forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: BATMAN 14 Čovjek koji se smije
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/11/2020 : 12:52:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Čak i na samom početku svoje karijere u borbi protiv zločina, Batman je već vidio mračnu stranu čovječanstva – ali to je ništa u usporedbi s onim što će izroniti, hihoćući se, iz sjene: nasmiješena figura bijelog lica, čija ludost prijeti obuzeti sve što joj stoji na putu. Za novog zaštitnika Gotham Cityja, prvi susret sa stvorom zvanim Joker bit će pravo vatreno krštenje – borba koja će označiti njegovu dugu bitku protiv sila kaosa i ludosti. Godinama poslije, iste te sile buknut će opet iz posve neočekivanog smjera – a duhovi prošlosti, i dobri i zli, morat će se suočiti s teškim pitanjima prije nego budu mogli počinuti.

Batman 14 • Čovjek koji se smije • 144 stranica • Kolor • 212 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Ed Brubaker • Crtež Doug Mahnke • Prijevod Josip Sršen • Lektura i redaktura Marko Šunjić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 10.11.2020. • Cijena 150 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/batman-14-covjek-koji-se-smije/671/

Trouble will find me

john connor
Senior Member

Serbia
2440 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 10/11/2020 : 13:31:49  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Kada je u AF?
Jel ide jos nesto do ozujka?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/11/2020 : 13:36:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Idući tjedan u AF. To je to od Fibre do ožujka. Ove smo godine objavili 74 nova izdanja i još 13 reprinta, što je ionako suludo, kud ćemo još više?

Trouble will find me
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39301 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 10/11/2020 : 13:51:27  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Kakav ti je to godisnji odmor od 4 meseca? :)
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 10/11/2020 : 13:58:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Jedva čekam ovu turu u AF i da onda može i moj novčanik u hibernaciju.
Sve u svemu, polako je na proleće krenulo (za mene barem) ali se izbor izdanja tokom godine dizao i opet je u zbiru jedna sjajna Fibrina godina iza nas.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/11/2020 : 14:04:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Kakav ti je to godisnji odmor od 4 meseca? :)


Nikakav. Treba pripremiti sva ta izdanja u međuvremenu;)

Trouble will find me
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39301 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 10/11/2020 : 14:10:14  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ovaj Betmen sam inace procitao u izdanju CK. I nije los uopste.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 10/11/2020 : 14:13:55  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote


]

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2440 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 10/11/2020 : 20:48:46  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Idući tjedan u AF. To je to od Fibre do ožujka. Ove smo godine objavili 74 nova izdanja i još 13 reprinta, što je ionako suludo, kud ćemo još više?


Brojke za postovanje. Nastavite u tom ritmu.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15017 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 11/11/2020 : 06:19:20  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Kad je Brubaker u igri ne može biti loš nego samo super.

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3718 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 16/11/2020 : 21:00:44  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Svakako je velika stvar napisati priču o tome kako su se sreli Batman i Joker.

Brubakera cijenim zahvaljujući Kriminalu koji u Fibrinoj kolekciji ima neki kultni status, a ove godine smo dobili i Zatamnjenje koje je isto tako bilo sjajno. Čovjek jednostavno zna "ući u glavu" likovima, napraviti melankoličnu krimi atmosferu i opisati motivacije i stanje, put u propast, ali i iskupljenje. Stoga, očekivanja su bila prilično visoka. No, nisu bila dosegnuta nakon pročitanog stripa. Zašto?

Prije svega, ovo su dvije zasebne priče, čak su i crtači različiti i vidi se razlika iz aviona. Glavna priča je ova iz naslova i ona je bila sasvim dobra, uzbudljivo je krenula, uistino napeto i dobro osmišljeno. Ali kad je trebalo dati neki dobar rasplet imam osjećaj da se Brubaker tu nekako potiho i pomalo razočaravajuće izvukao. Kad imate na pladnju susret tako dva kultna lika ulozi su visoki i ne može se priuštiti puno grešaka. Usprkos kraju i dalje je tu bilo par dobrih ideja, naslanja se na tradiciju Godine prve i Strašnog vica, ali Miller i Moore su svoju priliku odradili ekstremno kvalitetno, ovo je bilo u rangu solidno do vrlo dobro. Svemu nije pomogao ni crtež koji je bio prilično loš meni osobno.

Druga priča spaja dva naizgled nespojiva heroja u jednu avanturu i malo detektivskog posla. Tu se Brubaker dobro snalazi, crtačka ekipa ovaj put ne griješi, ali cijela priča nije nešto zbog čega bih pisao velike pohvale. Ukratko, dosta dobra detektivska priča i hommage DC-evim likovima.

Kad se sve zbroji, ovo je bilo jedno dobro, brzo i istinski zabavno čitanje, no ne nudi ništa više od toga. Nedostajalo je neke dubine, ostao je prilično uskraćen dojam i mišljenja sam da je propuštena jedna velika prilika. Ali, ostaje ovo u kolekciji, lako moguće i ponovno čitanje.

3.5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 08/12/2020 : 22:41:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
"look ma i'm greeking text"
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6056 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 09/12/2020 : 08:07:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam ENG sken ovog čuda i moram priznat da sam ostao čak i malo razočaran pošto je riječ o Brubakeru, Kriminal mi je debelo debelo bolji od ovog Batmana.
Nisu baš za usporedbu, ali zbgo scenariste.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6044 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 10/01/2021 : 17:09:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Dosta prosječno i mlako, da ne kažem slabo. Joker pravi probleme, Batman istražuje i na kraju ga otkrije i pretuče - klasika. Po ničemu se ne odvaja od mora sličnih epizoda. Ne donosi ništa revolucionarno i posebno dobro, ne na scenarističkom ne na crtačkom planu. Druga priča rekao bih klasična redovna serija, znači isto prosjek. Plus nikad čitao Green Lanterna. Generalno imam utisak da što god smo vidjeli od regualarne serije (ova epizoda, pa Crno zrcalo,Batman od Gaimana) jest teški prosjek. Sove još nisam čitao, to ide sad uskoro-

Očekivalo se puno, puno više. Sigurno jedan od najlošijih Batmana koje je fibra objavila.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 21/01/2021 : 15:39:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
I meni je ovo dosta slab Batman, iako ok za pročitati. Naslovna priča je korektna, ali dojma sam da su ambicije bile više. Crtež također korektan, s prikladnim kolorom koji ipak nije po mom guštu. Mislim da bi priča bila puno upečatljivija u Phillips/Breitweiser izvedbi. Druga priča u svakom pogledu slabija od prve. Nikad nisam čitao stare epizode Batmana, ali zamišljam da to ovako nekako izgleda.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Chui
Average Member



931 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 21/01/2021 : 18:40:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco

Dosta prosječno i mlako, da ne kažem slabo. Joker pravi probleme, Batman istražuje i na kraju ga otkrije i pretuče - klasika. Po ničemu se ne odvaja od mora sličnih epizoda. Ne donosi ništa revolucionarno i posebno dobro, ne na scenarističkom ne na crtačkom planu. Druga priča rekao bih klasična redovna serija, znači isto prosjek. Plus nikad čitao Green Lanterna. Generalno imam utisak da što god smo vidjeli od regualarne serije (ova epizoda, pa Crno zrcalo,Batman od Gaimana) jest teški prosjek. Sove još nisam čitao, to ide sad uskoro-

Očekivalo se puno, puno više. Sigurno jedan od najlošijih Batmana koje je fibra objavila.



Meni je od Gaimana baš super sjeo, ide mi u najbolje Fibrine Batmane. A i Black Mirror mi uopće nije loš unatoć nekim glupostima. Bolji mi je od ostalih Snyderovih koji su do sad izašli pod Fibrom.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



931 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 09/02/2021 : 22:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Joker???
https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/u-americi-sprijecena-katastrofa-haker-pokusao-upumpati-opasnu-kemikaliju-u-gradski-vodovod-15049312
Go to Top of Page

Chui
Average Member



931 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 14/05/2021 : 13:51:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Pročitao ovo do kraja ovo jutro, meni je ok, solidne obje priče i crteži. Fala bogu nije esencijalno za užu kolekciju /stan do 42m2. Uglavnom u zadnje vrijeme sam na popriličnim mukama što se tiće prostora pa mi padne kamen sa srca kad nešto što pročitam nije must have :))))))

Edited by - Chui on 14/05/2021 13:52:03
Go to Top of Page

dapazin
Starting Member



51 Posts

Member since 23/11/2022

Posted - 07/07/2023 : 11:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Send dapazin a Private Message  Reply with Quote
Hah, dosta generičan dojam mi je ovo ostavilo. Pod tim mislim da mi nije ostavilo dojam, procitao, otisao na drugi strip i zaboravio na ovo.

Prva prica s Jokerom je doslovno sve sto se ocekuje od Jokerove price. Nista iznenadujuce.

Druga prica je vec malo zanimljivija zbog Green Lanterna i konteksta odnosa Waynea i Lanterna. To je bilo malo bolje, ali jos uvijek samo solidno.

Nista specijalno sve skupa, steta.
Go to Top of Page

Živs
Starting Member

61 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 30/01/2024 : 22:37:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Živs a Private Message  Reply with Quote
Naslovna priča je ok, al ništa tu nema što bi valjalo izdvojit, po dobru ili zlu.
Druga - Načinjen od drva - mi je bolja, intrigantnija, dinamičnija. Volim te priče o serijskim ubojicama koji se vraćaju nakon dugo vremena. Bez standardnih negativaca, osvježenje.
Kraj nije osobit; mrvu je patetičan, al ne smeta to. Plus, vidio sam Lanternu u stripu.
I jednu i drugu priču odlikuju lijepi crteži.
Čini se da ovdje postoji opći konsenzus o tome da se radi o prosječnim uratcima. Tako nekako je i moje mišljenje.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000