forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Živi mrtvaci 4
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 30/08/2020 : 18:52:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Samo što ovo još nije stiglo do knjižare u kojoj kupujem u Rijeci


Kad kupuješ u krivoj knjižari.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 31/08/2020 : 05:30:43  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by sumohrvat

Samo što ovo još nije stiglo do knjižare u kojoj kupujem u Rijeci


Kad kupuješ u krivoj knjižari.




A lijen sam se spustit do grada 😊😊😊
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 31/08/2020 : 10:48:13  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by sumohrvat

Samo što ovo još nije stiglo do knjižare u kojoj kupujem u Rijeci


Jesi li siguran!?


Da... Knjižara Hoću knjigu u Tower Centru. Nisu još dobili Žive mrtvace 4
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 01/09/2020 : 18:18:01  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by sumohrvat

Samo što ovo još nije stiglo do knjižare u kojoj kupujem u Rijeci


Kad kupuješ u krivoj knjižari.




Zato sam i došao danas u tvoju knjižaru pa ste postavili barikade da se ne može stripovima ni prić...
Ma mrš 😂😂😂😂😘😘
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 01/09/2020 : 20:50:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by sumohrvat

Samo što ovo još nije stiglo do knjižare u kojoj kupujem u Rijeci


Kad kupuješ u krivoj knjižari.




Zato sam i došao danas u tvoju knjižaru pa ste postavili barikade da se ne može stripovima ni prić...
Ma mrš 😂😂😂😂😘😘


To da se obranimo od najezde ovih živih mrtvaca što se spuštaju s brda.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 06/09/2020 : 16:04:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Zna li netko ako naručim u Utorak do kada bi moglo doći na adresu?

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 15/09/2020 : 09:58:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
https://fraktura.hr/repriza.html
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 15/09/2020 : 12:10:49  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Jel ovo više došlo u Hoću knjigu u Rijeci pobogu????
Go to Top of Page

Dr.GonZo
Senior Member



Croatia
1126 Posts

Member since 31/03/2002

Posted - 15/09/2020 : 13:10:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dr.GonZo's Homepage  Send Dr.GonZo a Private Message  Reply with Quote
Imam prva dva još ova dva zadnja i imam komplet....juhuuuu

https://www.youtube.com/channel/UCSVFRt10CqkxsU_hZWeo_JA?view_as=subscriber - HororFilm Playground predstavlja
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 18/09/2020 : 10:38:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Nisam ni znao da je serijal definitivno zavrsen.
A sad vidim/citam da ce serija dobiti spin -off sa dvoje najpopularnijih likova (koje u stripu uopste I nema :) )

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 02/10/2020 : 10:40:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
U iscekivanju izlaska 4.-og broja u sutu sam procitao prva tri broja, a zavrsetak 3.-eg broja me je ostavio u nervoznom iscekivanju.

Nazalost, nastavak price sa Saptacima mi se mlako razrijesio, od Alijanse sam ocekivao puno vise, a kraj mi je neuvjerljiv oko jednog detalja ali ne bih spojlao. Negan je pak ukrao svaku scenu u kojoj se pojavio.

Ipak iako mi je ovaj omnibus nesto slabiji od prethodnih, sve u svemu sam zadovoljan, kako pricom, tako i cinjenicom da je Kirkman imao muda zavrsiti serijal premda mi je drago da nije stavio onaj zavrsetak koji je opisao u oprostajnom tekstu na kraju.

Vrlo zabavno stivo kojem cu se stalno vracati. Napreskokce sam hvatao pojedine epizode iz tv serije i definitivno ih treba izbjegavati.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/10/2020 : 01:45:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Stigao mi je napokon i cetvrti, 'telefonski imenik'. Sad bi se trebalo uhvatiti i prva tri ponovo, pa sve u nizu iscitati...
Mogao bi bas tako, samo da zavrsim sa jos malo ponavljanja nekih najdrazih Kolorki, na kojima sam, i s kojima sam trenutno obuzet.
Sjecam se da sam u 'sucu' jedan dan pogledao i cijelu prvu sezonu serije, koja mi se tad cinila izvanrednom, no ubrzo poslije sam odustao od nje. Strip je ipak puno bolji.
Svaka cast sto imamo sad ovaj 'prebolesni' strip serijal.
Na Milanskom Cartoomicsu, btw, sam kupio jednu fantasticnu majcu Walking deada s turnejom gdje su sve prolazili kroz serijal, na ledima, u stilu rock turneje i koncerata, i sad mi je jedna od najdrazih.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 19/10/2020 : 12:44:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Prije nekoliko godina prvi omnibus je bio jedan od prvih Fibri koje sam nabavio i od tada je bio samo pitanje vremena kad ću i preostale pročitati.

S ovim posljednjim omnibusom mogu samo reći da sam oduševljen ovim strip serijalom i Kirkmanom kao scenaristom. Izvrsno i nadahnuto ostvarenje u kojem se vidjelo koliko je Kirkman dao cijelog sebe u scenarij, bez imalo praznog hoda, odličnom dinamikom i velikim preokretima koje čini ovaj strip vrijednog svake preporuke.

Niti četvrti omnibus ne zaostaje za prethodnima. Prvi dio knjige sam uspoređivao sa serijom koju redovno pratim i koliko je to puno bolje i konkretnije razriješeno sa šaptačima u odnosu na seriju. Uostalom, serija se svakako ne može uspoređivati sa stripom. Uvođenje Alijanse još je jedan novi zaokret i osvježavajući dodatak kojim je efektno dovršen serijal. Kao što je Sarghan napisao, ovo je prije jedna životna priča u kojoj se mogu prepoznati svi ljudi i izvući neke poante.

Zanimljiv i oproštajni tekst Kirkmana na kraju, a post scriptum s dvije riječi rastura. ;)

Sve zajedno cijeli serijal kao i ovaj omnibus ocjena:

9,5/10
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/10/2020 : 17:57:33  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
malo je 9.5/10 prijatelju!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 19/10/2020 : 19:51:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

malo je 9.5/10 prijatelju!


Maksimalna ocjena je kad baš svršavaš nakon pročitanog. Kod tebe su anto, izgleda, po ocjenama opetovani orgazmi.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 19/10/2020 : 20:32:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by anto

malo je 9.5/10 prijatelju!


Maksimalna ocjena je kad baš svršavaš nakon pročitanog. Kod tebe su anto, izgleda, po ocjenama opetovani orgazmi.



Ovog puta Antova primedba je skroz na mestu
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/10/2020 : 20:44:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
izvini,a što ovog puta?
kada to nije bila,možeš li da me podsetiš?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 29/10/2020 : 15:47:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Molio bih objasnjenje jednog detalja detalja koji mi nije sjeo u ovom omnibusu

na kraju su zombiji cudo nevidjeno pa ih se prikazuje kao cirkusku atrakciju, ali koliko sam shvatio ljudi postanu zombiji i kada umru prirodnom ili nasilnom smrcu, ne samo ugrizom zombija, znaci pod novo normalno kada nekoga ispracas primjerice zbog bolesti, starosti itd ispalis metak ili zabodes mrtvacu nesto u glavu.

A kad vec filozofiramo, bi li u pravnoj drzavi zombiji mogli pistati privatno vlasnistvo? Pa imali smo likove koji koji su vjerovali u moguce izlijecenje. Samim time bi li zombiji mogli postati necije privatno vlasnistvo tek tako? Primjerice umre mi majka u bolnici, odmah se pojavi pero peric, stavi joj lanac i kaze da je ona sada njegovo vlasnistvo.
(
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

942 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 29/10/2020 : 19:42:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Molio bih objasnjenje jednog detalja detalja koji mi nije sjeo u ovom omnibusu

na kraju su zombiji cudo nevidjeno pa ih se prikazuje kao cirkusku atrakciju, ali koliko sam shvatio ljudi postanu zombiji i kada umru prirodnom ili nasilnom smrcu, ne samo ugrizom zombija, znaci pod novo normalno kada nekoga ispracas primjerice zbog bolesti, starosti itd ispalis metak ili zabodes mrtvacu nesto u glavu.

A kad vec filozofiramo, bi li u pravnoj drzavi zombiji mogli pistati privatno vlasnistvo? Pa imali smo likove koji koji su vjerovali u moguce izlijecenje. Samim time bi li zombiji mogli postati necije privatno vlasnistvo tek tako? Primjerice umre mi majka u bolnici, odmah se pojavi pero peric, stavi joj lanac i kaze da je ona sada njegovo vlasnistvo.
(



Ne znam "odgovor" na tvoje pitanje (ili razmišljanje) ali taj me dio podsjetion na jedan film (tipično američko "smeće"), mislim da se zvao "Fido" gdje su zombiji tretirani kao kućni ljubimci.
A tek još veće "smeće" "Zombeavers", ajoj....

Edited by - mmihoci on 29/10/2020 19:45:10
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 29/10/2020 : 22:08:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

izvini,a što ovog puta?
kada to nije bila,možeš li da me podsetiš?



Al' si osetljiv
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 30/10/2020 : 22:18:43  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Dovršio i ja ovo. Zadnji omnibus je nešto slabiji - trica mi je definitivno bila najdraža do sada. Obračun sa šaptačima je pomalo antiklimaktičan, a zadnja priča je zbrzana i neuvjerljiva. U nekim trenucima likovi se ponašaju apsurdno, skoro kao u sapunicama gdje radnja mora ić dalje čak i ako razum posustaje.

Ali! kraj je svejedno dobar, a ni ta zadnja priča nije loša. Na kraju treba skinuti kapu Kirkmanu što je uspio napraviti tako dug serijal i održati visoku razinu kvalitete. I što je znao stati na vrijeme. Svaka čast i crtaču, nije mala stvar toliko godina redovno isporučivati sveščice. Mnogi tu potonu. Nije sad da je to najbolji crtež ili najbolja priča ikad, ali cijelo vrijeme je dobra i napeta i vuče čitat. Svaka čast i Fibri što je ovo upakirala u 4 stripa koji su za odnos cijena/količina/kvaliteta smiješno jeftini.

Živi mrtvaci mi nikad nisu bili najbolji strip ali sam se uvijek veselio kad bi se dočepao nove knjige. Jedina mana ovih knjižusina i samog serijala je što je stvoren na cliffhangerima i kad ja dobijem u ruke tu knjižurinu onda je samo frenetično čitam, čitam, čitam da vidim što će biti dalje. To je dobro, a loše je što me strip ne vuče da ponekad zastanem, pa se znalo dogoditi i da jednostavno preletim neke stranice za koje bi procijenio da će biti bespotrebna priča..

Kirkmanova zaključna riječ je isto dobra.
Go to Top of Page

MSV
Starting Member

Serbia
2 Posts

Member since 11/11/2020

Posted - 12/11/2020 : 14:59:53  Show Profile Show Extended Profile  Send MSV a Private Message  Reply with Quote
Dejan Ilić: Strah od (utopije) zombija/živih mrtvaca
https://skolegijum.ba/tekst/index/2046/strah-od-utopije-zombijazivih-mrtvaca
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/11/2020 : 15:30:13  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by anto

izvini,a što ovog puta?
kada to nije bila,možeš li da me podsetiš?



Al' si osetljiv



quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by anto

malo je 9.5/10 prijatelju!


Maksimalna ocjena je kad baš svršavaš nakon pročitanog. Kod tebe su anto, izgleda, po ocjenama opetovani orgazmi.


hebi ga,tako nadoknađujem one seksualne.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 12/11/2020 15:31:24
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 13/11/2020 : 14:17:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Posle koliko godina 15 i jače možda....Počeo sam čitati TWD odmah pošto se pojavio na piratskim stranicama...tada da me je neko pitao da li na ovim prostorima ima ozbiljnog strip izdavača bih se verovatno snishodljivo nasmejao...Čitao ta mini izdanja od 20-ak stranica valjda do nekog #40 broj i onda se zamorio pratiti kada će šta izaći na trekerima...U međuvremenu je krenula i serija pa i DW izdanje pa sam krenuo ispočetka...saga se nastavila sa DW pa prešao na Fibrina izdanja i konačno eto toliko godina kasnije završilo se...

Da se razumemo...nisam ja neki tamo fan TWD, sticaj okolnosti su me navukli i tada da čitam #1. Nisam ni neki fan zombija cosplay i sl. Ali zaista Kirkman je to predstavio kao i svako delo drugih književnika kao porodičnu sagu takoreći, naravno uslovno govoreći (Manovi Bunderbrukovi, Krleženi Glembajevi, Pekićevo Runo itd.). Tako barem sam ja gledao...Naravno sa svim elementima koje ovaj žanr ipak nosi i sa svojim velikim Drugim kao "neprijateljima" i protivnicima.

Sam serijal (kao i sama serija) ima nedostatke, ali sam dao sebi pravo zanemariti, jer ova gornja nit mi je vezivala radoznalost šta sledi nakon pročitane stranice. Uistinu izgleda završetak možda i isforsiran ali verovatno to je boljka svega što ima toliki dugački tok.

Sada me samo zanima kojim tokom će razrešiti u samoj seriji glavne protagoniste...no to izgleda ćemo se načekati još 2-3 godine (u slučaju filmova ako ih bude uopšte možda i više).

Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 07/12/2020 : 22:23:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Pročitao i ja ovo do kraja.
Autori su srećom odlučili ovo završiti na vrijeme dok se sve nije previše razvodnilo jer mi ovaj četvrti omnibus i djeluje trunku slabiji zbog previše likova, no u konačnici sam i više nego zadovoljan ovim serijalom.
Obavezni dio kolekcija za svakog ljubitelja stripa!
Sve skupa za ocjenu 9,5/10
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000