini da čita stalno iste stripove, jer kako je rekao, kupuje stalno iste naslove i autore samo u boljoj opremi. Htio bi to proširiti, ali još nije naišao na nešto što bi ga privuklo.

Što se mene tiče osobno sa većinom stripova koje sam volio čitati ranije, začudo i dalje nemam problema. Npr. kao klinac nisam imao pojma da epizode Donalda Ducka koje sam obožavao čitati stvara Car Barks, a rado ih čitam i danas. Slično je i sa francuskim serijalima tipa Blueberry, Riđobradi, Comanche, Jeremiah, Asterix, Lucky Luke, AF (prvih 75) i sl. S duge strane volio sam čitati kao klinac npr. komandanta Marka kojeg sam probao čitati u reprintima nije išlo, boio sam razočaran kvalitetom (nadam se da nikoga ne vrijeđam jer mi to nije bila namjera). A opet neki stariji stripovi, sa ne previše zahtjevnim scenarijima i boljeg crteža još uvijek mogu proći.

Od stripova koji su me zadnjih 10-ak (ili malo više) godina privukli i oduševili spadaju stripovi autora iz kruga L'Association, autori kao Trondheim, Dupuy-Berberian, Larcenet, Blain, Joann Sfar, a od ostalih Japanci, prije svega Tezuka, Rumiko Takahashi, Koike i Kojima, a od Amera uglavnom stripovi od Watersona, Smitha, i klasici Gould, Smith, Barks i Gottfredson. Kužite da se palim na BD .

Volio bih pročitati vaša razmišljanja.





Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 23/05/2020 : 14:36:40  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
1. Samo te stripove i čitate? Zar ima boljih?
Zagor bi bija strip koji čitam čisto iz nostalgije.


2. Uopće više ne čitate te stripove (osim u napadu nostalgije)?
Ima tu i dosta mangi koje san ka mlađi čita.

3. Ima li stripova koje ste kao mlađi voljeli, a sada se tome ne možete načuditi, pa ih se čak i užasavate?
U principu ne. Ostaje rispekt šta san ih volija ka mlađi, bez užasavanja, osim manjka interesa za ponovnim čitanjem.

4. Ako ima takvih, koji su to stripovi za koje se čudite da su vam se toliko sviđali?

5. Koji su to stripovi koje sada čitate, a prije ste ih izbjegavali, a sada vam se čak i sviđaju?
Stripovi poput Asteriosa Polypa. To me ka mlađeg ne bi zanimalo.

6. Koji su vam stripovi posljednjih godina (pa može i 10-ak ili više) otkriće koje bi željeli podijeliti sa drugima i preporučiti za čitanje?
Antropomorfni noir poput Blacksada i krimić poput Grandvillea.

7. Spadate li u onu skupinu koja skuplja po više primjeraka iste epizode istog stripa i koje vam je opravdanje za tu tu bolest?
Ne.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 23/05/2020 14:37:27
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 23/05/2020 : 15:34:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
1. Samo te stripove i čitate? Zar ima boljih?

Uglavnom ne čitam iste stripove koje sam čitao kao dijete, ukus se s godinama mijenja. Tražim isti osjećaj kao kad sam čitao te stripove kao dijete, ali ga nalazim u drugim stripovima. Na nostalgiju sam imun.

2. Uopće više ne čitate te stripove (osim u napadu nostalgije)?

Uglavnom ih ne čitam jer me više ne zanimaju iste stvari. Odrastao sam na Bonelliju, i redovno skupljam još samo Dylana i Kena. Nove brojeve Dylana više jer se nadam da će me nešto oduševiti, ali to se odavno ne događa, pa bih rekao da je u pitanju čista navika. Da novi brojevi Dylana nisu jeftina kiosk izdanja, ne bih ih kupovao.

3. Ima li stripova koje ste kao mlađi voljeli, a sada se tome ne možete načuditi, pa ih se čak i užasavate?

Ne, čovjek se mijenja, tad su me oduševljavale Zagorove ili Blekove avanture i smatram da su te priče puno primjerenije tom uzrastu nego stvari koje danas čitam.

5. Koji su to stripovi koje sada čitate, a prije ste ih izbjegavali, a sada vam se čak i sviđaju?

Kao mlađi sam imao dosta predrasuda prema američkom stripu i mangama, sad su mi to neki od najdražih stripova. I dalje me nimalo ne privlači superherojski žanr, ali bio bih uskraćen za gomilu dobrih stvari da nisam pročitao Sandmana, recimo.

6. Koji su vam stripovi posljednjih godina (pa može i 10-ak ili više) otkriće koje bi željeli podijeliti sa drugima i preporučiti za čitanje?

Zerocalcare me oduševio, preporučujem ga svima.

7. Spadate li u onu skupinu koja skuplja po više primjeraka iste epizode istog stripa i koje vam je opravdanje za tu tu bolest?

Kad je Libellus počeo izdavati Dylana Doga, lomio sam se početi skupljati ili ne i na kraju je bolest prevagnula i kupio sam prve dvije knjige. Nastavio sam sve do knjige u kojoj je objavljena druga Castellinijeva priča, nakon toga sam se riješio tih priča koje sam imao u izdanju SD i Ludens extra i sad imam šaroliku kolekciju. Ako i kupim po meni bolju verziju nekog stripa, postojeću gledam pokloniti nekome ili zamijeniti. Tako sam nabavio Nadzirače i Inkala od ČK, a imao sam izdanja Belog Puta i System Comicsa. To sam poklonio prijatelju koji ne skuplja stripove, ali ih voli pročitati tu i tamo.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
512 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 23/05/2020 : 16:05:57  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Vidio sam temu gdje se ocjenjuju recenzije stripova. To su recenzije ljudi na stripovi.com ili na forumu?
Mogu li ja nekako pisati recenzije na forumu?

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/05/2020 : 16:54:33  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
možeš ako ćeš da hvališ Trondhajmove stripove.
inače ne!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 23/05/2020 16:54:48
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/05/2020 : 18:08:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

možeš ako ćeš da hvališ Trondhajmove stripove.
inače ne!!



Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2481 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 23/05/2020 : 19:48:22  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Tema: Ocjenjivanje stripova

U principu ne volim neke kvantifikacije na silu. Možda je stvar relevantna unutar neke serije, opusa, i slično (»najbolji« AF, MM, Pratt ili Trondheim….). Inače dođeš u situaciju, da li je neki Lucky Luke sa ocjenom 5,6 bolji od Zagora sa 6,3

Tema: Iskustva u kupovini vezano za zavir/preview

Stripovski sam previše, …slovenci bi rekli »star kozel«, tako da približno več znam šta mogu očekivati. Preview su OK, ali kod mene su prije razlog, da neki strip ne kupim, nego obratno. Ali zbog preview-a sam se odlučio za Zabranjenu luku i Trgovinu, ili Cinebookov Orbital

Tema: Susreti s majstorima stripa uživo

Toga baš nisam imao puno ali uglavnom je bilo OK
Hermann – na nastupu tera nekakvu hladnu, profesionalnu personu, dok je u neformalnom dialogu drugi čovjek
Muster – dobrovoljan, blago iznenađen, malo na distanci, što je za očekivati jer smo mu publika po godinama bili (pra) unuci…
Radilović – slično kao Muster, ali se vidi, da se Muster nekako povukao i zaštitio svojim radom, dok je Julije čovjek širokih nazora i životnog iskustva o kojem i želi pričati.
Lavrič – dosta angažiran ali malo napet u javnom nastupu, dok je u dialogu super, puno blaži od svojih ostrih i kritičkih stripova i karikatura

Tema: Kolekcionarstvo

Iako sam sa oko 1500 stripova po zadnjem brojanju za stripovi.com mala riba, za širu javnost sam vjerojatno borderline nenormalan (ako tome dodam preko 160 knjiga o vojnoj povjesti i LEGO kataloge od 98 nadalje, pada i taj »borderline«). Iako imam kolekciju, sebe baš ne smatram kolekcionarom. Neko vrijeme sam se trudio, da skupim sve MM, ali sam zbog LL reketa odustao. Pojedine duže seriale (Corto, Thorgal) sam kompletirao, od drugih (Komanča, Valeian, Valiant) odustao...Ako se mi neki serijal sviđa, potrudim se, da ga imam kompletnog, ako treba i na njemačkom. Ali u principu radije idem u širinu nego u dubinu.

Tema: Čitate li iste stripove koje ste čitali kad ste bili dijete/mlađi?

Pa zavisi, Disney-a ili Tom i Jerry-a, sa kojima sam počeo, više ne. Od Bonellija sam odustao več tamo u početku srednje ('89), osim pomeutog MM-s. Nekih starijih klasika, kao Mandrak ili Fantom isto više ne čitam, jer mi je interesantnije čitati i kupovati novije stvari. BD stripove koje sam čitao tada u Stripoteci, Superu, Biser stripu,… čitam i danas. Možda se mi je ukus malo okrenuo – nekad mi je Asterix draži od Lucky Luke-a, dok je danas obratno.

Edited by - GGG on 23/05/2020 19:49:45
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
512 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 23/05/2020 : 21:02:28  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Gdje je tema za pisanje recenzije stripova? Nikako da nađem...

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 23/05/2020 : 21:17:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ivi skoj

Od autora Fruno i Beva.
Kritični je posebna kategorija, obećao mi da ću biti ovjekovječen u Slateu, tako da i ako nikada ne ugleda svijetlo dana, zauvijek će biti u mom srcu.


Obaveznu strip lektiru imam na pameti utvrditi, ali mene voda nosi na sve strane tako da to nije baš ostvarivo.
Izlaganja kolega forumaša o stripovima koji mi se učine simpa čitam i imam na pameti.
Sandman mi je dio života koji će me zauvijek pratiti u suradnji sa risbom.


Sandmane san se ja minja sa Risbon, a meni ih je uvalja Cromwell.
Očito ih je Risbo proslijedija tebi.
Ako su to isti stripovi, lipi su đir napravili.



Risbo mi ih je uvalio na jednoj strip burzi i nakon sklopljenog posla otišli smo u kafanu da potpišemo u prisustvu svjedoka obavezne tri kopije ugovora o brizi o Sendmenima.
Nakon što se ceremonija malo odužila i promijenila vremenska zona izašli mi iz birtije po mraku i najvećem pljusku u povijesti.
Stojimo dmar risbo i moja malenkost i gledamo u mjesto na kojem bi trebao biti auto, ali ni l od limarije.
Zaustavlja se frajer, spušta prozor i pita jel naša crvena škoda, jel ako je onda ju je odfurao pauk.
Pokisli smo se razišli, a risbo je svu stečenu protupravnu lovu od zarade na Sendmenima uložio u kaznu, tako da je tehnički gledano možda Zg parking vlasnik spomenutog serijala, a da to ni ne znaju.


samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 23/05/2020 : 21:54:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Tema: Ocjenjivanje stripova

1. Koliko vam ima smisla brojčano (preko ocjene) vrednovanje stripa?

2. Da li uopće čitate to ocjenivanje?

3. Ako da, koliko to utječ na vašu odluku o kupnji ili odabiru za čitanje?



1. Nema estetskog smisla, zato što:
  • A. nemaju svi elementi istu težinu u sklopu celine;
  • B. bitna je sinergija tih elemenata koliko i oni sami;
  • C. recenzenti obično ocenjuju samo svoje uživanje tokom "konzumacije".


Ovo poslednje znači da, ako ne poznajete odlično osobu koja piše, neće vam baš ništa značiti šta ona kaže. Evo baš danas sam čuo (na YouTube-u) prikaz jedne TV serije koja mi se jako sviđa, i recenzent ju je ocenio kao odličnu, ali onda sam preslušao njegov prikaz serije koja mi se ne sviđa, i ispostavilo se da je i nju ocenio isto tako.

Ali, eto, zbirne cifre ili neke druge oznake imaju nekog praktičnog smisla, pa ih ljudi koriste.

2. Da, čitam, ako me zanima ocenjeno delo ili osoba koja ocenjuje. Nekad je recenzija bolja! (A kritika je nešto drugo. U njoj se ne ocenjuje, već analizira.)

3.Ne utiče na kupovinu. Kupujem ono što volim, a ne što poštujem. Ovo mi je hobi, a ne profesija. Naravno, nije uvek lako znati da li ću nešto voleti ili ne, i nekad pogrešim, ali okvirno imam dobar procenat uspeha. Većina stvari može da se proba pre kupovine.

Ali sve ovo rečeno nema posebne veze sa stripovima - odnosi se na sve.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers

Edited by - ridiculus on 23/05/2020 22:09:19
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 23/05/2020 : 22:03:11  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GitaristRoko

Gdje je tema za pisanje recenzije stripova? Nikako da nađem...


Evo uputa za pisanje recenzija:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=33598


Ako želiš rezervirati neki Bonelli strip za recenzirati, to je ovdje:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=42932


Ako želiš ostavljati komentare ispod recenzija dovoljno je da si logiran:

Edited by - solar on 23/05/2020 22:04:02
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
512 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 23/05/2020 : 22:37:54  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Solar, hvala ti na linkovima!:D

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 23/05/2020 : 23:10:57  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ivi skoj

Od autora Fruno i Beva.
Kritični je posebna kategorija, obećao mi da ću biti ovjekovječen u Slateu, tako da i ako nikada ne ugleda svijetlo dana, zauvijek će biti u mom srcu.


Obaveznu strip lektiru imam na pameti utvrditi, ali mene voda nosi na sve strane tako da to nije baš ostvarivo.
Izlaganja kolega forumaša o stripovima koji mi se učine simpa čitam i imam na pameti.
Sandman mi je dio života koji će me zauvijek pratiti u suradnji sa risbom.


Sandmane san se ja minja sa Risbon, a meni ih je uvalja Cromwell.
Očito ih je Risbo proslijedija tebi.
Ako su to isti stripovi, lipi su đir napravili.



Risbo mi ih je uvalio na jednoj strip burzi i nakon sklopljenog posla otišli smo u kafanu da potpišemo u prisustvu svjedoka obavezne tri kopije ugovora o brizi o Sendmenima.
Nakon što se ceremonija malo odužila i promijenila vremenska zona izašli mi iz birtije po mraku i najvećem pljusku u povijesti.
Stojimo dmar risbo i moja malenkost i gledamo u mjesto na kojem bi trebao biti auto, ali ni l od limarije.
Zaustavlja se frajer, spušta prozor i pita jel naša crvena škoda, jel ako je onda ju je odfurao pauk.
Pokisli smo se razišli, a risbo je svu stečenu protupravnu lovu od zarade na Sendmenima uložio u kaznu, tako da je tehnički gledano možda Zg parking vlasnik spomenutog serijala, a da to ni ne znaju.






Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1556 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 25/05/2020 : 08:45:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Tema: Čitate li iste stripove koje ste čitali kad ste bili dijete/mlađi?



Čitam iste.
Jugurta, Bluberi, Bernard Prins, Džeremaja, Hombre, Frenk Kapa, Petra, Alvar Major, Torpedo, Korbenovi stripovi...da nabrojim neke od njih...
A čitam i Komandanta Marka.

Mislim, ako je pitanje da li (mogu da ih) čitam, neke od njih ne kupujem u novijim, albumskim izdanjima (Bluberi, Džeremaja).
Na Komandanta Marka isto ne mogu da trošim novce (kojih i nemam) al' voleo bih da imam danas komplet njegovih epizoda iz ZS.
Uzeo sam nekoliko poslednjih brojeva Ludensa.

Naravno, čitanje je sad prošireno sa novijim stripovima, koji u ono vreme nisu izlazili (ili nisu ni postojali).
U stvari, ima dosta stripova koji jesu objavljivani ranije, ali se nisam sreo sa njima kao dete,
neke sam čitao prvi put tek kasnije, sa 20-ak godina (Mort Cinder, Aster Blistok, Kosmički putnici...)
a ima i onih sa kojima se do ovog trenutka još nisam upoznao (Inkal, recimo )

Stavke 3 i 4
Pa, mislim da nema stripa za koji mogu da kažem da sam ga baš voleo, a da mi je danas nečitljiv.
Ima onih koji mi jesu danas nečitljivi, ali mi nisu ni onda bili omiljeni, nego sam čitao tako sve sto mi dođe pod ruku.
Recimo, dodatke iz ZS/LMS sam u ono vreme sve čitao.
Karabina Slim mi je danas, neću reći skroz nečitljiv, ali ne bih trošio vreme na njega, pored mase boljih stripova.
(Jedino ako bih zaglavio na pustom ostrvu, sa Karabinom kao jedinim izborom, onda... )
S druge strane, britanske treš stripove danas ne bih mogao da svarim u bilo kojoj situaciji,
čudim se sam sebi kako sam kao dete mogao da čitam epizodu Voskara, objavljenu u Hororu.
Čeličnu kandžu, pak, nisam mogao da izguram u Gigantu, i to je bio redak slučaj da u ono vreme nisam uspeo da završim neki strip,
počeo da čitam 2-3 stranice i odustao. Možda bi trebalo danas da pokušam s tim stripom, da vidim kako bi išlo.
Jeste i on pomalo treš, ali ne spada u one najgore primere britanske produkcije.

Stavka 5
Ima stripova kod kojih mi se crtež na prvu nije dopadao kao detetu, kod Kena, kod Martija, Marafa na Mister Nou...
Ali, kad se jednom navikneš na takve stilove, drugačije od uglađenog crteža, koji najviše prija dečjem oku,
zanimljivo je koliko ti baš te scene koje su nacrtane "nestandardnim" stilom, da tako kažem, ostaju dublje urezane u pamćenju
od onih nacrtanih "uobičajenim" crtežom.
Recimo, prvu priču koju sam kompletno pročitao, a da je crtao Milaco, bila je epizoda Nika Rajdera broj 5,
pre toga sam se sreo sa njegovim stilom samo listajući brojeve Kena, koje je moj otac čitao,
ali je meni to tad bilo odbojno (u predškolskom uzrastu).
I kod Nika mi je u prvi mah bio odbojan crtež, ali mi je ta epizoda nakon čitanja ostala najupečatljivija, baš zahvaljujući crtežu.




Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 25/05/2020 : 13:23:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12

quote:
Originally posted by RadioClash

Ti si svjestan da su američki superheroji najzastupljeniji na svijetu i da postoji više od samog stripa. Postoje filmovi i animirane serije.Ako je Bushido odrastao krajem devedesetih, imao je 3 Batman filma, 5 Supermanovih filmova i njihove animirane serije, a od Marvela je imao i X-Men i Spiderman od Foxa. To znam jer sam i ja tako počeo. Ja sam prvi Batmanov strip pročitao oko 2005, a već sam i tada imao predznanje. Slobodna Dalmacija je isto imala neke Marvel stripove. Mislim da je i u Jugoslaviji postojao manji broj superherojskog stripa.




je, mirko i slavko su bili najjači

sjećam se iz osamdesetih spajdermena i srebrnog letača, sjećam se betmena u jednome stripu rađenom po prvom filmu, supermena također, samo se ne sjećam više tih edicija. čitao sam tada sve što mi je došlo pod ruku, tako i njih

hulka zaboravih, sunac mu poljubim

i čudovište iz močvare ( jel to superherojština?)



Superheroji ex-YU

Bilo je toga više nego malo, a najviše 80-ih.



Ako superheroja u ex-YU nije bilo ranije, u ediciji Lale i Panorami 60-ih su objavljivani Avengers/Osvetnici i Daredevil/Nebojša
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=25859
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=13084

Početkom 70-ih u Politikinom zabavniku su objavljivani Batman i Superman, nešto kasnije i Black Widow/Daredevil
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=24566


Marvela je bilo u Stripoteci npr. Thor, Silver Surfer, Conan:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=22345

80-ih je Marketptint pokrenuo Marvel strip (Conan, Fantastic Four, Hulk, Silver Surfer i dr.)
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=8208

U Eks almanahu 70-ih i 80-ih su objavljivani Spider-Man, Doc Savage, Iron Fist, Sons of the Tiger, Shang Chi, White Tiger, Batman, Superman, Swamp Thing, Jonah Hex i dr.
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=19573

U Laseru 80-ih je objavljivan Batman/Manhunter, Superman, Amethist

U Denisu je objavljivana između ostalog Red Sonia, Ka-Zaar

U Strip zabavniku 80-ih su objavljivani od DC-a New Titans, Arion, Jonah Hex, Indiana Jones i dr.
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=19572

Bilo je toga još, ovo je onako na brzaka što mi je ostalo u sjećanju.
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 25/05/2020 : 13:43:30  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
Eto, ima i više nego što sam mislio.

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 25/05/2020 : 18:01:23  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
DC u ex-YU

http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php?topic=27594.0

Marvel u ex-YU

http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php?topic=21387.0
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000