forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 167 Mjesec bijele boje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/10/2020 : 21:41:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


"Antarktika. Šesti kontinent. 14 milijuna kilometara kvadratnih. Ledeni plato nataknut na stjenovito tlo. Najsuši, najhladniji, najnepristupačniji kontinent. Kontinent superlativa. Svijet krajnosti."

Godine 2011. Yves Frenot, direktor Francuskog polarnog instituta, poziva Emmanuela Lepagea i njegova brata da se pridruže znanstvenoj ekspediciji u francusku antarktičku bazu Dumont d’Urville, u Zemlju Adélie. Njihov cilj? Napisati knjigu koja će svjedočiti o aktivnostima tamošnjih znanstvenika. Osim toga, Yves Frenot predlaže im da kao vozači sudjeluju u opskrbnom konvoju koji putuje u postaju Concordia, smještenu u srcu ledenog kontinenta, 1200 km od Dumont d'Urvillea. Konvoj za VELIKU polarnu pustolovinu! Dvojica braće doživjet će pustolovinu svog života, ali ništa neće ići onako kako su planirali!

Nakon Putovanja na Samotne otoke i Jednog proljeća u Černobilu, Emmanuel Lepage donosi nam ispovijest koja odiše životom i stvarnošću. Jednom riječju, ljudskošću! Priča je to o znanstvenoj misiji na Antarktici iz koje odjekuje glas čovjeka, humanista kakav je i sam. Mjesec bijele boje također je i dojmljivo svjedočanstvo o bratstvu. Krvnom bratstvu i bratstvu ljudske vrste. Emmanuel Lepage vješto portretira istraživače na toj misiji na kraju svijetu, samozatajne žene i muškarce koji u sebi ne vide polarne heroje, već karike jedinstvenog lanca koji radi za dobrobit čovječanstva. "Putovanje guli čahuru, smiče društvene maske. Čovjek je nag, gole kože. Ono je neumoljivo zrcalo." Dokumentarni strip, reportaža, putopis i autobiografska introspekcija u kojoj se riječi, crteži i fotografije nižu i međusobno isprepleću u dirljivoj i nježnoj harmoniji, Mjesec bijele boje svojim autorima, očaranim tom ogromnom bijelom pustinjom "neokaljane, rijetke i jedinstvene ljepote", pruža priliku za kontemplaciju o umjetnosti i stvaranju...

Kolorka 167 • Mjesec bijele boje • 256 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Emmanuel Lepage • Crtež Emmanuel Lepage • François Lepage • Prijevod Tony Šercer • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.10.2020. • Cijena 200 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-167-mjesec-bijele-boje/652/

Trouble will find me

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/10/2020 : 21:50:18  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
To se traži,to se traži

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 20/10/2020 : 22:11:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Kupuje se!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/10/2020 : 22:23:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Jos jedan Lepageov pomorski dir, nakon Samotnih otoka i Ar-mena.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/10/2020 : 22:52:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
sad će Markiz da svrši od sreće

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 20/10/2020 : 23:18:43  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Ovo uzimam prvo u ovoj turi
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 20/10/2020 : 23:32:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

sad će Markiz da svrši od sreće


Tek kad stigne u Srbiju
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 21/10/2020 : 08:38:07  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
nadasve poučno.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/10/2020 : 09:40:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Sigurno oku ugodno...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14517 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 22/10/2020 : 02:11:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Koji fibrin strip opisuje sličnu temu?
Antarktik ili Arktik?

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.

Edited by - Tonka24 on 22/10/2020 02:12:01
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 22/10/2020 : 16:55:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Kako su dobro nacrtane morske scene!!!

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/10/2020 : 16:44:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Koji fibrin strip opisuje sličnu temu?
Antarktik ili Arktik?


Fibra nema nijedan strip sa temom na nekom od ta dva dijela svijeta.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 25/10/2020 : 17:39:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A ovaj iz naslova?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 25/10/2020 : 18:46:59  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Koji fibrin strip opisuje sličnu temu?
Antarktik ili Arktik?


https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-87-putovanje-na-samotne-otoke/436/

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 25/10/2020 : 19:22:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Meni i "Samotni" izvrsni. Lepage me dosad nije razočarao.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 28/10/2020 : 23:35:35  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Meni i "Samotni" izvrsni. Lepage me dosad nije razočarao.


Dobar mi je Lepage, ali jedino Ar-Men mi je baš skroz lega.
Crtački mi je Lepage vrh. "Samotni" su mi malo spori i monotoni, ali zbog crteža i tog dokumetarističkog pristupa se isplati pročitat strip.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 28/10/2020 23:36:58
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 29/10/2020 : 08:48:29  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Peyo

Meni i "Samotni" izvrsni. Lepage me dosad nije razočarao.


Dobar mi je Lepage, ali jedino Ar-Men mi je baš skroz lega.
Crtački mi je Lepage vrh. "Samotni" su mi malo spori i monotoni, ali zbog crteža i tog dokumetarističkog pristupa se isplati pročitat strip.



I meni su Samotni ostavili isti utisak. Nekako rastegnuto i monotono ali vredi procitati zbog razloga koji si naveo.. Obozavam Lepage-ov crtez i zbog toga cu uzeti sve sto se kod nas/vas objavi. Mjesec sam juce uzeo i prelistao... Vizuelno remek-delo!! Jedva cekam da procitam.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx

Edited by - AleksandarN on 29/10/2020 16:20:24
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 05/11/2020 : 17:58:59  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Dokumentarac, avantura, tema i crtež turbo privlačni.

Evo još jednog na popisu želja za Virtualac.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 11/12/2020 : 09:30:50  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Pročitah jučer,obilje podataka,iscrpno u detaljima ali nekako preosobno. Previše ljudi, premalo pingvina. Sve u svemu nekih 7/10

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/12/2020 : 15:21:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Pročitah jučer,obilje podataka,iscrpno u detaljima ali nekako preosobno. Previše ljudi, premalo pingvina. Sve u svemu nekih 7/10






Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 19/12/2020 : 15:25:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Mjesec nije klasični putopis, vidi se da je primarni cilj bio opisati rad naučnika u ovim nadljudsko teškim uslovima, ali opet ima dovoljno same Antarktike i preživljavanja da ovo bude kako edukativno tako i fascinantno. Tempo dela je spor i dešavanja pomalo monotona, ali ovo je Antarktik, ovde je i život, ono malo koliko ga i ima upravo takvo. Možda malo manje raskoši u crtežu Lepaga ovde no u pređašnjim delima, ali se to nadoknađuje fotografijama njegovog brata. Samoća, hladnoća i beskonačnost vrišti iz svake slike.
8/10

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 22/12/2020 : 11:05:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Mene je ovo potpuno osvojilo! Svaki put kad čitam Lepagea imam osjećaj da je upravo taj strip koji čitam njegovo najbolje djelo. Ovdje su mi dodatan plus bile Francoisove fotografije, ne znam jesu li bolje one ili crtež. Mjesec je vrlo informativan, kako po pitanju suvremenih istraživanja koja se provode na Antarktici, tako i po pitanju "osvajanja" tog najnepristupačnijeg kontinenta, ali nije u pitanju suhoparna lekcija iz povijesti i znanosti. Tu je i prava avanturistička priča sa zapletom, usponima i padovima, napetim trenutcima i humorističnim predasima, kao i vrlo osobna priča o postavljanju i savladavanju izazova, iskušavanju granica vlastitih mogućnosti i stjecanju nove perspektive, jednog dubljeg, ali istovremeno i jednostavnijeg, bistrijeg pogleda na stvari.

Čitajući ovo sjetio sam se Vrha bogova i Jojija Habua. I tu imamo teške uvjete, iskušavanje vlastitih mogućnosti i gotovo herojske podvige, no dok se s Habuom nikako nisam mogao saživjeti, braća Lepage, a i ljudi koji ih ovdje okružuju, su mi s lakoćom ušli pod kožu. Pitam se zašto i mislim da odgovor leži u fanatičnosti i ambicioznosti koje sam doživio kao glavne Habuove osobine. On je morao biti prvi pod svaku cijenu i to ne samo iz potrebe da se dokaže sebi, već i drugima. S druge strane znanstvenike i tehničare koje ovdje upoznajemo, pa i samu braću Lepage, sam doživio kao izrazito introspektivne ljude. Svakako osobenjake i ljude spremne (željne?) iskušati vlastite granice, ali bez potrebe da nešto dokazuju urbi et orbi i budu (prepoznati kao) najbolji/prvi u nečemu. Drugim riječima, dok je Habuom vladao nemir, njima vlada mirnoća i to ih čini toplijima i meni bližima.

Odlutao sam. Da skratim - čitajte Lepagea!


P.S.
Pitanje i opaska za Marka.

Stranica 216 - pretpostavljam da je namjerno prazna?
Stranica 214 - u Ratovima zvijezda se ne raznosi Tamna zvijezda nego Zvijezda smrti.


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 22/12/2020 11:06:51
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/12/2020 : 11:10:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Namjerno je prazna, da, kao i u originalu.
Ratovi zvijezda su me potpuno promašili, meni to ništa ne znači, tako da nisam na ti s njihovom terminologijom.

Trouble will find me
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 22/12/2020 : 11:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Namjerno je prazna, da, kao i u originalu.
Ratovi zvijezda su me potpuno promašili, meni to ništa ne znači, tako da nisam na ti s njihovom terminologijom.




Evo vj odgovora svima koji su se pitali, misli li Marko ikada izdavat nešto iz SW frašize.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 22/12/2020 : 12:43:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Namjerno je prazna, da, kao i u originalu.
Ratovi zvijezda su me potpuno promašili, meni to ništa ne znači, tako da nisam na ti s njihovom terminologijom.


Šteta. Ne zbog prijevoda, nije to toliko bitno, nego je u pitanju jedan bogat i zanimljiv svijet. Predložio bih ti da mu daš šansu, ali ako nisi do sada, vjerojatno ni nećeš. Ali ok, sve ti oprostim ako u 2021. izdaš još Lepagea. Recimo ovo: https://www.bedetheque.com/serie-53543-BD-Voyages-d-Ulysse.html


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 22/12/2020 : 13:35:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Markos

Namjerno je prazna, da, kao i u originalu.
Ratovi zvijezda su me potpuno promašili, meni to ništa ne znači, tako da nisam na ti s njihovom terminologijom.


Ali ok, sve ti oprostim ako u 2021. izdaš još Lepagea. Recimo ovo: https://www.bedetheque.com/serie-53543-BD-Voyages-d-Ulysse.html



+1
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000