forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Amazon US
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 03/06/2020 : 17:29:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Hvala na info!
Slab sam s njemačkim, samo sam dvaput naručivao otamo i onda naslijepo klikao prepostavljajući da one užasne dugačke riječi znače "potvrdi", "naruči", "ubaci u košaricu" i slično
Morat ću to malo izvježbati.
Nekoliko sam puta bio na talijanskom i tamo mi je sve jasno.
Taj nevjerojatni njemački jezik i kilometarske riječi...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 03/06/2020 : 19:37:44  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Hvala na info!
Slab sam s njemačkim, samo sam dvaput naručivao otamo i onda naslijepo klikao prepostavljajući da one užasne dugačke riječi znače "potvrdi", "naruči", "ubaci u košaricu" i slično
Morat ću to malo izvježbati.
Nekoliko sam puta bio na talijanskom i tamo mi je sve jasno.
Taj nevjerojatni njemački jezik i kilometarske riječi...



Ako koristiš Chrome imaš na desni klik opciju Translate to English.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 03/06/2020 : 20:15:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
On mi je sekundarni radi posla, uglavnom idem Edgeom, sad cu mu Amazone dodati u favorite, pise prevedi na hrvatski i mogu reci da je posve u redu za osnovno razumijevanje, a sigurno je engleski onda jos i bolji.
Bome se taj Google dosta poboljsao u prevodjenju, bio je prava sprdacina.
Hvala.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 03/06/2020 : 21:06:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Bome se taj Google dosta poboljsao u prevodjenju, bio je prava sprdacina.




To je točno. Ipak još uvijek često daje urnebesne prijevode.

Ako je tekst na nekom meni nepoznatom jeziku radije stavim prijevod na engleski jezik kako bih to izbjegao.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/06/2020 : 21:38:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Amazon ima i svoj izbor jezika..
Npr.sa njemackog amazona sam narucivao i namjestio da mi jezik stranice bude engleski.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 03/06/2020 : 22:54:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Curunir

Bome se taj Google dosta poboljsao u prevodjenju, bio je prava sprdacina.




To je točno. Ipak još uvijek često daje urnebesne prijevode.

Ako je tekst na nekom meni nepoznatom jeziku radije stavim prijevod na engleski jezik kako bih to izbjegao.



Zapitaš se za neke prijevode naslova, da se možda tako ne rade

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 03/06/2020 : 22:58:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Amazon ima i svoj izbor jezika..
Npr.sa njemackog amazona sam narucivao i namjestio da mi jezik stranice bude engleski.



Vidis, to sam prvo bio trazio tamo, ali bilo je vrlo davno. Nisam nasao.
OK, znaci sve na engleski, na ovaj ili onaj nacin, danas je trivijalno i rijesen problem, hvala svima.
Drzimo fige da Svabe ostave PTT kao i dosad.
Inace, ZAVVI je ostavio sve po starom.
Filmovi, pogotovo steelbookovi, memorabilije, figurice, posteri i slični gadgeti, a ima i nesto stripova, za te je stvari nenadmasan.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 04/06/2020 : 07:46:10  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Dok sam radio u osnovnoj na zamjeni, bio je taj jedan klinac, blage veze nije imao o engleskom.
A i inače je bio malo smanjenih kognitivnih kapaciteta.
Mada je bio podosta snalažljiv. Jedan od onih koji se uvijek nekako provuku šarmom i sl.
Uglavnom, trebalo je za zadaću kod kuće odlomak iz nekog teksta prevesti s engleskog na hrvatski.
Koji je to urnebes ispao, pogotovo kod njega.
Frajer prepisao rečenice u Googleovog prevoditelja.
Ali prvo je dobar dio engleskih riječi pogrešno pretipkao.
Pa je pored svih onih google-prevoditeljskih nebuloza, bilo podosta totalno nečitljivih riječi.
Ali on je to svejedno nabrzaka tako prepisao u bilježnicu. Pod odmorom, razumije se.
Nije mogao prepisati od kompanjona jer svatko je iz udžbenika dobio drugi odlomak za prijevod.
Neke riječi koje sam tamo vidio, podsjetile su me na Zagora i njegove susrete s primitivnim jezicima izgubljenih plemena.
Pa sam frajera natjerao nek ustane i to pročita pred razredom.
U svakom slučaju, definitivno je taj automatski prijevod napredovao u odnosu na prije 5,6 godina.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/06/2020 : 08:06:03  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ja san u školi uvik mrzija pisat bilo kakve sastave al zato san moga pričat satima.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 04/06/2020 : 08:35:35  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Ja san u školi uvik mrzija pisat bilo kakve sastave al zato san moga pričat satima.



Kad sam se usred gimnazije premjestio u drugu školu, morao sam upisati vjeronauk.
Inače sam pohađao etiku, bilo je na izbor vjeronauk ili etika, jer ne vjerujem u te kršćanske fantazije.
Ali svi su u tom novom razredu išli na vjeronauk, pa sad da ne kompliciram samo ja - već je bilo dosta da su me prihvatili tamo usred 1. polugodišta 3. razreda - pohađao sam i ja vjeronauk tih godinu i pol.
Ubrzo smo se ja i vjeroučiteljica sporazumjeli da nek ja samo redovno dolazim na nastavu i čitam Stephena Kinga.
I BUDEM LI TIHO, ona će to uzeti kao božji blagoslov.
Čak sam joj i pomagao u nastavi kad bi razred postao previše brbljav.
Znao sam se derati s njom da se učenici utišaju.
Ne mogu se skoncentrirati na Kinga.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 04/06/2020 : 09:03:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever
Kad sam se usred gimnazije premjestio u drugu školu, morao sam upisati vjeronauk.
Inače sam pohađao etiku, bilo je na izbor vjeronauk ili etika, jer ne vjerujem u te kršćanske fantazije.
Ali svi su u tom novom razredu išli na vjeronauk, pa sad da ne kompliciram samo ja - već je bilo dosta da su me prihvatili tamo usred 1. polugodišta 3. razreda - pohađao sam i ja vjeronauk tih godinu i pol.
Ubrzo smo se ja i vjeroučiteljica sporazumjeli da nek ja samo redovno dolazim na nastavu i čitam Stephena Kinga.
I BUDEM LI TIHO, ona će to uzeti kao božji blagoslov.
Čak sam joj i pomagao u nastavi kad bi razred postao previše brbljav.
Znao sam se derati s njom da se učenici utišaju.
Ne mogu se skoncentrirati na Kinga.



Vidim da je malo falilo da postaneš vjeroučitelj !
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/06/2020 : 12:14:47  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

quote:
Originally posted by lwood

Ja san u školi uvik mrzija pisat bilo kakve sastave al zato san moga pričat satima.



Kad sam se usred gimnazije premjestio u drugu školu, morao sam upisati vjeronauk.
Inače sam pohađao etiku, bilo je na izbor vjeronauk ili etika, jer ne vjerujem u te kršćanske fantazije.
Ali svi su u tom novom razredu išli na vjeronauk, pa sad da ne kompliciram samo ja - već je bilo dosta da su me prihvatili tamo usred 1. polugodišta 3. razreda - pohađao sam i ja vjeronauk tih godinu i pol.
Ubrzo smo se ja i vjeroučiteljica sporazumjeli da nek ja samo redovno dolazim na nastavu i čitam Stephena Kinga.
I BUDEM LI TIHO, ona će to uzeti kao božji blagoslov.
Čak sam joj i pomagao u nastavi kad bi razred postao previše brbljav.
Znao sam se derati s njom da se učenici utišaju.
Ne mogu se skoncentrirati na Kinga.

kad san ja krenija u srednju u jesen 1992.,bilo mi to zanimljivo al tad nisu još imali toliko kadra,svećenik koji je drža vjeronauk bija neki dobrica ,miran i tih. Bija par puta i odusta jerbo je razred parija na Bejrut. Onda san se pribacija na etiku ,tamo je bilo zanimljivije a i nisu letili upaljači i slične tvari ka na vjeronauku.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 04/06/2020 : 19:44:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Dok sam radio u osnovnoj na zamjeni, bio je taj jedan klinac, blage veze nije imao o engleskom.
A i inače je bio malo smanjenih kognitivnih kapaciteta.
Mada je bio podosta snalažljiv. Jedan od onih koji se uvijek nekako provuku šarmom i sl.
Uglavnom, trebalo je za zadaću kod kuće odlomak iz nekog teksta prevesti s engleskog na hrvatski.
Koji je to urnebes ispao, pogotovo kod njega.
Frajer prepisao rečenice u Googleovog prevoditelja.
Ali prvo je dobar dio engleskih riječi pogrešno pretipkao.
Pa je pored svih onih google-prevoditeljskih nebuloza, bilo podosta totalno nečitljivih riječi.
Ali on je to svejedno nabrzaka tako prepisao u bilježnicu. Pod odmorom, razumije se.
Nije mogao prepisati od kompanjona jer svatko je iz udžbenika dobio drugi odlomak za prijevod.
Neke riječi koje sam tamo vidio, podsjetile su me na Zagora i njegove susrete s primitivnim jezicima izgubljenih prevoditelja.
Pa sam frajera natjerao nek ustane i to pročita pred razredom.
U svakom slučaju, definitivno je taj automatski prijevod napredovao u odnosu na prije 5,6 godina.







Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 07/06/2020 : 18:31:05  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Ma samo još vjeroučitelj fali.
Mene je taj obrazovni sustav skroz izdiverzificirao po pitanju posla, ambicija itd.
Do 23. godine sam završio faks. Ekonomiju.
Onda sam krenuo u rikverc; prvo sam nakratko radio u srednjoj školi, pa dulje vremena u osnovnoj...
Na kraju sam završio zatrpan bolničkom medicinskom dokumentacijom :D
U međuvremenu sam radio i u turističkom uredu, a htio sam dugo vremena postati knjižničar, tj. više puta čak i jesam radio potonji posao, povremeno.
Otprilike zato što su me kao malog dva puta zaključali u knjižnici.
Zavukao bih se negdje među policama i na kraju smjene bi zaboravili na mene.
Srećom u prizemlju je, ispod knjižnice, bila birtija pa bih se onda po ljestvama spustio kroz prozor.
Pa su shvatili da, kad sam već tamo i imam valjda pola kataloga u glavi, onda me za vrijeme godišnjih jednostavno mogu i zaposliti.
Dosta sam se jedno ljeto vucarao po trgu pa su me i za festival zaposlili.
Naravno, dok sam bio u osnovnoj htio sam postati odvjetnik i košarkaš.
Stara me stalno gurala da postanem prevoditelj. Ali to što sam onomad početnički prevodio, nerijetko vezano uz seminare, web stranicu i sl., na kraju sam zaključio da je to previše truda, a premalo para.
U par navrata sam skoro postao i alkoholičar.
Naposljetku sam odlučio poslušati Bukvu, "hendikepirati svoje ambicije" i jednostavno pisati.
Mislim da mi ni ovaj trenutni posao u bolnici neće dugo potrajati.
Još ću se sam otpustiti.

Nego, jaki, je li stigla ona tvoja bookdepository narudžba?
Sad su knjige tamo na dobrom popustu, pa da uzmem Bukowskog i Ruffov Lovecraft County.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 07/06/2020 18:48:25
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/06/2020 : 19:12:29  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nije još

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 08/06/2020 : 19:35:26  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Nije još



Ma ja ću riskirati dvije knjige.
Pa javim.
Kako se to s koronom odugovlači, mislio sam pričekati bolju priliku.
Ali sad počinjem misliti da je trenutna situacija ta bolja prilika


“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000