forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 164 - Malaterre
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/10/2020 : 13:15:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Je, tako je. Sva životna mudrost u par strofa.

Ja sam, pape, isti jer sam život kuša.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/10/2020 : 16:09:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Kud ces bolju reklamu za "Fibrin strip" nego kad se to opise necim realnim, iskustvenim, pogotovo od nasih cenjenih forumasa. Da ti stane knedla u grlu...


Sam ne mogu reci nista pametno na pomenutu temu jer svog oca nisam nikada upoznao ali vjerujem da je tako kad se zivi s njim. Ako ne drugacije, vidim to po svojoj majci, i sada sa klincom gdje vidim sebe i svoje greske, a i moje ponavljanje onih moje majke.



Svakako ce sljedeca nabavka biti opet teska kada se sakupe jos ove najave za 10. i 11. mjesec.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 15/10/2020 16:09:43
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 15/10/2020 : 21:12:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Priča je surova, brutalna, baš kao i glavni lik, impulsivan i nesuzdržan. Ja u njoj nisam pronašao sebe, ni deliće svog života, tako da sam posmatrač sa strane...
Crtež je odličan, potpuno odgovara priči. Paleta boja je izabrana fenomenalno, tako da dodatno pojačava utisak geografske odrednice, bilo da se radi o džungli na tom nedefinisam mestu, bilo o Francuskoj.


Sa ovim se u potpunosti slažem.
Priča o usponu i padu jedne porodice koja je već razrušena, o želji oca-gubitmika i propalog alkoholičara da ipak ostavi u nasleđe nešto svojoj deci, kad im već nije pružio dovoljno ljubavi...
Atmosfera, dijalozi, način na koji je upisivan tekst u oblačiće i njihov oblik su savršeno urađeni.
Po mom mišljenju možda je malo zbrzan kraj. Iako očekivano bez "happy end"-a ipak ostaje ona iskra da će sve biti dobro.
U svakom slučaju PREPORUKA...

Carpe diem
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 27/11/2020 : 22:31:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Vrlo dobar rad bd majstora za kojeg prvi put čujem. Navidez raspušten crtež iako opet vrlo promišljen, dobar kolor i porodična drama. Atmosfera džungle i vrućine je isto vrlo upečatljiva. I opet necrnobijeli scenarij sa interesantnim ocem. Liči mi na oca iz Arapina budučnosti. Isto vrlo dobar ritam radnje.

U ovom stripu sve stoji od početka do kraja.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 29/12/2020 : 12:36:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Čekaj... na stranu sve emocije što ovdje ljudi emitiraju idemo malo na realnost. Ovo je malo jači s.f....Otok s blagom je teški realizam prema ovome. Amo malo na društvene i geografske aspekte. Možda ja ne znam, nisam bio osobno u Africi pa ne mogu možda biti apsolutno informiran, ali iz literature i dostupne statistike stvaram neku sliku (u ovom slučaju) o tropskom dijelu Afrike. Nije navedeno u kojoj srednjeafričkoj državi se događa radnja ali su navedene godine.
I sad ja pitam, u svrhu da moja ocjena bude veća od ovih 3/10 (crtež također nije na visini, ide mi baš na k ona vatra s cigare, debilana) pa i ako hoćemo opće edukacije, od ljudi koje imaju iskustva s Nigerijom, Kamerunom, Obalom Bjelokosti, Kongom ...da li je moguće da u 21 stoljeću brat i sestra, bijelci od 14-15 godina iz Pariza, žive samostalno u stanu u nekom afričkom gradu i ono, dolazi im ekipa u stan, sve 5, u đungli imaju vilu staru jedno stoljeće gdje ta-ta radi...idu u francusku školu, sve 5. Svi su ljubazni, nema kriminala, nitko im neće NIŠTA napraviti...osim možda poneke jadne nervozne zmije. Onda ovi moji iz Dalmacije kad idu na platformu pa kad slete u Lagos ili slično pa ih osiguranje svugdje isprati valjda je to pretjerivanje? Sve je pet. Njega isprate da mu se ne bi nešto dogodilo par sati a sad zamišljam kako bi bilo da dvoje bijele djece godinama žive tako i nikome ništa...pa jebemu...da je radnja u Namibiji, JAR-u možda bi i pušio ovu priču, gdje još ima neka vrsta suživota. Pazi da Džek skupi masu bijelaca u neku aristokratsku vilu u đungli...jao. Jasno mi je da možda lokacija nije ni bitna autoru nego njegov odnos s ocem, ali bilo bi realnije da je stavio radnju na Marsu ili u Alepu. Meni je ovo .... Bottom 5 fibra.
Zadnje koje mi je ovako nešto degradiralo strip je ona epizoda MM "Javina prošlost" gdje je Java - Java neandertalac, a žena neandertalac mu je kraj svijeta, miss 2020, platinasta plavuša. Radnja nakon toga pada u drugi plan, više ništa nema smisla. Tako i ovo. Anomalija.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/12/2020 : 12:55:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ali crnci nisu rasisti:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 29/12/2020 : 13:05:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Ma nije čak stvar ni u rasizmu. Da su i crne boje kože nešto bi im se dogodilo u tih par godina s takvim crime rate-om i s tatom poduzetnikom. A ne ono "suptilne" usporedbe - hladni i sivi Pariz vs obojana divna džungla i Afrika. Neeemoooj...

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 29/12/2020 : 14:31:28  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Koliko sam ja shvatio, ovo je životna priča autora, možda si je uzeo malo umjetnićke slobode ali inače se sve to njemu dogodilo.

Meni je bio strip ok za pročitat, za nekih 6/10.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/12/2020 : 14:47:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Mene je strip jako, jako dojmio i sigurno mi je jedan od najboljih i najdražih koje sam objavio ove godine.

Trouble will find me
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/12/2020 : 16:43:31  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
@ Zagore ,nisu sve afričke države u rangu Nigerije (koja je kriminalno totalna šteta) ili dr Konga koji je u teškom rasulu i rasturen ratom i bandama. Takav scenarij je itakako moguć za npr Gabon,čak i za u manjoj mjeri Ganu,Angolu i Mozambik. U ove dvi zadnje je gomila Portugalaca i Brazilaca uselila zadnjih desetak godina. Čak i Uganda bi mogla proć (al tamo bi najeba ako si gay) Nije sve tako crno

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 29/12/2020 : 17:16:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
I Bocvana, Malavi, Zambija i Tanzanija su sigurne zemlje (ako se držimo samo te podsaharske Afrike).
Strip je odličan, a ovo sve ionako i da je tačno što Zagor govori (a nije) nije ključno za radnju ovog dela.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/12/2020 : 17:22:32  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

I Bocvana, Malavi, Zambija i Tanzanija su sigurne zemlje (ako se držimo samo te podsaharske Afrike).
Strip je odličan, a ovo sve ionako i da je tačno što Zagor govori (a nije) nije ključno za radnju ovog dela.



Tarzanija nije baš u rangu s te tri .

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 29/12/2020 : 19:05:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Red Marquis

I Bocvana, Malavi, Zambija i Tanzanija su sigurne zemlje (ako se držimo samo te podsaharske Afrike).
Strip je odličan, a ovo sve ionako i da je tačno što Zagor govori (a nije) nije ključno za radnju ovog dela.



Tarzanija nije baš u rangu s te tri .


Po Global Peace Indexu su iznad Namibije recimo.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/12/2020 : 19:06:38  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Red Marquis

I Bocvana, Malavi, Zambija i Tanzanija su sigurne zemlje (ako se držimo samo te podsaharske Afrike).
Strip je odličan, a ovo sve ionako i da je tačno što Zagor govori (a nije) nije ključno za radnju ovog dela.



Tarzanija nije baš u rangu s te tri .


Po Global Peace Indexu su iznad Namibije recimo.



mogu bit isprid,al nije ni GPI toliko dobro mjerilo

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 29/12/2020 : 19:15:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Da, vidim da imate terenskog iskustva u rangu mene po Africi. Sve pršti.
Ok, dosta je nagađanja, evo karte, sve se crveni od sigurnosti:

https://www.travelriskmap.com/#/planner/map/security

Gabon kažeš?
https://www.smartraveller.gov.au/destinations/africa/gabon
Safety
Petty crime, including pickpocketing, bag snatching and vehicle break-ins, is common in Gabon. Keep your valuables out of sight.
Violent crime, including robberies and armed attacks, occurs, especially in Libreville and Port Gentil. Don't walk alone or at night. Avoid isolated areas, including beaches.
There has been a military presence on the streets since a failed coup in January 2019. Protests can turn violent. Avoid large public gatherings.
Flooding occurs during the rainy seasons. Check local conditions before driving. You may need a 4WD vehicle on some roads.
Tanzanija?
https://www.smartraveller.gov.au/destinations/africa/tanzania
Angola? Os sestre muž ima prekrasno iskustvo u Luandi. Osjećao se sigurnije nego u Kaštelima. I tako dalje...Ovi koji ubrajaju Namibiu i Bocvanu nisu ni pročitali što sam napisao. A ako ćemo i njih spominjat na jugu onda možemo i 10ak ljudi s kojima sam osobno pričao zadnjih godina i doselili su iz JAR-a u Hrvatsku (a svi su redom tamo rođeni), jel eto, bilo im je dosadno, previše monotono u Jar-u kažu, žele malo akcije.

Ok, ekipa, ako netko ima stvarno iskustvo življenja tamo neka se javi. Ovako ispada sad da je tropska Afrika malo jača Dubrava...
Ništa, ako netko ima sina, a pogotovo kćer teenegera neka mu preporuče srednju Afriku za život, sve pet je tamo, ništa se neće dogoditi ako ih ostavi da žive sami u stanu zgrade, samo ih treba obići tu i tamo svakih par mjeseci. Tako piše u stripu, tako i je.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/12/2020 : 19:16:27  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
A ko je spominja JAR uopće?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/12/2020 : 19:19:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Oprosti, ali koga briga za to? To je potpuno nebitno za sam strip.

Trouble will find me
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/12/2020 : 19:20:28  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
I po onom šta si ti napisa ispada da ti maltene odrube glavu odma na aerodromu. Btw teta i tetak su bili u Gani pred par godina, čak se vozili od Acre do Kumasija autobuson punom crnaca i zamisli ostali su živi. Dapače baš nikakav incident se nije dogodija.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 29/12/2020 : 19:24:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

A ko je spominja JAR uopće?



Spomenija je Namibiu i Bocvanu pa mogu i ja i JAR....ako je to srednja Afrika onda smo mi sjeverna Europa. .
Ajde ti lipo moj ako imaš neku neku svojtu da vole malo avanture ili da se žele preseliti reci im dvi tri beside mudre tipa: "Ma di ćeš selit u Austriju? Kakva Austrija. Gabon sine. Možeš i čer od 15 godina ostavit samu da živi u stanu par godina, neće joj ništa bit." Eto, reci to javno nekome, ti i gosp. Red, pa ćemo vidit reakciju. To što je npr. Rostuhar otišao doli i vratio se živ ne znači da će neka cura isto tako proči. Pa jebote, ne morate se složiti s menom da je strip loš, ok, svak ima svoje mišljenje. Al nemojte pričat svašta, sad očekujem da ćete mi reć da su Rio, Bogota i Split tu negdi po sigurnosti....pa ćeš još reć Split 90ih...ej...mora postajat neki red...inače ovo sve skupa nema smisla.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.

Edited by - Zagor-te-nay on 29/12/2020 19:33:30
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 29/12/2020 : 19:28:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Oprosti, ali koga briga za to? To je potpuno nebitno za sam strip.



Slažem se. Al meni smeta i želim nešto napisat. Al to nije bit foruma. Da prokomentiramo strip. Pa ne možemo svi pisat u svaštari pizdarije, ja sam ode radi stripa. Evo nakon toga čitam Mjesec bijele boje za dozu realnosti. TO je 10ka. Tako da moj Šunjiću samo ti izbacivaj, ja san zahvalan šta si tu (pa makar izbaciva i one superherojske...).

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.

Edited by - Zagor-te-nay on 29/12/2020 19:33:12
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/12/2020 : 19:30:58  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

quote:
Originally posted by lwood

A ko je spominja JAR uopće?



Spomenija je Namibiu i Bocvanu pa mogu i ja i JAR....ako je to srednja Afrika onda smo mi sjeverna Europa. .
Ajde ti lipo moj ako imaš neku neku svojtu da vole malo avanture ili da se žele preseliti reci im dvi tri beside mudre tipa: "Ma di ćeš selit u Austriju? Kakva Austrija. Gabon sine. Možeš i čer od 15 godina ostavit samu da živi u stanu par godina, neće joj ništa bit." Eto, reci to javno nekome, ti i gosp. Red, pa ćemo vidit rakciju. To što je npr. Rostuhar otišao doli i vratio se živ ne znači da će neka cura isto tako proči. Pa jebote, ne morate se složiti s menom da je strip loš, ok, svak ima svoje mišljenje. Al nemojte pričat svašta, sad očekujem da ćete mi reć da su Rio, Bogota i Split tu negdi po sigurnosti....pa ćeš još reć Split 90ih...ej...mora postajat neki red...inače ovo sve skupa nema smisla.



Strip nisan još čita,i ne znam šta si se odma nabrija?Naravno da nisu svi isti. Nigerija nije Gana. -Maputo nije Durban, Nairobi nije Monrovia. Jel to teško svatit?
Jebate pariš mi na one likove šta zinu kad in kažen da bi prije bira Leon nego Barcelonu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 29/12/2020 : 19:32:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

I po onom šta si ti napisa ispada da ti maltene odrube glavu odma na aerodromu. Btw teta i tetak su bili u Gani pred par godina, čak se vozili od Acre do Kumasija autobuson punom crnaca i zamisli ostali su živi. Dapače baš nikakav incident se nije dogodija.



A da je bila lipa cura, adolescent? Išla sama s bratom od 13 god? I to ne jednu vožnju busom od par sati, nego par godina će biti tu. Sve 5? Nemojmo mi...
p.s. Sad više ni ne pričamo o stripu, nego o mogućnosti normalnog životu za bijele adolescente koji žive sami u nekom gradu u tropskoj Africi.

p.s. Ja bi prije isto izabra Leon, volim gradove na velikoj nadmorskoj visini. Tu i Burgos igra. Živiti u Španjolskoj a uživati u isto vrime u snježnoj zimi...top.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.

Edited by - Zagor-te-nay on 29/12/2020 20:48:37
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/12/2020 : 20:36:47  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Kad sam ja bija po Africi(egipat,somalija,kenija,tanzanija,jar jedino u tanzaniji nismo išli po gradu a i somalija je tada bila u ratnom stanju.
iskreno,da mi sad neko ponudi da idem na mjesta gdje sam zalazio kao mladi mornar ne bi prista ni za veliku lovu.šta ćeš mladost-ludost.
valjda je i ove u stripu sačuvao bog

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 29/12/2020 : 20:40:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Jooj, otkad je lwood zamenia avatar svaki put pomislim da se nagor vratia pa moram proveriti tko pise.



(znam, nije ISTI avatar, ali tu su)


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/12/2020 : 06:18:58  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

quote:
Originally posted by lwood

I po onom šta si ti napisa ispada da ti maltene odrube glavu odma na aerodromu. Btw teta i tetak su bili u Gani pred par godina, čak se vozili od Acre do Kumasija autobuson punom crnaca i zamisli ostali su živi. Dapače baš nikakav incident se nije dogodija.



A da je bila lipa cura, adolescent? Išla sama s bratom od 13 god? I to ne jednu vožnju busom od par sati, nego par godina će biti tu. Sve 5? Nemojmo mi...
p.s. Sad više ni ne pričamo o stripu, nego o mogućnosti normalnog životu za bijele adolescente koji žive sami u nekom gradu u tropskoj Africi.

p.s. Ja bi prije isto izabra Leon, volim gradove na velikoj nadmorskoj visini. Tu i Burgos igra. Živiti u Španjolskoj a uživati u isto vrime u snježnoj zimi...top.

A misliš da tamo nigdi nema bilih tinejdžera? Misliš da im se jednostavno mora nešto dogodit?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000