forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 165 - Negalyod
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/09/2020 : 08:34:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Mreža vlada vodom.

Mreža vlada čovjekom.

Svijet ispresijecan golemim cijevima i naseljen dinosaurima... Gradovi koji lebde na nebu i svojim sjenama prekrivaju predgrađa prepuna marljivih ljudi... I sveprisutna „mreža“ koja dominira zemljom i ljudima.

Jarri Tchapalt pastir je iz pustinje Ty. Razgovara s dinosaurima i vlada vještinom užadi. Kad mu kamion za stvaranje oluja uništi stado, Jarri odluči otići u grad – prvi put – kako bi se osvetio... No pobuna i revolucija ne vode uvijek onamo kamo smo mislili.

Spajajući pretpovijesna stvorenja, znanstvenofantastični urbanizam i low-tech letjelice, Vincent Perriot razvija svemirsku priču u kojoj osveta nailazi na mnoga iznenađenja prije nego što postane potraga za boljim svijetom.

Kolorka 165 • Negalyod • 208 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Vincent Perriot • Crtež Vincent Perriot • Prijevod Andrea Bagović • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 18.9.2020. • Cijena 180 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-165-negalyod/647/

Trouble will find me

ivanl
Advanced Member



Croatia
15619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/09/2020 : 10:18:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nikad cuo za ovo, ali izgleda zanimljiva prica.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 18/09/2020 : 11:10:24  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Jel ima tko da je ovo čitao u nekom drugom izdanju?
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 18/09/2020 : 12:00:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 18/09/2020 : 14:28:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Preview izgleda odlično. Prodano!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 27/09/2020 : 12:16:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Na kraju ispada da je ovdje jači crtež nego priča. Da se razumijemo, ne mislim da je Perriot nekakav vanserijski crtač, ali ima tu nekoliko zanimljivih tabli, a i kolor Florence Breton doprinosi (relativnoj) vizualnoj atraktivnosti. S druge strane, priča je još jedna u nizu sličnih (da ne kažem istih) distopija. Svijet koji je autor stvorio, ili barem ono od njega što ovdje vidimo, prilično je očigledno inspiriran već postojećim svjetovima iz znanstveno-fantastične literature i filmova, a pri tom mu fali detalja i dubine koji bi ga učinili svojim i "živim". Isto vrijedi za vrlo jednodimenzionalne likove koji su svi redom tu samo da bi ispunili svoju funkciju u (kao što rekoh, već viđenoj) priči. Pitko je to, ali i plitko.

P.S.
Sjećam se da je na forumu bilo govora o ovom stripu još prije najave Fibrinog izdanja, ali nikako ne mogu to naći. Zna li netko koja je tema bila u pitanju?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 27/09/2020 : 12:50:33  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je tu krenulo:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34006&REPLY_ID=2332345

Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 27/09/2020 12:52:19
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/09/2020 : 12:55:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner
Zna li netko koja je tema bila u pitanju?



Imaš nešto i na 587. stranici Markos nam se nesto ucutao...
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 27/09/2020 : 13:15:20  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Mislim da se Shaner zaposlio u knjizari, samo da bi bio u mogucnosti da cita sveze fibrice...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/09/2020 : 14:53:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Mislim da se Shaner zaposlio u knjizari, samo da bi bio u mogucnosti da cita sveze fibrice...




Kolege se čude zašto je on tako dugo u WC-u ...

A ono Živi mrtvaci ...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 27/09/2020 : 18:11:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
@fler&Peyo

Hvala!

@john connor

Knjižara u kojoj sam se prvotno zaposlio uopće nije držala Fibrina izdanja, tako da ti pretpostavka ne stoji, ali moram priznati da zvuči kao sasvim dobar motiv.

I da, nikad ne čitam na/u WC-u!


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 27/09/2020 18:14:42
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 29/09/2020 : 19:30:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Na kraju ispada da je ovdje jači crtež nego priča. Da se razumijemo, ne mislim da je Perriot nekakav vanserijski crtač, ali ima tu nekoliko zanimljivih tabli, a i kolor Florence Breton doprinosi (relativnoj) vizualnoj atraktivnosti. S druge strane, priča je još jedna u nizu sličnih (da ne kažem istih) distopija. Svijet koji je autor stvorio, ili barem ono od njega što ovdje vidimo, prilično je očigledno inspiriran već postojećim svjetovima iz znanstveno-fantastične literature i filmova, a pri tom mu fali detalja i dubine koji bi ga učinili svojim i "živim". Isto vrijedi za vrlo jednodimenzionalne likove koji su svi redom tu samo da bi ispunili svoju funkciju u (kao što rekoh, već viđenoj) priči. Pitko je to, ali i plitko.


Složio bih se s ovim. S tim što je meni baš bio vizuelni užitak. Al priču ću zaboraviti već prekosutra, generička i čini se ko samo podloga da Pierrot ima šta da iscrta.
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1308 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 29/09/2020 : 20:10:21  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Nervirao me je kolor, ponekad mi se činilo da zagušuje solidan crtež. Priča dobra, ali ništa više od toga. Ostaje u kolekciji, sigurno, ali sam više očekivao.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 08/10/2020 : 08:52:01  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo dobro! Oseti se inspiracija Inkal-om ali ja bih dodao i malo Opskurnih Gradova (zbog konstrukcije grada u stripu) i Leovih radova. Crtez prelep kao i boje pa sam ga listao od pocetka do kraja posle citanja. Prica zanimljiva ali posto nema mnogo teksta brzo se cita. Nije odlicno ali je dobro. Ko voli pomenute stripove, narocio Lea, nece biti razocaran Negalyod-om. Voleo bih jos nesto da vidim kod Fibre od ovog autora. Perriot ima potencijal.

8/10

p.s.pomenuo sam Opskurne Gradove i ne mogu da verujem da taj serijal jos nije dosao na zasluzeni tron jer se radi od jednom od najboljih i najunikatnijih serijala ikada! Da pomenem i ovde, pocetkom godine sam iscitao ceo serijal i cim sam zavrsio poslednju knjigu, ponovo sam iscitao sve od pocetka do kraja. I ponovo cu!

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25756 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/10/2020 : 16:39:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Fantastičan SF crtež i boje.
Perriotu savjetujem da pronađe scenaristu.(pa makar i lošeg)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 14/10/2020 : 09:55:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Fantastičan SF crtež i boje.
Perriotu savjetujem da pronađe scenaristu.(pa makar i lošeg)



Tako loše ha?
Kažeš dobro bi mu došao i Hermann junior...

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 14/10/2020 10:14:00
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 14/10/2020 : 18:52:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by jaki

Fantastičan SF crtež i boje.
Perriotu savjetujem da pronađe scenaristu.(pa makar i lošeg)



Tako loše ha?
Kažeš dobro bi mu došao i Hermann junior...


Dobro, ne baš tako loše.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39127 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 18/10/2020 : 14:42:22  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Meni ovo nije leglo. Dosadno.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/11/2020 : 19:41:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

Meni je ovo dobro! Oseti se inspiracija Inkal-om ali ja bih dodao i malo Opskurnih Gradova (zbog konstrukcije grada u stripu) i Leovih radova. Crtez prelep kao i boje pa sam ga listao od pocetka do kraja posle citanja. Prica zanimljiva ali posto nema mnogo teksta brzo se cita. Nije odlicno ali je dobro. Ko voli pomenute stripove, narocio Lea, nece biti razocaran Negalyod-om. Voleo bih jos nesto da vidim kod Fibre od ovog autora. Perriot ima potencijal.

8/10

p.s.pomenuo sam Opskurne Gradove i ne mogu da verujem da taj serijal jos nije dosao na zasluzeni tron jer se radi od jednom od najboljih i najunikatnijih serijala ikada! Da pomenem i ovde, pocetkom godine sam iscitao ceo serijal i cim sam zavrsio poslednju knjigu, ponovo sam iscitao sve od pocetka do kraja. I ponovo cu!


Slozio bi se. Samo mi je nedorecen crtez.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 15/11/2020 : 19:31:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pročitao danas. Uz odličan crtež i maštu autora u kreaciji ovog svijeta, meni je i priča bila sasvim OK.
Nije strip ništa specijalno, ali nije ni tako loš. Sve u svemu mi se svidio. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 20/11/2020 18:42:45
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 17/12/2020 : 17:55:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Kao sve smo već vidjeli al zapravo mi niš ne smeta od toga da sam sve vidio negdje prije. Baš mi je drag strip, super su se spojili dinosauri sa SFom, dal je to steam punk ili što već nemam pojma u što bih to svrstao, čini mi se vrlo svježe. I zanimljiv mi je taj "sudar svjetova" tri glavna lika, nabrijanog dečka sa sela punog samopouzdanja iako nema blage veze o ničem osim o svojim kaubojskim dužnostima, pa stari sa svojim religisjkim mozgom i njegova kćer kao mlada znanstveno obrazovana osoba.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4092 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 16/08/2021 : 16:09:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Kakvo ugodno iznenađenje!
Sjećam se da me ovo po previewu baš i nije nešto zainteresiralo a to je vjerojatno jer su me sfovi zadnjih par godina uglavnom razočarali. E a sad nakon pročitanog - ili sam drugačijeg raspoloženja ili Negalyod stvarno jest odličan strip!
Da se razumijemo odmah- originalno nije. Svatko će pronaći gomilu elemenata posuđenih iz filmova i stripova koje neću sada navoditi da ne spojlam. Ali mogu reći da mi se ekološka poruka svidjela, nije ne znam kak sad to duboko ali niti ne treba biti. Ali da je aktualno, pogotovo zadnjih dana - bogme je.
Crtež ne znam na koga me najviše podsjeća ali ima tu malo Blaina, Sfara, malo više Bonhommea, Renea Sternea a u nekim inkalovskim scenama i Moebiusa i baš mi je zbog te hibridizacije bilo zanimljivo malo duže zastati na crtežu.
Mislim da često stripovima ističem pitkost ili nedostatak pitkosti pa ću i ovdje elegantno izjaviti: Ovo je vrlo pitko!

Ukratko, i pričom i crtežom vrlo ukusan čušpajz creme de la creme BD-a

Neoriginalnih 8,5/10

Bok, kako si.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5489 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 01/09/2021 : 08:19:41  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Eboteled, ovaj ga crta. Morti malo emocije pate, al' ostalo je masakr ... ono naganjanje kamiona i sve te letjelice, juh.

Priča ima poruku, glavu i rep. Jedino je malo ukočena ...
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 01/09/2021 : 10:41:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Eboteled, ovaj ga crta. Morti malo emocije pate, al' ostalo je masakr ... ono naganjanje kamiona i sve te letjelice, juh.

Priča ima poruku, glavu i rep. Jedino je malo ukočena ...



A stranica ili čak stranice krcata licima raznih likova?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 23/09/2021 : 10:55:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Strip s kojim sam bio na hoću-neću otkakonje izašao, stalno sam ga dodavao na wish listu pa ga brisao, s jedne strane fan sam sf-a, s druge strane nisu mi baš bili po volji komentari i nedavno sam konačno prelomio.

Radnja se događa u postapokalipticnom razdoblju/distopiji nekad u neodređeno budućnosti (ili u paralelnom univerzumu, tko zna..), dosta je pitka i lako se čita, ali na momente vrlo zbrzana dok se s druge strane povremeno gubi vrijeme na sitnicama.

Cijela postavka ima smisla i na neki način je viđena u raznim djelima, otpor distopijskom poretku, i sve je to moglo biti zgodno izvedeno ali autor se nije baš posvetio likovima koji su prejednoplosni, neuvjerljivih motivacija (primjerice pobili mi stado, sad ću ja ni manje ni više nego iz vukojebine/dinojebine? ići zbaciti svjetski poredak ili imamo iznenadni seks jer eto, i to mora biti u stripu itd.), neke stvari nisu objasnjene (lako za dinosaure, naprosto prihvatio da oni postoje jer ih autor voli crtati a i menisu fora). Također koliko je nevican razradi priče, dosta rano otkriva spojler u svezi mreze a opet ni to mi nije skroz razrađeno.

S druge strane svidio mi se crtez, na momente dosta detaljan, a svidjele su mi se akcijske scene.

Sve u svemu solidno djelo koje mi ostaje u kolekciji jer volim ovakve teme ali ostaje žal za neiskorištenim potencijalom.

P.s. ne znam jesam li propustio, ali što znači naslov?

Edited by - Kerempir on 23/09/2021 10:57:16
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/09/2021 : 17:24:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
moram da kažem da su kerempirovi postovi,odnosno osvrti,jedni od onih koje sa guštom pročitam od A do Ž.Ni prekratki,ni predugi.Ni filozofski,ni prejednostavni.
I iako su ne složimo sa mišljenjem tu i tamo (a jel postoje dve osobe sa identičnim ukusom?? ),vrlo često mi posluži kao smernica da li da se nešto kupi ili ne (mada u ovom slučaju mi i nije pomogao;i dalje ne znam da li nabaviti ili ne Negalyod )

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 23/09/2021 17:25:09
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000