forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor Darkwoodske novele Libellus
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/11/2020 : 00:06:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Sa LL Facebook stranice:






Cijela ova 2020. ide tako kako ide, u jednome čudnom, sve samo ne normalnom ritmu, ali što je tu je... Svi guramo kako znamo i umijemo, a tako ćemo nastaviti i nadalje.🙂
Premda ove godine nažalost, zbog cijele situacije koja nam je svima jako dobro poznata, nećemo imati svoj štand na Interliberu, to nas ni najmanje neće spriječiti da sve organiziramo virtualno, kao da smo zapravo ondje.🙂
U prijevodu, to znači da smo i ove godine za sve vas pripremili brojne akcije i popuste o kojima će biti više riječi tijekom sljedećih dana u drugoj, posebnoj najavi, a dotle ćemo predstaviti sva izdanja - njih 12 - koja ćemo tim povodom objaviti.🙂
Naša prva najava odnosi se ne na jedan naslov, već na njih pet, a riječ je o novome Zagorovom miniserijalu koji nosi naslov “Darkwoodske novele” i radi se o projektu koji se konceptualno nastavlja na Zagorove “Korijene”, prethodnu izdavačku inicijativu SBE-a koju su oni u šest epizoda izvorno objavili tijekom 2019., a mi u razdoblju od srpnja prošle do ožujka ove godine. Kao što svi istinski Zagorovi fanovi već znaju, tu je bila riječ o postmodernističkoj obradi sage o Duhu Sa Sjekirom u kojoj je dječak Patrick Wilding odjenuo ruho pravednika i postao živuća legenda u divljoj darkwoodskoj šumi, a pridjevom “postmodernistički” ovdje se opisuje zahvat čija je svrha bila učiniti pripovijedanje aktualnijim, “ponovno koristeći” prošlost u funkciji sadašnjosti.
Što se konkretno samih “Darkwoodskih novela” tiče, šest epizoda ovog miniserijala mogu se smatrati svojevrsnom “potragom” za Zagorom, jer priče koje ćete uskoro imati priliku pročitati malo su drukčije po stilu i načinu pripovijedanja od redovnih epizoda. Ipak, važno je napomenuti da ovdje nije počinjen nikakav zločin nad “duhom” junaka, već je riječ o pokazivanju njegove ljudskije strane, kao da smo se primjerice našli licem u lice s čovjekom od krvi i mesa, bez aure legende koja okružuje njegovo ime.
“Darkwoodske novele” 1-5 izvorno su u Italiji objavljene u razdoblju od svibnja do rujna ove godine, a evo i njihovih naslova te sjajnih autora koji su ih potpisali:
Darkwoodske novele 1: “Oči sudbine” (Moreno Burattini & Giovanni Freghieri)
Darkwoodske novele 2: “Prerijski vjetar” (Moreno Burattini & Anna Lazzarini)
Darkwoodske novele 3: “Banda Métisa” (Moreno Burattini & Max Bertolini)
Darkwoodske novele 4: “Ljudska meta” (Moreno Burattini & Massimo Pesce)
Darkwoodske novele 5: “Harbour Ranch” (Moreno Burattini & Franco Saudelli)
Autor svih naslovnica je, baš kao i u “Korijenima”, izvrsni Michele Rubini!
Naklada “Darkwoodskih novela” bit će 500 primjeraka, a mi ćemo ih - opet baš kao i “Korijene” - objaviti u velikom, albumskom formatu na 64 stranice (c/b, tvrde korice).
Regularna pojedinačna cijena svih albuma “Darkwoodskih novela” bit će 120 kuna, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete ih kupiti za promotivnih 96 kuna.
Na kraju još samo informacija da će svi kupci tijekom ovogodišnjega virtualnog Interlibera komplet u kojemu se nalaze svi albumi “Darkwoodskih novela” umjesto za prije spomenutih promotivnih 480 moći dobiti za ultrapromotivnih 430 kuna (više informacija o svim ostalim ponudama i popustima za ovogodišnji virtualni Interliber moći ćete pronaći u posebnom topicu koji ćemo uskoro postaviti, a bit će tu i još iznenađenja).🙂
Na kraju, ovom prilikom još jednom zahvaljujemo svim suradnicima na predanom radu kako bi ovo izdanje bilo savršeno u svim mogućim detaljima.


Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 02/11/2020 00:11:42

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/11/2020 : 00:13:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Hrbati razvaljuju

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/11/2020 : 00:26:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
I to je...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Bosko
New Member



Croatia
143 Posts

Member since 16/11/2018

Posted - 02/11/2020 : 07:18:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Bosko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Hrbati razvaljuju



a tek poleđine, a neću ni spominjati naslovnice. Stvarno vrhunski upakirano.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 02/11/2020 : 07:46:10  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Rubini ubojico... Fenomenalno.
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3052 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 02/11/2020 : 08:50:07  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
Ovih ultrapromotivnih 86 kn ide već prema nekoj normalnoj cijeni, ali i ovo će vjerojatno pričekati Ludens.... u svakom slučaju pohvale na izdanju, lijepo napravljeno

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 02/11/2020 : 09:55:34  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Izgleda fantastično.
Hrbati su ludilo. Kao i uvijek.

Ovo je prelijepo da bi se propustilo.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/11/2020 : 10:21:01  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

Hrbati su ludilo. Kao i uvijek.



Znaju u LL zbog čega ljudi kupuju(skupe?)stripove

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 02/11/2020 : 10:45:08  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nenno

Ovih ultrapromotivnih 86 kn ide već prema nekoj normalnoj cijeni, ali i ovo će vjerojatno pričekati Ludens.... u svakom slučaju pohvale na izdanju, lijepo napravljeno


da su u pitanju trobroji nathana, nik raidera i jos neke edicije od 300-tinjak stranica po stripu, mozda bi se ovih 86 kuna i moglo prihvatiti...ovako, za 64 stranice zagora u c/b izdanju i ne bas....
vidjecemo koliko ce kod ludensa ovo kostati...ako su korijeni 25 kuna koji su u boji, ovo c/b 64 str. a5 format, kiosk izdanje bi bilo 15-ak kuna najvise..
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/11/2020 : 11:08:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ja ipak mislim da je najbolje da djele besplatno. Nego, mozda bi se i tad nasao netko kome to ne bi bilo dovoljno dobro.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

942 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 02/11/2020 : 11:48:22  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Svi oni koji misle da Libellusovci skupo (ili preskupo) prodaju svoje stripove nek krenu u vode izdavaštva, a ja svečano obećajem da ću ih kupovati ako su po nivou kvalitete Libellus izdanja.
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 02/11/2020 : 12:19:07  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
A lijepo izgledaju.
Mora ih se uzet.
A i rekao sam u jednom drugom topic-u da ću novom Zagoru dati šansu.

A što se Libellusa tiče:
Ko zna - zna!


quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by stripnik

Hrbati su ludilo. Kao i uvijek.



Znaju u LL zbog čega ljudi kupuju(skupe?)stripove

Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 02/11/2020 : 12:32:47  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Gdje to još možeš kupiti albumski format stripa u tvrdim koricama za 86 kuna ?

Ali dobro je IvanL napisao da ih i besplatno dijele, neki bi pitali "a jel mi se može donijeti kući da ne moram dolaziti po njih ?"
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 02/11/2020 : 12:41:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ja ipak mislim da je najbolje da djele besplatno. Nego, mozda bi se i tad nasao netko kome to ne bi bilo dovoljno dobro.


Mukte? Što se mene tiče može
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1893 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 02/11/2020 : 13:08:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Moze, moze...
Go to Top of Page

JORGE
Junior Member



Croatia
483 Posts

Member since 21/04/2004

Posted - 02/11/2020 : 13:13:44  Show Profile Show Extended Profile  Send JORGE a Private Message  Reply with Quote
Zagorova poza na naslovnici 4 i 5 gotovo identična! a i na ostalim nije daleko od istog, samo se pozadina izmjenjuje.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/11/2020 : 13:26:14  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

Gdje to još možeš kupiti albumski format stripa u tvrdim koricama za 86 kuna ?




Ti stvarno nisi puno bistar?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 02/11/2020 : 14:00:42  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by logo111

Gdje to još možeš kupiti albumski format stripa u tvrdim koricama za 86 kuna ?




Ti stvarno nisi puno bistar?



Za tebe bistra hladna izvorska voda. Više puta dokazano, zar ne ?

Edited by - logo111 on 02/11/2020 14:48:42
Go to Top of Page

5ypo
Junior Member

Serbia
446 Posts

Member since 09/03/2017

Posted - 02/11/2020 : 14:22:38  Show Profile Show Extended Profile  Send 5ypo a Private Message  Reply with Quote
Zasto samo najavljuju 5 kad ih u Italiji ima 6?
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9174 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 02/11/2020 : 14:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Odlični hrptovi, možda sada uvide da im je Zagorov simbol kojeg koriste na izdanjima užasno ne simetričan. Ili samo mene to nervira.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

LuckyDuck81
Starting Member

14 Posts

Member since 15/07/2019

Posted - 02/11/2020 : 14:39:08  Show Profile Show Extended Profile  Send LuckyDuck81 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 5ypo

Zasto samo najavljuju 5 kad ih u Italiji ima 6?

"a broj 6 nismo mogli objaviti jer je tek prekjučer izašao u Italiji, a mi smo turu morali ranije poslati u tiskaru. Očekujte ga u prosincu. "
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3052 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 02/11/2020 : 15:15:14  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mmihoci

Svi oni koji misle da Libellusovci skupo (ili preskupo) prodaju svoje stripove nek krenu u vode izdavaštva, a ja svečano obećajem da ću ih kupovati ako su po nivou kvalitete Libellus izdanja.



Ne znam za druge, ali ja kažem da je MENI preskupo jer bonelli nije strip koji bi morao biti u takvom luksuzu i kojeg ja moram imati u Libellusovom HC izdanju, a pogotovo ona izdanja koja je ili će Ludens, Golconda ili tko već izbaciti u kiosk izdanju.
Nikad nisam osporio da taj strip možda ima te troškove koji opravdavaju ovu cijenu, ali to nije ono što ću ja kupovati.
I opet po tko zna koji put dajem podršku LL-u i neka samo dalje izdaju što više stripova.

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/11/2020 : 15:46:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Zato postoje kiosk i kolekcionarska izdanja.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Bosko
New Member



Croatia
143 Posts

Member since 16/11/2018

Posted - 02/11/2020 : 17:17:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Bosko a Private Message  Reply with Quote
Htio sam rec, zato postoje kiosk i 'porez na budale' izdanja, ali pravit cu se fin pa necu ;) sve ima svog kupca.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/11/2020 : 17:25:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Samo sto vise ovakvog poreza.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/11/2020 : 17:33:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Odlični hrptovi, možda sada uvide da im je Zagorov simbol kojeg koriste na izdanjima užasno ne simetričan. Ili samo mene to nervira.


Gdje? Na kolor biblioteci? Evo sad gledam, ne moze bolje...
Prvi bi rekao da je tako, i mene bi to smetalo...no ovo je sve u liniji. Knap!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.49 seconds. Snitz Forums 2000