forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog 180 - Glavni inkvizitor
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

LudensovPotrcko
Average Member

600 Posts

Member since 05/06/2018

Posted - 25/07/2020 : 10:28:14  Show Profile Show Extended Profile  Send LudensovPotrcko a Private Message  Reply with Quote
Dylan očajan jer je morao spasiti još jednu djevu...



Scenarij: Fabrizio Accatino
Crtež: Luca Casanlanguida

Broj originala 353.

Već dostupno na shop.strip-agent.hr u SnK i na kioscima

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/07/2020 : 10:55:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Samo cu ponoviti; da ih je i vise godisnje, bilo bi bolje. Pa jel problem, i Dylana izbacivati na mjesecnoj bazi?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16298 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 25/07/2020 : 11:02:22  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Djeluje mi da su u štampanoj verziji boje u gornjem dijelu nešto drugačije.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 25/07/2020 : 13:04:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Ova priča je ponajprije jedna prelijepa posveta o životu i smrti Michaela Reevesa. Osim omaža, Accatino se ovdje dosta vjerno držao činjenica o Reevesu i nevjerojatno mi je kako je savršeno uklopio sve njegove biografske detalje u priču bez da je išta mijenjao ili izmišljao (na stranu zaplet priče, jel).

Crtež je isto odličan. Casalanguida u većem dijelu stripa koristi čist i sterilan stil koji se dosta oslanja na (previše?) jak kontast između svjetla i tame. Dio stripa (flashback) je odradio laviranim tušem koji mu, po meni, puno bolje odgovara, osobito u pogledu stvaranja atmosfere. Njegov stil mi se generalno jako sviđa iako ponegdje zna pretjerati s neprirodnim i nelogičnim kontrastima svjetla i sjene.

Skrenuo bih pozornost da posebno obratite pažnju na zadnje dvije stranice, a osobito onima koji su čitali VČ izdanje priče koje ima previše zatamnjen otisak flashback scena što je dovelo do "skrivanja" jednog potencijalno ključnog detalja za tumačenje ove priče. Više o tome, ali i tehničkoj usporedbi VČ i Ludens izdanja, sam se raspisao ovdje.

Po meni, najbolja DD epizoda u zadnjih 46 brojeva (točnije, od Accatinove prethodne epizode za redovnu seriju).

9,5/10
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 25/07/2020 : 16:09:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
konačno...
i Libellus bi mogao ubrzati, čitam da se sada vade za kašnjenje "radi dostave naslovnica"...


• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/07/2020 : 20:04:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DOMI

konačno...
i Libellus bi mogao ubrzati, čitam da se sada vade za kašnjenje "radi dostave naslovnica"...




Samo nemojmo o LL naslovnicama 'onog lika cije ime ne zelim ni izgovoriti'. Nakon Bruna, to je sramota za ovako, do sad savrsenu biblioteku. No nazalost s ovim i ovakvim naslovnicama Dylana, LL knjige sve su ruznije i ruznije. Nije mi jasno kako to Dade, veliki profesionalci i entuzijasti ne vide...
Steta.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 25/07/2020 : 21:53:03  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Fora epizoda! Glavna nit zapleta, lovci na vještice mi je vrlo navučena, ali sve ostalo fonkcionira. Ono najbolje je što u stripu ima i dosta humora kojeg je inače u Dilanu u novije doba teško naći.. nekad je Dilan bio vrlo zabavan strip, a takva je i ova epizoda - zabavna. Uz U ime kaosa jedan od vrhunaca novijeg Dilana. Crtež mi je odličan. Dilanova djevojka mjeseca me pomalo podsjeća na Miu Khalifu.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 25/07/2020 : 22:15:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Witchfinder General, jedan od mojih prvih DVD-ova.
Bože, koliko je već prošlo... 20 godina? Tu negdje...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 25/07/2020 : 22:25:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by DOMI

konačno...
i Libellus bi mogao ubrzati, čitam da se sada vade za kašnjenje "radi dostave naslovnica"...




Samo nemojmo o LL naslovnicama 'onog lika cije ime ne zelim ni izgovoriti'. Nakon Bruna, to je sramota za ovako, do sad savrsenu biblioteku. No nazalost s ovim i ovakvim naslovnicama Dylana, LL knjige sve su ruznije i ruznije. Nije mi jasno kako to Dade, veliki profesionalci i entuzijasti ne vide...
Steta.



da, čudilo me u nekim postovima na LL forumu, Dado je komentirao kako su "njemu nove naslovnice super" unatoč kriminalnim recenzijama čitatelja. To me jako čudi, jer izdanje izdaje za čitatelje (i uz pofit, naravno), a ne prvenstveno da bi se njemu sviđala naslovnica... Posljednjih 10 su blago rečeno - katastrofa.

Bolje je bilo preuzeti bilo koju originalnu iz unutrašnjih i stvar bi bila riješena. Ovako smo u 2020. dobili samo 2 knjige DD-a, a nove se opet čekaju i čekaju - i opet "zbog naslovnica"






• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 25/07/2020 : 22:54:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
A što će drugo čovjek reći...
Mora prodati svoje izdanje, normalno da neće biti realan
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 26/07/2020 : 09:17:17  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
Meni te naslovne ne igraju nikakvu ulogu
Više me zanimaju priče unutra
Naslovne mogu da budu i ružičaste

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 26/07/2020 : 20:33:46  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ok za nas koji poznamo materiju, no nije bez vraga tvrdnja da omot prodaje proizvod... Ali je i pitanje koji to "neki novi klinci" uopće kupuju ili će kupovati Libellus izdanja.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 26/07/2020 : 22:46:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Iako sam prestao s kupovinom Dylan Doga u potpunosti, ovaj Sarghanov komentar me ponukao da kupim ovaj broj. Sad treba uhvatiti vremena pročitati strip, a komentar će onda doći sam od sebe.
Ukratko, prvi je na listi za čitanje!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 27/07/2020 : 08:50:11  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Kupio ali da cu citat.. i neću..
Uzeo sam i Bleka, taj bar opusti mozak..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 27/07/2020 : 09:42:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam ovo u originalu i nije me ničim oduševio. Čak sam bio razočaran jer sam imao očekivanja od Accatina. I to mi je bilo drugo razočarenje od njega. E sada, nisam imao nikakva znanja o Reevsu i filmu pa me nije ni na tu akrtu puio. Prije ponovnog čitanja mogao bih pogledati i film.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/07/2020 : 11:30:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Ok za nas koji poznamo materiju, no nije bez vraga tvrdnja da omot prodaje proizvod... Ali je i pitanje koji to "neki novi klinci" uopće kupuju ili će kupovati Libellus izdanja.


Novi klinci, sto posto ne kupuju LL. Slabo da i uopce kupuju stripove. Kamoli kolekcionarska izdanja.
Za nas sto poznajemo materiju itekako su naslovnice vazne. A kod DD su Stanove bas bitne. Nije zanista treci naslovnicar u SBE. Ovakva luksuzna biblioteka Dylana u izdanju Libellusa, itekako vrijedi dodatno, s gostujucim naslovnicarom i ta je ideja izvrsna. Bruno Brindisi je to lijepo do korektno obavljao. Ovaj, sto mu ime necu spomenuti, to ne radi ni dobro, ni solidno. Radi to lose. Priko neke stvari. Ne valja. I to nazalost sad vec urusava ove izvanredne LL, DD knjige...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 28/07/2020 : 00:26:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sarghan

@going going
da, to je jedna moguća interpretacija. Druga je da je.... Ali da, tek sam u Ludensovom izdanju vidio koliko je njegov lik na te dvije stranice ... što se u VČ izdanju gotovo ne vidi jer su se različite nijanse sive stopile u jednu.

Inače, Accatino se ovdje dosta vjerno držao povijesnih detalja o Reevesu i nevjerojatno mi je kako je savršeno uklopio sve njegove biografske detalje u ovu priču bez da je išta mijenjao ili izmišljao.



Mislim da je Accatino ovdje išao na ideju da uklopi Reevsovu smrt u priču o vječnom zlu u liku glavnog inkvizitora. Tek tada ima smisla završna nadrealna potjera u vremenu glavne radnje priče.
Nadalje, Accatino sukobljava dvije ekstremne krajnosti - sotonističku ekipu inkvizitora i veganku. Nisam ljubitelj ekstremnih stavova, pa ne volim ni čitati priče gdje stavovi takvih protagonista zauzimaju glavninu radnje. Uz to, moj dojam je da je Accatino ovdje koristio Chiavijev recept šokiranja čitatelja brutalijama i onda iskoristio ideju s navodno zagonetnom Reevsovom smrti.

Najbolji horori zastrašuju atmosferom, ne brutalijama i eksplicitnim scenama nasilja. Ukratko, nije moj đir.

Po pitanju crteža, slažem se u potpunosti!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 28/07/2020 00:29:01
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 28/07/2020 : 08:06:13  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Sarghan

@going going
da, to je jedna moguća interpretacija. Druga je da je.... Ali da, tek sam u Ludensovom izdanju vidio koliko je njegov lik na te dvije stranice ... što se u VČ izdanju gotovo ne vidi jer su se različite nijanse sive stopile u jednu.

Inače, Accatino se ovdje dosta vjerno držao povijesnih detalja o Reevesu i nevjerojatno mi je kako je savršeno uklopio sve njegove biografske detalje u ovu priču bez da je išta mijenjao ili izmišljao.



Mislim da je Accatino ovdje išao na ideju da uklopi Reevsovu smrt u priču o vječnom zlu u liku glavnog inkvizitora. Tek tada ima smisla završna nadrealna potjera u vremenu glavne radnje priče.
Nadalje, Accatino sukobljava dvije ekstremne krajnosti - sotonističku ekipu inkvizitora i veganku. Nisam ljubitelj ekstremnih stavova, pa ne volim ni čitati priče gdje stavovi takvih protagonista zauzimaju glavninu radnje. Uz to, moj dojam je da je Accatino ovdje koristio Chiavijev recept šokiranja čitatelja brutalijama i onda iskoristio ideju s navodno zagonetnom Reevsovom smrti.

Najbolji horori zastrašuju atmosferom, ne brutalijama i eksplicitnim scenama nasilja. Ukratko, nije moj đir.

Po pitanju crteža, slažem se u potpunosti!



Hm, pa kako su sad dvije ekstremne krajnosti - sotonističku ekipa inkvizitora i veganka? Vegani su čudni, ali ne mogu reć da je to ista razina ekstremizma kao višestruke otmice, mučenja i ubojstva? Mislim da je ekstremna suprotnost veganstvu onaj tip iz Supersize me - čovjek koji jede samo hamburgere. To bi mogla biti ideja neke buduće epizode. Ja sam stekao dojam da je Dilanova cura ovdje veganka radi fore, da i Dilan ispadne konzerva u ovim modernim vremenima.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 28/07/2020 : 08:15:35  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Zato mi je fora ona scena s ovcom A i poučna, jer ispadne da je umjereni Dilan iskren, a veganstvo koke s naočalama ispadne poza
Sukob generacija
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 28/07/2020 : 08:46:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
@pcoro: Ma više sam mislio na to da su jedni spremni na sve za provedbu svojih bolesnih ideja, dok vegani idu u krajnost u želji da ne naude niti jednom živom biću zanemarujući činjenicu da su i biljke živa bića.

Ukratko, ništa ekstremno nije dobro.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

dariohead
Starting Member



88 Posts

Member since 23/02/2011

Posted - 30/07/2020 : 21:06:42  Show Profile Show Extended Profile  Send dariohead a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

@pcoro: Ma više sam mislio na to da su jedni spremni na sve za provedbu svojih bolesnih ideja, dok vegani idu u krajnost u želji da ne naude niti jednom živom biću zanemarujući činjenicu da su i biljke živa bića.

Ukratko, ništa ekstremno nije dobro.



Možda da barem pročitate osnovnu definiciju veganstva. Dakle veganska ideja je da se izbjegne bilo kakvo iskorištavanje (i naravno ubijanje, patnja) životinja. Dakle ne svih živih bića, što svi znamo da biljke jesu. Znam da od nečega moram (zdravo) živjeti ali se trudim napraviti ono što mogu.

Ne zanima me propovijedanje o temi i gnjaviti ljude što da jedu. To nek se svatko za sebe odluči. S druge strane pa mi se čine zbilja zločeste (da ne upotrijebim kakvu težu riječ) usporedbe sa psihopatima i sektama, ono wtf? :)

Ali kao i za sve drugo, oni kojima je to poza ne izdrže dugo, vjerujte mi.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 30/07/2020 : 22:12:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dariohead

quote:
Originally posted by Spock

@pcoro: Ma više sam mislio na to da su jedni spremni na sve za provedbu svojih bolesnih ideja, dok vegani idu u krajnost u želji da ne naude niti jednom živom biću zanemarujući činjenicu da su i biljke živa bića.

Ukratko, ništa ekstremno nije dobro.



Možda da barem pročitate osnovnu definiciju veganstva. Dakle veganska ideja je da se izbjegne bilo kakvo iskorištavanje (i naravno ubijanje, patnja) životinja. Dakle ne svih živih bića, što svi znamo da biljke jesu. Znam da od nečega moram (zdravo) živjeti ali se trudim napraviti ono što mogu.

Ne zanima me propovijedanje o temi i gnjaviti ljude što da jedu. To nek se svatko za sebe odluči. S druge strane pa mi se čine zbilja zločeste (da ne upotrijebim kakvu težu riječ) usporedbe sa psihopatima i sektama, ono wtf? :)

Ali kao i za sve drugo, oni kojima je to poza ne izdrže dugo, vjerujte mi.




Sve pet, poštujem pravo na svačiji izbor, ali tko može dokazati da biljke ne pate? Možda znanost koja se dokazuje iz dana u dan oprečnim činjenicama o koroni?
Vuk je vuk, ovca je ovca, a drvo drvo.
Mi možemo pokušati negirati tko smo i što smo, ali to je lažno.

Ipak, ako nekome takav način života pomaže da se osjeća bolje, onda samo naprijed. Svaka čast! Meni ne smeta, niti ja imam nešto protiv.

Nije bilo namjere vrijeđati nikoga već istaknuti ono što je scenarist htio prikazati, barem onako kako sam ja to vidio, a pcoro je svojim upisom samo to potvrdio.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

dariohead
Starting Member



88 Posts

Member since 23/02/2011

Posted - 30/07/2020 : 23:18:42  Show Profile Show Extended Profile  Send dariohead a Private Message  Reply with Quote
Ma ne, baš nikakve frke nema samo sam htio dodati točnu definiciju. :)

A inače, nitko nije savršen i sve što radimo ima posljedice nažalost. Ali svejedno smatram da se treba truditi biti što "bolji" u svemu, odnos do ljudi i svega oko sebe, ekologija, pravedn(ij)a ekonomija itd.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 31/07/2020 : 08:15:46  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Možemo se mi trudit koliko hoćemo ali džaba, kad mračne sile iz sjene djeluju, a da ni neznamo - što pokazuje zadnja scena stripa. U tom svjetlu, čak je intrigantno to "slučajno" zatamnjene kojim je VČ prikrio narav glavnog negativca.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 21/09/2020 : 11:48:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
DD 181 u SNK, doduše s naslovnicom ovoga broja

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1887 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 21/09/2020 : 12:03:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Witchfinder General, jedan od mojih prvih DVD-ova.
Bože, koliko je već prošlo... 20 godina? Tu negdje...



Prosječan film ali nezamenljivi Price. Kako mu je samo ležala ta uloga..
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000