forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Gramofonske ploče
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

jaki
Advanced Member



Croatia
25760 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/05/2023 : 09:12:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
https://slobodnadalmacija.hr/mozaik/panorama/imocanin-vedran-nam-je-otvorio-vrata-doma-5-tisuca-komada-ostali-smo-paf-zbog-ove-ljubavi-nisam-jeo-tri-dana-1292423

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 24/05/2023 : 09:20:56  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

https://slobodnadalmacija.hr/mozaik/panorama/imocanin-vedran-nam-je-otvorio-vrata-doma-5-tisuca-komada-ostali-smo-paf-zbog-ove-ljubavi-nisam-jeo-tri-dana-1292423



Tuđi čovik nikad neće znati...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25760 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/05/2023 : 09:36:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ali 5000 komada i nije neki veliki broj?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 24/05/2023 : 10:51:09  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
50 godina da skuplja, to je 100 godišnje. Solidan je to broj.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25760 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/05/2023 : 10:59:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
U usporedbi sa stripovima i ne baš...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/05/2023 : 11:25:15  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Totalno drukcije kategorije rodjo.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 13/09/2023 : 08:25:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
na jap tv kazu da su ploce ponovo u modi
imaju laserske gramofone
koji mogu da reprodukuju muziku
sa ostecenih ploca bez problema
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4092 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 22/10/2023 : 19:17:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
https://music-box.hr/2023/10/15/u-prodaji-luksuzno-vinilno-reizdanje-kultnog-albuma-majki/

Iako mi je Milost za nijansu bolji album ovo mi ipak izaziva zazubice. 🤤 Da je više love (i manje stripova) bilo bi mi to instant buy.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 22/10/2023 : 20:52:28  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

https://music-box.hr/2023/10/15/u-prodaji-luksuzno-vinilno-reizdanje-kultnog-albuma-majki/

Iako mi je Milost za nijansu bolji album ovo mi ipak izaziva zazubice. 🤤 Da je više love (i manje stripova) bilo bi mi to instant buy.


Jučer stigle.
[url=https://postimg.cc/WqMNRNWP][/url]

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4092 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 23/10/2023 : 11:32:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote

Jesi možda već pročitao tu knjižicu koja dolazi sa pločom? Vrijedi to tih novaca? I nisam imao pojma da su i Milost reizdali - to je isto deluxe s knjižicom ili samo standardna verzija?

Bok, kako si.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 23/10/2023 : 16:08:36  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell


Jesi možda već pročitao tu knjižicu koja dolazi sa pločom? Vrijedi to tih novaca? I nisam imao pojma da su i Milost reizdali - to je isto deluxe s knjižicom ili samo standardna verzija?


Nisan je još pročita, ima toga poprilično. Knjižica je odlično napravljena. Dvadesetak stranica, format malo manji od ploče, debeli masni papir.
Milost je standardna osin šta je bila.
Razdor 25E
Milost 20E
Meni vridi tih novaca.
[/url]
[/url]
[/url]
[/url]
[/url]

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 23/10/2023 16:12:43
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 23/10/2023 : 16:11:19  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Inače, crni cromwelle kako ti Milost može bit bolja od Razdora?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7658 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 23/10/2023 : 19:09:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Inače, crni cromwelle kako ti Milost može bit bolja od Razdora?

To sam i ja htio pitat?

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4092 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 23/10/2023 : 19:14:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Uf uf kakvo draškanje! Ovo su trenuci kada poželim da sam ostao sakupljač glazbe a ne stripova.

Što se tiče Milosti - ma to je doslovno za picinu dlaku. Oba su VRH ali Razdor generalno ima više panka u soundu (povremeno i ritmu/bubnju), dok je Milost zvukovno više klasični bluz/garaž/rok a ja više naginjem tome pa mi se posljedično taj album češće sluša.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4092 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 23/10/2023 : 19:15:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
PUSTITE ME NA MIRU TO JE VALJDA GENERACIJSKA RAZLIKA!

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7658 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 23/10/2023 : 19:22:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell



Što se tiče Milosti - ma to je doslovno za picinu dlaku. Oba su VRH ali Razdor generalno ima više panka u soundu (povremeno i ritmu/bubnju), dok je Milost zvukovno više klasični bluz/garaž/rok a ja više naginjem tome pa mi se posljedično taj album češće sluša.

To stoji i ja razmisljam kao i ti, ali mi je jednostavno cinjenica da su na razdoru bolje i efektnije pjesme.

P.S. nemoj vikati.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4092 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 23/10/2023 : 19:34:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Složiti ću se da Razdor ima nekoliko odličnih pjesama više, ali ih i ima više.

EDIT: da ne pišem novi post.

@Nesvrstani: da, može se to i tako gledati, odnosno očekivao bih da tebi baš to fali.

@Vukozec: mislim da Bare od devestreće nije bio u potpunosti zadovoljan niti s jednim albumom a intenzitet nezadovoljstva mu se obično povećava s protokom vremena i sa svakim sljedećim albumom. Ili su ga zajebali članovi, ili komercijala diskograf ili on sam.

Bok, kako si.

Edited by - Cromwell on 24/10/2023 09:49:43
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 23/10/2023 : 19:41:35  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell



Što se tiče Milosti - ma to je doslovno za picinu dlaku. Oba su VRH ali Razdor generalno ima više panka u soundu (povremeno i ritmu/bubnju), dok je Milost zvukovno više klasični bluz/garaž/rok a ja više naginjem tome pa mi se posljedično taj album češće sluša.


Da, to bi otprilike bila razlika između ova dva albuma.
Samo šta bi ja reka da meni baš garaže fali na Milosti, a ono šta ti zoveš pankon u saundu na Razdoru je ta ista garaža koja fali na Milosti.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 23/10/2023 : 20:36:23  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Razdor je bullet proof. Sa Milost ni Bare nije bio presretan, produkcija slabo odrađena, ovo ono.
Go to Top of Page

dicmanjac
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 23/01/2011

Posted - 31/10/2023 : 13:17:47  Show Profile Show Extended Profile  Send dicmanjac a Private Message  Reply with Quote
Nesvrstani može stručna pomoć...
Vidija sam u Kauflanda gramofon za 188 kn.
A u staroj kući dida i babe sam naša neke stare ploče iz 80ih..npr.Ivica Šefrezi, Duško Lokin...itd.
E sad, zadnji put sam gramofon vidija i "sluša" kad sam ima 10 ak godina, i tom prilikom sam ujcu pokvarija iglu.

Moje pitanje je, dal će me ovo iskustvo od 188 kn potencijalno zainteresirati za daljnje slušanje i eventualno neki UPGRADE na bolje postavke, kao i kupovanje ploča na pazaru u Zadvarju....

ili

...baš suprotno, će me odbit od ove ideje, jer za 188 kn, mogu dobit samo kura*?

Zahvaljujem.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 31/10/2023 : 15:45:59  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dicmanjac

Nesvrstani može stručna pomoć...
Vidija sam u Kauflanda gramofon za 188 kn.
A u staroj kući dida i babe sam naša neke stare ploče iz 80ih..npr.Ivica Šefrezi, Duško Lokin...itd.
E sad, zadnji put sam gramofon vidija i "sluša" kad sam ima 10 ak godina, i tom prilikom sam ujcu pokvarija iglu.

Moje pitanje je, dal će me ovo iskustvo od 188 kn potencijalno zainteresirati za daljnje slušanje i eventualno neki UPGRADE na bolje postavke, kao i kupovanje ploča na pazaru u Zadvarju....

ili

...baš suprotno, će me odbit od ove ideje, jer za 188 kn, mogu dobit samo kura*?

Zahvaljujem.




Iskreno, neznan šta bi ti reka.
Ne kužin se puno u gramofone, ali generalno, ako i inače voliš muziku, za te novce ti se isplati provat.
Jel taj od 188 Kn samostalni gramofon sa nekakvin zvučnicima, ili obični gramofon koji triba uštekat u nekakvo pojačalo?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 31/10/2023 15:47:12
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 31/10/2023 : 15:52:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ti jeftini obično budu s već integriranim pojačalom i zvučnicima u sebi.
Prošle godine sam dobio na poklon jedan od 300ak kuna... Mislim, ja nisam baš nešto opterećen kvalitetom zvuka, slušam muziku doslovno na bilo čemu, najčešće na zvučnicima od laptopa i dobro mi je. Ovaj gramofon šta sam dobio mi estetski lijepo izgleda, volim tu i tamo ubaciti neku ploču pa nek vrti, gušt mi je tako da je po mom mišljenju čisto okej ako ne želiš davati prevelike novce na sve to za početak. Meni za takve potrebe sasvim odgovara. Prije sam se puno više ložio na to da ću nekad kupiti odličan gramofon, zvučnike i pojačalo, al prošla me volja i drago mi je da nisam jer je to rupa bez dna i općenito mislim da je sve to skupa poprilično precijenjeno, a ja stvarno nisam toliko opterećen da moram imati top zvuk svega što slušam. Radije ću kupiti dobre zvučnike za kompjuter.

Ukratko, slažem se s Nesvrstanim, mislim da za te novce nemaš šta puno izgubiti. Pripremi se na to da zvuk neće biti neka ekstra klasa, al svakako će ti dati dovoljno dobar dojam tog osjećaja slušanja muzike s ploča.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 31/10/2023 : 18:03:45  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Pa ako ne misli toliko visit na gramofonu to je ok. Zvuk nece bit nesto al za tu i tamo provrtit neku plocu ok .
Bolje nego bacit gomilu love na gramofon,pojacalo i zvucnike pa ih ne koristit.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 31/10/2023 : 18:10:52  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Zadnji soping
[url=https://postimg.cc/TLZS4v9L][/url]

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 09/12/2023 : 12:29:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
https://mochvara.hr/en/eventdetailen/656db735a2ec3d0d14c5c427/?lang=en_US

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000