forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 160 - Melvile 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/06/2020 : 21:00:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Dok na drugom kraju doline Samuel Beauclair pokušava ponovo pronaći nešto nalik sreći, Saul Miller, čuveni sveučilištarac i profesor astrofizike, provodi mirovinu u Melvileu, svome rodnom gradu.

U njegovom svijetu obitava Mia, jedanaestogodišnja djevojčica kojoj Saul pomaže pri pisanju zadaća. Tu su i Beth i Daniel, njegovi prijatelji i susjedi. Tu su i svemir i svjetlost, i zemlja i stoljetna stabla.

No tu su i oni, dvojica pridošlica koji sa sobom donose najgore i najpodmuklije nasilje. Jedan razgovor koji krene u krivom smjeru, jedan čudan osmijeh i Saulov se svijet raspršuje.

Kolorka 160 • Priča o Saulu Milleru • 208 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Romain Renard • Crtež Romain Renard • Prijevod Ursula Burger • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 16.6.2020. • Cijena 180 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-160-prica-o-saulu-milleru/635/

Trouble will find me

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/06/2020 : 23:39:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Drugi dio. Kakva sjajna naslovnica. Bas kao da uvlaci u samu sliku. Jako atmosfericno. Imam osjecaj da sam tamo...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 17/06/2020 : 00:41:49  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Plaćao sam maloprije račune za stan.
Fibra, voda, struja itd.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39122 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 17/06/2020 : 10:49:35  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Prvi deo po previewu me nije zainteresovao. Crtez mi je bezveze. Ali u ovu naslovnicu gledam kao tele. V r h u n s k a
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 17/06/2020 : 11:48:53  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Morao sam isprazniti još jednu policu visoko u ormaru, jer nemam kamo s Fibrom.
Tamo sam pronašao i nekoliko stvari od bivše djevojke.
Mislio sam joj to poslati poštom.
Ali poznavajući ju, mogla bi ona meni to poslati natrag.
Sad ne znam što da radim s time.
Eto kakve nedoumice čovjeku stvori Fibra.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 17/06/2020 : 17:30:59  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Zna li tkogod mozda jel nuzno procitati prvi dio o Beauclaireu da bi se ovo razumijelo ili moze odvojeno?

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/06/2020 : 18:04:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nije nužno.

Trouble will find me
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/06/2020 : 20:15:54  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Morao sam isprazniti još jednu policu visoko u ormaru, jer nemam kamo s Fibrom.
Tamo sam pronašao i nekoliko stvari od bivše djevojke.
Mislio sam joj to poslati poštom.
Ali poznavajući ju, mogla bi ona meni to poslati natrag.
Sad ne znam što da radim s time.
Eto kakve nedoumice čovjeku stvori Fibra.



Ha! Eto sta sve drzimo duboko zakopano u ormarima (kao i verovatno u nasem umu, sto smo neke stvari vezane za neke dogadjaje ili ljude prosto zakopali i ostavili negde, pa je uvek cudan osecaj kad nas nesto podseti na to i vrati u svesno). Ni ja nisam izuzetak, kad sam pronasao neke papirnate slike na koje sam u potpunosti zaboravio da postoje, kakvo je to iznenadjenje i neki cudan osecaj bio.
Ako joj ih posaljes javi sta se desilo.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 27/06/2020 : 10:58:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ispod je moj komentar za prvi dio. Sve stoji i ovdje, samo što je ovaj put sve skupa atmosferičnije (je li to riječ?).

Ovo je već više po mom guštu, ali nije mi do kraja leglo. U biti mi je sve nekako na pola. Crtež mi je dobar kad su pozadine u pitanju, dok mi ne odgovara kako crta ljude. Ili je možda točnije reći da mi ne paše jedno uz drugo. Priča mi je zanimljiva, no i tu ima dijelova koji su mi zasmetali. Uglavnom, uz neke sitne zamjerke izvedbi, imam još i moralne probleme. Na kraju mi je drago što sam pročitao ovaj strip i preporučio bih svima da to naprave, ali čisto sumnjam da ću mu se vraćati.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 28/06/2020 : 10:40:57  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Ako je suditi o necemu po pakovanju (naslovnoj stranici) onda ovde nema greske. Savrsen crtez, fenomenalna prica, zaplet, rasplet, atmosfera... Jedan od (meni) najboljih stripova objavljenih ove godine. Za razliku od prvog dela, drugi deo ima mnogo jacu, tezu i slojevitiju pricu. Kompletna atmosfera ovog dela je jako melahnolicna i kraj je jedan od tezih. Pogadja bas gde treba. Crtez savrseno ide uz pricu i obrnuto. Preporuka da se oba dela citaju jedan za drugim ali nije obavezno iako je potpun uzitak kada se konzumira celina. I jedna od najlepsih naslovnih u fibrinom katalogu.

10/10

Savicu, pogledaj preview malo bolje. Crtez je maestralan!!
Marko, okaci preview i za ovaj deo, steta da ne vide ovu lepotu oni koji se nisu odlucili za kupovinu.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 10/07/2020 : 08:40:04  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
Znači, naslovna je definitivno jedna od najlepših u Fibrinom katalogu. A i zadnja strana ne zaostaje previše.

Kao što je Shaner napomenuo, pri crtanju je različito crtanje pozadina i crtanje likova, gde su prve zaista posebne. U samom stripu ima mnogo crteža pozadine dostojnih naslovne, tako da bih samo zbog njih imao ovaj strip u kolekciji. Korišćenje boja odlično doprinosi atmosferi samog stripa, a priča savršeno razvija napetost koja postepeno raste između Milera i dvojice pridošlica.

U celini sam uživao u čitanju. Nisam pre toga čitao prvi deo.

SPOILER

Šta predstavlja niz crteža u drugoj polovini stripa koji prikazuje niz slika u različitom vremenu? Kako ste razumeli rasplet priče? Da li ste probali da odete na sajt www.melvile.com naveden u stripu, meni se ne otvara?


Edited by - stripadzija on 10/07/2020 08:42:58
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/08/2020 : 09:48:26  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
uuu, ovo nije samo dobro, ovo je toliko dobro da drma. kad se procita ovako nesto osecaju zadovoljstva prosto obuzimaju. za razliku od onog ramireza, koji je jako dobar, al cim prodje strip prodje i ramirez. jedinstvo nesvakidasnje atomsfere i posebne karakterizacije, na najbolji naci
fala marku sto nalazi ovakve bisere nama nepoznatih autora
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/08/2020 : 09:50:05  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
sad nisam citao keca, a jel ono dete na kraju ima dodirne tacke sa prvim delom?
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 27/08/2020 : 10:09:48  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ja sam čitao keca i nije bas da drma ali svidio mi se.

Have mercy
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 08/10/2020 : 21:44:21  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Djeluje zanimljivo,naslovnica čista desetka.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 15/10/2020 : 12:25:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Kako je meni ovaj Renard dobar pa to nisu istine! Vjerojatno je cjelokupnom dojmu pogodovalo ovo jesensko vrijeme vani jer ovo je baš pravi jesenski strip!

Sve što sam napisao za Samuela vrijedi i za Saula. Nekima se i dalje neće svidjeti kako su nacrtani likovi i stvarno, tako "stripovski" nacrtani odudaraju od "foto" pozadine. No meni to niti malo ne kvari doživljaj nego mi je osjećaj kao da čitam nekakve strip razglednice i smatram to genijalnim! A osim toga i ekspresije lica su vrhunske- baš se točno može prepoznati emocija aktera u svakom kadru.
Što se same priče tiče i dalje je tu prisutna countrysidemelankolija i čini mi se da je malo slojevitija od prvog dijela ali atmosfera... Ta atmosfera koju autor napravi je nešto zaista posebno, usudio bih se čak reći Twin Peakovsko.

Iako ne pomiče granice ovo je jedan poseban strip koji će mi sigurno ući u kolekciju i čitati se na godišnjoj jesenskoj razini

10/10 zbog posebnosti

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 17/10/2020 : 19:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Puno bolje od (amo reć) prvog dijela.
Atmosfera, crtež, likovi...ugodno sam iznenađen. Edukacija +
7,5/10

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 18/10/2020 : 09:26:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Znači tako dobri ta 2. Pročitao sam privju prvog dijela i nije me se baš dojmio, možda je samo prekratak... Ako niš drugo, pročitat ću ga iz knjižnice.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 26/10/2020 : 18:23:29  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Nisam čitao prethodni strip o mjestašcu Melvileu, ali nekako sam dojma da nije ni neophodno da bi se čitao ovaj strip.
Izuzetno atmosferično i dojmljivo nacrtano, ovaj strip na nesvakidašnji način opisuje psihološko-moralni profil naoko običnog stanovnika Saula.
Nisam siguran da sam strip do kraja razumio i ostaje malo materijala za naknadno razmišljanje, ali izuzetno uvjerljivo i sa svojim autorskim potpisom napisano, ovo djelo je zaista vrijedan dodatak kolekciji.
Mogu reći osobno da sam zadovoljan, jako dobar scenarij, stilski izuzetan strip, vrlo dobro odrađen posao. Pošto nisam skroz do kraja kliknuo sa stripom i pošto mi neka rješenja nisu bila baš najjasnija ipak nije za sjajnu ocjenu, ali svejedno solidnih 4/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/10/2020 : 09:39:42  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Krećen danas sa čitanjem,da vidimo našta to izgleda.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/10/2020 : 21:07:33  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ajde,sve u svemu nije loše. Dapače. Recimo između nekih 7 i 8 /10 na prvu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!

Edited by - lwood on 28/10/2020 21:08:12
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 14/01/2021 : 00:23:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Melvile 1 < Melvile 2

Prvi je bio vrlo dobar, a drugi je još malo bolji.
Obje priče su o istom mjestu, uz dosta šume, rijeke, vatru, poneku legendu i slutnju.
Obje priče se događaju u isto vrijeme!

Nacrtana atmosfera je više od pola stripa i zahtjeva polako čitanje, uranjanje u strip.
Sve krene kao obična priča iz malog zaboravljenog mjesta, naizgled zaboravljenih ljudi koji su dosta toga zaboravili... Pa kad krene prisjećanje...

Ocjena 8-9/10

p.s. u Melvileu 2 ima par kadrova iz Melvilea 1, prepričana krađa u trgovini, koncert u Caverneu...

Edited by - Zula on 14/01/2021 19:49:01
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 11/04/2021 : 11:13:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripadzija



SPOILER

Šta predstavlja niz crteža u drugoj polovini stripa koji prikazuje niz slika u različitom vremenu? Kako ste razumeli rasplet priče? Da li ste probali da odete na sajt www.melvile.com naveden u stripu, meni se ne otvara?





Ja sam to shvatio kao da su se ispreplela dva vremenska doba, dvije stvarnosti
Jedna u kojoj je glavni junak mlad, gdje trupci jos plutaju rijekom i gdje kafić još uvijek radi, i jedna od puno godina poslije, gdje se on vratio kući nakon puno godina izbivanja, ona koju pratimo cijelo vrijeme
To su oni mjehurići stvarnosti o kojima je objašnjavao maloj Miji, a u jednoj od tih naš planet ima dva mjeseca (vidi naslovnicu)
Btw, ni meni ne otvara stranicu
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 12/04/2021 : 08:39:55  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
Hvala, mislim da ću još jednom pročitati strip iz ugla ovog što si napisao.
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 29/04/2021 : 15:04:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Veoma zanimljiv pre svega koncept ovog "univerzuma"...Vuče malo na Lynch-a malo na A History of Violence...Prvi broj me malo razočarao, ali čitanjem 2 albuma mu je poovećao vrednost...i to samo zato što ga upotpunjava u sliku mesta...

Šteta (mislim da je tako?) što ovde neće pasti barem još 4 albuma o ovom mestu i nekim naizgled običnim likovima.

Da, čitao sam ga uz "soundtrack" (koji je takođe lep fin doprinos)...

4/5
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/04/2021 : 15:18:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Još su dva u planu.

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.48 seconds. Snitz Forums 2000