forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 ZS i LMS ludilo.Ima li smisla? Kako ga riješiti?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 19/10/2020 : 07:17:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Nema smisla. Ako ih ne citas jos manje. Stripove bi trebalo citati, inace nemaju smisla. Skupljanje radi polica osobno ne razumijem (ne samo stripove, kolega skuplja neke nozeve koje samo drzi na zidu, WTF, cemu to ako ih ne koristi?). A ako ih volis citati, kao sto si naveo, ima boljih izdanja za vecinu njih. Sada, nitko nije do kraja racionalan, ali ako te to i dalje ispunjava samo izvoli. Mada, ako si otvorio takav topik nozda tome nije tako.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 19/10/2020 : 07:39:59  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

A LL na hrvatskom ide?



Znao sam
Ide i Ludens, ali ne ide ZS

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 19/10/2020 : 08:01:30  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Za T1 sam zaboravio reći da će na policama putovati sa mnom i Magnus&Bunkerovi Vjesnikovci. I 30ak Blekova i vjerojatno po 10ak Kitova, Texova, Markova i Zagora.
Mislim da ću svoje ZS&LMS ludilo zaustaviti na tome da od svakog od njih imam 20ak-30ak najvrijednih epizoda. To će mi biti dovoljno. Nadam se da su se luđaci ispucali i da ih većina već ima ono što bih htio imati.
I dalje ostajem kod toga da ne dajem više od 1000 Kn za strip i da u jednom mjesecu ne želim potrošiti više od 900€ na stripove.
Kad sam za vrijeme faksa radio u Švicarskoj čuo sam od jednog tipa ovu rečenicu_ "Fučkaš Švicarca koji nema u bilo kojem momentu barem 20k franaka na računu". Tog se danas i ja držim. Samo danas to zovem Corona fond.
Bilo je do sada par opakijih rasprodaja. Na protekle dvije godine mislim. Najkvalitetnije su bile od Mrcka i Predatora. Fond je ostao nedirnut i takav će i ostat što se stripova tiče.
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 19/10/2020 : 08:34:43  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Nema smisla. Ako ih ne citas jos manje. Stripove bi trebalo citati, inace nemaju smisla. Skupljanje radi polica osobno ne razumijem (ne samo stripove, kolega skuplja neke nozeve koje samo drzi na zidu, WTF, cemu to ako ih ne koristi?). A ako ih volis citati, kao sto si naveo, ima boljih izdanja za vecinu njih. Sada, nitko nije do kraja racionalan, ali ako te to i dalje ispunjava samo izvoli. Mada, ako si otvorio takav topik nozda tome nije tako.



Poznajem ljude koji sakupljaju autiće i imaju ogromne ormare pune autića.
Možemo i njih pitati zašto sakupljaju autiće ako se ne igraju sa njima.

Što se stripova tiče koje ne čitam radi se o sretnim uspomenama iz djetinjstva. Gledajući ih osjećam sretnu auru djetinjstva.

Što se čitanja tiče uživam u Fibrama i Alan Fordu. Kupio sam kompletne kolekcije Borgisa i SA tako da imam dosta posla. Od starijih čitam Rip Kirbya, Modesty Blaise, Asterixa, Taličnog Toma.
ZS i LMS su, što se čitanja tiče, prahistorija i pripadaju nekim drugim vremenima. Možda ako podjetinjim u 70ima pa se vratim u djetinjstvo.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/10/2020 : 12:19:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sakupljaju ljudi marke, a ne koriste ih da pisu nekome.
Sakupljaju i stare novcanice, kovanice a nisu platezno sredstvo odavno vise.
Sakupljaju ljudi kojesta, staru ambalazu primjerice. I postavlja se pitanje sto ce im? Dok to ne skodi nikome, nek ljudi sakupljaju sto hoce. Znacke, automobile, privjeske, boce vina i bocice 'unucica'...
Sve je to okej. Ljudi trose svoje vrijeme i svoj novac na svoje hobije. Nek im. Neka nam.



Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/10/2020 : 12:28:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

Za T1 sam zaboravio reći da će na policama putovati sa mnom i Magnus&Bunkerovi Vjesnikovci. I 30ak Blekova i vjerojatno po 10ak Kitova, Texova, Markova i Zagora.
Mislim da ću svoje ZS&LMS ludilo zaustaviti na tome da od svakog od njih imam 20ak-30ak najvrijednih epizoda. To će mi biti dovoljno. Nadam se da su se luđaci ispucali i da ih većina već ima ono što bih htio imati.
I dalje ostajem kod toga da ne dajem više od 1000 Kn za strip i da u jednom mjesecu ne želim potrošiti više od 900€ na stripove.
Kad sam za vrijeme faksa radio u Švicarskoj čuo sam od jednog tipa ovu rečenicu_ "Fučkaš Švicarca koji nema u bilo kojem momentu barem 20k franaka na računu". Tog se danas i ja držim. Samo danas to zovem Corona fond.
Bilo je do sada par opakijih rasprodaja. Na protekle dvije godine mislim. Najkvalitetnije su bile od Mrcka i Predatora. Fond je ostao nedirnut i takav će i ostat što se stripova tiče.


Dobra 'baza'. Dobra ideja.
Ja svoju Bubu i druge joj 'sestre' priznajem samo u originalnom stanju. Kao i ostale oldtimere. Nista se na njima ne smije mijenjati. To je pravilo. Ja sam recimo promjenio boju na svojoj i 'piturao' je u boju BMW-a, koja nije ni postojala 1974-te kad je moja proizvedena, i to joj rusi bodove. Al' jbg. kad je boja odlicna, popustio sam tu. Inace znam neke stvarno jake ljubitelje oldtimera u Splitu, i zna to biti vraski skupo. Uostalom kao i sakupljanje stripova, jer zna se da nije dostatan svaki primjerak, vec mora svaki primjerak biti u odlicnom stanju/kondiciji. Skupo je to. A gdje je jos moj treci hobi, odlakaka na koncerte koji takoder iziskuje znatne financije. (Sad trenutno ne zbog Korone, pa ostane vise za stripove). Nek ljudi gustaju. Zivi se samo jednom.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/10/2020 : 12:44:51  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

Kupujući ZS i LMS posljednje dvije godine postavljam si stalno jedno pitanje: "Vrijedi li to?"



Ukoliko tebi to vrijedi, onda vrijedi to. Ukoliko tebi ne vrijedi, onda ne vrijedi.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/10/2020 : 12:53:43  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ponekad tako stanem pored kolekcije LL Zagora, gledam ih i smjeskam im se poluretardirano. Ima ljudi koji bi mogli tako nesto hladno da prodaju, ja ne. Pretpostavljam da je slicno i sa ZS stripovima. Mene ne vuce nostalgija kada su u pitanju stripovi ZS ili LMS, ali shvatam one kojima je to vrh.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 19/10/2020 : 14:35:11  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Ne kužim logiku da vrijedi uređivanje spačeka ali ne vrijedi kupovanje stripova ;)

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 19/10/2020 : 14:58:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ja stalno mislim krenuti sa skupljanjem cijelog kompleta ZS/LMS ali nikako da krenem kad vidim koliko bi to para koštalo, a uvijek ima i drugih stripova zakupiti.
Ali krenuti ću svakako, prvo ću skupiti sve ZS od broja 804 (Zagor:Bubnjevi smrti - to mi je ostalo u sjećanju kao prvi kupljeni strip), pa onda LMS tamo negje od Sinu za ljubav, a posle bumo vidli.

VČ je JAKO pogriješio što 1) 2008. nije krenuo sa dijelom stripova koje izdaje u ZS/LMS tiražu. Zamislite ona prva 4 junaka koja su izdavali (Zagor, Dylan, Mr No (dobro, umjesto njega bi išao Tex) i Dampyr) sa ZS trakom i sa numeracijom stare ZS (znači prvi VČ Zagor bi bio 1104. broj ZS). Pa to bi išlo brutalno i ne može mi nitko reći da se onda i Dampyr i tko zna još koji stripovi ne bi prodavali bolje jer žuta traka ima tu moć.
2) Kada su 2018. kretali, opet su tebali napraviti kao gore, ali ne, sada imamo reboot od prvog broja. Pa da idu Zagor i Dylan redovne epizode djelomično u ZS, sigurno bi bila prodaja.
3) Što nije aktivirao LMS. Pa dajte mi recite da se ne bi bolje prodavali i Marti i Mister No i svi drugi junaci koje izdaju, a da imaju LMS logo.

Ne, stvarno mi to nije jasno.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/10/2020 : 15:04:10  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ma to je skroz bezveze. kakva nova ZS,kakvi bakrači?? niti san kupija ijedan broj niti ću. Zna se šta je bila ZS a ovo nema veze s tin.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

motorista
New Member



Serbia
256 Posts

Member since 16/02/2019

Posted - 19/10/2020 : 16:08:39  Show Profile Show Extended Profile  Send motorista a Private Message  Reply with Quote
^ Ukoliko podiže tiraž (i time stabilizuje izdavača i obara cenu) meni žuta traka ne smeta.
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 19/10/2020 : 16:22:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Dokle god postoje ljudi koje pere nostalgija u toj mjeri da su spremni dati grozomorne cifre za nešto što objektivno vrijedi 100 puta manje, LMS/ZS će se prodavati za takve cifre. Meni ne vrijedi ama baš ništa, iako sam odrastao na tome (imam 53 godine). Kad sam jako davno, vjerujem da neki tu nisu bili niti rođeni, prvi put vidio kako izgleda talijansko izdanje Zagora, smučili su mi se i ZS i LMS, iako ih nisam (tada) prestao kupovati. Bio sam lud od ljubomore kakvo krasno izdanje imaju Talijani. Za mene je to sada običan bezvrijedan papir. Odraz jednog vremena. Sretnog djetinjstva. Ja nikog ne osuđujem da skuplja i kupuje po takvim ciframa tako nešto. Nostalgija je jebena stvar.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/10/2020 : 16:30:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Ma to je skroz bezveze. kakva nova ZS,kakvi bakrači?? niti san kupija ijedan broj niti ću. Zna se šta je bila ZS a ovo nema veze s tin.


Meni je jednio vazno ono unutar korica pa tako kupujem sta me veseli i cega nema ili ne u cjelosti, necenzurirano, sa normalnim prijevodom, a ne sve brojeve. Jer gdje da kupim recimo aktualni nastavak price DD meets Dampyr jer nitko ne izdaje Dampyra (gdje se ta prica nastavila iz DD redovne) redovno. Ili DD mmagazin price. I stare Texove price su sasvim ok u ovom obliku, kad se vec jaki ukakio i nije izdao sta je morao.
I naslovnice uzimam one koje mi se vise sviđaju, a to su najcesce oriđi (jedino Kordejev Deadwood Dick mi je majka).




Drukcije ontopic starih ZS/LMS izdanja... za citanje i nema nekog pretjeranog smisla to kupovati i sakupljati, jer ima u a) boljoj opremi i prijevodu kod drugih izdavaca ili b) na internetu bez da zaprljas prste sa prastarim papirom.
Ako je do kolekcionarstva... tu nema neki lijek, jedino zestoka kriza (ne nuzno samo monetarna). Slicno je i sa nostalgijom, neki broj moze sasvim dobro utisati zeđ, ali ici u kupovanje svega... steta (po meni).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/10/2020 : 16:37:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Prvi put kad sam vidija talijanske originale(u tete)čak se i sićam epizode:supermike,prvi normalno,imao sam oko 5 godina i tada mislim da još nisam bio naučio čitati(naučio na velikom bleku uglavnom od 5-6 godina.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/10/2020 : 16:38:06  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli
I stare Texove price su sasvim ok u ovom obliku, kad se vec jaki ukakio i nije izdao sta je morao.




Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/10/2020 : 18:59:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Simptomaticno je koliko i istinito uostalom, da su clanovi ovog foruma mahom ustvrdili sve nedostatke nekadasnje prve kiosk djecje strip zabave. Nedostatak numeracije, uzasani jeftin novinski roto papir, katastrofalan otisak, sakacenje scena/retusiranje/ispravljanje/izbacivanje kako kadrova tako i stranica...ali ta izdanja i dalje najvise kotiraju kod kolekcionara. Tako ce i ostati pa ma kakva monetarna i ina kriza/katastrofa bila. I jos je simptomaticno da ta masa ljudi,(a masa ih je), uopce nemaju potrebu ista komentirati i dijeliti svoje misljenje s nama koji to ne sakupljamo. I o tom treba itekako razmisliti. Pa da razmislimo malo o tome?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 19/10/2020 : 19:05:21  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Meni su prvi brojevi tamo negdje oko 670 ZS...
Posebnu vrijednost mi ima i jedan Mister No na 920 jer mi je tada izašao oglas u kutku za kolekcionare 😂😂😂😂
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2996 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 19/10/2020 : 19:31:19  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Ma to je skroz bezveze. kakva nova ZS,kakvi bakrači?? niti san kupija ijedan broj niti ću. Zna se šta je bila ZS a ovo nema veze s tin.


Tako je Care!
Upravo tako i s tim je svaka daljnja rasprava suvisna.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 19/10/2020 : 20:20:20  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ukoliko kupujete stripove samo zbog čitanja, a ne zato što vam nešto znače, onda ne znam zašto ih kupujete? Odete do biblioteke i iznajmite strip, pozajmite od nekog.. Zašto trošite novac na LL, Fibru, ČK i ostale?
Novo je bolje od starog? Zašto onda ljudi troše ogroman novac na oldmobile, na njihovu renovaciju i sl, kad mogu da kupe nov automobil koji je u svakom pogledu bolji od tih starih? Zašto bi kupovali stare kuće i rezidencije, kad mogu za isti novac (ili manje) da sagrade kuću?

Prvi Superman se prodao za 3mil dolara, ali je mnogo platiti nekog K. Marka 20-30€? Naravno da ima preteranih cena za ZS/LMS stripove, ali tu neke realne cene ni nema.

Ukoliko nekome pričinjava zadovoljstvo da skupo plaća te dve edicije, ne znam zašto bi to bilo pogrešno?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/10/2020 : 21:18:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Samo mala digresija...
Nijedan novi automobil nije lijepsi od nekog oldtimera u originalnom stanju.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 19/10/2020 : 21:20:42  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Nisam rekao da je lepši, nego bolji. ;)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
839 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 19/10/2020 : 21:35:33  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message  Reply with Quote
Imam kolekciju LMS i ZS, ne cijele, ali recimo oko 85% obe edicije i popunjavam polako, jer samo u tome vidim neki smisao. I da, čitam ih, ne samo da mi stoje na policama. Meni je recimo gust, da čitam ove stare stripove, koji imaju neki tajanstven smek starih vremena. Prosto neverovatno, svjestan sam toga, da ima dan danas puno boljih (čitaj "izradenih") stripova. Ali koliko je to močno gledati na stare ZS i LMS-e, i ne trebaju biti 5-ice. Verovatno ima veze s nostalgijom po onim bezbriznim vremenima, kad su stripovi bili jedna rijetkih razonoda.I sam život nije bio toliko brz kao danas, a sto jos da imaš tako skup hobi. Sve stvari zbog toga gube vrijednost, ne znamo vise naci neki smisao, jer ni vremena nemamo. Naravno, skupno je to sve. Ali po mome vredi. Ne po svaku cijenu, treba ipak biti realan. A cijenu ima svaki kolekcionar za sebe, neki najviše 10 kuna, neki 7k kuna za pojedine primerke. Subjektivno. Stvarno.

Edited by - giant on 19/10/2020 21:40:56
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 19/10/2020 : 22:02:55  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Simptomaticno je koliko i istinito uostalom, da su clanovi ovog foruma mahom ustvrdili sve nedostatke nekadasnje prve kiosk djecje strip zabave. Nedostatak numeracije, uzasani jeftin novinski roto papir, katastrofalan otisak, sakacenje scena/retusiranje/ispravljanje/izbacivanje kako kadrova tako i stranica...ali ta izdanja i dalje najvise kotiraju kod kolekcionara. Tako ce i ostati pa ma kakva monetarna i ina kriza/katastrofa bila. I jos je simptomaticno da ta masa ljudi,(a masa ih je), uopce nemaju potrebu ista komentirati i dijeliti svoje misljenje s nama koji to ne sakupljamo. I o tom treba itekako razmisliti. Pa da razmislimo malo o tome?


Možda su svjesni da je to blesavo pa ih je sram priznat?
I sam autor topica kaže da je to bolest. Pa neće se ljudi hvalit da imaju kronični bronhitis ili kamen u bubrigu.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2279 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 19/10/2020 : 22:36:03  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote

Za mene prvo i originalno izdanje i kolekcionarski najvrjednije je jedino ono koje je prvotno izdano u matičnoj zemlji, u ovom slučaju Italiji,prema tome ZS i LMS su reprinti,i to jako loši i sasvim sigurno precijenjeni reprinti....

Ovdje se kupije samo nostalgija,ništa više....

I ja imam nešto malo od ZS i Lms,ali ne smatram to nešto posebno vrijednim(puno sam toga i prodao),zapravo to smatram zastarijelim,nekvalitetnim,loše otisnutim i iskasapljenim kupusom,kad mogu radije kupujem od Libellusa i sl.Da imam više love vjerovatno bih imao cijeli komplet ZS i Lms ali samo zato da drugi budu zavidni,a ne zato što mi se to sviđa,a mislim da ima još onih koji bih iz istog razloga(uz neki možda i nostalgiju)to htjeli imati,ali se to srame javno reći.Meni je više svejedno.
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000