forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 CRŠ 2020.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 17/09/2020 : 18:11:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Evo topic kad već nema službenoga, valjda se organizatori neće ljutiti što otvaram Obavijest je copy-paste sa službenog eventa na Facebooku:

---

Od 25. do 27. rujna odvit će se u Tvornici kulture 23. festival stripa CRŠ Zagreb Comic Con.

Uz sajam stripa, na čijim će se štandovima predstaviti relevantni domaći izdavači i knjižare, održat će se školica stripa za najmlađe pod vodstvom Ivana Maka iz Artoratorija, strip kviz koji priređuje Franjo Paraga, niz predavanja Zorana Đukanovića, paneli, promocije novih strip izdanja i druga događanja.

S gostima festivala vodit ćemo tijekom vikenda razgovore ugodne pred publikom, a oni će za publiku i crtati i potpisivati.

U sklopu festivala bit će dodijeljena i nagrada za najbolji strip pristigao na natječaj "Mladi lav", a posjetitelji će imati prilike pogledati i tri izložbe.

Ulaz je besplatan, a satnica događanja stiže uskoro.


GOSTI
- Štef Bartolić
- Krešimir Biuk
- Marko Dješka
- Zoran Đukanović
- Frano Petruša
- Josip Sršen
- Fran Strukan
- Stjepan Šandrk


IZLOŽBE

- Stjepan Šandrk: Spektakl

Autorska izjava: "Radeći na ciklusu Spektakl posljednjih pet godina, prvi sam put odlučio da moje slike od početka budu konstrukcija. Iako u svojoj pojavnosti oponašaju fotografiju, više nije riječ o prizorima dokumentarnog karaktera (pa makar bili i inscenirani), već o složenom prizoru nastalom digitalnom manipulacijom, koji je kasnije preveden u jezik slikarstva. Falsificiranje je to stvarnosti, i istovremeno proizvod iste te stvarnosti.

Poznate slike i umjetnine, koje su mahom opće mjesto kulture, koristio sam kao kulisu. Pri tome mi je važnije bilo istaknuti poziciju te slike kao marketinškog proizvoda, nego se referirati na konkretnu sliku i njenog autora. S druge strane, neobične posjetitelje u muzejskom prostoru prisvojio sam negdje u bespućima interneta. Grupu kanadskih turistica, Sjevernokoreance na ekskurziji, dvojicu boksača ili ukrajinske vojnike nisam koristio da bih ispričao neku partikularnu priču, nego da prenaglasim i učinim vidljivim način na koji se kultura doživljava danas, u postindustrijskom vremenu. Anestetizirani promatrači su otuđeni i često se sliku i ne trude doživjeti direktno, nego posredstvom zaslona mobilnog telefona.

Ciklus je svoj naziv 'Spektakl' dobio prema kultnoj knjizi Guyja Deborda 'La Société du spectacle', a zadatak je spektakla da nam različitim oblicima posredovanja pokaže svijet koji više ne možemo direktno doživjeti."


- Hrvatski strip za djecu: Julio Radilović Jules, "Izviđači"

Ovogodišnje izdanje ponavljajuće izložbe "Hrvatski strip za djecu" posvećeno je stripovima o izviđačima nastalima 1950-ih i '60-ih godina u suradnji Julija Radilovića Julesa, Zvonimira Furtingera, Norberta Neugebauera i Rudija Aljinovića.

U rujnu 1956. došli su na ideju stvaranja stripa namijenjenog djeci: vedre naravi, o izviđačima. Furtinger, odnosno Furtač, kako su ga nazivali u Plavom vjesniku, u srednjoškolskim je danima bio skaut: prošao je sve stupnjeve izviđačkih znanja, osvojio više vještarstava, ljetne praznike provodio je na logorovanjima. Za jednog logorovanja u Primorju plivao je od Crikvenice do Šila na Krku i natrag. Poznato je da svaki izviđač/skaut ima i svoje izviđačko ime – njegovo je bilo Tik. (Roman “Crveni dusi”, koji je 1940. izdavao u svescima, bio je potpisan pseudonimom Tik S. Tola.).

Niz izviđačkih pustolovina u Plavom vjesniku nastavio se epizodama “Ulovljeni lovac”, “Borba za zastavu”, “Vatra bez šibica” (objavljivanima u nastavcima) te šalama od jedne stranice “Nogomet”, “Dobročinitelj”, “Vesela vožnja” i druge. Iako nisu baš sve priče nužno sadržavale elemente izviđačkog života, bile su zabavne: Furtač je imao “nos” za šalu i originalan geg.

Crtež dotad višestruko potvrđenog profesionalnog standarda u ovom slučaju odlikovao se i vjernim Julesovog likovnim prikazom pojedinosti izviđačkog života (od izgleda uniforme i osobne opreme do logorskih objekata), što je dijelom rezultat prikupljene dokumentacije, kao i suradnje crtača i redakcije, odnosno scenarista potpisanog izviđačkim imenom Kićo (A. Rudi). Pojedine stranice Olijevih doživljaja narednih su godina višestruko reprizirane u nekoliko časopisa (Dječji klub, Kurir, Oscar i drugi).


- "Mladi lav 2020."
Radovi pristigli na ovogodišnji CRŠ-ev natječaj u crtanju stripa za djecu do 15 godina.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 17/09/2020 : 18:12:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nego, ide li itko od forumaša?
Bit ću gori u petak popodne i subotu kroz jutro, pa ako je kogod možda raspoložen za kavu/pivu...?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/09/2020 : 18:19:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
forumaši stranice stripovi.com da idu na strip festival?
Bože sačuvaj

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 17/09/2020 : 18:24:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Štajaznan, ne znan puno ljudi s foruma uživo pa ih svakako ne znan pripoznat

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 17/09/2020 : 18:46:33  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ja ću bit tamo, taman za medeni misec. :P

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 17/09/2020 : 19:59:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Baš mi je drago da se nije odustalo od CRŠ-a ni ove godine.

Nadam se zanimljivim i zabavnim događanjima i susretima.

https://www.zagrebcomiccon.com/


Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 17/09/2020 : 22:56:20  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Štajaznan, ne znan puno ljudi s foruma uživo pa ih svakako ne znan pripoznat


Ma mene lako prepoznaš.... Visok, crn, zelene oči, zgodan..... Pičke vrište kad prođem 😊
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 17/09/2020 : 22:57:04  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Diskach, jel idemo? Samo nek je druženje neko...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 18/09/2020 : 08:24:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by Paka01

Štajaznan, ne znan puno ljudi s foruma uživo pa ih svakako ne znan pripoznat


Ma mene lako prepoznaš.... Visok, crn, zelene oči, zgodan..... Pičke vrište kad prođem 😊




"Tko mi je ukrao torbicu?!!"
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/09/2020 : 08:54:11  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by Paka01

Štajaznan, ne znan puno ljudi s foruma uživo pa ih svakako ne znan pripoznat


Ma mene lako prepoznaš.... Visok, crn, zelene oči, zgodan..... Pičke vrište kad prođem 😊




"Tko mi je ukrao torbicu?!!"



Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

C Celtic
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 20/05/2009

Posted - 18/09/2020 : 12:16:37  Show Profile Show Extended Profile  Send C Celtic a Private Message  Reply with Quote
Druga knjiga Tarzana R.Manninga izlazi ?

What a long strange trip it's been
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/09/2020 : 10:08:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by C Celtic

Druga knjiga Tarzana R.Manninga izlazi ?


+1

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

CRŠ
New Member



144 Posts

Member since 03/04/2016

Posted - 21/09/2020 : 21:01:08  Show Profile Show Extended Profile  Send CRŠ a Private Message  Reply with Quote
Hvala, Pakao01, na najavi!
Imate pivo u Tvornici Kulture (a možda i dva)!

https://zagrebcomiccon.com/

Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/09/2020 : 21:15:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Onda je druga tura moja
Glavno da se festival održava, vidimo se gore!

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/09/2020 : 21:53:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ehhh, sol na ranu...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 21/09/2020 : 22:15:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Prilično je ovo tužno.

CRŠ će proći, a mnogi Zagrepčani (o ostalima da ne govorim) neće ni znati da je bio.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 21/09/2020 : 22:18:16  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Diskaaaaaach? Idemo...
Go to Top of Page

veber
Senior Member



1111 Posts

Member since 18/09/2002

Posted - 22/09/2020 : 07:51:35  Show Profile Show Extended Profile  Send veber a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by C Celtic

Druga knjiga Tarzana R.Manninga izlazi ?



Izlazi u 10 mjesecu, a danas ćemo najaviti nešto novo od Russ Manninga
Go to Top of Page

veber
Senior Member



1111 Posts

Member since 18/09/2002

Posted - 22/09/2020 : 07:54:39  Show Profile Show Extended Profile  Send veber a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Onda je druga tura moja
Glavno da se festival održava, vidimo se gore!



Pa je treća moja

Go to Top of Page

veber
Senior Member



1111 Posts

Member since 18/09/2002

Posted - 22/09/2020 : 07:55:36  Show Profile Show Extended Profile  Send veber a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Baš mi je drago da se nije odustalo od CRŠ-a ni ove godine.

Nadam se zanimljivim i zabavnim događanjima i susretima.

https://www.zagrebcomiccon.com/






Zlatne riječi
Go to Top of Page

veber
Senior Member



1111 Posts

Member since 18/09/2002

Posted - 22/09/2020 : 07:57:53  Show Profile Show Extended Profile  Send veber a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by C Celtic

Druga knjiga Tarzana R.Manninga izlazi ?


+1



Bum te razveselio s jednom najavom krajem godine ,nije Ralph Azam
Go to Top of Page

vjeran33
Starting Member



Croatia
75 Posts

Member since 03/10/2012

Posted - 22/09/2020 : 10:03:21  Show Profile Show Extended Profile  Send vjeran33 a Private Message  Reply with Quote
zanima me od koliko sati je otvoreno i kada se zatvara u subotu?

Kupite cvijece voljenoj ženi, ali ne zaboravite ni na vlastitu.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 22/09/2020 : 12:08:59  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Ajmo Riječani... Jel bi išao tko kad već ona pič....od Diskacha ne želi 😜😜😜😜😜
Go to Top of Page

CRŠ
New Member



144 Posts

Member since 03/04/2016

Posted - 22/09/2020 : 14:01:52  Show Profile Show Extended Profile  Send CRŠ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vjeran33

zanima me od koliko sati je otvoreno i kada se zatvara u subotu?



Radno vrijeme festivala:

Petak, 25. 9. 20.
16:00 - 21:00

Subota, 26. 9. 20.
10:00 - 21:00

Nedjelja, 27. 9. 20.
10:00 - 19:00

https://zagrebcomiccon.com/

Go to Top of Page

vjeran33
Starting Member



Croatia
75 Posts

Member since 03/10/2012

Posted - 22/09/2020 : 14:59:06  Show Profile Show Extended Profile  Send vjeran33 a Private Message  Reply with Quote
hvala!

Kupite cvijece voljenoj ženi, ali ne zaboravite ni na vlastitu.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 22/09/2020 : 15:03:37  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Onda je druga tura moja
Glavno da se festival održava, vidimo se gore!


Jel ima gdje frižider kad se već razbacujemo turama pa da ponesem riječko pivo?
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000