forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA SP 30 - Zatamnjenje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 23/09/2020 : 21:01:07  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Za hitman, y i ostalo si u pravu, jbg 5 je mnogo knjiga, ili fables npr...ali Sleeper ima dve knjige, e sad ako Zatamnjenje prodje lose, pitanje je isplativosti...
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1307 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 23/09/2020 : 21:01:07  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Uzeh danas u Alan Fordu i trećinu sam pročitao do kuće. Strip mi je u početku bio naporan, ali me je kasnije osvojio. Izdanje je fantastično urađeno, Marko svaka čast.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/09/2020 : 22:34:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor
Ima li sansi makar za 24x17, daredevil i kriminal su mi tu makar ok...


Ne mozes uklopiti originalni 17 x 26 u 17 x 24. Kad table idu preko cijele stranice, nedostajalo bi ti "mesa" sa strane. Kod Kriminala i Daredevila je bilo dobro što su stranice uglavnom klasična rešetka s bijelim marginama, pa je to bilo moguće.

Trouble will find me
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/09/2020 : 22:47:37  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
zanimljivo da ck ima format 16.5 x 23.5 kod best of marvela, ugurase ga nekako. e sad nisam se tu nesto bavio deformitetima, al bi bilo zanimljivo videti uporedne posledice ovog formata.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/09/2020 : 22:48:12  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Da ljudi iz neobjasnjivog razloga ne vole Brubakera, kao ni Darwina Cooka.




quote:
Originally posted by john connor

Za hitman, y i ostalo si u pravu, jbg 5 je mnogo knjiga, ili fables npr...ali Sleeper ima dve knjige, e sad ako Zatamnjenje prodje lose, pitanje je isplativosti...



Slazem se za obe stvari. Darvin Kuk je genijalan i prerano nas je napustio, njegov Parker je vrhusnki strip a upravo krecem sa citanjem Nove granice. Crtez i kolor su fantazija.
Bas jedva cekam da kupim i vidim uzivo Zatamnjenje u tom novom formatu i da ga procitam, ali za to cu morati da sacekam oktobar. Nadam se da ce prodaja biti dobra, po odusevljenju na ovom topiku deluje tako, ali forum nije pravo merilo prodaje.

Edited by - going going on 23/09/2020 22:50:04
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 23/09/2020 : 23:10:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Parker je i meni vrhunski. Napiši utiske za Novu granicu, možda se odlučim na kupnju.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 23/09/2020 : 23:49:42  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Strip je fantastičan...sve je vrhunski pogotovo ta posebna atmosfera koja se proteže kroz cijelu priču..pročitan u dahu..10/10
a o samom pakiranju ne treba trošit riječi..prva liga kao i uvijek

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 24/09/2020 : 00:29:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Thnx Pantheru.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 24/09/2020 : 06:31:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Jos samo Shaner da ne pokvari
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 24/09/2020 : 06:56:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Jos samo Shaner da ne pokvari


Pa već sam nahvalio izdanje! A što se samog stripa tiče, ne pratiš pozorno. Ovo je s druge teme, od prije četiri godine:

quote:
Originally posted by Shaner


The Fade Out

Još jedna krimi/noir priča tandema Brubaker&Phillips, ovaj put smještena u glamurozni svijet Hollywooda 40-ih godina 20. stoljeća. Kriminalce i policajce ovdje mijenjaju slavni glumci, frustrirani režiseri, perverzni producenti, FBI agenti u lovu na komuniste i bezidejni scenaristi u potrazi za čistom savješću, žene naravno ostaju fatalne. The Fade Out vrlo uspješno dočarava zlatno doba Hollywooda kakvo svi poznajemo/očekujemo, no Brubaker nam ne pruža ništa novo i drugačije. Ipak, i klišejizirana priča može biti zabavna i zanimljiva, pogotovo kad je vizualno impresivna kao ova. Phillipsov crtež ovdje igra glavnu ulogu u stvaranju atmosfere, zajedno s neprocjenjivo važnim i odličnim kolorom Elizabeth Breitweiser, i pojedine table su stvarno melem za oči. Unatoč manjkavostima u pitanju je dobar serijal koji će vjerujem zadovoljiti sve ljubitelje tematike kao i one autorskog dvojca, a možda čak i ponekog tko to nije.



Ovih dana se uhvatim ponovnog čitanja u ovom savršenom izdanju pa vidimo kakvi će sad biti dojmovi.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 24/09/2020 : 07:08:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Jos samo Shaner da ne pokvari


Pa već sam nahvalio izdanje! A što se samog stripa tiče, ne pratiš pozorno. Ovo je s druge teme, od prije četiri godine:

quote:
Originally posted by Shaner


The Fade Out

Još jedna krimi/noir priča tandema Brubaker&Phillips, ovaj put smještena u glamurozni svijet Hollywooda 40-ih godina 20. stoljeća. Kriminalce i policajce ovdje mijenjaju slavni glumci, frustrirani režiseri, perverzni producenti, FBI agenti u lovu na komuniste i bezidejni scenaristi u potrazi za čistom savješću, žene naravno ostaju fatalne. The Fade Out vrlo uspješno dočarava zlatno doba Hollywooda kakvo svi poznajemo/očekujemo, no Brubaker nam ne pruža ništa novo i drugačije. Ipak, i klišejizirana priča može biti zabavna i zanimljiva, pogotovo kad je vizualno impresivna kao ova. Phillipsov crtež ovdje igra glavnu ulogu u stvaranju atmosfere, zajedno s neprocjenjivo važnim i odličnim kolorom Elizabeth Breitweiser, i pojedine table su stvarno melem za oči. Unatoč manjkavostima u pitanju je dobar serijal koji će vjerujem zadovoljiti sve ljubitelje tematike kao i one autorskog dvojca, a možda čak i ponekog tko to nije.



Ovih dana se uhvatim ponovnog čitanja u ovom savršenom izdanju pa vidimo kakvi će sad biti dojmovi.





Izvinjavam se
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 24/09/2020 : 10:58:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Tisak ovog formata košta 50% skuplje nego 16 x 24. A razlika u dimenzijama je jedva 15%. Da sam vam došao s Hitmenom ili YTLM ili sličnim stvarima u tom formatu i s cijenom 250 kuna, razapeli biste me. Ovdje to ima smisla jer je Zatamnjenje jedan jedini strip, sve je u jednoj knizi, pa ajde, čovjek će i dati taj novac. Ali ako imaš 5 knjiga koje moraš kupiti po toj cijeni da bi pročitao taj serijal, onda...
Za Sleeper ću još vidjeti, zavisi kako prođe Zatamnjenje. Ljudi ovdje iz meni neobjašnjivog razloga ne vole baš Brubakera, a ovo su jako skupi projekti kojima onda namjerno spuštam maloprodajnu cijenu da bi bila koliko toliko normalna i sam sebi pravim medvjeđu uslugu.



Ma po meni ne treba sve biti velikog formata. Meni baš paše taj format koji si izabrao za amere koji idu u više knjiga. Nije samo stvar u cijeni, treba to sve negdje i smjestit, a negdje je crtaž relativno jednostavan i veći format mu uopće nebi pomogoa. Npr Sagi i Bajkama, oni su IMHO savršeni u formatu u kojem su izdani.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/09/2020 : 11:35:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Ljudi ovdje iz meni neobjašnjivog razloga ne vole baš Brubakera



Jebiga, gledano iz stajališta kupca, Fibrin Kriminal baš i nije jeftin strip, možda je do toga stvar? Odnos cijene i broja stranica na onom formatu (koji meni osobno skroz odgovara i ne smeta mi što je malo smanjen u odnosu na original američki) možda odbija ljude od kupovine.

Mislim, jasno mi je da je moralo ići ovako pojedinačno jer koliko se sjećam, rekao si da nisi imao dopuštenje odraditi Kriminal u integralima ko šta Image radi? Šteta baš, ona Imageova Deluxe izdanja Kriminala izgledaju odlično.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/09/2020 : 11:36:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by Markos

Tisak ovog formata košta 50% skuplje nego 16 x 24. A razlika u dimenzijama je jedva 15%. Da sam vam došao s Hitmenom ili YTLM ili sličnim stvarima u tom formatu i s cijenom 250 kuna, razapeli biste me. Ovdje to ima smisla jer je Zatamnjenje jedan jedini strip, sve je u jednoj knizi, pa ajde, čovjek će i dati taj novac. Ali ako imaš 5 knjiga koje moraš kupiti po toj cijeni da bi pročitao taj serijal, onda...
Za Sleeper ću još vidjeti, zavisi kako prođe Zatamnjenje. Ljudi ovdje iz meni neobjašnjivog razloga ne vole baš Brubakera, a ovo su jako skupi projekti kojima onda namjerno spuštam maloprodajnu cijenu da bi bila koliko toliko normalna i sam sebi pravim medvjeđu uslugu.



Ma po meni ne treba sve biti velikog formata. Meni baš paše taj format koji si izabrao za amere koji idu u više knjiga. Nije samo stvar u cijeni, treba to sve negdje i smjestit, a negdje je crtaž relativno jednostavan i veći format mu uopće nebi pomogoa. Npr Sagi i Bajkama, oni su IMHO savršeni u formatu u kojem su izdani.



Ovo je i moje mišljenje. Osobno bi volija da i Batmani idu u tom manjem formatu. Kad samo zamislim di ću stavit cijeli Snyderov run na tom ogromnom formatu, dođe mi zaplakat

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/09/2020 : 15:22:47  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Meni je sto se tice domacih izdanja americkih stripova najbolji format koji je Darkvud koristio za Stvorenje iz Mocvare, Skalpirane, Panisera, Izletnika, Miriklmena itd. Mislim da je to isto kao americko deluxe izdanje odnosno 170 x 260 mm. Ali Fibrino izdanje Zatamnjenja je jos vece od toga, tako da, ponavljam se, jedva cekam da vidim uzivo to cudo.

Edited by - going going on 24/09/2020 15:23:27
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/09/2020 : 15:25:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Meni je sto se tice domacih izdanja americkih stripova najbolji format koji je Darkvud koristio za Stvorenje iz Mocvare, Skalpirane, Panisera, Izletnika, Miriklmena itd. Mislim da je to isto kao americko deluxe izdanje odnosno 170 x 260 mm. Ali Fibrino izdanje Zatamnjenja je jos vece od toga, tako da, ponavljam se, jedva cekam da vidim uzivo to cudo.


Ne, 17 x 26 je normalni američki format. Deluxe je nešto tipa 18 x 28 (napamet govorim, ali tu negdje)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/09/2020 : 15:29:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by Markos
Ljudi ovdje iz meni neobjašnjivog razloga ne vole baš Brubakera



Jebiga, gledano iz stajališta kupca, Fibrin Kriminal baš i nije jeftin strip, možda je do toga stvar? Odnos cijene i broja stranica na onom formatu (koji meni osobno skroz odgovara i ne smeta mi što je malo smanjen u odnosu na original američki) možda odbija ljude od kupovine.

Mislim, jasno mi je da je moralo ići ovako pojedinačno jer koliko se sjećam, rekao si da nisi imao dopuštenje odraditi Kriminal u integralima ko šta Image radi? Šteta baš, ona Imageova Deluxe izdanja Kriminala izgledaju odlično.


Onda mi nisu dali integral, em su me oderali ko malog majmuna za taj Kriminal.

Trouble will find me
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 24/09/2020 : 15:34:57  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
to sto kriminal slabo ide, verovatno fali muskaraca na balkanu
a ako sleeper mora da ide u manjem formatu, nek bude ovaj od kriminala. tu je ta neka psiholoska granica za dobre stripove
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/09/2020 : 15:40:08  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by Markos
Ljudi ovdje iz meni neobjašnjivog razloga ne vole baš Brubakera



Jebiga, gledano iz stajališta kupca, Fibrin Kriminal baš i nije jeftin strip, možda je do toga stvar? Odnos cijene i broja stranica na onom formatu (koji meni osobno skroz odgovara i ne smeta mi što je malo smanjen u odnosu na original američki) možda odbija ljude od kupovine.

Mislim, jasno mi je da je moralo ići ovako pojedinačno jer koliko se sjećam, rekao si da nisi imao dopuštenje odraditi Kriminal u integralima ko šta Image radi? Šteta baš, ona Imageova Deluxe izdanja Kriminala izgledaju odlično.


Onda mi nisu dali integral, em su me oderali ko malog majmuna za taj Kriminal.



Šteta za integral sa glediŠta isplativosti za izdavača ali i za kupce, ali meni Kriminal baš ima neki šmek i šarm ovako u pojedinačnim knjigama kad se poređaju sa onim sjajnim dizajnom jedna do druge na polici, baš lepo izgleda.

Hvala za pojašnjenje za američke formate.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 24/09/2020 : 15:40:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

to sto kriminal slabo ide, verovatno fali muskaraca na balkanu
a ako sleeper mora da ide u manjem formatu, nek bude ovaj od kriminala. tu je ta neka psiholoska granica za dobre stripove



Dosegnuo si nove vrhunce !
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 24/09/2020 : 15:45:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by kasper

to sto kriminal slabo ide, verovatno fali muskaraca na balkanu
a ako sleeper mora da ide u manjem formatu, nek bude ovaj od kriminala. tu je ta neka psiholoska granica za dobre stripove



Dosegnuo si nove vrhunce !



Svaka mu je na mestu
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 24/09/2020 : 16:36:45  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by john connor
Ima li sansi makar za 24x17, daredevil i kriminal su mi tu makar ok...


Ne mozes uklopiti originalni 17 x 26 u 17 x 24. Kad table idu preko cijele stranice, nedostajalo bi ti "mesa" sa strane. Kod Kriminala i Daredevila je bilo dobro što su stranice uglavnom klasična rešetka s bijelim marginama, pa je to bilo moguće.


Nisam to znao. Kriminal i Daredevil izgledaju sjajno. Da li se makar razmislja o Sleeperu u formatu Zatamnjenja? Meni bi to bilo sjajno u svakom pogledu...pogotovo sto mi je to Brubaker No 1...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/09/2020 : 16:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Možda Zatamnjenje povuče i prodaju Kriminala...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 24/09/2020 : 18:06:05  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ko ne nabavi zatamnjenje dabogda mu kolekciju izjeli misevi i ta gamad

Edited by - kasper on 24/09/2020 20:00:49
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 24/09/2020 : 18:35:14  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Možda Zatamnjenje povuče i prodaju Kriminala...


To bi bilo dobro. A mozda ce imati uticaja i na sleeperov format...

Edited by - john connor on 24/09/2020 18:35:31
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000