forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA SP 26 - Neustrašive
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/05/2020 : 17:05:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Neustrašive su knjiga o ženama koje su rušile predrasude i promijenile tijek vlastite sudbine: o Clémentine, ženi koja je pustila bradu; o Margaret, „jezivoj“ glumici specijaliziranoj za uloge zlikovki u Hollywoodu; o Soniti, reperici koja je svojom glazbom podigla glas protiv ugovorenih brakova; o Agnodiki, ginekologinji iz vremena antičke Grčke koja se morala prerušiti u muškarca da bi se bavila svojom profesijom; o Lozen, apaškoj ratnici i šamanki; o Annette, australskoj sireni koja je izumila ženski kupaći kostim; o nezaobilaznoj Peggy Guggenheim i mnogim drugima.

Pénélope Bagieu ovaj je projekt započela u okviru svog bloga na stranicama dnevnika Le Monde, da bi koju godinu kasnije ovih trideset zabavnih i dirljivih portreta nekih od najzanimljivijih žena u bližoj povijesti, uz fin omjer faktografije i humora, doživjelo i svoje ukoričavanje, podsjećajući nas na činjenicu da su se za neke stvari koje danas uzimamo zdravo za gotovo neke hrabre žene jednom morale izboriti!

Kolorka Specijal 26 • Neustrašive: žene koje žive po svom • 308 stranica • Kolor • 190 x 260 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Pénélope Bagieu • Crtež Pénélope Bagieu • Prijevod Ursula Burger • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 29.5.2020. • Cijena 180 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-specijal-26-neustrasive-zene-koje-zive-po-svom/624/

Trouble will find me

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/05/2020 : 17:38:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Moze!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/05/2020 : 17:58:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Izvrsno! Znači da uskoro stiže paket. Baš se veselim ovome.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 01/06/2020 : 09:53:32  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
U kojim se knjižarama u Zagrebu mogu naći Fibrina izdanja? Između ostalih i Neustrašive.
Od 6.6 do 13.6. biti ću u Zagrebu, zato pitam.

Hvala
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/06/2020 : 09:56:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
https://www.fibra.hr/o-nama/

Trouble will find me
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 01/06/2020 : 10:43:10  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Baš gledam u vezi prodajnih mjesta.... U Rijeci su označena dva mjesta, Hoću knjigu i bivši Profil na Korzu, ali se Fibrina izdanja mogu kupiti i u Školskoj knjigi...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/06/2020 : 10:50:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Istina, ali mali izbor, tako da ...

Trouble will find me
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 01/06/2020 : 16:27:40  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Tnx
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 10/06/2020 : 20:06:16  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Još nisam čitao, ali knjiga uživo izgleda fantastično.
Naročito one ilustracije na po dve strane.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 18/06/2020 : 12:42:51  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Veoma zanimljivo, protkano finim humorom, prelepo ilustrovano, informativo.
Neverovatne sudbine, meni najzanimljivije: Sonita Alizadeh, Nellie Bly, Phulan Devi, Hedy Lamarr, Nazik al Abid.
Youtube must see: The Shaggs (najgori rok album svih vremena!) i Sonita Alzadeh (nemoguće da ne pođu suze na oči).

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/06/2020 : 12:59:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Slažem se u potpunosti. Imam osjećaj da će ovaj strip proći nezapaženo kod "tradicionalne" strip-publike, što je stvarno šteta jer riječ je o izvanrednom djelu, u svakom pogledu.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 18/06/2020 : 21:32:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Slažem se u potpunosti. Imam osjećaj da će ovaj strip proći nezapaženo kod "tradicionalne" strip-publike, što je stvarno šteta jer riječ je o izvanrednom djelu, u svakom pogledu.



Nadam se da će to nadoknaditi "netradicionalna" publika.
Ovaj strip ima potencijal biti hit.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/06/2020 : 22:34:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Bit ce hit, sigurno

Trouble will find me
Go to Top of Page

oscar
Starting Member



Serbia
48 Posts

Member since 15/04/2016

Posted - 10/07/2020 : 14:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Send oscar a Private Message  Reply with Quote
Jedan od boljih stripova koje sam u poslednje vreme pročitao! Fascinantne sudbine hrabrih žena koje su živele po svom. Često su to vrlo mučne sudbine iz perioda istorije kada žene nisu imale sva prava, pa zato blago humorističan pristup olakšava čitanje. Crtež lepršav i totalno u funkciji priče, a posebno su mi lepe duplerice na kraju svake priče. Preporuka!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 10/07/2020 : 20:01:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by oscar

Jedan od boljih stripova koje sam u poslednje vreme pročitao! Fascinantne sudbine hrabrih žena koje su živele po svom. Često su to vrlo mučne sudbine iz perioda istorije kada žene nisu imale sva prava, pa zato blago humorističan pristup olakšava čitanje. Crtež lepršav i totalno u funkciji priče, a posebno su mi lepe duplerice na kraju svake priče. Preporuka!


Potpis! Dodao bih da humorističan pristup ne banalizira priče, što je za svaku pohvalu, te da je crtež pun duha i izuzetno efektan. Bagieu je majstorica!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 06/09/2020 : 19:40:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by oscar

Jedan od boljih stripova koje sam u poslednje vreme pročitao! Fascinantne sudbine hrabrih žena koje su živele po svom. Često su to vrlo mučne sudbine iz perioda istorije kada žene nisu imale sva prava, pa zato blago humorističan pristup olakšava čitanje. Crtež lepršav i totalno u funkciji priče, a posebno su mi lepe duplerice na kraju svake priče. Preporuka!


Potpis! Dodao bih da humorističan pristup ne banalizira priče, što je za svaku pohvalu, te da je crtež pun duha i izuzetno efektan. Bagieu je majstorica!





Još jedan potpis.
Najzanimljivije priče su mi o Soniti Alizadeh, Giorgini Reid, Hedy Lamar i Leymah Gbowee.
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 02/10/2020 : 21:56:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Iako "miriše" na političku korektnost (pogotovo za npr. kraljicu Angole koja je "izrugala" Nizozemce i Portugalce , https://en.wikipedia.org/wiki/Nzinga_of_Ndongo_and_Matamba) strip koji je vrlo zabavan i informativan. Odličan poklon za žene svih dobi, od mene je ovo dobra 7 od 10.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 05/11/2020 : 19:59:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Recenzija Neustrašivih na slovenačkom jeziku:
Zgodbe o uporu in pogumu
https://www.ludliteratura.si/kritika-komentar/zgodbe-o-uporu-in-pogumu/?fbclid=IwAR0kKe5uEMgEoE4vpY3DHrASiaDzVtdU07KzdFVQ-1-VnCbIMBZPW9ReTIs

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 21/01/2021 : 14:32:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
Vrlo vješto napravljeno i potkrijepljeno dobrom dozom istraživanja. Priča o Phoolan Devi je moj favorit jer Bagieu čak i u ovako brutalnoj priči odolijeva skliznuti u žaljenje, naprotiv dodaje malčice humora. Za razliku od Ninela nisam osjetio diskriminaciju spram građanki komunističkih zemalja, a čak i da jesam sigurno to ne bih pripisao umiljavanju Zapadu. Kao prvo, djelo je previše iskreno i brižljivo napravljeno da bi se svelo samo na komercijalu. Kao drugo, par okorjelih drugarica bi vjerojatno povećalo prodaju.

Suprotno očekivanjima ogledne stranice nisu dovoljne za zaokruživanje utisaka. One ilustracije na dvije stranice su doista slatke i PDF ih ne predstavlja u pravom svjetlu. Nadalje, čitanje stripa u cijelosti daje novi dojam. Konzument je nakon zatvaranja korica sit. Vrlo sit. Ne očekujem da ću nešto dobiti ponovnim čitanjem ali "Žene koje žive po svom" ostaju na polici. Ostatak police je kao da sam mizoginična antifeministička muška svinja, sve neki pištolji, sise i nasilje. Neka "Neustrašive" popravljaju dojam.

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 02/03/2021 : 19:12:16  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Iznenađujuće dobro. 8/10. Drago mi je da su stavili sestre Mirabal i Peggy Guggenheim. Mislim da je šteta da nisu uvrstili Marie Curie,Jane Goodall,Hipatiju,Simone de Beauvoir,Rosu Parks,Ameliju Earhart...
Našlo bi ih se još.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 03/03/2021 : 10:07:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Odlična kolekcija nesutrašivih žena, jako simpatično nacrtano, a napokon i neki strip koji se svidio supruzi haha :))) baj d vej i idealan poklon sestrama, curama, suprugama, rođakinjama, mamama, bakama, suradnicama...
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 09/11/2022 : 15:57:37  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Odlično, odlično, ODLIČNO.

Dirljive priče protkane humorom i vjerom u bolje sutra. Sjajan crtež u službi priče (a neke od onih ilustracija na dvije stranice su za pasti na pod). Drago mi je da je autorica odabrala manje poznata lica - samo o jednoj od junakinja, Josephine Baker, sam unaprijed znao više od jedne rečenice. A pogotovo mi je drago da me upoznala sa pojavom kao što su The Shaggs xD

Markose, ima li ovoga još?

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 02/03/2023 : 13:57:24  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Animirana serija po ovom stripu se jučer počela emitirati na HTV3.

30 petominutnih epizoda, prikazuje se jedna epizoda dnevno u par različitih termina.

Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/03/2023 : 14:48:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ja uopšte ne znam kako mi je ovaj strip prošao ispod radara - a ovde su ga nahvalili ljudi sa ukusom koji je sličan mom.
jbga

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/03/2023 : 16:18:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Animirana serija po ovom stripu se jučer počela emitirati na HTV3.

30 petominutnih epizoda, prikazuje se jedna epizoda dnevno u par različitih termina.



Hm, HTV3... to moram provjeriti imamo li doma uopste na volju.
Ako postoji negdje na netu, mozda kasnije ako stave u HTV arhivu, ako moze neka dobra dusa serati link.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 02/03/2023 : 16:27:23  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
HTV ima svoj online servis hrti.hrt.hr, registracija je besplatna, no pristup je moguć samo iz RH, vani je nedostupan, pretpostavljam i u Sloveniji. Ako možeš nekako preko proxyja ili VPN-a srediti da imaš HR IP adresu možda se uspiješ spojiti, pa onda možeš gledati cijeli progam on demand 5 dana unatrag.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000