forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor extra 319 - Mutacija strave
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

bvagner3
Senior Member



Croatia
2279 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 27/09/2020 : 17:53:50  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
No nažalost može se desiti da izdavanje stripova preuzme netko gori,što se npr.dogodilo s Alan Fordom,a mislio sam da je AF jedno sasvim sigurno izdanje,po popularnosti uz bok Zagoru,i da za to izdanje nema zime,a ipak desilo se što se desilo....
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7719 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 27/09/2020 : 19:00:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Da, puno vrimena se govorilo da je Alan najprodavaniji strip uz Zagora tako da me šokiralo gašenje klasika.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/09/2020 : 19:19:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bvagner3

No nažalost može se desiti da izdavanje stripova preuzme netko gori,što se npr.dogodilo s Alan Fordom,a mislio sam da je AF jedno sasvim sigurno izdanje,po popularnosti uz bok Zagoru,i da za to izdanje nema zime,a ipak desilo se što se desilo....


Rak rana, kiosk/trafika/roto strip izdavastva! Neobjasnjivo ludilo! Najveci gubitak koji smo pretpjeli. Sto se najveceg klasika ovih prostora tice.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/09/2020 : 20:03:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
zar "gašenje" nije bilo uzrokovano vlasnikom prava a ne izdavačem?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 27/09/2020 : 20:39:54  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
zato smo gasenjem alan forda dobili dampir maxije i specijale, tex klasik i kolor, i sve kao kiosk izdanje...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/09/2020 : 22:51:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

zar "gašenje" nije bilo uzrokovano vlasnikom prava a ne izdavačem?


Stari Luciano je uzeo saku dukata vise i prepustio/naplatio prava drugom nakladniku, kojeg zaboli neka stvar naspram interesu i ljubavi auditorija prema ovom kultnom junaku. Ka da to i sam ne znas... u 'ruhu' i izdanju u kojem je sad, je los i to bezobrazno los. Ali ako ga ne skupljas, kao sto ga ne skupljas, onda te i ne boli kao masu nas sto ga i dalje skupljamo.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/09/2020 : 00:16:46  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pa znam ali zašto se ovgje piše o popularnosti i prodaji AF klasika kad to nije imala nikakve veze s gašenjem .

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 28/09/2020 : 11:49:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
Nitko nije rekao da AF Klasik baš nikada neće nastaviti gdje je SA stao, npr.s brojem 201 jednog dana, s nekim novim izdavačem...

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/09/2020 : 12:21:57  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DOMI

Nitko nije rekao da AF Klasik baš nikada neće nastaviti gdje je SA stao, npr.s brojem 201 jednog dana, s nekim novim izdavačem...

To bi bilo super

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2279 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 28/09/2020 : 12:28:30  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Meni jedino nije jasno kako je cpg mogao ponuditi više za prava od SA(koji je to radio bolje i kvalitetnije),i da im s obzirom na način na koji ga rade to bude u konačnici uopće i isplativo.Nisu u stanju nazive mjeseca u godini ispravno napisati,pa čak ni ispravnu naslovnicu staviti,a o kvaliteti da ne pričam,strip kad se izvadi iz folije savije se ko bakalar na suncu.A očito im i prodaja ne ide baš sjajno kad npr.kolorno izdanje izlazi sve rijeđe i rijeđe.Čitao sam na Libellusovu forumu da su čak i oni prije Strip-agenta razmišljali o izdavanju Alan Forda,no od toga se odustalo.

Edited by - bvagner3 on 28/09/2020 12:31:50
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2279 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 28/09/2020 : 12:40:50  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
No kad već offtopičarim,što reći nego Alan je mrtav(nažalost),ali živio Zagor.U zadnje vrijeme sve više kupujem Zagora kojeg prije uopće nisam ni skupljao,pa eto svako zlo za neko dobro,što se kaže.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 28/09/2020 : 13:40:16  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bvagner3

No kad već offtopičarim,što reći nego Alan je mrtav(nažalost),ali živio Zagor.U zadnje vrijeme sve više kupujem Zagora kojeg prije uopće nisam ni skupljao,pa eto svako zlo za neko dobro,što se kaže.



Dobro si zamenio jos boljim..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/09/2020 : 15:06:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by bvagner3

No kad već offtopičarim,što reći nego Alan je mrtav(nažalost),ali živio Zagor.U zadnje vrijeme sve više kupujem Zagora kojeg prije uopće nisam ni skupljao,pa eto svako zlo za neko dobro,što se kaže.



Dobro si zamenio jos boljim..


Ajde, ajde necemo sad...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/09/2020 : 15:06:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DOMI

Nitko nije rekao da AF Klasik baš nikada neće nastaviti gdje je SA stao, npr.s brojem 201 jednog dana, s nekim novim izdavačem...


Trebalo bi.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 29/09/2020 : 08:37:40  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Procitao Smrtnu opasnost..
Več dugo nisam u extri citao tako dobrog Zagora.. sve je ok, mračna priča, Ferri na vrhuncu, dobar otisak, Bure u efektu...
Veselim se toj Mutaciji strave, znam da bolje zvuči Stravicna mutacija ali koliko se meni čini smisao je isti..
Strava je mutirala ili Stravicna mutacija.. Ne vidim razlik osim da je Stravicna mutacija tecniji naslov..
Konačno dobar Zagor u extri da ne smara, tu je Buratini radio posao iz srca neopterecen poslom urednika...
Slede dobre priče u extri do Lova na vuka..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 29/09/2020 : 12:58:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by DOMI

Nitko nije rekao da AF Klasik baš nikada neće nastaviti gdje je SA stao, npr.s brojem 201 jednog dana, s nekim novim izdavačem...

To bi bilo super



Vidjet ćeš, nastaviti će se od br.201, idućom prilikom čim bude
uvjeta za potpis ugovora sa susjedima Talijanima - "i zidovi imaju uši pa štošta čujem"

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 29/09/2020 : 20:40:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Procitao Smrtnu opasnost..
Več dugo nisam u extri citao tako dobrog Zagora.. sve je ok, mračna priča, Ferri na vrhuncu, dobar otisak, Bure u efektu...
Veselim se toj Mutaciji strave, znam da bolje zvuči Stravicna mutacija ali koliko se meni čini smisao je isti..
Strava je mutirala ili Stravicna mutacija.. Ne vidim razlik osim da je Stravicna mutacija tecniji naslov..
Konačno dobar Zagor u extri da ne smara, tu je Buratini radio posao iz srca neopterecen poslom urednika...
Slede dobre priče u extri do Lova na vuka..



Nije isti, razmisli malo.
Mozda je u slovenskom drukcije, ali kakva smisla ima ovo da je strava mutirala?
Nije strava mutirala (to uistinu nema smisla da strava mutira), nego ljudi, i ta je mutacija strasna, stravicna, uzasna.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 29/09/2020 : 21:44:10  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
A valjda si u pravu..
Vjerujem ti..
Možda poprave naslov i konačno se uozbilje...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2319 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 01/10/2020 : 08:39:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
Na kioscima, za misec dana Nemani iz crne rijeke
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 01/10/2020 : 09:42:09  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivan_micic

Na kioscima, za misec dana Nemani iz crne rijeke



odlično...
za par dana čemo onda zašto nisu Zvijeri sa Black Rivera stavili, pričat..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 01/10/2020 09:44:29
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 01/10/2020 : 10:50:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by teller

Procitao Smrtnu opasnost..
Več dugo nisam u extri citao tako dobrog Zagora.. sve je ok, mračna priča, Ferri na vrhuncu, dobar otisak, Bure u efektu...
Veselim se toj Mutaciji strave, znam da bolje zvuči Stravicna mutacija ali koliko se meni čini smisao je isti..
Strava je mutirala ili Stravicna mutacija.. Ne vidim razlik osim da je Stravicna mutacija tecniji naslov..
Konačno dobar Zagor u extri da ne smara, tu je Buratini radio posao iz srca neopterecen poslom urednika...
Slede dobre priče u extri do Lova na vuka..



Nije isti, razmisli malo.
Mozda je u slovenskom drukcije, ali kakva smisla ima ovo da je strava mutirala?
Nije strava mutirala (to uistinu nema smisla da strava mutira), nego ljudi, i ta je mutacija strasna, stravicna, uzasna.


U potpunosti se slažem. Svaki drugačiji prijevod je jednostavno stravičan. ;)

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2884 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 01/10/2020 : 11:54:09  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
jbt oni se stvarno sprdaju sa naslovima. Sreća još par brojeva i baj baj.

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 01/10/2020 : 19:44:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by ivan_micic

Na kioscima, za misec dana Nemani iz crne rijeke



odlično...
za par dana čemo onda zašto nisu Zvijeri sa Black Rivera stavili, pričat..



Bogu hvala da je Crna rijeka!
Jedino, nisam baš siguran za "nemani iz"

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2402 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 02/10/2020 : 18:21:03  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by ivan_micic

Na kioscima, za misec dana Nemani iz crne rijeke



odlično...
za par dana čemo onda zašto nisu Zvijeri sa Black Rivera stavili, pričat..



Bogu hvala da je Crna rijeka!
Jedino, nisam baš siguran za "nemani iz"



Hm... a zašto smatraš da je bolje Crna rijeka, a ne Black River
kako je u talijanskom izdanju
Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1068 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 02/10/2020 : 18:45:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
Meni je bolje Black River, ako je to geografski pojam. Inače bi idući redovni Zagor bio Grad Sedlo
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000