forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA PREDSTAVLJA - NA KRILIMA VETRA
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 17/08/2020 : 08:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Francuzi dosta puta namjerno ne stave naslovnice epizoda u integrale jer računaju, da će kolekcionari nabaviti pojedinačne albume i integrale.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 17/08/2020 : 09:33:26  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

i jos pride fale naslovnice epizoda



Kad sam to video, jos mi je draze sto sam kupio fibrino izdanje. Naslovnice su prelepe da bi bile izbacene u prikladnom formatu kao i strip.
...okej, verovatno je bila zelja autora da se izbace naslovnice i da se stave u minijaturnim dimezijama na zadnju koricu.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 17/08/2020 : 09:45:10  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN
...okej, verovatno je bila zelja autora da se izbace naslovnice i da se stave u minijaturnim dimezijama na zadnju koricu.



uvek je do autora. kad nije do autora onda je do izdavaca. a ako nije ni izdavac onda je stamparija. a ako nije stamparija, onda prevodiocu nije bio dan. i sve tako u krug.

Edited by - kasper on 17/08/2020 09:56:06
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 17/08/2020 : 09:46:57  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
realno, mogli su da stave cenu 1400 i da strip ide bez prevoda
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 17/08/2020 : 11:17:10  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

realno, mogli su da stave cenu 1400 i da strip ide bez prevoda



Ma mogli su da stave cenu od 500 dindži i da idu bez stripa... uz poklon paket flomastera i uputstvo za "nacrtaj sam"...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 17/08/2020 : 13:20:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axle munshine

quote:
Originally posted by kasper

realno, mogli su da stave cenu 1400 i da strip ide bez prevoda



Ma mogli su da stave cenu od 500 dindži i da idu bez stripa... uz poklon paket flomastera i uputstvo za "nacrtaj sam"...



Carpe diem
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 17/08/2020 : 13:45:26  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Goinže, sledeći put traži dozvolu da moj šorc ubacuješ na forum, ili ću biti prinuđen da pokrenem neke mere !

Šalu na stranu, sem užasnog dizajna i činjenice da unutra nema naslovnih stranica, izdanjem sam jako zadovoljan. Štampa odlična, prevod izuzetan (uz pokoju slovnu grešku koja se provukla lekturi, ali baš retko), margine hvala Bogu normalne itd. Na trećem sam albumu ali gustiram, za sada sam prezadovoljan stripom, pišem utiske kad pročitam ceo integral.

Edited by - koze123 on 17/08/2020 14:29:32
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 17/08/2020 : 13:51:09  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
za pravod su uzeli olju petronic, verovatno najbolju osobu za ovaj strip. eto im + od mene
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6577 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 17/08/2020 : 15:05:24  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Moj kratki prikaz ovog stripa:

http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php?topic=597.msg486130#msg486130

(post iznad je o Sedam života kopca)
Go to Top of Page

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 17/08/2020 : 15:54:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

i jos pride fale naslovnice epizoda



Na izričito insistiranje autora stripa, nije nam dozvoljeno da stavljamo naslovnice epizoda ispred svake epizode, kao što uvek činimo. Autor je zahtevao da se naslovnice postave na zadnju koricu, uz obrazloženje da je takvo uređenje unutrašnjih strana i zadnje korice u skladu s poslednjim francuskim izdanjem. Nije nam jasno zašto je na tome insistirao kada su u ranijim izdanjima ovog stripa u drugim zemljama dozvoljena drugačija rešenja.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 17/08/2020 : 17:12:26  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Melusine

Na izričito insistiranje vlasnika Čarobne knjige, nije nam dozvoljeno da stavljamo naslovnice epizoda ispred svake epizode, kao što to ponekad činimo. Vlasnika Čarobne knjige nije briga pa je zahtevao da se naslovnice postave na zadnju koricu, uz obrazloženje da je takvo uređenje unutrašnjih strana i zadnje korice u skladu s planiranim izdanjem u njegovoj glavi. Jasno nam je zašto je na tome insistirao zato što izrada izdanja tako košta jeftinije.



Sad su mi neke stvari jasnije, hvala.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6577 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 17/08/2020 : 18:06:44  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Melusine

quote:
Originally posted by kasper

i jos pride fale naslovnice epizoda



Na izričito insistiranje autora stripa, nije nam dozvoljeno da stavljamo naslovnice epizoda ispred svake epizode, kao što uvek činimo. Autor je zahtevao da se naslovnice postave na zadnju koricu, uz obrazloženje da je takvo uređenje unutrašnjih strana i zadnje korice u skladu s poslednjim francuskim izdanjem. Nije nam jasno zašto je na tome insistirao kada su u ranijim izdanjima ovog stripa u drugim zemljama dozvoljena drugačija rešenja.



Za Buržona sam čuo da je malo ekscentričan, još kad su iz Marketprinta pokušavali da nabave poslednju epizodu za Stripoteku.

Ali je ipak malo "truba" vaditi se na njega. Da li je Buržon tražio da rascentrirate (pogoršate) kompoziciju naslovne strane u odnosu na francusko izdanje? Da li je diktirao, tačno koliko milimetara da se glavni lik pomakne ulevo, na dole...?
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1734 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 17/08/2020 : 20:52:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper
uvek je do autora. kad nije do autora onda je do izdavaca. a ako nije ni izdavac onda je stamparija. a ako nije stamparija, onda prevodiocu nije bio dan. i sve tako u krug.



Lepo rekao Kasper.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 17/08/2020 : 21:29:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Melusine
Na izričito insistiranje autora stripa....



Kad već čitate komentare (i selektivno odgovarate), može li se znati zašto ste tako amaterski otaljali naslovnu stranicu? Stvarno nema smisla uprskavati izdanje za izdanjem, nije teško popraviti to, imali ste Fibrino izdanje za usporedbu, stvarno su elementarne stvari u pitanju.
Želim vam puno sreće u radu, i da popravite te stvari.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 17/08/2020 : 22:12:02  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
ovaj naslov će imati više tomova, ako sam shvatio dobro?

"Experience is simply the name we give our mistakes"

Edited by - I like girlz on 17/08/2020 22:12:23
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/08/2020 : 22:45:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Mislim da bi trebao još 1 integral kao i kod Fibre.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 17/08/2020 : 22:45:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

ovaj naslov će imati više tomova, ako sam shvatio dobro?


Dva ukupno.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 17/08/2020 : 22:53:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Osim ako ne objave i ovo:

https://www.bedetheque.com/BD-Passagers-du-vent-Tome-8-Le-Sang-des-cerises-Livre-1-Rue-de-l-Abreuvoir-344648.html

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/08/2020 : 02:00:38  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by koze123

Goinže, sledeći put traži dozvolu da moj šorc ubacuješ na forum, ili ću biti prinuđen da pokrenem neke mere !





To je samo za sliku poledjine stripa! Sve ostale su moje.

Vezano za naslovne strane:
Steta za naslovne strane, ne verujem da su ljudi iz CKa toliko sad odlepili pa da ne zele da stave naslovne strane gde treba, kao sto rade u svim ostalim izdanjima i americkih i francuskih stripova, naslovna strana je uvek tamo gde treba. Ocigledno da je autor stvarno insistirao na ovakvom, neobicnom, da ne kazem glupom resenju. Tako da mislim da je napad na Carobnjake po tom pitanju nepotreban. Slazem se za dizajn i centriranje naslovne strane da tu nesto ne valja i voleo bih da cujem objanjenje za to.

U svakom slucaju jedva cekam da izadje i drugi ciklus (a moze i taj treci, koji spominje Peyo) jer mi je za sada strip stvarno odlican.
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1556 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 18/08/2020 : 04:35:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Stare naslovnice su bolje, tako da je svejedno kad nema njih...
Srećom, na Stripotekama imamo bar prvu i treću, ostaje još šteta što smo uskraćeni za onu četvrtu, koja jako zanimljivo izgleda...

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/08/2020 : 07:26:07  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

Stare naslovnice su bolje, tako da je svejedno kad nema njih...
Srećom, na Stripotekama imamo bar prvu i treću, ostaje još šteta što smo uskraćeni za onu četvrtu, koja jako zanimljivo izgleda...



da, te stare jesu bolje, iako omaju glupe okvire. bez veze je to kad autor ponovo radi naslovnice, al u ove su dobre. za razliku od hermanovih koje su sprdnja
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/08/2020 : 08:45:30  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going
Vezano za naslovne strane:
Steta za naslovne strane, ne verujem da su ljudi iz CKa toliko sad odlepili pa da ne zele da stave naslovne strane gde treba, kao sto rade u svim ostalim izdanjima i americkih i francuskih stripova, naslovna strana je uvek tamo gde treba. Ocigledno da je autor stvarno insistirao na ovakvom, neobicnom, da ne kazem glupom resenju. Tako da mislim da je napad na Carobnjake po tom pitanju nepotreban. Slazem se za dizajn i centriranje naslovne strane da tu nesto ne valja i voleo bih da cujem objanjenje za to.



treba u zivotu biti nekad i malo tvrdji pregovarac. pogotovu sto su ovde naslovnice odlicne i super pasu dok se cita strip. ono, pravo uzivanje. opet, za druzinu od sumraka, naslovnice su mi bezvezne, i da ih nema mogao bih ziveti
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 18/08/2020 : 10:38:13  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
Mislim da samo izdavači znaju kako izgledaju ti pregovori sa nekim autorima ili čak njihovom rodbinom, koja je nasledila prava.

Ne verujem da im je lako :).
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 18/08/2020 : 10:55:19  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Mislim da sve ima svoju cenu. CK ocigledno nisu hteli da plate neke stvari nego su isli sa najjeftinijom varijantnom.

Sto se naslova tice, jebiga, vetar ga oduvao u jednu stranu da bude sto originalnije.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 18/08/2020 : 12:31:59  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

Francuzi dosta puta namjerno ne stave naslovnice epizoda u integrale jer računaju, da će kolekcionari nabaviti pojedinačne albume i integrale.


Corto lepo napisao. U principu u integralima ne idu naslovne, da bi kolekcionari, ili oni koji zele, kupili pojedinacne albume, sve ima svoje. E sad sto markos uspe da izgura ono sto zeli, i sto je perfekcionista je jedno, a sto Ck zabole za sve zivo, i sto im je samo konto na racunu bitan, to je drugo.

Edited by - john connor on 18/08/2020 12:32:53
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000