forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan dog 179 - Krasopis boli
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

LudensovPotrcko
Average Member

600 Posts

Member since 05/06/2018

Posted - 24/05/2020 : 17:28:54  Show Profile Show Extended Profile  Send LudensovPotrcko a Private Message  Reply with Quote
Eto, i Dylan podlegao jednom glupom trendu...



Scenarij: Andrea Cavaletto
Crtež: Giulia Massaglia, Luigi Piccatto, Matteo Santinello, Renato Riccio

Broj originala 352

Već na shop.strip-agent.hr

Tijekom slijedećeg tjedna u striparnicama i na kioscima.

Sce

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 24/05/2020 : 18:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Užasan crtež koji prati jednu čudnu priču. Nekako su motivi likova baš čudni, a posebno smisao za pravdu.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 24/05/2020 : 18:45:37  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ovo kao da je zumirano?
Deblje crte...tako pari.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 24/05/2020 : 18:56:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Napokon, sve ide dosta brzo jedino s DD ludens šteka
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/05/2020 : 19:13:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

Napokon, sve ide dosta brzo jedino s DD ludens šteka


A koliko sam to puta govorio... daj Bernarde Dylana malo brzim ritmom, neka je sve losiji i losiji, mi ga volimo...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/05/2020 : 20:09:58  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Interesantan prevod. Krasopis boli. Dobar je bio i VCov Kaligrafija bola. Oba su jako dobra prevoda i zvucni naslovi za epizodu.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 24/05/2020 : 20:14:01  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Nek samo ide Dilan ovim tempom i sve ok..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 24/05/2020 : 20:32:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Interesantan prevod. Krasopis boli. Dobar je bio i VCov Kaligrafija bola. Oba su jako dobra prevoda i zvucni naslovi za epizodu.



U načelu, potpuno su jednaki.
Kaligrafija je iz grčkog, "lijepo pisanje" ili krasopis (kod nas je dugo vremena to bio i zaseban predmet u školi, kad se učilo lijepom pisanju, mogu misliti kako to danas zvuči da nekoga učimo lijepo pisati).
A u hrvatskom je bol ženskog roda u duševnom, psihičkom i općem značenju, dok je muški rod samo tjelesan, fizički i to uglavnom doslovno i u množini (bolovi u trbuhu).
U srpskom je pak uvijek muškog roda.
Tako da, različiti su oblici u jezicima, ali posve je isto značenje.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/05/2020 : 20:47:18  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by going going

Interesantan prevod. Krasopis boli. Dobar je bio i VCov Kaligrafija bola. Oba su jako dobra prevoda i zvucni naslovi za epizodu.



U načelu, potpuno su jednaki.
Kaligrafija je iz grčkog, "lijepo pisanje" ili krasopis (kod nas je dugo vremena to bio i zaseban predmet u školi, kad se učilo lijepom pisanju, mogu misliti kako to danas zvuči da nekoga učimo lijepo pisati).
A u hrvatskom je bol ženskog roda u duševnom, psihičkom i općem značenju, dok je muški rod samo tjelesan, fizički i to uglavnom doslovno i u množini (bolovi u trbuhu).
U srpskom je pak uvijek muškog roda.
Tako da, različiti su oblici u jezicima, ali posve je isto značenje.



Hvala na pojasnjenju Curunir! Mislio sam da je ovo ,,boli" glagol u prezentu u 3. licu jednine, pa da kao to pisanje izaziva bol.
Ali da, jasno, krasopis i kaligrafija su jedan te isti pojam.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 24/05/2020 : 20:50:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Vidiš, da, oblik je isti kao da je glagol, iako bi onda bilo malo smiješno.
Ali nije, imenica je, samo ženskog roda.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 25/05/2020 : 14:50:17  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

A u hrvatskom je bol ženskog roda u duševnom, psihičkom i općem značenju, dok je muški rod samo tjelesan, fizički i to uglavnom doslovno i u množini (bolovi u trbuhu).
U srpskom je pak uvijek muškog roda.
Tako da, različiti su oblici u jezicima, ali posve je isto značenje.


Nije tako https://www.pismenica.rs/jezicke-nedoumice/kog-je-roda-imenica-bol/
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 25/05/2020 : 18:49:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Pa drago mi je da je tako i da je onda praksa zapravo jednaka u oba jezika (iako je u prijevodima na srpski ja ne primjećujem, jer je uvijek muškog roda).

Ipak, sjeti se da si mi ti onomad napisao kako ti je vrlo čudno što je u hrv. bol u ženskom rodu te da je kod vas uvijek u muškom. Sjećam se kao da je jučer bilo, ima jedno 2 godine, možda i više. I to sam dakako uzeo kao zdravo za gotovo. Sad te moram označiti nepouzdanim!

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 25/05/2020 : 18:53:01  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Pa drago mi je da je tako i da je onda praksa zapravo jednaka u oba jezika (iako je u prijevodima na srpski ja ne primjećujem, jer je uvijek muškog roda).

Ipak, sjeti se da si mi ti onomad napisao kako ti je vrlo čudno što je u hrv. bol u ženskom rodu te da je kod vas uvijek u muškom. Sjećam se kao da je jučer bilo, ima jedno 2 godine, možda i više. I to sam dakako uzeo kao zdravo za gotovo. Sad te moram označiti nepouzdanim!


Da, pa i dalje mi je čudno i ja mislim da nikad nisam upotrijebio ovu imenicu u obliku ženskog roda. U praksi je uvijek u muškom rodu, ne sjećam se da sam vidio (mada ne mogu da tvrdim da nisam) primjer upotrebe u ženskom rodu.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 25/05/2020 : 18:54:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
E pa to i govorim, da ovaj link gore, iako bih volio da je tako, nije u pravu što se prakse tiče.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 25/05/2020 : 18:57:31  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

E pa to i govorim, da ovaj link gore, iako bih volio da je tako, nije u pravu što se prakse tiče.


Ma u teoriji sigurno može da bude ženskog roda, ali teško da će to iko tako upotrijebiti.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 25/05/2020 : 19:06:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Pogledaj koliko si nam muke stvorio, samo si ispred linka trebao napisati "da, u praksi je tako, iako ne i u teoriji", a ne "nije tako".
Jer sad stalno potvrđujemo istu stvar i ništa ne raspravljamo, a mnogo riječi

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 25/05/2020 : 19:24:34  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Halo lege, vi ste ljudi od struke sto se tice odredjivanja roda imenicama,glagolima,a mi znamo priprosti bedaki da moze "bol" i "boliti" biti u oba roda, npr. "Boli za pop.zd.t.!", "Boli u PM!" i "boli me racku!".😁
Ispricavam se svekolikom citateljstvu na rjecniku Spider Jeruzalema.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/05/2020 : 19:31:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Halo lege, vi ste ljudi od struke sto se tice odredjivanja roda imenicama,glagolima,a mi znamo priprosti bedaki da moze "bol" i "boliti" biti u oba roda, npr. "Boli za pop.zd.t.!", "Boli u PM!" i "boli me racku!".😁
Ispricavam se svekolikom citateljstvu na rjecniku Spider Jeruzalema.



Boli me najvise sporost izlazaka Dylanovih novih epizoda. A za ove pizdarije, kako si rekao, bole nas sve i svasta od anatomije.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 25/05/2020 : 20:29:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
E da je znati kako se pise "chiao" i "Ferria"...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 25/05/2020 : 20:31:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Pravopis boli, to je pravi naslov

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/05/2020 : 20:45:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
A sta, nisi jos isa ca iz ove primitivne vukojebine?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 25/05/2020 : 21:02:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Dexters

Napokon, sve ide dosta brzo jedino s DD ludens šteka


A koliko sam to puta govorio... daj Bernarde Dylana malo brzim ritmom, neka je sve losiji i losiji, mi ga volimo...


Trebaš reći Bernardu da je Dylan Dog i na autopilotu bolji od ostalih bonelli mastodonata
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/05/2020 : 21:28:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Zar ne? Drago mi je da pratis potitivne tokove svijesti i citas dobre slogane, ali gazda Ludensa zna sve to i sam.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 25/05/2020 : 21:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Dexters

Napokon, sve ide dosta brzo jedino s DD ludens šteka


A koliko sam to puta govorio... daj Bernarde Dylana malo brzim ritmom, neka je sve losiji i losiji, mi ga volimo...


Trebaš reći Bernardu da je Dylan Dog i na autopilotu bolji od ostalih bonelli mastodonata



Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 25/05/2020 : 21:57:22  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by Curunir

Pa drago mi je da je tako i da je onda praksa zapravo jednaka u oba jezika (iako je u prijevodima na srpski ja ne primjećujem, jer je uvijek muškog roda).

Ipak, sjeti se da si mi ti onomad napisao kako ti je vrlo čudno što je u hrv. bol u ženskom rodu te da je kod vas uvijek u muškom. Sjećam se kao da je jučer bilo, ima jedno 2 godine, možda i više. I to sam dakako uzeo kao zdravo za gotovo. Sad te moram označiti nepouzdanim!


Da, pa i dalje mi je čudno i ja mislim da nikad nisam upotrijebio ovu imenicu u obliku ženskog roda. U praksi je uvijek u muškom rodu, ne sjećam se da sam vidio (mada ne mogu da tvrdim da nisam) primjer upotrebe u ženskom rodu.


nikad joj nisi rekao bona

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 25/05/2020 : 22:02:35  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by Curunir

E pa to i govorim, da ovaj link gore, iako bih volio da je tako, nije u pravu što se prakse tiče.


Ma u teoriji sigurno može da bude ženskog roda, ali teško da će to iko tako upotrijebiti.



Ja sam onda neki poseban slučaj, pošto bol koristim u oba roda, i to upravo kao gore rečeno: fizički bol i duševna bol. A odakle mi je to, ne znam.

Edit: Sad kad razmislim, muška imena koja se u književnom obliku završavaju na "a" se u mom kraju završavaju na "o", tako da ni ovo gore više nije tako čudno.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 25/05/2020 22:13:36
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000