forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 169 #Novikontakt_
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/10/2020 : 21:42:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Doug živi sam u Škotskom visočju. Protiv samoće bori se fotografskim aparatom i dijeli slike na Twisteru. Zapravo, dijelio je... jer život u Castle Lochu nije osobito spektakularan i javnost se ubrzo zasitila Dougove svakodnevice. Stoga je Doug počeo sumnjati. U sebe i u svoje fotografije. Pa više ništa nije dijelio. No kad snimi fotografije jednog užasnog, prozirnog stvorenja, Dougov jedini impuls jest vratiti se na Twister kako bi zablistao. Ne zna da u tom trenutku započinje potpuno novo iskustvo.

Kolorka 169 • #Novikontakt_ • 72 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Bruno Duhamel • Crtež Bruno Duhamel • Prijevod Andrea Bagović • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.10.2020. • Cijena 100 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-169-novikontakt/654/

Trouble will find me

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/10/2020 : 22:18:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
deluje kao pritajeno iznenađenje ove ture

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/10/2020 : 22:19:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Stvarno djeluje dobro i zanimljivo.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 21/10/2020 : 00:18:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Baš zanimljivo.
I ovo se uzima...

Carpe diem
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 21/10/2020 : 08:33:13  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
i ovo mi se baš dopada!

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 21/10/2020 : 09:34:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Privju je dosta dobar. Šašavo i zabavno.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 30/10/2020 : 16:21:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Zabavna i humoristična kritika ljudske gluposti, posebno izražene u doba interneta i sveprisutnih medija. Duhamel je zapravo ovdje nagurao jako puno ozbiljnih tema koje na (moju) žalost samo površno dotiče, no s druge strane pristupa im vrlo vedro i neopterećeno, što strip čini vrlo pitkim i sigurno će imati svoje poklonike.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/10/2020 : 22:29:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Zabavna i humoristična kritika ljudske gluposti, posebno izražene u doba interneta i sveprisutnih medija. Duhamel je zapravo ovdje nagurao jako puno ozbiljnih tema koje na (moju) žalost samo površno dotiče, no s druge strane pristupa im vrlo vedro i neopterećeno, što strip čini vrlo pitkim i sigurno će imati svoje poklonike.




da li da i ovo sad stavim na spisak,šaneru? Ili može i u narednoj turi? Tvoje mišljenje (ali valjalo bi što pre)?1?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 30/10/2020 22:30:02
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 30/10/2020 : 23:35:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Mislim da će ti se svidjeti, ali nije masthevuša. Može čekati.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/10/2020 : 23:42:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ok;Gramercy upravo poručio,ovo u nekoj narednoj turi.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 08/11/2020 : 11:31:11  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Ultra zabavan i blesav strip. Zanimljiva kritika naseg doba i svega sto nas okruzuje. Crtez je fantastican, bas kakav treba da bude za ovakvu pricu. Ocekivao sam prosecno zabavan strip a dobio sam dosta dublju pricu. Obozavam stripove koji deluju prosecno a kad procitas nateraju te na razmisljanje. Ovo je jedan od takvih. Preporuka svima!

9/10

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 05/01/2021 : 19:23:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Ovo je jedan on onih stripova koje pročitaš i pomisliš...šta je ovo bilo? Aktualna je tema...ali se trebala razraditi na potpuno drugi način. 4/10 (simpatičan crtež).

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 05/01/2021 : 22:35:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Vrlo interesantan i neobičan strip, prožet kritikom društva i "zapadnjačkog" sistema vrednosti.
Meni se crtež izuzetno dopao, prikladan baš za jedan ovakav strip. Kroz zabavnu (ali po meni kratku) priču i neobičan crtež, provukle su se teme koje podstiču na razmišljanje o tome u kakvom svetu mi uopšte živimo.
Ja zaista volim ovakve stripoove i zbog toga vrlo visoka ocena.
Inače ne stavljam ocene brojčano, jer je po meni to nezahvalno.
U svakom slučaju preporuka.
Ostaje u kolekciji, naravno...

Carpe diem
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 10/01/2021 : 13:14:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Šašav, dinamičan ali i jako lijep crtež mi je najveći adut ovog stripa. U vizualnom dijelu sam uživao ali slažem se sa ostalima da priča ostavlja dojam nerazrađenosti. Imam osjećaj da se iz ovakve aktualne teme moglo izvući puno više.

Budući da me već ponukala da ostavim komentar znači da nešto vrijedi no kada bih morao ostaviti neku ocjenu bila bi to ipak samo neka prosječna.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 06/02/2021 : 16:13:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Slažem se sa Shanerom i Cromwellom.
Solidan strip, s dobrim crtežom i zanimljivom tematikom ali nešto mi nedostaje, previše je to plitko scenaristički. Zatvorio sam ga pod dojmom da je moglo bolje ali i da treba ostati u kolekciji.
Uglavnom, s obzirom da se pročita u nekih sat vremena, mislim da ću ga u nekom razumnom roku još jednom pročitati da vidim hoće li se dojam promijeniti.

P: 7, S: 5, C: 9, N: 8, iliti nekih 3/5.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 06/02/2021 16:15:03
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 06/02/2021 : 18:38:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Meni je najsmišnije kad neki ode izbjegavaju dati brojevnu ocjenu stripu. Nezahvalno je? Negdje sam pročita da je neko napisa da ne ocjenjuje fibrine stripove iz poštovanja...pa jeste li vi ljudi normalni? Koji k onda postoje recenzije sa OCJENAMA na istom ovom sajtu. Amo ukinit ocjene, daj samo opisne. I kad nije bajno, napisat ćemo tu i tamo koju dobru besidu...da se netko ne uvridi. A komedije. Idemo poslat dopis IMDB-u da ukinu ocjene...da nije zahvalno i korektno... A mogli bi onda i cijelu dokimologiju ukinuti, zašto tu stati, škole...fakulteti...ccc nezahvalno nezahvalno.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/02/2021 : 18:39:23  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
slažem se

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 06/02/2021 : 18:41:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Dabome. Pazi, oni još objašnjavaju, kao ne dam ja brojevnu ocjenu, kao ono, malo se pravda malo nam daje lekcije? PA jebemu...

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 08/02/2021 : 15:21:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Evo ja ću ti reć zašto ja ne ocjenjujem.
Kod mene imaš dobar strip, OK strip, nije mi legao strip i vau, čudo, momentalna kolekcija.
Ocjene ne dajem jer bi tu ljestvicu tj ocjene pojednih stripova stalno morao prepravljati kako čitam nove.
Evo već sam primjetio da me ne oduševljavaju tako kao prije, malo sam se razmazio...a to je rekao bih normalno s obzirom da sam ih dosada pročitao omanju hrpicu.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 08/02/2021 : 21:38:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Znači, čekaj da rezimiramo stvar:
1. Ako staviš brojčano - strip je 9/10 to po tebi ostaje zauvijek, nije promjenjivo i onda ti kasnije bude žao jer je zapravo strip slabiji nego što si mislio.
2. Ako napišeš tekstualno - strip je vau, čudo, ludilo, preporučam ga, masthevuŠa je, ono, jedno od kandidata za izdanja godine...to je ok, jer... kasnije kad ti bude lošiji s 4tim čitanjem nema veze jer...nema ništa brojčano arhivirano?''

p.s. Vidim da si neke stripove ocijenio na recenzijama...

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 08/02/2021 : 22:13:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Vidi ovako, tebi smeta što neko ne ocenjuje stripove brojčano, a meni je to sasvim normalno.
Već sam pisao na forumu (možda ne ovom) da ja nisam strip kritičar i ne dajem brojčane ocene, već "ocenjujem" tako što pišem svoje mišljenje o pročitanim stripovima.
A ono nije tako crno-belo da se može brojčano izraziti.

Sem toga šta znače te 4 pojedinačne ocene: priča, scenarij, crtež, naslovnica?
Meni je priča isto što i scenarij, to je sadržaj-esencija onog što je autor hteo da kaže.
Zašto bi to bile 2 različite kategorije?
Crtež je kao kategorija savim u redu.
Ali mi je naslovna strana neviđena glupost.
Koliko loših stripova imaju odlična naslovnice i obrnuto.
Sem toga pojedini izdavači biraju alternativne naslovnice za svoje stripove.
Naravno volim da strip ima efektnu naslovnicu, ali to nikako ne može toliko da utiče na nekakvu ocenu.

Inače, sasvim mi je dovoljno da pročitam šta neko misli ostripu, još bolje neku dobru recenziju (bez brojčanog ocenjivanja) da bih odlučio da li nešto da uzmem i pročitam ili ne.
Mnogo bolje nego nekakvih 3,5/5 ili 7/10.
I jedno i drugo su subjektivna mišljenja, ali ne vidim razloga za davanjem ocena. Nismo u školi.

Inače, ovim postom ne želim da ulazim u neke rasprave i ubeđujem ljude u ispravnost moje odluke.
Svako ima svoje mišljenje, i to poštujem...

Carpe diem
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 08/02/2021 : 22:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
[quote]Originally posted by DzekDenijels
Sem toga šta znače te 4 pojedinačne ocene: priča, scenarij, crtež, naslovnica?
Meni je priča isto što i scenarij, to je sadržaj-esencija onog što je autor hteo da kaže.
Zašto bi to bile 2 različite kategorije?
Crtež je kao kategorija savim u redu.
Ali mi je naslovna strana neviđena glupost.
Koliko loših stripova imaju odlična naslovnice i obrnuto.
Sem toga pojedini izdavači biraju alternativne naslovnice za svoje stripove.
------------------------------------------
------------------------------------------

S ovim gore se sve slažem, to je i meni bezveze u recenzijama.

A o brojčanim ocjenama... cila je stvar u jednostavnosti. Ti stvarno misliš da ljudi čitaju nekakve eseje na običnom osvrtu o nekom stripu? Možda 5%. Di bi nas to dovelo? Šta misliš zašto postoje memovi danas? Kad netko vidi vic od 10 rečenica nitko ga ne želi čitat, predugo, previše vrimena, idemo dalje dalje, brže...Takva su vrimena. Zato brojevi brojevi brojevi, može i duži osvrt (koji malo tko čita), al na kraju obvezno mora bit ocjena ili ti je to sve rekla-kazala. Mislim da bi prije svega sporadični posjetitelji foruma bili informiraniji. Neman šta više reć.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 08/02/2021 : 23:16:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Dijelim razmišljanja DzekDenijelsa, ali vjerujem da je Zagor-te-nay u pravu kada piše da većina ljudi vjerojatno ne čita duže osvrte.

Osobno me ne smetaju duži osvrti od onih koji imaju što reći i znaju se izraziti i rado pročitam njihova viđenja pročitanog. Rado pročitam i mišljenja suprotna mojima, jer mi i ona služe da preispitam svoja razmišljanja.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 09/02/2021 : 09:20:03  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

A o brojčanim ocjenama... cila je stvar u jednostavnosti. Ti stvarno misliš da ljudi čitaju nekakve eseje na običnom osvrtu o nekom stripu? Možda 5%. Di bi nas to dovelo? Šta misliš zašto postoje memovi danas? Kad netko vidi vic od 10 rečenica nitko ga ne želi čitat, predugo, previše vrimena, idemo dalje dalje, brže...Takva su vrimena. Zato brojevi brojevi brojevi, može i duži osvrt (koji malo tko čita), al na kraju obvezno mora bit ocjena ili ti je to sve rekla-kazala. Mislim da bi prije svega sporadični posjetitelji foruma bili informiraniji. Neman šta više reć.



Sulude tvrdnje! Ovdje ljudi dolaze baš čitat dugačke, nadahnute, iscrpne osvrte! Vidjet kako su drugi doživjeli strip i jesu li možda štogod prpustili. Razmijenit mišljenja. Meme moš dobit u svakom kutku internete. Idealni osvrt bi bio onaj koji je duži od samog stripa!

O tome na kraju krajeva govori i ovaj strip, o potrebi da se što prije stvori mišljenje o bilo kakvom fenomenu i da se zatim drži tog mišljenja kao pijan plota. Znači jedna aktualna tema, obrađena na malo površan ali lagan način i sa simpatičnim crtežom. Zaslužuje barem 6/10, a da je smješnija zasluživala bi i više.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/02/2021 : 00:10:52  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro



Sulude tvrdnje! Ovdje ljudi dolaze baš čitat dugačke, nadahnute, iscrpne osvrte! Vidjet kako su drugi doživjeli strip i jesu li možda štogod prpustili. Razmijenit mišljenja. Meme moš dobit u svakom kutku internete. Idealni osvrt bi bio onaj koji je duži od samog stripa!




U potpunosti se slazem!
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 10/02/2021 : 10:58:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by pcoro



Sulude tvrdnje! Ovdje ljudi dolaze baš čitat dugačke, nadahnute, iscrpne osvrte! Vidjet kako su drugi doživjeli strip i jesu li možda štogod prpustili. Razmijenit mišljenja. Meme moš dobit u svakom kutku internete. Idealni osvrt bi bio onaj koji je duži od samog stripa!




U potpunosti se slazem!



BUM!

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000