forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 164 - Malaterre
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/09/2020 : 08:31:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Gabriel želi kupiti teren Malaterre, imanje koje su prije više od stotinu godina u samom srcu ekvatorijalne afričke prašume podigli njegovi preci. Njegov plan je: otići onamo, obnoviti ono što je nekoć bio ponos obitelji Lesaffre i jednog dana sve ostaviti djeci. Gabriel se ne razumije u iskorištavanje prašume i ne zna ništa o toj dalekoj zemlji. No ipak će sve riskirati, otputovati s dvoje starije djece, odvesti ih daleko od majke i uzdrmati obiteljske temelje. Sve to, naravno, izgleda krajnje nerazumno.

Kolorka 164 • Malaterre • 192 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Pierre-Henry Gomont • Crtež Pierre-Henry Gomont • Prijevod Tony Šercer • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 18.9.2020. • Cijena 200 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-164-malaterre/646/

Trouble will find me

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/09/2020 : 10:17:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
E ovo je izvrstan strip. Ovo bi rekao da je broj 1, ove ture. Ali nebitno, svaka je odlicna...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 20/09/2020 : 00:04:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Mirise na dobro.

sangue navajo
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6857 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 25/09/2020 : 09:50:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Pohlepa, umišljenost, sebičnost i snovi o veličini i obiteljskoj lozi veći su krivci za Gabrielov pad nego ovisnost o alkoholu i cigaretama i loše baratanje s novcem. Izrazito antipatičan lik, a opet, čovjek ne može birati svoje roditelje. Ali može ih zato racionalno procijeniti, a Gabriel na toj procjeni pada po svim osnovama. Crtež efektan. Vrućina, vlaga i ljepljivost se osjete na vlastitoj koži. Osjete se i emocije, na čelu s ljutnjom, a to baš i nije emocija koju želim osjećati.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 25/09/2020 : 10:45:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Pohlepa, umišljenost, sebičnost i snovi o veličini i obiteljskoj lozi veći su krivci za Gabrielov pad nego ovisnost o alkoholu i cigaretama i loše baratanje s novcem. Izrazito antipatičan lik, a opet, čovjek ne može birati svoje roditelje. Ali može ih zato racionalno procijeniti, a Gabriel na toj procjeni pada po svim osnovama. Crtež efektan. Vrućina, vlaga i ljepljivost se osjete na vlastitoj koži. Osjete se i emocije, na čelu s ljutnjom, a to baš i nije emocija koju želim osjećati.





Konacno da se negde slozimo ☺ Odlican strip, prosto mozes da "napipas atmosferu"...
Napetost ne nedostaje...volim ovakve price.
Crtez koji na prvu ne izgleda privlacno zapravo je savrsen.Preporuka kao kuca👍
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6857 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 25/09/2020 : 11:00:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Shaner

Pohlepa, umišljenost, sebičnost i snovi o veličini i obiteljskoj lozi veći su krivci za Gabrielov pad nego ovisnost o alkoholu i cigaretama i loše baratanje s novcem. Izrazito antipatičan lik, a opet, čovjek ne može birati svoje roditelje. Ali može ih zato racionalno procijeniti, a Gabriel na toj procjeni pada po svim osnovama. Crtež efektan. Vrućina, vlaga i ljepljivost se osjete na vlastitoj koži. Osjete se i emocije, na čelu s ljutnjom, a to baš i nije emocija koju želim osjećati.





Konacno da se negde slozimo ☺ Odlican strip, prosto mozes da "napipas atmosferu"...
Napetost ne nedostaje...volim ovakve price.
Crtez koji na prvu ne izgleda privlacno zapravo je savrsen.Preporuka kao kuca👍



Meni nije odličan, dakle ne slažemo se.

Stoji za atmosferu i svakako je dobar strip, samo što, kao što rekoh, budi u meni krive emocije.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 25/09/2020 : 15:18:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Shaner

Pohlepa, umišljenost, sebičnost i snovi o veličini i obiteljskoj lozi veći su krivci za Gabrielov pad nego ovisnost o alkoholu i cigaretama i loše baratanje s novcem. Izrazito antipatičan lik, a opet, čovjek ne može birati svoje roditelje. Ali može ih zato racionalno procijeniti, a Gabriel na toj procjeni pada po svim osnovama. Crtež efektan. Vrućina, vlaga i ljepljivost se osjete na vlastitoj koži. Osjete se i emocije, na čelu s ljutnjom, a to baš i nije emocija koju želim osjećati.





Konacno da se negde slozimo ☺ Odlican strip, prosto mozes da "napipas atmosferu"...
Napetost ne nedostaje...volim ovakve price.
Crtez koji na prvu ne izgleda privlacno zapravo je savrsen.Preporuka kao kuca👍



Meni nije odličan, dakle ne slažemo se.

Stoji za atmosferu i svakako je dobar strip, samo što, kao što rekoh, budi u meni krive emocije.





Nije do stripa, do tebe je
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 08/10/2020 : 20:24:45  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Procitao do pola i vec sam poceo da se mucim. Dobro je ali nekako dosadnjikavo. Glavni lik ultra odvratan! Cudan crtez i cudne boje mi se dopadaju. Nastavljam...

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/10/2020 : 20:32:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Izvještaj ko da se probijaš kroz đunglu i svladavaš prepreke

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 08/10/2020 : 20:41:54  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Izvještaj ko da se probijaš kroz đunglu i svladavaš prepreke



I to je neka tema ovog stripa.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 09/10/2020 : 16:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

Procitao do pola i vec sam poceo da se mucim. Dobro je ali nekako dosadnjikavo. Glavni lik ultra odvratan! Cudan crtez i cudne boje mi se dopadaju. Nastavljam...



Ostao sam pri misljenju da je ovaj strip dosadnjikav iako su crtez i boje primamljivi. Strip je jako zanimljivo obojen, barem zbog toga mi nije zao jer sam ga kupio. Ima neki tok, lepo ispricana prica ali ne pomera. Ocekivao sam nesto vise ali sta je tu je...

5/10

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/10/2020 : 17:17:10  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Uvijek ga možeš prodati.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/10/2020 : 13:45:17  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
dobar strip, ako postoji 'fibrin fazon' onda bi mi to bilo ovo. sad fibra je postala bas sirok pojam, al negde je ostao i trag onog sto je fibra od pocetka. tako makar ja gledam
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/10/2020 : 13:58:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Je, ovo je "prava" Fibra, njeni "srce i duša", stripovi koji meni osobno najviše znače, komadići nečijih života koji više ili manje korespondiraju s mojim/našim.

Trouble will find me
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 14/10/2020 : 20:58:24  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Ovo se uzima ubrzo. A koji su to jos naslovi srce i dusa, ne bih da mi promakne neki...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/10/2020 : 21:01:27  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Ovo se uzima ubrzo. A koji su to jos naslovi srce i dusa, ne bih da mi promakne neki...



Mislim da je Markos u onom topiku Fibrarijum pobrojao svoje omiljene kolorke a to su Putovanje u Italiju, Come prima i ne mogu sad da se setim sta je jos bilo tamo.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 14/10/2020 : 21:40:04  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Znam da je Svagdanja borba jedno od njih, fibrino otkrovenje, ima ih dobar broj...eto Come prima nisam uzeo...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/10/2020 : 22:05:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Come prima odličan.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6857 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 14/10/2020 : 23:33:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Come prima odličan.


I opet na istoj (mračnoj) strani.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 15/10/2020 : 00:48:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Peyo

Come prima odličan.


I opet na istoj (mračnoj) strani.



Ma naravno, drago mi je što prihvaćaš šalu.

Normalno je da nam se ukusi ponekad poklapaju, a ponekad razilaze. Ne samo kada smo mi u pitanju nego i svi ostali. Čak i kada su u pitanju znalci poput izivka, antoana, E. Pikea, kaspera, alextsa, da ne nabrajam dalje.

Smiješno mi je kada neki na te razlike gledaju kao na neku anomaliju, preispituju da li je pogreška u njima ili čak silom pokušavaju sebe ili onog drugog uklopiti, odnosno privabiti na promjenu mišljenja. Razlike treba prihvatiti, srećom nismo svi isti inače bi to bilo nepodnošljivo dosadno i općenito grozno.

Edited by - Peyo on 15/10/2020 00:48:44
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6857 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 15/10/2020 : 08:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Peyo

Come prima odličan.


I opet na istoj (mračnoj) strani.



Ma naravno, drago mi je što prihvaćaš šalu.

Normalno je da nam se ukusi ponekad poklapaju, a ponekad razilaze. Ne samo kada smo mi u pitanju nego i svi ostali. Čak i kada su u pitanju znalci poput izivka, antoana, E. Pikea, kaspera, alextsa, da ne nabrajam dalje.

Smiješno mi je kada neki na te razlike gledaju kao na neku anomaliju, preispituju da li je pogreška u njima ili čak silom pokušavaju sebe ili onog drugog uklopiti, odnosno privabiti na promjenu mišljenja. Razlike treba prihvatiti, srećom nismo svi isti inače bi to bilo nepodnošljivo dosadno i općenito grozno.



Sve stoji. Lijepo je imati istomišljenike, ali ima neki poseban gušt u razgovoru s nekim tko stvari vidi drugačije. Naravno, najvažnije i najljepše je kad znamo normalno razgovarati.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 15/10/2020 : 11:22:36  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Je, ovo je "prava" Fibra, njeni "srce i duša", stripovi koji meni osobno najviše znače, komadići nečijih života koji više ili manje korespondiraju s mojim/našim.


Priča je surova, brutalna, baš kao i glavni lik, impulsivan i nesuzdržan. Ja u njoj nisam pronašao sebe, ni deliće svog života, tako da sam posmatrač sa strane. Upravo zbog toga me nije "pogodila" kao neke druge "prave" Firbe, recimo "Kuća". Ali, da sam uživao čitajući ovo - uživao sam!
Crtež je odličan, potpuno odgovara priči. Paleta boja je izabrana fenomenalno, tako da dodatno pojačava utisak geografske odrednice, bilo da se radi o džungli na tom nedefinisam mestu, bilo o Francuskoj.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!

Edited by - KuntaKinte on 15/10/2020 11:24:14
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/10/2020 : 11:51:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Kuća me je definitivno više pogodila, ali ovdje ima isto momenata koji su me jako dirnuli. Sam autor kaže u jednom intervjuu kako ovim stripom nije htio suditi svom ocu, nego pokazati koliko su ga on, brat i sestra voljeli, iako je bio seronja. Moj tata nije bio seronja, ali jest bio donekle težak čovjek, na svoju ruku, strog i krut, i nismo se uvijek najbolje razumjeli. Kao i glavni lik, i moj je tata umro od srčanog udara, dok sam ja bio tisuću kilometara daleko. Nisam se stigao oprostiti s njim, nisam mu stigao reći što sam želio prije nego ode - da je bio dobar otac i da je učinio najbolje što je mogao za svoju djecu. I da ga danas puno, puno bolje razumijem, jer kad gledam sebe, vidim njega.

Trouble will find me
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 15/10/2020 : 12:31:48  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Bolje da ne "sudimo" svojim roditeljima, ma kako "teški" bili (a izgleda da nas ima dosta nas ovde sa takvim iskustvima), jer fakat je da se svi pretvaramo u svoje roditelje što smo stariji.
Ta generacija ljudi koji su odrastali u teškoj postratnoj atmosferi (mislim na WWII) su, po mom iskustvu, kao roditelji bili prilično oštri (iako su uglavnom veoma voleli svoju decu i trudili se da čine sve u njihovu korist), model roditeljstva je bio zasnovan na strogom vaspitanju.
Gabriel kao lik je pak možda više sebičan, nego što je neko ko ne ume da pokaže ljubav koju oseća prema svojoj deci. Čak nisam siguran ni da li je on osećao bilo kakvu ljubav prema deci, već samo neku autističnu naučenu potrebu da bude "fizički prisutan" otac.
Žao mi je da se to tako desilo sa tvojom ocem.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 15/10/2020 : 12:54:43  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Da, tek kada ostaneš bez oca, shvatiš neke stvari. Arapska poslovica (naletio u nekom stripu) kaže da postaješ muškarac tek kada izgubiš oca.
I ovo stoji da što starimo sve mu više nalikujemo, ne samo izgledom već i karakterom. To često čujem od drugih.
I moj je umro od srčanog.

Uzeću ovaj strip prvom prilikom.

Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 15/10/2020 : 13:02:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
I opet se vraćamo na bezvremenske stihove:

Oprosti mi pape sve te grube riči
i moj život sada na tvoj život sliči
oprosti mi pape, sad razumin tebe
gledan tvoju sliku gledajući sebe

Nešto slično smo već spominjali kod izvrsne kolorke Makaroni.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000