forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 5 RUSA predstavlaju grafički risunak "OTAC"
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 26/09/2020 : 08:14:02  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Teška obitelska drama.
Da crkneš od smeha.
Pomale rastrgana i čudna priča. No organska.
Do kraja se nekak s'e to razbistri i skupi, dojde sebi.

Od pera autora s F32, F666, F999, F81 i F1 dijagnozom. Saki put nekaj drugega, vragimatrfukal, doktorima.

Morete ga sresti il pak čuti kak nočima s kalašem mijauče i zavija i grebe z noktima vrata od hiže kolega, stripašima, kojima je zavidan.

Je, je, baš tak je. Mrnjaoooo!
Dojtite na CRŠ.
Kupite nekaj. Dahčite.
Samenejtevišefukat.

[url=https://postimages.org/][/url][url=https://postimages.org/]photo uploader[/url]

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/09/2020 : 14:48:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Bravo Frano!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/09/2020 : 12:07:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Jedna lijepa i topla obiteljska priča. Svakodnevne obiteljske situacije ispričane na razigran i zabavan/duhovit način. Čitatelj ne može da ne suosjeća sa crtačem stripom koji radi pod pritiskom obiteljskih obaveza i bori se za malo svojeg prostora za mir i opuštanje .

Iz svakog kadra se vidi autorov veliki potencijal.

Od mene velika preporuka.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 28/09/2020 : 05:46:16  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Zahvaljujem. Ipak, valja reći, to je još uvijek serijal dnevničkih stripova, na neki način bez glave i repa. Tek pokušaj zabilježavanja nekih trenutaka. Vrlo teško ukrotivo štivo. Još jedan nastavak "Smeća" ću tiskati, a onda se vraćam ozbiljnije zanatski postavljenim pričama. Pozdrav svima.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 28/09/2020 : 09:56:14  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ne piše ono jedino bitno: koliko strana i koliko para.
Go to Top of Page

Manabo
New Member



259 Posts

Member since 28/08/2013

Posted - 28/09/2020 : 10:24:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Manabo a Private Message  Reply with Quote
Na koricama piše 99 kuna, a na Cršu je cijena bila 70 kuna. Tvrdi uvez. Broj stranica 96 (tako barem piše u enciklopediji jer Frano nije numerirao stranice).
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 28/09/2020 : 10:47:10  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Tnx!
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 28/09/2020 : 14:13:02  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Sve ste lepe dočarali. 96, 99.
No, kozaka bute nutra malo, ak i niš našli.
Da vas ne spotičem dalije, poglečte se ovega filma. Morti vas inšpirira.

https://youtu.be/fkOHSmDFDFQ
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 28/01/2021 : 22:18:30  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Došlo i u riječku knjižnicu! Naslovnica obećava nekakvu slavensku mitološku priču ili nešto povijesno, oca kakav je nekad bio, strog ali pravedan, a u stvari su je to onaj autobiografski strip čiji su se dijelom pojavljivali na forumu.

Radnja je ovakva: Petrušina žena saznaje da joj je otac, Ukrajinac, na samrti i želi mu pomoći ali to nije lako jer je Ukrajina daleko.. čini se teška tema ali strip je napravljen na humoristički način, komedija sa rijetkim tužnim dijelovima. Strip nije neko grandiozno remek djelo ali je zabavan (jebiga, kad je), to je u biti strip iz života, izvor humora su Petrušine žalopojke koje su nekad iritantne, a nekad i smiješne ali ima i ozbiljnih dijelova koji ipak nisu preteške.

Ima simpa malih fora u stripu, općenito mi je super mi lik umrle dobroćudne bake koja se javlja u snovima, pa kad objašnjava da je Hrvatska kraj čizme .. a fora je i što se sazna nešto o životu u Ukrajini, ali najbolja stvar mi je ipak crtež. Petruša ima najbolju liniju u hrvatskom stripu, a možda i šire. Opuštenu, lepršavu. Može crtati skicozno, a može i ful detaljno, kao npr. auto nekog ukrajinskog tipa koji baš zablješti u stripu, ali ne bezveze, da se vidi da Petruša može i to nego jer je to važno za priču. Super mi je taj crtež u ovoj crno bijeloj varijanti, više mi se sviđa nego u Fibrinim albumima. Da ne bude da samo hvalim, prigovorit ću da je Petrušina žena previše lutkasto nacrtana. Makar, jasno mi je zašto to mora biti - sebe možeš iskarikirati u stripu, ali koji bi se crtać usudio iskarikirati vlastitu ženu?

Fora strip, od mene preporuka. Općenito mi je taj serijal Goni to smeće vrlo zadovoljavajući, bilo bi fora da se jednom izda veliki debeli omnibus sa svim tim stripovima na jednom mjestu.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000