forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA PREDSTAVLJA - INKVIZITOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 05/06/2020 : 13:04:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote
LJUBAV MOŽE DA UZDRMA I NAJČVRŠĆU VERU!



Format 16,5 x 23,5 cm
Povez Tvrd
Broj strana 129
Štampa Kolor
Serijal Riznica Bonelli GRANDE


Na Letećem startu u okviru STRIPOMANIJE po ceni od 940 dinara

Iz pera Đanfranka Manfredija („Skriveno Lice“) i Antonija Lukija

Galicija, Španija, 1610. godina. Život inkvizitora koji ne veruje u veštičarenje težak je. Za Luisa de Santjaga – hladnog kao kamen – vera ne sme da bude osenčena nikakvim kontradikcijama ni mrljama. Kad prelepa Amanda, optužena za crnu magiju, osvane pred njim, Luis će dati sve od sebe ne bi li je spasao...

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Inkvizitor.pdf

„INKVIZITOR“ je na Letećem startu u okviru STRIPOMANIJE u striparnici „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 940 dinara, od petka, 5. juna, do petka, 12. juna. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.050 dinara, a u ostalim knjižarama 1.399 dinara.

Edited by - Melusine on 05/06/2020 15:35:28

djukak
Senior Member



2884 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 05/06/2020 : 14:38:09  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
Ovo odlično izgleda.

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 05/06/2020 : 14:55:35  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
bas me zanima odakle ovoliki broj stranica, 176, jer je le storie specijal izdanje na 128 stranica...i klon je imao 128 stranica a oba su obicna kiosk izdanja...mohawk river i lavander su na 144 stranice, ali oni su radjeni po izdanju za striparnice i imaju taj tekstualni dodatak...

iduci broj bi trebao biti kentucky river, dugo iscekivani nastavak mohawka...
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16301 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 05/06/2020 : 15:00:24  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Ma vjerovatno je greška.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/06/2020 : 16:35:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Kupuje se!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 06/06/2020 : 17:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
opa, super

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4654 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 19/06/2020 : 18:49:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
Uhh, ovo je baš loše.... :/
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 19/06/2020 : 19:09:34  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pajtos

Uhh, ovo je baš loše.... :/



Jel? Imam italijansko izdanje (ne znam jezik doduše), ali mi je crtež fenomenalan. Daj neke utiske, da se ne zaletim kao za Lavennder i Naopačke.
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4654 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 19/06/2020 : 19:54:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by koze123



Jel? Imam italijansko izdanje (ne znam jezik doduše), ali mi je crtež fenomenalan. Daj neke utiske, da se ne zaletim kao za Lavennder i Naopačke.



Crtež jeste dobar, ali priča opasno šteka. Pogotovo od druge polovine.
IMA SPOJLERA
Priča počinje ozbiljno, sa sujeverjem, inkvizicijom i ostalim glupostima iz tog vremena i čitalac (barem ja) se spremi za nekakav logičan rasplet ove, kako kaze reklama, "snazne priče smeštene u podrobno istražen i uverljivo prikazan period španske kontrareformacije", a onda se bukvalno nabacaju demoni, čudovišta, zombiji i jos kojekakva čudesa pa strip do kraja ne moze da se uhvati ni za glavu ni za rep. To možeš da vidiš i listanjem tog italijanskog izdanja kojeg imaš. Pogledaj kako se na silu uguravaju zombiji, pa duhovi, pa onda šamarčina u vidu "petarpanovskog" leta u završnici...
Klasična boneliještina, za pročituckati i zaboraviti. Najveći krivac je naziv edicije i oprema u kojoj je zapakovan ovaj produkt za široke narodne mase pa se čovek ponada nečemu vrednijem...
Loši su Lavennder i Naopačke? Propast, i ja sam ih uzeo :D

Edited by - Pajtos on 19/06/2020 19:56:34
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 19/06/2020 : 22:40:02  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
E sad kad si spojlere stavio ništa mi ne znači.

Šalim se, verovatno ću nabaviti ovo u nekom trenutku, ali očekivanja nisu neka...
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 20/06/2020 : 22:42:42  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
lavennder i naopacke su za ovo stripcine...ovo je gore i od klona...
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 14/07/2020 : 20:42:59  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Ne znam ni sta posebno da napisem o ovom stripu... Prica kao prosecan Dilan Dog smestena u XVII vek. Inkvizitori, crkva, tempari, magija, zombiji, duhovi, ljubav i u krug. Bez nekog posebnog zapleta. Dosadno. Jedino mi se crtez dopao i barem zbog toga vredi imati.
Ni jedan strip iz Bonelli Grande mi se nije dopao nesto posebno. Jedino mi je Klon okej. Vise nista ne ocekujem od ove edicije ali cu pratiti.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

tutto maxim
Senior Member



Serbia
1351 Posts

Member since 07/01/2007

Posted - 01/09/2020 : 12:51:47  Show Profile Show Extended Profile  Send tutto maxim a Private Message  Reply with Quote
Slažem se sa prethodnim komentarima. Odlično je počelo, ali negde od polovine kad se pojave zombiji, čudovišta, magija itd priča više nema ni glavu ni rep.

Crtež odličan.

Meni najlošija Riznica Bonelli Grande.
Go to Top of Page

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 01/09/2020 : 18:41:42  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
Bolji mi je Klon od ovog

"Nothing is true, everything is permitted."
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/10/2020 : 21:07:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Iz pera Manfredija i kista Antonia Lukija (slikarski stil crtanja,izuzetno lep) nam dolazi priča o Luisu de Santjagu,španskom inkvizitoru s'početka 17.veka,čoveka koji se bori sa svojom savešću,sa obzirom da ne veruje u veštice,pa brzo dolazi pod lupu vrhovnog veća inkvizicije.
Strip počinje dobro,sa ozbiljnom pričom protkanom dramom i istorijskom te religijskom tematikom,a onda se odjednom,na zadnjoj trećini stripa,bez ikakvog razloga ubace demoni,zombiji,fantastični elementi,i ode priča u qrac.Šteta.Posebno lepog crteža.

2/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/10/2020 : 11:53:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pročitao i je neki dan. Bzvz.
Ali da, cijela RB Grande, ali i Gigante su mi loše, dok mi je ona osnovna odlična.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1809 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 24/09/2023 : 22:30:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message  Reply with Quote
Procitao..i slazem se sa gore navedenim, do polovine strip je dobar..posle toga neocekivano ode u drugi smjer koji je los zaista i na kraju zavrsava kao neka prica za decu.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000