forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Kako popravit "oštećeni" strip?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 03/06/2020 : 18:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Dakle, danas sam bija debil. Osta mi je jutros jedan tvrdokoričeni strip u autu na suncu i tek sam se sad sitija da je tamo. Iskrivile su se stranice, korice napuvale malo... Ima li mu spasa? Oće li se rekuperat sad kad je na hladnijim uvjetima di držim sve druge stripove? Mogu li ja tu šta napravit?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 03/06/2020 : 19:11:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Dakle, danas sam bija debil. Osta mi je jutros jedan tvrdokoričeni strip u autu na suncu i tek sam se sad sitija da je tamo. Iskrivile su se stranice, korice napuvale malo... Ima li mu spasa? Oće li se rekuperat sad kad je na hladnijim uvjetima di držim sve druge stripove? Mogu li ja tu šta napravit?



Pa ne znam baš da li će išta popraviti samo od sebe, ali probaj stavit npr na njega jednu dasku da je veća od korica i gore dobru količinu utega, ili ako nemaš to, napravi isto sa teškim stripovima i knjigama (natrpaj muški tako da dobra težina to pritišće). I pusti nek stoji tako mj-dva.
Meni su se korice iskrivile same od sebe na par Fibri, ali sam ih na taj način ispravio i odonda se više ne krive.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 03/06/2020 19:11:27
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 03/06/2020 : 19:17:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Probati ću tako, hvala. Valjda će pomoć.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/06/2020 : 19:23:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Probati ću tako, hvala. Valjda će pomoć.


Nemoj stavljat dasku. Narocito neku neravnu. Ali staklo, pleksiglas ili bilo sto ravne povrsine ce pomoc, uz dobru kolicinu tereta na njemu. Ostavi tako neko vrime, a tribalo bi i pomoc okruzenje di drzis stripove na normalnoj temperaturi. Sunce je gadno. Ali triba bi ti se izravnat za neko vrime.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 03/06/2020 : 19:34:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Poklopija sam ga drugim stripovima, naslaga sam baš dosta na njega, tako dase nadam da će to funkcionirat.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 04/06/2020 : 08:10:02  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Poklopija sam ga drugim stripovima, naslaga sam baš dosta na njega, tako dase nadam da će to funkcionirat.



Stavi dvije tri Fibre na njega.
Mada meni je to znalo, iako tek djelomično, pomoći kod mekoukoričenih stripova i knjiga.
Ništa, stavi onda pet ili šest Fibra :D

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 04/06/2020 : 09:00:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Paka01

Probati ću tako, hvala. Valjda će pomoć.


Nemoj stavljat dasku. Narocito neku neravnu. Ali staklo, pleksiglas ili bilo sto ravne povrsine ce pomoc, uz dobru kolicinu tereta na njemu. Ostavi tako neko vrime, a tribalo bi i pomoc okruzenje di drzis stripove na normalnoj temperaturi. Sunce je gadno. Ali triba bi ti se izravnat za neko vrime.



Daj mi objasni kako si zaključio da sam mu za RAVNANJE korica preporučio NERAVNU dasku?

Ili misliš da je čovjek toliko smotan da bi tako nešto napravio?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/06/2020 : 09:51:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Paka01

Probati ću tako, hvala. Valjda će pomoć.


Nemoj stavljat dasku. Narocito neku neravnu. Ali staklo, pleksiglas ili bilo sto ravne povrsine ce pomoc, uz dobru kolicinu tereta na njemu. Ostavi tako neko vrime, a tribalo bi i pomoc okruzenje di drzis stripove na normalnoj temperaturi. Sunce je gadno. Ali triba bi ti se izravnat za neko vrime.



Daj mi objasni kako si zaključio da sam mu za RAVNANJE korica preporučio NERAVNU dasku?

Ili misliš da je čovjek toliko smotan da bi tako nešto napravio?


Dragi, daske su grube vanjstine, hrapave... na to se mislilo. Ne neravno, u smislu valovito, krivo. Ne doslovno. Glatka povrsina je bitna. Najbolje staklo. Upotrebljavao sam to vec. Nepotreban ti je ovaj upis.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 04/06/2020 : 12:51:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Pa valjda se podrazumijeva da stavi obrađenu dasku a ne grubu i sirovu. Isto kao što se i podrazumijeva da si npr. nećeš složiti police za stripove od neobrađenog drva.

Pleksiglas je dobra ideja ali treba bit debeo bar pola cm inače bi se mogao saviti od tereta gore

Također treba i utvrditi od čega se strip iskrivio. Nekako zamišljam da se u (pretpostavljam) vrućem autu rasušilo ljepilo pa onda zateže i sa raznih strana. - u tom slučaju bi trebalo razmisliti i o ovlaživanju prostorije gdje se strip ravna.

U slučaju da je u autu bila vlaga- treba suprotno, logično jel

Bok, kako si.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/06/2020 : 13:05:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Jaka sunceva toplina izvitoperi stripove. Ne bi vjerovao kako postanu valoviti. Osobno sam se 'opekao' jer sam povecu kolicinu starih Alan Fordova izlozio na balkonu, misleci kako ce im izvjetriti zadah memle iz podruma. Vonj prohujalih vremena na stripovima uskladistenim u vlaznom podrumu je ishlapio, ali do jedan se izvitoperio. Upravo pleksiglas i velika tezina su uradili svoje. Ispravili ih.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 04/06/2020 : 13:31:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Pa valjda se podrazumijeva da stavi obrađenu dasku a ne grubu i sirovu. Isto kao što se i podrazumijeva da si npr. nećeš složiti police za stripove od neobrađenog drva.

Pleksiglas je dobra ideja ali treba bit debeo bar pola cm inače bi se mogao saviti od tereta gore

Također treba i utvrditi od čega se strip iskrivio. Nekako zamišljam da se u (pretpostavljam) vrućem autu rasušilo ljepilo pa onda zateže i sa raznih strana. - u tom slučaju bi trebalo razmisliti i o ovlaživanju prostorije gdje se strip ravna.

U slučaju da je u autu bila vlaga- treba suprotno, logično jel




Eto.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/06/2020 : 14:35:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Zapasajarca.com, ocemo ovo razvlacit ka zvaku? Pa svatija si. Ni dobronamjerni savjet ne prolazi bez olimpijski istrenirane doze/vrijednosti ega. Umjesto da smo prijemcivi jedni prema drugima, sto bi se trebalo podrazumijevati za stripentuzijaste, non stop se izvlaci 'mak na konac' i dokazuje kako se 'otvara topla a kako hladna voda'.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/06/2020 : 15:04:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Paka01, jel se ispravio album, i dosao sebi?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/06/2020 : 15:22:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa nije jos proslo vrijeme, niste mu rekli da ih stavi samo za par dana. :P



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/06/2020 : 15:23:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nisam ga još pogleda Trenutno nisam kući di mi je taj dio stripova, tako da nisam ni provjerava... Bacit ću oko do koji dan pa javim kakvo je stanje.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/06/2020 : 15:32:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Nisam ga još pogleda Trenutno nisam kući di mi je taj dio stripova, tako da nisam ni provjerava... Bacit ću oko do koji dan pa javim kakvo je stanje.


Neka ga pritisnutog, nece mu skodit... nek odmori.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 05/07/2020 : 21:47:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
Stigla mi tri američka trejda sa Bookdepositoryja i poštar ih ostavio na kiši, a pakiranje im je katastrofa. Veseli četvrtak može najlonizirati Bonellija od tri eura, a ovi papci stave u običan deblji karton. Bah. Jedan je trejd ostao pošteđen, jedan je onako a treći je bome nabrekao skroz na gornjoj polovici. Na Netu sam pročitao da ga valja dobro pritisnuti i zračno izolirati sa nečim što upija vodu na sedam dana. Evo ga u kutiji već tri dana, kutija u vrećici, javim rezultate.

Glupi Bookdepository. Prvi i zadnji put.

Edit: strip se u zrakonepropusnoj kutiji nije odvlažio, pače navukao je plijesan. Dakle, još gore nego prije.

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun

Edited by - Shuckey on 15/07/2020 11:25:03
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2416 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 05/07/2020 : 22:55:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shuckey
Glupi Bookdepository. Prvi i zadnji put.

Pa gdje je problem? Javiš da je došao oštečen, ddaš slike oštečenja i to je to.

Zavisi od oštečenja i pregovaranja možeš doči do 15% - 100% popusta na oštečen strip ili dobiti potpuno nov strip

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 11/08/2020 : 14:03:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Samo da javim da se strip iz prvog posta ove teme uspješno oporavio

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/08/2020 : 00:45:22  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Eto, imam jednak problem, pisem o njemu u drugom topicu. Korice od nekih Fibri su se ne znam zasto nesto napuvale, upognule itd.. Probat cu i ja da ih stavim jednu na drugu pa da vidimo.

@diskach
Odvlazivac je rijesio problem sa valovitim stranicama.

Jack the Black.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 13/08/2020 : 13:03:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mike

Eto, imam jednak problem, pisem o njemu u drugom topicu. Korice od nekih Fibri su se ne znam zasto nesto napuvale, upognule itd.. Probat cu i ja da ih stavim jednu na drugu pa da vidimo.

@diskach
Odvlazivac je rijesio problem sa valovitim stranicama.



I meni se par Fibrinih korica iskrivilo.
Riješio sam to tako da sam ih polegnu, stavio gore još stripova i utega, i pustio bar mj dana da tako stoje. Sve su se izravnale.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/08/2020 : 23:18:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Eto ja vise nemam rijeci.

Danas sam malo bolje pregledao stripove i prakticki svi imaju iskrivljene ili napuvane korice. I ne samo to, iskrivljena im je i ona bela traka, na koju su vezane stranice i koja bi se trebala drzati hrbata kad je strip zatvoren. Naravno kad pocnes citati, savije se i traka, ali da je tako kad strip stoji na polici, nekako mi ne valja. Znaci ako strip pogledas odozgo, stranice imaju oblik polukruga.

Nema sanse da idem sad ravnati sve te korice. Pa kad bi i to uradio, traka ce jos uvijek odstupati od hrbata.

Nije mi jasno sta, kako i zasto se sve to desilo.

Dakle da se pohvalim, sad imam kolekciju iskrivljenih napuvanih glancera. Nek ode sve kvragu.

E da, kiosk stripovima nije se desilo ama bas nista. Svi su ostali glanc od glanca. Sad cu da ih polijem vodom, da nece vise tako odstupati.


Jack the Black.
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 05/09/2020 : 18:14:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Danas navratio kod nas u Mladinsku knjigu. Tvrdoukoriceni stripovi imaju iskrivljene, napuvane ili kakve god, samo ne ravne korice, da o valovitim stranicama ni ne govorim.

Dakle nista me vise ne brine oko moje kolekcije. Verovatno ni nikad ne bi zapazio, ne bi li sve uredno poslozio na police. Vlaga gore, vlaga dole. Dosta je. I ok je.

Jack the Black.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 05/09/2020 : 20:39:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
citam ovu temu pre neki dan i pomislim "to se uvek drugom desi"

sad sedim sa desetak mokrih grafickih novela, probao presu, fen, sve... nista, jos se i budj uhvatila u medjuvremenu

nisu moje nego iz biblioteke, ali zato mi jos vise krivo
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 06/09/2020 : 08:40:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

citam ovu temu pre neki dan i pomislim "to se uvek drugom desi"

sad sedim sa desetak mokrih grafickih novela, probao presu, fen, sve... nista, jos se i budj uhvatila u medjuvremenu

nisu moje nego iz biblioteke, ali zato mi jos vise krivo



A ako su se upljesnivile, mislim da im nema više spasa...jbg, šteta.
Ali nije da nije čitljivo...ili?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 06/09/2020 : 09:49:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH
A ako su se upljesnivile, mislim da im nema više spasa...jbg, šteta.
Ali nije da nije čitljivo...ili?



To je jedina utjeha koja ti preostane. I u mom pljesnjivom Flashu su sve sličice i slova čitljive, samo je napuhnut i pljesnjiv i naboran.

quote:
Originally posted by mike
Eto ja vise nemam rijeci.

Danas sam malo bolje pregledao stripove i prakticki svi imaju iskrivljene ili napuvane korice. I ne samo to, iskrivljena im je i ona bela traka, na koju su vezane stranice i koja bi se trebala drzati hrbata kad je strip zatvoren. Naravno kad pocnes citati, savije se i traka, ali da je tako kad strip stoji na polici, nekako mi ne valja. Znaci ako strip pogledas odozgo, stranice imaju oblik polukruga.

Nema sanse da idem sad ravnati sve te korice. Pa kad bi i to uradio, traka ce jos uvijek odstupati od hrbata.

Nije mi jasno sta, kako i zasto se sve to desilo.

Dakle da se pohvalim, sad imam kolekciju iskrivljenih napuvanih glancera. Nek ode sve kvragu.

E da, kiosk stripovima nije se desilo ama bas nista. Svi su ostali glanc od glanca. Sad cu da ih polijem vodom, da nece vise tako odstupati.



Jebiga, mike... Baš mi je žao.

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000