forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor korijeni 1: Clear Water
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 14/01/2021 : 11:29:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dopa

Je li netko mozda iz Dubrovnika i zna gdje se moze kupiti ovaj broj? Pogledala sam na par kisoka i nisam ga nasla... hvala :-)



Prvi broj je vjerojatno povučen sa svih kioska...
Go to Top of Page

Dopa
Starting Member



Croatia
31 Posts

Member since 25/08/2020

Posted - 14/01/2021 : 12:24:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Dopa a Private Message  Reply with Quote
Aha,nisam znala,hvala na odgovoru! :-)
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 14/01/2021 : 15:48:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
@Dopa,samo pitaj, tu smo da pripomognemo.

Izgleda da je jaka dubrovačka scena po pitanju ljubitelja stripa, bravo.
Go to Top of Page

Dopa
Starting Member



Croatia
31 Posts

Member since 25/08/2020

Posted - 14/01/2021 : 16:51:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Dopa a Private Message  Reply with Quote
Hvala jos jednom!
Steta pa nemamo nikakvu striparnicu niti imamo puno izbora oko nabavke stripova,osim na kioscima sto pronadjemo :/
Go to Top of Page

Damir82
New Member



131 Posts

Member since 02/06/2019

Posted - 14/01/2021 : 17:23:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Damir82 a Private Message  Reply with Quote
Imaš mogućnost naručit preko Columbo stripovi,jako su dobri,paze prilikom pakiranja stripova,pedantno,uredno,kad se skupi više brojeva platiš poštarinu,dobiješ stripove ekstra super stanje ,bez utora na stripovima i sveg ostalog!
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 14/01/2021 : 18:15:50  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by VALTER

Zagorov otac se ispričava Indijancu s nožem u ruci, za kojeg mu je najavljeno da će ga mučiti do smrti, da će mu živom oderati kožu (dok malo prije toga Indijanci pucaju u Zagorovu majku i ubijaju je). On ne samo da nije zločinac - jer nije on, nego razjareni vojnici - nego se ovime kvalificira u sveca-mučenika.

Predlažem Burattiniju da u pet tvrdoukoričenih A4 albuma razradi ovu ideju.


To ti je to kad čačkaš stvare koje se ne čačkaju. U Duginim mostu je Boselli još nekako i uspio srediti stvari, a i Burattini u Nultoj godini Darkwooda jer se nije dirao oca, ali ovo...
A zadnja rečenica:


Dobro si rekao, čačkanje stvari koje se ne čačkaju. Poanta stripa je bila Mikea učiniti pravom dobricom koji je eto zbog spleta okolnosti odgovoran za genocid. U biti, svi likovi su zapravo dobri ljudi, ali svi skupa nekako uspiju napraviti sranje, koje će pretočiti na novu generaciju, na dijete koje je nekako uspilo izvući živu glavu. Ćaća više nije taj ambiciozni vojničina nego netko tko je na mjesto zapovjednika pao s Marsa. Vojnici se ponašaju bez iti malo poštovanja prema njemu, doslovno „Ajde glupane, budala tko sluša tebe i tvoje zapovjedi.“ Za genocid nije kriv on, nego ti vojnici koji ga ne bendaju 2%. Ali opet, nisu ni oni zločesti jer su u prijašnjoj bitki sami gledali kako im frendovi umiru od ruke krvoločnih Indijanaca. Ali ni ti Indijanci nisu zločesti zato što u široj slici oni samo brane svoju zemlju koju bijelci otimaju. Po zapovjednoj odgovornosti Mike ima vojni sud, ali tamo dobro prođe jer je imao dobrog odvjetnika. Ali ne možemo kazati „Đubre od odvjetnika, izvukao je lika odgovornog za genocid.“ Jer i taj odvjetnik je zapravo dobričina od čovjeka, koji suosjeća s Mikeom i njegovom patnjom. Taj odvjetnik spašava Zagora, jer moli Fitzija da spasi dijete dok nije kasno. Autor nam poručuje „A, tako je to! Ne moš nikog kriviti, moš se slikati.“

Ono što je dobro jest forma, znali su ušminkati stvar da djeluje spektakularno. Način na koji je priča ispričana, dinamika u radnji i što se sve izdogađalo tu noć kada je Zagor skakao kroz prozor. Crtež mi se jako sviđa. Ima dobrih scena, npr. scena orla iza kojeg je sunce. Svi ti likovi i događaji, plus što je to priča o Zagoru, stvara grandiozniji osjećaj nego što realno daje sama priča. Bolje je nego što sam mislila da će biti, ali mi je isto drago da sam čekala kiosk izdanje. Tješim se time što nisam protrajbala puno šoldi.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 14/01/2021 : 18:41:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

quote:
Originally posted by Dopa

Je li netko mozda iz Dubrovnika i zna gdje se moze kupiti ovaj broj? Pogledala sam na par kisoka i nisam ga nasla... hvala :-)



Prvi broj je vjerojatno povučen sa svih kioska...


Ako je virovat najavi da broj dva izlazi 25.01. onda mislim da nije povučen broj 1 sa kioska.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Dopa
Starting Member



Croatia
31 Posts

Member since 25/08/2020

Posted - 14/01/2021 : 19:55:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Dopa a Private Message  Reply with Quote
@Damir82 hvala na pomoci. Za sad i nabavljam sve online,ali sam se nadala ako mozda ipak tko zna za neku drugu mogucnost nabavke u Dubrovniku,steta :-(
@Renky ja sam mislila da kad izade novi broj da se tek onda stari broj povlaci,ali s obzirom da sam vise kioska obisla i nigdje ga nisam nasla,mozda ipak nije tako haha
Go to Top of Page

leKrava
New Member



242 Posts

Member since 21/01/2016

Posted - 14/01/2021 : 19:58:42  Show Profile Show Extended Profile  Send leKrava a Private Message  Reply with Quote
mene najvise smeta al to nije od korijena nego vec od prije, ta misticnost oko Zagora kako je on odabrani ratnik ili sta vec pa ta glupost sa sanjanjem znaka i vidjenje buducnosti.
Orginalna prica zagora mi je puno bolja gdje je on obican covik, koji se bori za pravednost i da se ne ponove stvari koje je on dozivio kao djete, te je ljepo u Zagor prica objasnjeno kako je nastao i zasto je takav kakav je kostim.

Sto se tice korijena broja 1 na kiosku, moguce je da su ga povukli jer najavi da broj dva izlazi 25.01 je mjenjana dva puta tj. datum se je mjenjao vec dva puta... mislim da je orginalno pisalo da se danas doci na kioske ili nes tako.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 14/01/2021 : 20:12:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dopa
@Renky ja sam mislila da kad izade novi broj da se tek onda stari broj povlaci,ali s obzirom da sam vise kioska obisla i nigdje ga nisam nasla,mozda ipak nije tako haha


Je tako, povlači se koji dan ranije... možda je stiglo manje komada ili nije došlo na sve kioske. Pretpostavljam da znaš kako "tete" na kiosku triba pitati da pogledaju u komp imaju li jer ih neke uopće ne izlože i nemaju pojma o čemu se radi.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Dopa
Starting Member



Croatia
31 Posts

Member since 25/08/2020

Posted - 14/01/2021 : 21:10:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Dopa a Private Message  Reply with Quote
Pitam ih svaki put pa se naljute jer ih ometam dok tipkaju po mobitelu pa samo brzinski odbruse da ne vide taj strip na polici😒😒 ali svakako cu onda ovaj broj naruciti,a sad znam da kupnju ubuduce treba obaviti sto prije😂
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 15/01/2021 : 00:01:04  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
ta mitomanija Öko zagorovog porijekla i njegove sudbinski zadane misije je pocela s bozelijem u devetesetima. Srecom Mu ta ideja nije prosla Pa se zagor i dalje tuce Samo sakama i sjekirom.
quote:
Originally posted by leKrava

mene najvise smeta al to nije od korijena nego vec od prije, ta misticnost oko Zagora kako je on odabrani ratnik ili sta vec pa ta glupost sa sanjanjem znaka i vidjenje buducnosti.
Orginalna prica zagora mi je puno bolja gdje je on obican covik, koji se bori za pravednost i da se ne ponove stvari koje je on dozivio kao djete, te je ljepo u Zagor prica objasnjeno kako je nastao i zasto je takav kakav je kostim.

Sto se tice korijena broja 1 na kiosku, moguce je da su ga povukli jer najavi da broj dva izlazi 25.01 je mjenjana dva puta tj. datum se je mjenjao vec dva puta... mislim da je orginalno pisalo da se danas doci na kioske ili nes tako.

Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 15/01/2021 : 00:05:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Pošto nisam čitao Korijene, jesu li oni neki "elseworlds" fazon, ili su kanon?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/01/2021 : 00:10:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
drugo.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/01/2021 : 00:12:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
I ako mu je čača kriv za zločine samo po zapovijednoj odgovornosti nema sumnje da je Zagor kriv baš direktno.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 15/01/2021 : 15:10:02  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Pošto nisam čitao Korijene, jesu li oni neki "elseworlds" fazon, ili su kanon?



Elseworlds... radije elsehowandwhy alla Burattini. Teško da će iko ikada da je smatra kanonom ili da će u uobičajenim izdanjima da referencira događaje Korena kao događaje iz Korena a ne iz Zagor priča, Nulte godine Darkwooda i sl.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 15/01/2021 : 15:56:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

I ako mu je čača kriv za zločine samo po zapovijednoj odgovornosti nema sumnje da je Zagor kriv baš direktno.




Yeap! On i Salomon su isti samo što se Zagor potrudio da Salomona nema tko osvetiti

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 15/01/2021 : 17:57:40  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Evo sad se u kontekstu Zagora priča o zapovjednoj odgovornosti i genocidu, institutima nastalima nakon Drugog svjetskog rata.

Ali to nije ništa blesavije od ideje da bi vojni sud sudio nekom američkom oficiru, pa makar i Ircu (ako je takvih bilo) jer su njegovi vojnici "pretjerali" u borbi s Indijancima, pa pobili sve uđuture.

Iritantnije od toga je samo kad Zagor Indijancima priča da će nekoga tko se ogriješio o njih predati šerifu i sucu, ili kad Indijancima prijeti sudom. Ali tu se barem Zagor prepoznaje kao ono što zapravo jest, što je Šalak prepoznao u Demonu ludila - instrument bjelačkog rasizma na putu uništenja crvenog čovjeka drugim metodama.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 15/01/2021 : 17:57:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Nisu isti.
Salomon je u ime stotina pobijenih ubio dvoje.
A onda je Zagor za to dvoje opet pobio jedno 30 u stilu Bate Živojinovića.
Zagor je dakle genski predodređen kao manijakalno-genocidni ubojica.
Salomon je običan osvetnik u krvi.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/01/2021 : 19:22:59  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
I na kraju če Zagor završit u ćuzi zbog genocida

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 15/01/2021 : 21:34:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Da, a odvjetnika je Bure ubio u prvom broju. Ostaje Satko, ali mislim da ce se pozvati na priziv savijesti.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 16/01/2021 : 16:19:46  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dopa

Pitam ih svaki put pa se naljute jer ih ometam dok tipkaju po mobitelu pa samo brzinski odbruse da ne vide taj strip na polici😒😒 ali svakako cu onda ovaj broj naruciti,a sad znam da kupnju ubuduce treba obaviti sto prije😂


Jel ima u Dubrovniku Školska knjiga? Možeš tamo kupiti strip. Ili ako nema tamo mogu ti ga povući iz bilo koje
Školske knjige u Hrvatskoj
Go to Top of Page

Dopa
Starting Member



Croatia
31 Posts

Member since 25/08/2020

Posted - 16/01/2021 : 18:04:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Dopa a Private Message  Reply with Quote
@sumohrvat ima,ali mislila sam da imaju samo neke hc stripove,a ne ove Bonelli mekih korica ili i njih prodaju? 🤔🤔
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/01/2021 : 20:20:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Bude i njih.
Ako nemaju imaju na webu ili u drugoj poslovnici.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 16/01/2021 : 20:34:45  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dopa

@sumohrvat ima,ali mislila sam da imaju samo neke hc stripove,a ne ove Bonelli mekih korica ili i njih prodaju? 🤔🤔


Imaju i kiosk izdanja. Ako nemaju uvijek ti mogu povući iz bilo koje druge trgovine
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000