forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Stranci u raju
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/02/2021 : 15:53:21  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva
A ne bih ni spomenuo da me nije iznenadilo, što dovoljno govori o standardu na koji me Fibra navikla.



sta ga znam, na ovoliku kolicinu teksta meni prevod nije iskakao od tog standarda
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/02/2021 : 15:59:49  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
vise gresaka ima bjuf
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/02/2021 : 16:13:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by Markos

Kolicina teksta u ovom stripu je brutalna tako da je lako moguce da ima vise tipfelera nego inace. Ali ne bi ih ipak trebalo biti toliko puno, kao sto ti kazes, kvragu:(



To sto ima mnogo teksta nije izgovor da se strip izda na brzinu sa gomilom gresaka. Sad neki izdavac koji izdaje knjige poput Rat i mir treba da kaze "jbg, ima previse stranica pa ima i gresaka, sta da se radi". Ne treba zuriti i srljati, nego zaposliti nekoga ko ime da radi svoj posao kako treba i da ispravi sve greske koje su u prevodjenju napravljene. Takodje, izadje popravljen reprint a mi koji smo kupili strip cim je izasao ostanemo sa skart primercima. Da ne pricam o tome kako je bilo nemoguce naci dobar (ne kazem odlican) primerak kada je stiglo izdanje u Alan Ford jer su svi primerci bili izgrebani na prednjoj ili zadnjoj korici, vecina ulubljena i izudarana da mi je Marko rekao da nema svrhe traziti savrsen primerak jer je tako verovatno traljavo zapakovano u stampariji.



Strip se nije izdao na brzinu, niti je posao odrađen traljavo, ali greške se, jednostavno, događaju. Količina teksta, umor, nakon nekoliko čitanja oslijepiš na tipfelere.

Osim toga, nigdje nisam rekao da će biti reprint, nego sam napisao "ako ikad bude reprinta". Fibra radi dosta reprintova jer to ti stripovi zaslužuju, ali sigurno bar pola rasprodanih izdanja nikad neće doživjeti reprint. Pa vi slobodno čekajte drugo, popravljeno izdanje.

Traljavo pakiranje, konstantno kašnjenje i još neke druge stvari razlog su zašto sam ove godine promijenio tiskaru.


Trouble will find me
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/02/2021 : 16:21:09  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
konstantno kasnjenje? koliko sam primetio prosle godine je za toliko stripova bilo minimalno. ako sledeca stamparija bude bolja sto se toga tice alal joj vera

Edited by - kasper on 15/02/2021 16:28:42
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 15/02/2021 : 16:28:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Traljavo pakiranje, konstantno kašnjenje i još neke druge stvari razlog su zašto sam ove godine promijenio tiskaru.




Gotovo sa Stegom znači? Virujem da je sve to šta navodiš dosta frustrirajuće, no isto tako sam uvik bija zadovoljan tehničkom stranom Fibrinih stripova, uvezom, koricamai svime time. Kad sam nećakinji kupovao Hildu, vidija sam da se tiska u Denoni. Prebacuje li se sad sve tamo ili?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/02/2021 : 16:35:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Sad sam u Denoni, da.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 15/02/2021 : 16:35:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Tj. vidim i sam u impressumima u ovim novim najavama. Lijepo, oni su mi također strašno dobri s izdanjima, kako knjiga, tako i stripova. Bookglobeov Corto Maltese je recimo fenomenalno odrađen.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/02/2021 : 16:35:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

konstantno kasnjenje? koliko sam primetio prosle godine je za toliko stripova bilo minimalno. ako sledeca stamparija bude bolja sto se toga tice alal joj vera


Stranci u raju su kasnili bar dva tjedna, npr.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 15/02/2021 : 16:46:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Sad sam u Denoni, da.


Da ih ne ureknem, ono što imam od njih je odlično.


Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 15/02/2021 : 17:06:23  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by Markos

Kolicina teksta u ovom stripu je brutalna tako da je lako moguce da ima vise tipfelera nego inace. Ali ne bi ih ipak trebalo biti toliko puno, kao sto ti kazes, kvragu:(



To sto ima mnogo teksta nije izgovor da se strip izda na brzinu sa gomilom gresaka. Sad neki izdavac koji izdaje knjige poput Rat i mir treba da kaze "jbg, ima previse stranica pa ima i gresaka, sta da se radi". Ne treba zuriti i srljati, nego zaposliti nekoga ko ime da radi svoj posao kako treba i da ispravi sve greske koje su u prevodjenju napravljene. Takodje, izadje popravljen reprint a mi koji smo kupili strip cim je izasao ostanemo sa skart primercima. Da ne pricam o tome kako je bilo nemoguce naci dobar (ne kazem odlican) primerak kada je stiglo izdanje u Alan Ford jer su svi primerci bili izgrebani na prednjoj ili zadnjoj korici, vecina ulubljena i izudarana da mi je Marko rekao da nema svrhe traziti savrsen primerak jer je tako verovatno traljavo zapakovano u stampariji.



Strip se nije izdao na brzinu, niti je posao odrađen traljavo, ali greške se, jednostavno, događaju. Količina teksta, umor, nakon nekoliko čitanja oslijepiš na tipfelere.

Osim toga, nigdje nisam rekao da će biti reprint, nego sam napisao "ako ikad bude reprinta". Fibra radi dosta reprintova jer to ti stripovi zaslužuju, ali sigurno bar pola rasprodanih izdanja nikad neće doživjeti reprint. Pa vi slobodno čekajte drugo, popravljeno izdanje.

Traljavo pakiranje, konstantno kašnjenje i još neke druge stvari razlog su zašto sam ove godine promijenio tiskaru.





Skroz te razumem za tipfelere jer ih i ja ne primetim uvek a citam detaljno (citam hrvatski a u glavi cujem srpski) samo ne volim da imam nesto lose odradjeno kad smo vec navikli na neki standard. Npr. dugo sam imao ono izdanje Alvara sa ponovljenom stranicom i nisam verovao da je to pusteno u promet a Eternaut novo izdanje je povuceno iz prodaje zbog sitnih greskica u stampi.

I da se razumemo, ja sva tvoja izdanja kupujem cim stignu u Alan Ford (kao i skoro sve sto pratim) ali nije mi svejedno kad posle saznam da ce skoro kupljeno izdanje izaci ponovo u boljoj opremi (npr. Drakula).

Apsolutno se slazem da vecina stripova zasluzuje reprint i uvek se obradujem reprintu. Doduse, meni licno fali 3 rasprodata Fibrina strpa (Tom's Bar, El Nino 1 i Chaboute omnibus) koje ce tesko ici u reprint ali valja se nadati. Blast mi takodje fali ali to cemo docekati, nadam se, ove godine.

Znam da su kasnili zato sto kada je dosla tura tog meseca u Alan Ford, Stranci nisu dosli (mislim da ni Helboj nije dosao ali taj serijal ne pratim) i onda kad su konacno stigli, imao sam sta da vidim. Ali uprkos svemu (i tome sto ne volim predebele stripove), izdanje mi je bas lepo i nestrpljivo iscekujem vremena da se bacim na citanje.

Stega su imali sjajan kvalitet i nekako su mi oni bili vecinom zasluzni za kvalitet kod Fibre. Videcemo kako ce nova stamparija pokazati. Paka kaze da su super tako da ne sumnjam u kvalitet a i verujem da ne bi stampao kod nekog ko ne moze da zadovolji Fibrine standarde. Mozda i imam neko izdanje stampano kod njih ali ne poznajem HR stamparije...

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 15/02/2021 : 17:34:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Kad budeš sljedeći put išao u Alan Ford, prolistaj ovo Bookglobeovo kolor izdanje Corta Maltesea ako ga imaju u ponudi. Odrađeno za desetku, nema greške.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Humbert Coe
Average Member

Croatia
590 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 15/02/2021 : 18:21:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

vise gresaka ima bjuf



Deder mi, molim te, napiši koje su i koliko ih je.
Nema šanse da ih ima toliko.

Humbert Coe

Edited by - Humbert Coe on 15/02/2021 18:28:16
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/02/2021 : 18:30:58  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Sad sam u Denoni, da.


Papiri će biti kao i dosad?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/02/2021 : 18:35:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN
Skroz te razumem za tipfelere jer ih i ja ne primetim uvek a citam detaljno (citam hrvatski a u glavi cujem srpski) samo ne volim da imam nesto lose odradjeno kad smo vec navikli na neki standard. Npr. dugo sam imao ono izdanje Alvara sa ponovljenom stranicom i nisam verovao da je to pusteno u promet a Eternaut novo izdanje je povuceno iz prodaje zbog sitnih greskica u stampi.

I da se razumemo, ja sva tvoja izdanja kupujem cim stignu u Alan Ford (kao i skoro sve sto pratim) ali nije mi svejedno kad posle saznam da ce skoro kupljeno izdanje izaci ponovo u boljoj opremi (npr. Drakula).

Apsolutno se slazem da vecina stripova zasluzuje reprint i uvek se obradujem reprintu. Doduse, meni licno fali 3 rasprodata Fibrina strpa (Tom's Bar, El Nino 1 i Chaboute omnibus) koje ce tesko ici u reprint ali valja se nadati. Blast mi takodje fali ali to cemo docekati, nadam se, ove godine.

Znam da su kasnili zato sto kada je dosla tura tog meseca u Alan Ford, Stranci nisu dosli (mislim da ni Helboj nije dosao ali taj serijal ne pratim) i onda kad su konacno stigli, imao sam sta da vidim. Ali uprkos svemu (i tome sto ne volim predebele stripove), izdanje mi je bas lepo i nestrpljivo iscekujem vremena da se bacim na citanje.

Stega su imali sjajan kvalitet i nekako su mi oni bili vecinom zasluzni za kvalitet kod Fibre. Videcemo kako ce nova stamparija pokazati. Paka kaze da su super tako da ne sumnjam u kvalitet a i verujem da ne bi stampao kod nekog ko ne moze da zadovolji Fibrine standarde. Mozda i imam neko izdanje stampano kod njih ali ne poznajem HR stamparije...


Alvar bez stranice je pušten u prodaju jer je reprint reprinta. Da je prvo izdanje, sigurno ne bi otišao nego bismo tiskali ponovo. Ovako, reprint reprinta ... Nema smisla uništiti sve otisnuto i tiskati ponovo, jer je potpuno neisplativo. Ili uništiti ili pustiti u prodaju po sniženoj cijeni. Ovo drugo je puno razumnija opcija bilo.

Naravno da ne bih otišao u tiskaru koja ne može jamčiti kvalitet. Denona je tiskala Hildu koja je puno zahtjevnije izdanje od klasičnih HC albuma i ispala je izvanredno. Kad budeš idući put u Alan Fordu, pogledaj.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/02/2021 : 18:39:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Markos

Sad sam u Denoni, da.


Papiri će biti kao i dosad?


Naravno.

Trouble will find me
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/02/2021 : 18:41:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/02/2021 : 19:05:37  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Humbert Coe

quote:
Originally posted by kasper

vise gresaka ima bjuf



Deder mi, molim te, napiši koje su i koliko ih je.
Nema šanse da ih ima toliko.



pisah o tome na odgovarajucem topicu. mozda sam vremenom poceo da ravnam ove tipfelere u hodu, ako je to stvarno poblem kod ovih stranaca
Go to Top of Page

Humbert Coe
Average Member

Croatia
590 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 15/02/2021 : 20:28:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message  Reply with Quote
Pa riječ je bilo samo o 2-3 stvari, čitao sam još davno. Kako si rekao, ja očekujem barem 50! A još je u reprintu ispravljano to što je pobjeglo!

Slobodno javi sve što nađeš! Hvala!

Humbert Coe
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/02/2021 : 21:21:23  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Humbert Coe

Pa riječ je bilo samo o 2-3 stvari, čitao sam još davno. Kako si rekao, ja očekujem barem 50! A još je u reprintu ispravljano to što je pobjeglo!

Slobodno javi sve što nađeš! Hvala!



to su bile pogresno prevedene stvari,a bilo ih je jos, bez tipfelera
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 27/02/2021 : 13:55:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Koliko vas je, a koliko nije ubralo Marva, Miho i Millera? u restoranu ?

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 27/02/2021 : 23:09:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Tu sam

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 02/03/2021 : 07:48:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Pročitana druga knjiga. Malo sam se pogubio u sredini, kad Moore daje alternativne prikaze prošlosti i budućnosti, ali do kraja se stanje popravilo. Još ne znam što je tu htio :D

Dobri su Stranci, kad udavi dramom, tu je humor da izvuče stvar. Jedva čekam vidjeti što mi nosi treća knjiga.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 27/04/2021 : 10:07:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Pročitao i knjigu 3, i bolja mi je od druge. Drago mi je da je Moore konačno odlučio završiti priču jer se puno situacija ponavljalo unedogled, a to umori.

Potpisujem Deersa ovdje, dodaci su uglavnom jako dobri. Molly i Poo mi je na početku bio malo dosadnjikav, ali kako se bližio kraj baš me zanimalo što će se dogoditi. Predvidio sam jedan twist, dok me drugi iznenadio. Super mi je tu iskombinirana sadašnjost i fiktivna prošlost, na kraju sam baš zadovoljan i formom i sadržajem, a nije mi izgledalo tako.

Po meni, dostojan završetak jednog jako dobrog stripa. Prva knjiga mi je i dalje najbolja, a druga malo slabija, ali preporuke za Strance. Likovi koji ti se lako uvuku pod kožu su glavni adut ovog stripa.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 22/02/2022 : 09:19:42  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
1.knjiga

Volim ove Fibrine debele knjige, a s obzirom na obećanje o zabavnoj i dinamičnoj priči koje se nudi u opisu, odlučio sam se okušati u ovom serijalu.
Radnja se može podijeliti u dvije tematike, ljubavni trokut i drame kod kuće i kriminalne spletke koje se tiču državne razine. Moore lijepo kombinira između te dvije krajnosti i trudi se ne pretjerivati ni u jednom ni u drugom. S obzirom na pozamašan broj stranica i dosta gusti tekst za pojmove stripa, dosta često radnja i dijalozi počnu ići u krug te slične konflikte vidimo više puta u knjizi. Ipak je ovo moderna sapunica pa je to, zapravo, i očekivano.
Likovi su dosta stereotipni, barem ovi sporedni. Provedemo puno vremena čitajući o karakteru i razmišljanju protagonistica, tako da je Moore tu bio dosta detaljan i pedantan u ocrtavanju njihovog trenutnog stanja uma, ali šteta da se bar dio te kvalitete nije pretočio na neke druge likove.
Drama je konstanta ovdje, humora ne nedostaje, akcije ima povremeno, tako da strip je podosta dinamičan. Ali, postoje momenti u kojima se uhvati u neki svoj začarani krug i postane pomalo dosadan i deja vu. Sviđa mi se kako Moore pokušava nekada i izaći van okvira strogih stripovskih tabli te povremeno imamo pjesme, prozne tekstove itd.
Na kraju priče ovo je meni osobno bio sasvim solidan strip. Očekivao sam malo više, ali s obzirom na navedene mane nisam nikada imao osjećaj da je potencijal otključan do kraja. O daljnjem čitanju još nisam skroz siguran jer imam određeni strah da bi se i na daljnjih cca 1500 stranica mogle ponavljati iste stvari, i dobre i loše. Baš kao i moja konačna ocjena, vjerojatno će ipak jezičac na vagi presuditi ipak prema onoj boljoj, pozitivnijoj polovici.
3.5/5

I sell the fact that I can't be bought

Edited by - don_draper on 22/02/2022 09:20:41
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 09/05/2022 : 10:49:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote


https://comicbook.com/comics/news/strangers-in-paradise-spinoff-parker-girls-officially-announced/


"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000