forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Crno - bijeli ili obojani stripovi?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

GitaristRoko
Average Member



Croatia
511 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 22/05/2020 : 15:33:05  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Mala anketa o tome volite li rađe crno-bijele ili stripove u boji.
Ja više volim crno-bijele, ali ako je strip u startu obojan, onda uredu.

Dakle izbjegavam obojane Alan Fordove, Zagore itd.

Choices:

Crno-bijeli
Obojani


Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 22/05/2020 : 15:37:45  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
CB
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/05/2020 : 15:47:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Oboje.
Najbolje je imati strip u obe varijante. Comanche, Bernard Prince, XIII-ica, Blueberry, Zagor, Alan Ford, Grendel Tales... svasta nesto, da ne nabrajam do sutra.
Tako nema greske.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 22/05/2020 : 15:49:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
ha, zavisi o stripu
Toppija je grijeh bojati
s druge strane, Presveto srce je bila greška izdavati CB
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/05/2020 : 16:18:30  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Slazem se sa supermarkom. Zavisi od stripa.
Ali obicno stripovi koji su zamisljeni da budu crno beli naknadnim kolorom ne poboljsavaju vizuelni efekat stripa. Dok je obrnuto cesce moguce.
Presveto srce koje spominje supermark koje vec duze vreme zelim da kupim ali nikako da se konsolidujem i odlucim da to kupim, uvek ima nesto prece, mnogo bolje izgleda u boji nego u cb sto se vidi i kada se samo letimicno uporede previewovi na fibrinoj stranici.
A neke crtace je stvarno greh kolorisati: Toppija, Brecciu starijeg i mladjeg, Ortiza, Jordi Berneta, Galijena Ferrija... Dok neke ne mozemo da zamislimo bez kolora naprimer portugalca Prada ili vecina novijih francuksih albuma objvaljivanih u Kolorkama (crtaci Bruno, Leo, Jim, Vallee, Astije...)

A neki autori su podjednako dobri u obe verzije kada crtaju znajuci da li ce im strip biti cb ili u boji: Frank Miller, Frederik Peters, Baru, Taniguchi...)


Edited by - going going on 22/05/2020 16:18:53
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/05/2020 : 16:24:29  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Osim Toppija i još par autora ka izuzetak,sve je drugo bolje u boji.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

shalilo6
Average Member



Croatia
554 Posts

Member since 30/03/2017

Posted - 22/05/2020 : 18:33:28  Show Profile Show Extended Profile  Send shalilo6 a Private Message  Reply with Quote
neke crteže je ipak bolje ne bojat


Beware the Jabberwock, my son!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 22/05/2020 : 18:47:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ja sam pretežno za CB, ali evo recimo Wunderwaffen je primjer di boja tako prokleto fali. Dok mi je recimo Raymondov Flash Gordon puno puno lijepši CB.
Tako da da, to je od stripa do stripa, BTW ovo iznad mi bolje izgleda u boji. Koji je to strip, izgleda odlično?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 22/05/2020 18:49:49
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/05/2020 : 19:02:40  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ovo su neki Star Wars, dobro izgledaju.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/05/2020 : 19:03:43  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Inače, CB su mi primamljiviji, ali ništa protiv boje nemam.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 22/05/2020 : 19:17:40  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Nema ovdje apsolutno tocnog odgovora. Sve ovisi o skicama i stilu crtaca, ali nekako mislim da primjerice u Zagoru i Texu boja nema smisla

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/05/2020 : 19:31:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Zavisi od originalnog crteza. Ponekad boja moze dodati ono nesto, no cesto to samo oduzima.

I kakav je to crtez sam po sebi kojeg tek boja napravi odlicnog ili prihvatljivog, kakav je to crtac?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/05/2020 : 19:33:16  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by don_draper

Nema ovdje apsolutno tocnog odgovora. Sve ovisi o skicama i stilu crtaca, ali nekako mislim da primjerice u Zagoru i Texu boja nema smisla



Texa čitan jedino bojadisanog.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 22/05/2020 : 20:43:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Inače, CB su mi primamljiviji, ali ništa protiv boje nemam.


Ovo vrijedi i za mene.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

shalilo6
Average Member



Croatia
554 Posts

Member since 30/03/2017

Posted - 22/05/2020 : 20:45:23  Show Profile Show Extended Profile  Send shalilo6 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ja sam pretežno za CB, ali evo recimo Wunderwaffen je primjer di boja tako prokleto fali. Dok mi je recimo Raymondov Flash Gordon puno puno lijepši CB.
Tako da da, to je od stripa do stripa, BTW ovo iznad mi bolje izgleda u boji. Koji je to strip, izgleda odlično?


Star wars: Dark times

Beware the Jabberwock, my son!
Go to Top of Page

ROJ RENK
Average Member



556 Posts

Member since 03/03/2011

Posted - 22/05/2020 : 21:29:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ROJ RENK a Private Message  Reply with Quote

Apsolutno C/B. To je pravi strip. Kolorisanje je samo šminka. Dobrom stripu samo šteti, a lošem koristi da "od babe napravi devojku".
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/05/2020 : 22:40:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by don_draper

Nema ovdje apsolutno tocnog odgovora. Sve ovisi o skicama i stilu crtaca, ali nekako mislim da primjerice u Zagoru i Texu boja nema smisla


Tja, ta im boja i daje smisao... donekle...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/05/2020 : 00:10:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
jel ovo 87.topik o c/b VS color?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/05/2020 : 01:30:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

jel ovo 87.topik o c/b VS color?


Zar? Ja sam mislio 67- mi...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 23/05/2020 : 10:02:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Slazem se sa supermarkom. Zavisi od stripa.
Ali obicno stripovi koji su zamisljeni da budu crno beli naknadnim kolorom ne poboljsavaju vizuelni efekat stripa. Dok je obrnuto cesce moguce...
...A neke crtace je stvarno greh kolorisati: Toppija, Brecciu starijeg i mladjeg, Ortiza, Jordi Berneta, Galijena Ferrija... Dok neke ne mozemo da zamislimo bez kolora naprimer portugalca Prada ili vecina novijih francuksih albuma objvaljivanih u Kolorkama (crtaci Bruno, Leo, Jim, Vallee, Astije...)

A neki autori su podjednako dobri u obe verzije kada crtaju znajuci da li ce im strip biti cb ili u boji: Frank Miller, Frederik Peters, Baru, Taniguchi...)


Potpisujem...

Carpe diem
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 23/05/2020 : 14:42:02  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Što se mene tiče Kolor uvijek.

Prepoznajem i umjetnost u CB stripu, ali jednostavno uvijek će kolor imati za mene dimenziju više.
Jedan sam od tipova koji traže da ih strip zabavi. Ne tražim od stripa da mi prenosi prekompleksne životne filozofije. To volim tražiti i pronaći u knjigama. Ponekad i u filmovima. Ali u stripovima ne.
Što se crteža tiče volim kada me crtač uvjeri da gledam umjetnost. Volim kad prepoznam u crtaču osobiti stil. Uvijek imam osjećaj da je u kolor uloženo više truda i vremena, više umjetnosti i više crtačkog znanja i talenta. Mada sam najsretniji kad se radi o kinematografskom realizmu tipa Rip Kirby. I ne bih imao ništa protiv da čitam i Ripa u boji.
Što se tiče gornjeg primjera i tamo mi se više sviđa u boji. Fale sjenčanja, fale perspektive u koloriranju, ali svejedno meni je ugodnije gledati boju.
Vratio sam se stripu nakon više od 30 godina. Čekajući sa starcima i klincima u bolnici otišao sam na kiosk. Tražeći Bug ili neku Moto reviju ugledao sam Alan FOrd u boji. To sam jednostavno morao vidjeti. Kao ponosni vlasnik Vjesnikove AF SSB kolekcije morao sam videjti kako to izgleda u koloru. I nije me razočaralo. Znam da se većina ne slaže i tvrdi da je AF u koloru promašaj, ali meni se sviđa.

Alan Ford u boji vratio me natrag stripovima.
Go to Top of Page

motorista
New Member



Serbia
256 Posts

Member since 16/02/2019

Posted - 23/05/2020 : 16:53:05  Show Profile Show Extended Profile  Send motorista a Private Message  Reply with Quote
Više mi se sviđa izvorna izvedba, načelno.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000