forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 STAR TREK UNIVERSE - sve o Zvjezdanim stazama
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 28/10/2020 : 12:45:14  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Citiram kolegu forumasa Paku, koji je u svojem topiku (vidi pod Americki stripovi) recenzirao nove IDW-ove stripove:

quote:
Originally posted by Paka01

STAR TREK: Year Five vol. 1: Odyssey's End



Scenarij: Jackson Lanzing, Colin Kelly, Brandon M. Easton, Jody Houser - 7,5
Crtež: Stephen Thompson, Martin Coccolo, Silvia Califano - 7,5
Ocjena: 75%
Izdavač: IDW
Žanr: SF



Ljubitelji Star Treka, radujte se! Ukoliko vam nedostaju avanture Kirka, Spocka i ekipe, mislim da nema bolje stvari za čitanje od ovogodišnjeg IDW-ovog ongoing serijala Year Five.

Sukladno imenu, Year Five se odvija za vrijeme pete (i posljednje) godine istraživačke misije koju predvodi James T. Kirk i ostatak likova iz originalne serije. Serijal se temelji na kratkim epizodama od po dvije sveske, tako da su u ovom prvom trejdu koji skuplja šest brojeva sadržane tri epizode. Svaka epizoda ima svoj autorski tim scenarista i crtača. Međutim, osim tih ajmo reći samostalnih epizoda, kroz serijal se provlači i centralna tema vezana za samu prirodu posljednje Enterpriseove misije, a koju malo po malo otkrivamo kroz detalje ovih kraćih epizoda. Kako će se razvijati ta velika glavna priča ostaje tek vidjeti kroz buduće brojeve.

Nevjerojatno je koliko su autori uspjeli pogoditi štimung originalne Star Trek serije. Ovaj strip ostavlja neočekivano jak osjećaj gledanja serije na televiziji i ako ste voljeli gledati Kirka i ostale na malom ekranu, mislim da će vam Year Five odlično sjesti. Autori savršeno pogađaju taj balans između ozbiljnih tema, futurističko-utopijskih ideja te low-budget campy tona serije zbog kojeg ona i danas ima onaj neodoljivi, naivno optimistični šarm. Dijalozi su odlično pisani i baš pogađaju ton i karakter likova; recimo Spock zvuči baš kao Spock, dok je McCoy jednostavno nezamjenjiv sa svojim cinično-zajedljivim komentarima. Crtež je također na visokoj razini, lijep i šaren, futuristički blesav i razigran, baš kao što i priliči jednom ovakvom naslovu.

Year Five je više nego ugodno iznenađenje i iskreno nisam očekivao da će mi se ovoliko svidjeti. Definitivno nastavljam dalje s čitanjem i jedva čekam vidjeti što nam autorski tim(ovi) donose novoga. Rekao bih da je ovo obavezno štivo za sve ljubitelje kako The Original Seriesa, tako i za sve ostale fanove Star Treka.



quote:
Originally posted by Paka01

STAR TREK: Year Five, vol. 2: The Wine-Dark Deep



Scenarij: Jackson Lanzing, Collin Kelly, Brandon Easton, Jody Houser - 7,5
Crtež: Stephen Thompson, Martin Coccolo, Silvia Califano - 7,5
Ocjena: 75%
Izdavač: IDW
Žanr: SF



Druga knjiga pete godine originalnog enterprisea nastavlja u istom tonu u kojem je završila prva. Epizode se direktno nadovezuju na prethodne događaje i malo po malo saznajemo više detalja o pravom negativcu cjelokupne priče. Međutim, treba reći da je i nakon druge knjige ostavljen otvoren kraj, tako da ne sumnjam da ćemo na razrješenje morati pričekati nešto duže. S obzirom da se radi o ongoing serijalu, ne sumnjam da ljudi iz IDW-a imaju nešto duži plan objavljivanja i ostaje nam vidjeti na koliko će se brojeva protezati ova završna saga.

Uglavnom, sve što sam rekao za prvu knjigu važi i ovdje. Pripovijedanje je idalje na visokom nivou te likovi niti malo ne gube na šarmantnosti i zanimljivosti. Radnja ide točno onim tempom kojim i treba, te ni na jedan trenutak nisam osjetio da je previše usporena ili ubrzana. Year Five za sada svojom neodoljivom maštovitošću ispunjava sva očekivanja i nadam se da će tako i ostati.

Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 29/10/2020 : 07:26:47  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Krenula je treća sezona.
Ok je, zabavna, iako malo blesava epizoda.



quote:
Originally posted by King Warrior

Bio u kupovini, obavio sve obaveze, sada ide maksimalno uzivanje uz Netflix i prvu epizodu trece sezone.



quote:
Originally posted by Stark

Glumci rade dobro svoj posao, režija se maksimalno trudi, CGI ekipa rastura, ali scenario je očajan i ovoj sezoni




Nakon dvije epizode, mogu rec da sam se zabavio i da je uvod u sezonu bio vrlo solidan, sad cemo sutra vidjeti kako ce to dalje razvijati. Nije mi scenarij bio tolko los koliko upravo rezija. Al OK.

Ono sto me malo zabrinjava je da sama premisa sezone, odnosno svojevrsnog reboota, prilicno podsjeca na Andromedu. Ne znam dal se sjecate te serije, bila je napravljena po ideji Genea Rodenberryja: https://en.wikipedia.org/wiki/Andromeda_ TV_series Bila je gledljiva, ali ne na razini ST.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 29/10/2020 : 17:40:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Zašto te to zabrinjava?
Možda ovdje naprave sličnu priču kako spada.
Dok je Andromeda bila stvarno loša u kasnijim sezonama.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 30/10/2020 : 09:42:34  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Pa nisam bas tolko zabrinut da zbog toga nocima ne spavam, ali ta glavna potka em je slicna Andromedi, em bi mogla odvesti u sranje ko Andromeda. Bilo kako bilo, citam da ti je treca epizoda bila dobra, ja gledam veceras.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 30/10/2020 : 19:52:11  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Da, dobra treca epizoda i povratak poznatoj semi.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 03/11/2020 : 08:47:12  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Jeste, bila je jako dobra treca epizoda. Dobro su rekli showrunneri da ih sad kanon ne sputava pa da imaju prostora razmahati se.

Evo par tekucih informacija, ovako po sjecanju.

Kate Mulgrew se vraca kao kapetanica Janeway u crticu ST: Prodigy. Vidjet cemo, rekli su slijepci.

Kurtzman rekao da su vec napravili preliminarni plan za STU sve do 2027.

Potvrdjena cetvrta sezona Discoveryja, pocinje snimanje.

Britanska posta izbacila ST postanske marke:

https://shop.royalmail.com/special-stamp-issues/star-trek?cid=SC1020_STA_PR_01

Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 03/11/2020 : 17:38:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Vrlo čudan izbor likova za marke.
I onda još 3 iz Discoveryja, od kojih dva više nisu glavni likovi, i samo 1 iz Voyagera.
Isto tako, Troi, Bashir, Malcolm?
Pa kud oni kad postoje Data, Worf, Odo, T'Pol?
A iz Voyagera Doctor ili Seven?
A iz Discoveryja Saru?
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 03/11/2020 : 20:24:38  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Pa nije uopce cudno. Engleska posta pa su engleske glumce stavili na marke: Malcolm, Troi, Bashir, Shazad Latif, Jason Isaacs, sve Englezi.
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 04/11/2020 : 09:51:03  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Vrlo čudan izbor likova za marke.



Imaš pravo.

Picard - nije htio pokušati uništiti Borga, proganjao Makije
Janeway - kolaboracija sa Borgom, proganjala Makije
Sisko - dao ubiti romulanskog ambasadora, da bi Romulance uvukao u rat sa Dominionom

Heroji

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 04/11/2020 09:51:32
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 04/11/2020 : 17:58:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango


Pa nije uopce cudno. Engleska posta pa su engleske glumce stavili na marke: Malcolm, Troi, Bashir, Shazad Latif, Jason Isaacs, sve Englezi.


E na to nisam pomislio.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 14/11/2020 : 18:12:35  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Discovery sve bolji i bolji, sapunastoj melodrami usprkos.

I u novoj epizodi, iznenadjenje - glumi David Cronenberg!
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 14/11/2020 : 18:28:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Čudi me da se pojavio baš u toj seriji, i to u epizodi koja nije brutalna.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 14/11/2020 : 18:52:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
I mene je začudilo Cronenbergovo pojavljivanje. Źena je komentirala da je možda jednostavno veliki fan Star Treka i to mi zvuči kao najsmislenije objašnjenje. Inače, meni je ovo sad već na rubu gledljivosti. Dovršiti ću sezonu zbog ocd-a, ali ako se nešto ozbiljno ne promijeni, nakon toga odustajem.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 16/11/2020 : 08:27:56  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Cronenberg je i prije glumio u stvarima koje nisu brutalne, a nisu ni svi njegovi filmovi brutalni. Ne sjecam se sad tocno kako se zove onaj sportski film o auto-trkama koji je rezirao, ali taj ko da veze nema s njim.

Postujem, prihvacam i shvacam zasto mnogima Discovery ne pase. Mene najvise nervira ta melodramatika i isto sta svaka druga americka serija ima, to o obitelji, kao svi smo mi na svemirskom brodu, ili u uredu, ili u vatrogasnoj stanici, jedna veeeelika obitelj. Mos mislit. Sluzba ni druzba, ko sto kazu nasi dragi Slovenci.

Ali, Saru je fenomenalan kao kapetan i Doug Jones kao glumac, pogon na spore konacno je dobio smisao i svrhu, humor Tig Notaro mi bas pase, sporedni likovi polako postaju likovi, a ne rekviziti, i nekako mi ova sezona ima vise smisla nego prve dvije. Bio sam skeptican kad su najavili transgender i non-binary glumce, ali staviti ih da glume trilove, to mi je skoro pa ingeniozno. Time su samo jos vise potencirali ono sta je recimo u DS9 bilo implicitno naznaceno oko rodne problematike.

Mislim da ce klasicari doc na svoje sa Strange New Worlds, a i s Ceti Alpha V, mini-serijom Nicholasa Meyera:

https://www.thevulcanreporter.com/scoops/ceti-alpha-v-revived/

Exclusive: CBS All Access Revives Khan Prequel Series ‘Star Trek: Ceti Alpha V’
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 16/11/2020 : 10:36:30  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Taman stigla vijest kako Cronenberg glumi u 4. sezoni Slashera.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 16/11/2020 : 15:07:19  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

God damn, i to bas sad kad sam reko da to vise necu gledat

(Doduse, to sam reko i nakon prve i nakon druge sezone, ali nesto je ipak bilo jace od mene.)
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 01/12/2020 : 13:41:33  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

The Star Trek Chronology Project

Ako se kome da, na ovome linku je popis svih epizoda svih serija i svih filmova iz Star Trek Universea, poslaganih kronoloski po vremenu zbivanja radnje u STU. Odnosno, poslaganih po zvjezdanim datumima.

Ocekivano, prvo je ENT pa slijedi DISCO pa nakon toga TOS itd. i onda kad krenu DS9 i VOY, pocinje veselje :)

https://thestartrekchronologyproject.blogspot.com/2009/09/and-now-conclusion.html
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 14/12/2020 : 19:22:56  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Zadnje dvije epizode Discoveryja su mi malo meh. Opcenito epizode u kojima figurira Smaragdni lanac mi bas nisu nesto posebno, a ova zadnja s caricom Zuzi isto bas i nije nesto. Osim ako je ne poprave u narednoj jer je dvodjelna.

Cronenberg nam je odmah na pocetku fino objasnio sto se sa Zuzi dogadja, a najdraza mi je novost da ce se Cronenbergov lik Kovich vratiti i u cetvrtoj sezoni.

Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 14/12/2020 : 19:52:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Meni je treća sezona sve lošija i dosadnija, sveukupno najgora do sad.
Ok je, ali ispod prve dvije.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 15/12/2020 : 09:53:23  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Meni je bas suprotno, kolko su mi prve dvije bile dobre, ali treca mi je zasad jos draza. Fora mi je vidjet taj svemir nakon Federacije i onda taj Burn kako se slaze. Ali ove dvije sporedne price sa Smaragdnim Lancem i Mirror Universeom su mi vise za popunit vrijeme i prostor. Vidjet cemo sto ce od svega na kraju ispast.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 15/12/2020 : 17:42:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Ma na živce mi već ide cmoljenje, plakanje i rješavanje svih konflikta suznim očima.
Ona epizoda s novim Vulkanom mogla je biti najzanimljivija i najbolja i onda su sve usrali Burnhamičinim osobnim cmoljenjem u logičkom okršaju.
Ma da je bila Mary Sue i pobijedila Vulkanca u logici, lakše bi prihvatio, nego ono što je bilo.
A u ovoj sezoni svi baš stalno cmizdre.
Kužim, žele biti optimistični i podržavati jedni druge, ali ipak mi je previše patetike.

Sad čak žalim za mračnijom i depresivnijom prvom sezonom, koja je ipak bila zanimljivija iako je dosta kršila canon.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 16/12/2020 : 16:22:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Odlično je ovo i dalje, a tek sam sad ovdje skužio da je ovo Cronenberg
Još se pitam odkud mi je čiča poznat...
Inače i admiral (kak se zove) je pogođen.
Sve u svemu, odlična, moderna ST/SF serija

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 18/12/2020 : 07:55:07  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Joj, i mene ta patetika smeta, tocno. To je za ove nove generacije. Imam kolegu koji se bavi razlikama izmedju generacija pa na predavanjima zna dat jedan ekstreman primjer. Kaze, prije par godina neka baka 80+ potrgala kuk ili tako nesto pa nije zvala hitnu pa je pitali zasto, pa kaze nije htjela bit na teret, ima hitna pametnijeg posla. I onda isti tjedan u novinama, neki tip od 19-20 pao prijemni na muzickoj akademiji i zvao hitnu jer se zbog toga jadan lose osjeca.

Edit: E da, admiral mi je sve drazi i drazi!


Edited by - fandango on 18/12/2020 07:55:30
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/12/2020 : 18:56:27  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Prve dvije sezone su bile top, u ovoj trecoj su se malo pogubili.
Ideja sa putovanjem u buducnost je odlicna, ali ne bas i najbolje iskoriscen potencijal. Mislim da su to i oni shvatili pa su odjednom opet ubacili alternativni univerzum, tako da sve to pomalo lici na buckuris.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 22/12/2020 : 20:11:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Da, nažalost.

I admiral i Cronenbergov lik su zanimljivi, ali dobijemo ih na kapaljku.
I Stamets i ona komičarka imaju super komični odnos, pa to dobijemo na kapaljku, što su čak i komentirali u ovoj epizodi.

Samo Burnham ovo, Burnham ono, i Phillipa, ali samo ako se tiče njenog odnosa s Burnham.
Ok, zadnja epizoda nije loša. Je patetična, al ajde, ovdje se već činilo zasluženo.

No ono kad je Tilly trebala dobiti promaknuće pa ne zna jel bi uzela, pa je svi s uplakanim pogledima podržavaju, ili ono kad je ona s dihalicom napustila posadu pa se uplakano opraštala s Burnhamicom, iako su možda prije dijelili dvije scene, ili Burnamičin 'logički' okršaj gdje je cmoljila.

A sve s onim emeraldom mi isto ide na živce.
Očekivao bi da u budućnosti gdje je federacija oslabljena bude dominantna neka zastrašujuća rasa ili sila vrijedna strahopoštovanje, a ne nekakvi mafiozo banditi predvođeni Orioncima.

Sezona ima više zasebnijih priča koje se tek dotaknu one glavne sezonske, no niti ta glavna nije nešto razvijena, kao što je bila ona u drugoj sezoni.
Ne kažem da je priča druge sezone nešto posebno pametna, ali barem je bila usmjerenija i imala par gostujućih likova koji su 'ukrali show'.

I dalje ću pratit, naravno, nije ništa negledljivo.
Ali da može bolje, može. I treba.
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000