forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 MAKONDO i LOKOMOTIVA: Povratak na Belzagor
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

MAKONDO
Average Member



534 Posts

Member since 20/06/2012

Posted - 13/07/2020 : 15:46:50  Show Profile Show Extended Profile  Send MAKONDO a Private Message  Reply with Quote


"Ko zna da duh sinova ljudskih ide gore, a duh životinja da ide dole pod zemlju?"
Knjiga propovjednikova 3:21


u zalivu magije...

Edited by - MAKONDO on 13/07/2020 15:53:41

MAKONDO
Average Member



534 Posts

Member since 20/06/2012

Posted - 13/07/2020 : 15:53:05  Show Profile Show Extended Profile  Send MAKONDO a Private Message  Reply with Quote
Adaptacija kultnog SF romana "Dole ka Zemlji" Roberta Silverberga, nacrtala sjajna Laura Cukeri (Stakleni mačevi).
2 različite korice - Lokomotiva i Makondo (Kerber br. 14).
A4, 128 strana, kolor, HC

u zalivu magije...

Edited by - MAKONDO on 22/09/2020 22:27:04
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/07/2020 : 20:36:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Dvije razlicite korice za dvije razlicite knjige?
Jedna za Makondo, druga za Lokomotivu?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

MAKONDO
Average Member



534 Posts

Member since 20/06/2012

Posted - 13/07/2020 : 20:51:31  Show Profile Show Extended Profile  Send MAKONDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Dvije razlicite korice za dvije razlicite knjige?
Jedna za Makondo, druga za Lokomotivu?



Dve različite korice za istu knjigu.

u zalivu magije...
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 13/07/2020 : 23:58:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Naslovnica odlična, ali mi je font totalno bzvz.

Carpe diem
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 14/07/2020 : 08:23:28  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
Volim crtež Laure Cukeri iz Julije. Komplimenti za izdanje.
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1583 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 14/07/2020 : 08:32:01  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Ovo će ići k'o halva - ima Zagor u naslovu.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

MAKONDO
Average Member



534 Posts

Member since 20/06/2012

Posted - 14/07/2020 : 11:08:12  Show Profile Show Extended Profile  Send MAKONDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DzekDenijels

Naslovnica odlična, ali mi je font totalno bzvz.



Takav je i u francuskom originalu. Verovatno su namerno stavili takav koji liči na onaj za stripove iz Leo univerzuma - Aldebaran, Betelgeuse, Antares... Zato što im Belzagor umnogome nalikuje.

u zalivu magije...

Edited by - MAKONDO on 14/07/2020 11:12:37
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 14/07/2020 : 14:02:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cerichus

Ovo će ići k'o halva - ima Zagor u naslovu.




-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 14/07/2020 : 15:12:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cerichus

Ovo će ići k'o halva - ima Zagor u naslovu.


Ne znam što su stidljivo samo dve korice najavili. Trebali su odmah 13 raspaliti

Edited by - Red Marquis on 14/07/2020 15:13:37
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/07/2020 : 20:12:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripadzija

Volim crtež Laure Cukeri iz Julije. Komplimenti za izdanje.


Je. Meni je dobar i onaj njen Ken Parker sto ga je radila s Frisendom.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/07/2020 : 05:39:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Laura je ubila i u Staklenim Mačevima, baš odlično crta!

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 17/07/2020 : 14:51:26  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Laura je dostojni naslednik Carla Marcella...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

MAKONDO
Average Member



534 Posts

Member since 20/06/2012

Posted - 22/09/2020 : 21:48:40  Show Profile Show Extended Profile  Send MAKONDO a Private Message  Reply with Quote
Danas izašlo iz štampe, do subote na Stripomaniji po promotivnoj ceni od 1800 din.


u zalivu magije...
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 23/09/2020 : 13:04:30  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
https://issuu.com/carobnaknjiga2/docs/povratak_na_belzagor
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/10/2020 : 15:19:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Mladi poručnik Edmund Gundersen stiže na kolonizovani Holmanov svet,nastanjen dvema domorodačkim inteligentnim vrstama,Nildororima i Sulidororima,te stupa pod komandu poluludog komandatna Kurca.
Osamnaest godina kasnije,bivši oficir Gundersen,sada iskusni vodič paru naučnika,dolazi na dekolonizovanu planetu Belzagor,vraćenu prvim stanovnicima,a u cilju ispitivanja famoznog rituala,ceremonije ponovnog rođenja.
Osim pomenutih likova u priču se uključuje i sadašnja Kurcova supruga,a nekadašnja Gundijeva devojka,Sina;pa će između svih pomenutih doći do intimnih zavrzlama.
Pored emotivnih spletki,strip je takođe i SF avantura,i mogu reći da jako podseća na svetove Aldebarana.

Na žalost,barem meni,scenario nema tu harizmu,atmosferu,ali i maštovitost (fore i faune) kojom odišu Leov serijal,pa bi mi ovo bila neka varijanta "light" svetova Aldebarana; znači dobar strip,ali ništa više od toga.Zukerin crtež sasvim lep,boje takođe.
Izdanje bombonica.

3.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 18/10/2020 : 16:41:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Meni je osobno Belzagor dosta bolji od Aldebarana.

Uostalom rađen je po Silverbergovoj knjizi (Downward to the Earth), a Leo ne bi trebao ni u istu rečenicu sa Silverbergom.

A crtež je odličan i tu ga Laura šiša u jednakom omjeru kao i Silveberg.

Ako je tko light onda je to Aldebaran.

I ne može ovo podsjećati na Aldebaran budući da je knjiga objavljena 1970. Dakle, može samo obrnuto.

https://en.wikipedia.org/wiki/Downward_to_the_Earth

Od mene preporuka za zahtjevnije SF fanove, a pogotovo Silverbergove.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1672 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 18/10/2020 : 16:51:16  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Moj davnašnji komentar:

Strip rađen po SF romanu Downward to the Earth američkog pisca Robert Silverberg-a, izdata 1970.
Strip je izašao 2017 pod nazivom COLONIES:Downward to the Earth (dva albuma po 55str).

Bivši poručnik, Eddie Gundersen vraća se na Belzagor, kao vodič naučnom paru, koji želi da reši jednu od
najvećih misterija planete, koje se dešava ciklično, uporedo sa određenom kosmičkom pojavom.
Naravno, priča se širi u više pravaca. Prati odnos naučnog para, borbu ex poručnika sa prošlošću, unutrašnjim demonima, starom ljubavi.
Imamo izvanredan fokus na mističnosti odnosa dve inteligentne rase starosedelaca, kao u Dini, neka vrsta začina zbog kojeg je planeta postala zanimljiva ljudima...
Dok se odvija radnja unapred ujedno se odmotava klupko unazad, na lep i tečan način se pripoveda.
Jasno, bez zbrzavanja i preskakanja, sa novim elementima na svakoj novoj strani.

Glavna tema je svakako transcedencija, koja predstavlja krajnji cilj. Ali ono što nas menja je ustvari put do cilja!

Crtež iako dobar,je mogao biti malo slobodniji. Bar ovde mašta nema granice.


Preporuka za čitanje.


Kad mi kažu čitaš SF knjigu- to je za decu, prosto jedva dočekam da kažem da nisu u pravu, u pitanju je SF strip :-)

Resistance is futile.

Edited by - borg on 18/10/2020 16:53:01
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/10/2020 : 16:55:38  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ah sad ste me bas zainteresovali za Povratak na Belzagor!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 18/10/2020 : 17:20:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Moj davnašnji komentar:

Strip rađen po SF romanu Downward to the Earth američkog pisca Robert Silverberg-a, izdata 1970.
Strip je izašao 2017 pod nazivom COLONIES:Downward to the Earth (dva albuma po 55str).

Bivši poručnik, Eddie Gundersen vraća se na Belzagor, kao vodič naučnom paru, koji želi da reši jednu od
najvećih misterija planete, koje se dešava ciklično, uporedo sa određenom kosmičkom pojavom.
Naravno, priča se širi u više pravaca. Prati odnos naučnog para, borbu ex poručnika sa prošlošću, unutrašnjim demonima, starom ljubavi.
Imamo izvanredan fokus na mističnosti odnosa dve inteligentne rase starosedelaca, kao u Dini, neka vrsta začina zbog kojeg je planeta postala zanimljiva ljudima...
Dok se odvija radnja unapred ujedno se odmotava klupko unazad, na lep i tečan način se pripoveda.
Jasno, bez zbrzavanja i preskakanja, sa novim elementima na svakoj novoj strani.

Glavna tema je svakako transcedencija, koja predstavlja krajnji cilj. Ali ono što nas menja je ustvari put do cilja!

Crtež iako dobar,je mogao biti malo slobodniji. Bar ovde mašta nema granice.


Preporuka za čitanje.


Kad mi kažu čitaš SF knjigu- to je za decu, prosto jedva dočekam da kažem da nisu u pravu, u pitanju je SF strip :-)



Izvrstan komentar, ja izbjegavam ulaziti u detalje da ne otkrijem previše.

Vezano za ovo što si napisao da neki komentiraju kako su SF knjige za djecu (neke nezahtjevnije, da tako kažem light sigurno jesu) i često se može pročitati da neki kažu: Kada sam bio mlađi čitao sam SF. Mnogi od mlađarije koji su sada u strip điru (pa i s ovog foruma), tako će spominjati i stripove, pritom se pozivajući na Fibru i još neke izdavače da se ne moraju crvenjeti u društvu. Ali to je njihov problem.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/10/2020 : 20:03:39  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ja uopšte nisam doživeo strip ovako kako ga borg opisuje;kamo sreće da jesam.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 18/10/2020 : 21:08:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ja uopšte nisam doživeo strip ovako kako ga borg opisuje;kamo sreće da jesam.



To ti je posljedica od korone .
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 18/10/2020 : 21:13:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ja uopšte nisam doživeo strip ovako kako ga borg opisuje;kamo sreće da jesam.



I ti si sve vise poceo liciti na Shanera...staris
Go to Top of Page

MAKONDO
Average Member



534 Posts

Member since 20/06/2012

Posted - 18/10/2020 : 22:23:51  Show Profile Show Extended Profile  Send MAKONDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Moj davnašnji komentar:

Strip rađen po SF romanu Downward to the Earth američkog pisca Robert Silverberg-a, izdata 1970.
Strip je izašao 2017 pod nazivom COLONIES:Downward to the Earth (dva albuma po 55str).

Bivši poručnik, Eddie Gundersen vraća se na Belzagor, kao vodič naučnom paru, koji želi da reši jednu od
najvećih misterija planete, koje se dešava ciklično, uporedo sa određenom kosmičkom pojavom.
Naravno, priča se širi u više pravaca. Prati odnos naučnog para, borbu ex poručnika sa prošlošću, unutrašnjim demonima, starom ljubavi.
Imamo izvanredan fokus na mističnosti odnosa dve inteligentne rase starosedelaca, kao u Dini, neka vrsta začina zbog kojeg je planeta postala zanimljiva ljudima...
Dok se odvija radnja unapred ujedno se odmotava klupko unazad, na lep i tečan način se pripoveda.
Jasno, bez zbrzavanja i preskakanja, sa novim elementima na svakoj novoj strani.

Glavna tema je svakako transcedencija, koja predstavlja krajnji cilj. Ali ono što nas menja je ustvari put do cilja!

Crtež iako dobar,je mogao biti malo slobodniji. Bar ovde mašta nema granice.


Preporuka za čitanje.


Kad mi kažu čitaš SF knjigu- to je za decu, prosto jedva dočekam da kažem da nisu u pravu, u pitanju je SF strip :-)



Odličan prikaz, i mi smo tako doživeli ovaj strip kada smo ga pročitali i odlučili da objavimo.
Tiro je odlično to adaptirao za strip, očuvavši svu simboliku, slojevitost i višeznačnost samog Silverbergovog romana, koji je remek-delo. Sa velikim R.

u zalivu magije...

Edited by - MAKONDO on 18/10/2020 22:25:00
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 20/10/2020 : 22:28:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Nije loš Belzagor. Priča ima dobar omjer dinamike i misterije, pitka je i zanimljiva do samog kraja, ali isto tako djeluje kao da fali stranica za veću razradu i bolje objašnjenje nekih motiva, djela, zaključaka.

Sad mi je jasno odakle je Cameron drpio neke ideje za Avatara

SPOILERI:

Na kraju smo otkrili toplu vodu, da je preobražaj (i bukvalni i figurativni) moguć tek nakon podnošenja žrtve

Kako ste shvatili kraj, tačnije, ona dešavanja (ljudima) tokom preobražaja i logiku iza njih u kontekstu poslednje table?

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...

Edited by - Beren on 20/10/2020 22:29:13
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 13/11/2020 : 14:23:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000