forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Tvrđa 6 - Slavni povratak
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/09/2020 : 08:36:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


- A zašto se ovaj napitak zove "Krabulja smrti"?
- Šuti i pij!

Tvrđa 6 • Slavni povratak • 48 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Lewis Trondheim • Joann Sfar • Crtež Boulet • Prijevod Darko Macan • Lektura i redaktura Marko Šunjić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 18.9.2020. • Cijena 85 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/tvrda-6-slavni-povratak/651/

Trouble will find me

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/09/2020 : 10:01:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Anto, prezivio?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/09/2020 : 01:48:44  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Dobra naslovna strana! Pravi filmski kadar!
Go to Top of Page

Caldera
New Member



Croatia
250 Posts

Member since 12/09/2007

Posted - 22/09/2020 : 22:08:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caldera's Homepage  Send Caldera an AOL message  Send Caldera an ICQ Message  Send Caldera a Yahoo! Message  Send Caldera a Private Message  Reply with Quote
Konačno ću nakon ne znam koliko vremena nešto i kupiti...

----Mjesto za oglas----
Go to Top of Page

panda
New Member



Serbia
228 Posts

Member since 30/10/2011

Posted - 24/09/2020 : 01:25:18  Show Profile Show Extended Profile  Send panda a Private Message  Reply with Quote
Nije fer kad ovako ide na kašičicu, a završi se cliffhangerom Dodatni problem je što sada nema američkog izdanja na koje bih mogao da pređem, kao kada sam svojevremeno morao da nastavim Praskozorje da bih video kako će Hijacint da kresne Aleksandru. Nadam se da je jedan od ta 2 preostala (od 4 planirana) Zenit #7

Boulet malo odbojan na početku, posle se razmahao (ili sam se ja navikao). Neke od najlepših tabli u serijalu su u Povratku.

Hvala Marko!

Edited by - panda on 24/09/2020 01:30:23
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 06/10/2020 : 11:22:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Tvrdja mi je inace omiljen serijal, ali zadnja dva albuma su mi malo izgubila na sarmu, strip postaje ozbiljniji, a ni crtez mi se bas nije dopao, primjerice Herbert mi ima preljudsko tijelo. Dojam se malo popravlja u 6.-om broju. Ipak i dalje cu pratiti ovaj serijal.

Edited by - Kerempir on 06/10/2020 11:22:57
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/12/2020 : 18:32:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
I meni su ove dve epizode (5 i 6) malo slabije, bar na prvu. Planiram pročitati cijeli Zenit ispočetka kad izađu 7 i 8 pa ćemo vidjeti kako će mi onda leći. Nadam se samo da neću morati dugo čekati.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 27/12/2020 : 00:41:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Pročitao najnovije Tvrđe, zajedno sa svim ostalima. Ponovno. kako i dolikuje.

Ove nove su i dalje odlične. Boulet je fenomenalan crtač ali ipak se razlikuje od Sfar, Trondheim i Blain (pa čak i Larcenet) stilizacije. Ali navikneš se s lakoćom. Vidim da sam imao prije zamjerki na 3. knjigu Zenita ali sada mi je puno bolja. Ove dvije priče su strukturom ipak malo drukčije, radnja je kompleksnija i više je očito da su sve zajedno dio veće priče. Baš zato se nadam da nećemo čekati dugo nastavak. Na kraju sada mi je Herbert sve draži lik, više cijenim Marvina i sve se više pitam što se dogodilo sa Hijacintom.

Usput, čitao sam ovim redom: Zenit + parada, Praskozorje i Smiraj (iz nekog razloga opet u legendi na prvoj strani stoji Sumrak) pa me zanima koji redoslijed preporučaju fanovi? Meni je skoro draži redoslijed kojim Fibra objavljuje albume. Slagalica se sporije slaže.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 27/12/2020 : 20:55:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
I da, ne preporučam čitati u šutu. Odnosno, preporučam ako van ne smeta da donijete poriv za pustolovinama i viteštvom

I ako se ne varam, malo po malo Fibra objavila već trećinu dosada izašlih epizoda?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/12/2020 : 23:22:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
malo po malo - jel nas to zezaš;pa objavila je trećinu za deset godina,što znači da će preostale dve trećine za narednih dvadeset godina.Dotle će izaći još priličan broj albuma koje će objaviti za narednih dvadeset godina.

ako sve to saberemo,dobijamo godinu 2050.
pre će Veseli četvrtak izdati celokupnog Taličnog Toma.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/12/2020 : 01:27:51  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

malo po malo - jel nas to zezaš;pa objavila je trećinu za deset godina,što znači da će preostale dve trećine za narednih dvadeset godina.Dotle će izaći još priličan broj albuma koje će objaviti za narednih dvadeset godina.

ako sve to saberemo,dobijamo godinu 2050.
pre će Veseli četvrtak izdati celokupnog Taličnog Toma.



Nema sanse. Pre ce Fibra objaviti sve Tvrdje ikad izasle nego VC da dodje do pola Talicnog.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 28/12/2020 : 07:30:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
anto, morao sam te isporovocirati.
Nego, gdje je tvoj osvrt?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/12/2020 : 15:25:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

anto, morao sam te isporovocirati.
Nego, gdje je tvoj osvrt?


ako mi veruješ,evo mi stoje Tvrđe pored mene,čekam neki pogodan trenutak ovih dana da ih pročitam.Ali samo ću ove dve nove;nemam vremena da se podsetim prethodnih albuma;a želju za to itekako imam.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 28/12/2020 : 19:34:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Brzo sam se naviknuo na Bouletov crtež i nije mi to pravilo problem premda mi je crtež u prva 4 Zenita draži.
Prethodna knjiga (Malo čudno vjenčanje) mi je izgledala kao mali pad, ali ovdje se već vraćamo na pravi kolosijek.
I ja više volim manje ozbiljnu Tvrđu, ali priča te brzo uvuče i kad dođe kraj imaš samo jedno pitanje.
Kad će nova Tvrđa?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/01/2021 : 16:34:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Ova dva albuma zajedno sa prethodna dva čine malo kompleksniju priču (od ostalih albuma koje sam za sada čitao),a ja nažalost se ne podsetih pređenog gradiva (što će biti urađeno kada se objave preostala dva broja edicije Zenit).
Samim tim,malo sam se pogubio u praćenju radnje Malog čudnog venčanja,koje mi predstavlja blagi pad;barem na prvu loptu.
U zamku su pripreme za venčanje Izide i čuvara,što Herbert pokušava da spreči;paralelno pratimo i događaje koji će dovesti do promene vlasništva Tvrđe 4.5/5
U Slavnom povratku,družina se upućuje u Vaucanson,grad u kome je Herbertov matori glavni baja,a on izgnan bez mogućnosti da se vrati,a da ne izgubi glavu.Ali došlo je vreme da se naš patak vrati na vlast,samo mu još ostaje da izvede državni udar beton 5/5

*vidim da je pojedincima Bouletov crtež malo zasmetao,ali ja sa tim nisam imao problema - od prvog kadra mi je odličan,a u Povratku i još bolji.
**spomenuh,uveren sam da će mi i ove dve epizode (mada je Slavni povratak već tu negde ,na nivou prethodnih) biti jednako dobre kao ostale kad ih sve ponovo isčitam na gomili.Doduše,i kod trećeg albuma,Barbarske princeze,videh da sam imao slične zamerke.
***jebote,mogao bih da čitam ove Tvrđe dan i noć
****tiraž je 350 primeraka;odlično,i neka je smanjen
*****kad će nove Tvrđe??

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 09/01/2021 17:29:09
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 09/01/2021 : 20:41:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Više strči jer je drukčiji crtež nego što stavrno smeta. Neke stvari, poze i kadrove je odradio kakve nikad ne bismo vidjeli kod Trondheima.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/01/2021 : 00:17:23  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
nisam primetio

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000