forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: BATMAN 16 - Mračni princ
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 22/11/2020 : 12:33:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Peyo

Smanji jutarnje doze, bez obzira što utječu na dobro raspoloženje !



ok, stavio sam te na ignore



Thnx .
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 23/11/2020 : 09:25:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Odličan Batman, onakav kakav treba biti. Vizualno pravi spektakl, dakle počevši od Batmana, preludog Jokera, Harley, Seline, batmobila, motora, Gothama itd. Akcijske scene brutalne. Marini u najboljem svjetlu. Milina je to gledati na fibrinom formatu.

I sama priča uopće nije loša. Kako Marini praktički nikad nije pisao, sasvim korektno je odradio i taj dio. Klasična, Batman-Joker priča. Nije nešto posebno duboka, ali nemora ni biti. Ono što je najbitnije jest :

1. Nema Robina i ostale dečurlije
2. Nema kukanja zbog smrti roditelja na nekoliko stranica kao što je to uobičajeno (ovdje je samo na jednom kadru i to je ok)

Znači ovakav tip Batmana mi najviše paše - klasična, stand-alone priča, bez forsiranja kontinuieta.


Bond.James Bond.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 23/11/2020 : 10:25:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Kako misliš nije nikada pisao?
Orlove je sam pisao, a u Škorpionu i Empire USA je ''pomogao'' u nekim epizodama scenaristi.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 23/11/2020 10:25:21
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 23/11/2020 : 10:47:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Mislio sam osim Orlova.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

jerki44
Starting Member



Croatia
89 Posts

Member since 26/08/2017

Posted - 03/12/2020 : 18:12:05  Show Profile Show Extended Profile  Send jerki44 a Private Message  Reply with Quote
Kupio ga nakon pohvala na forumu.
Zabavna batman priča, ništa dubokoumno. Crtež ok, ništa spektakularno.
Stand alone priča, nije dio kontinuiteta, nekome je to + nekome -
Najveća zamjerka mi je što imam dojam da je svim likovima izmijenjena osobnost od orginala.
Vjr najlošiji batman iz ove ture.
2.5/5
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 14/12/2020 : 01:20:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Ovaj strip sam kupio samo zbog Marinia, jer od Batmana nisam očekivao ništa, ali doživio sam ovo slično kao Aco, pa da ga iskopiram...

“Odličan Batman, onakav kakav treba biti. Vizualno pravi spektakl, dakle počevši od Batmana, preludog Jokera, Harley, Seline, batmobila, motora, Gothama itd. Akcijske scene brutalne. Marini u najboljem svjetlu. Milina je to gledati na fibrinom formatu”

...imamo Jokera..ludilo, opaljenost i humor, a uz to nemilosrdan i ubojit.
Batman/Bruce konstantno ozbiljan, namrgođen...zamišljen.
Harley upravo onakva kakva treba biti.
Catwomen, Alfred, Gordon...a onaj mali patuljak...ma Marini je sve likove pogodio.
Ovaj Batman je nesmetana zabava od prve do zadnje strane, očito nije za one koji od Batmana traže nešto dubokoumno i zamorno.
Da je više ovakvih Batmana, ja bih bio redovit kupac.
9,9,10,10
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/12/2020 : 08:50:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Već više mailova koju spominju Batmanovu dubokoumnost .

Kada Batman postane dubokouman više ga neće biti jer bi to dovelo do pada tiraža.

Princ je otprilike Batman kakav bi trebao biti (ima malo propuha u scenariju, ali rekao bih da je to manje više normalno za ovakve stripove).

Zbog Marinija sa zadovoljstvom sam kupio Fibrino izdanje i sad na drugo čitanje mi je ovaj Batman još simpatičniji.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 15/12/2020 : 09:33:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Solidna priča koja je mogla i bolje biti ispričana i nešto plošniji glavni likovi (izuzev Jokera) nego što smo navikli kroz ostale Fibrine Batmane, ali crtež osvaja :) stalno mu se vraćam i prelistavam, uživam :) Čak mislim da su mi ovo najdraže naslikani Batman i Joker. Marinijev Batman vuće na Afflecka u kostimu ali je još bolji, a sviđa mi se kod Jokera što ispod te maske se u biti nalazi normalno lice, ne neka karikatura. I scenografija oduševljava, čak i ovi Jokerovi pijuni su vrh naslikani.

Edited by - Chui on 15/12/2020 09:59:22
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39123 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 23/12/2020 : 13:50:19  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Odlican ovaj, odlican!!! I prica i crtez!!! Bas sam zadovoljan...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 19/01/2021 : 11:51:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Iako mi se ne sviđa njegov dizajn likova, Marini zna crtati, no džaba mu to. Ideja za priču ima potencijala, ali je on ostao neiskorišten. S obzirom oko čega se sve vrti, rekao bih da je previše nepotrebnih akcijskih scena, a premalo psihološke karakterizacije (glavnih) likova. Bitno da je tu Selina u prozirnom negližeu.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/01/2021 : 13:00:31  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pa to se i traži u Batmanu.(bar ja)
Kakva psihološka karakterizacija likova?
Daj šareno i lijepo nacrtanu superherojsku tuču!

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 19/01/2021 : 13:25:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Pa to se i traži u Batmanu.(bar ja)
Kakva psihološka karakterizacija likova?
Daj šareno i lijepo nacrtanu superherojsku tuču!



+1

Sve su to Moore i Miller za***ali!

Shaner bi Batmana pretvorio u Gretu Thunberg !
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/01/2021 : 13:35:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pravda za Gretbatu!


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 19/01/2021 : 14:32:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by jaki

Pa to se i traži u Batmanu.(bar ja)
Kakva psihološka karakterizacija likova?
Daj šareno i lijepo nacrtanu superherojsku tuču!



+1

Sve su to Moore i Miller za***ali!

Shaner bi Batmana pretvorio u Gretu Thunberg !


A ne, ne. Nije mi baš karizmatična ta Greta. Ova mala iz stripa je puno bolja, mogla bi ona biti novi Batman.

Inače, jaki, nisi pozorno čitao moj upis. Da Marini nije ovdje pokušao napraviti nešto više od šarene superherojske tuče, ne bi ja ništa rekao. Ovako je to ispalo ni vrit ni mimo.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 26/01/2021 : 19:51:51  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Odličan crtež dok je priča samo prosek nažalost, previše predvidljiva radnja i stvarno nije teško još u ranoj fazi stripa prokljuviti kako će se ovo završiti

Betmen + Marini, koga zanima ovaj duo bolje da ne čeka previše sa kupovinom jer ne bi me začudilo da se ovo brzo rasproda
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/05/2021 : 22:44:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Baš me zanima kako ljubitelji Betsa (ali i superheroja generalno) gledaju na ovaj strip? Sa obzirom da se baš oseća evropski šmek.

Meni lično,odličan,da su ovakvi superherojski stripovi,sigurno bi ih više voleo.Posle velike trojke,verovatno najbolji Metnem.

Crtež je raskošan tu nema zbora;ali Marini je opet pokazao da je i na priči majstor.Dobro,nije sad ovde scenario (zaplet) ne znam kakav,realno,ali propratni elementi,atmosfera,prikaz likova (Džoker upečatljiv i brutalan,Harli i Ketvumen seksi i totalno_svoje...),dijalozi...na visokom nivou + nema one standardne kuknjave oko pogibije roditelja.I sve kad se sabere,odličan diptih,za svaku preporuku.Cenim da će se rasprodati u rekordnom roku.

5/5

*Brus je isti onaj jedan od likova iz Orlova Rima

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 21/05/2021 22:45:14
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 21/05/2021 : 22:53:03  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Baš me zanima kako ljubitelji Betsa (ali i superheroja generalno) gledaju na ovaj strip? Sa obzirom da se baš oseća evropski šmek.

Meni lično,odličan,da su ovakvi superherojski stripovi,sigurno bi ih više voleo.Posle velike trojke,verovatno najbolji Metnem.



kakav biser pred spavanje
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/05/2021 : 23:22:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Baš me zanima kako ljubitelji Betsa (ali i superheroja generalno) gledaju na ovaj strip?



Ako ništa, uskoro ćeš moći pročitati moj osvrt Brzo mi dolazi na raspored za čitanje, taman sad negdi iza Okruga Essex.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

431 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 22/05/2021 : 10:19:01  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Moji klinci su oduševljeni sa Harley Q. Ne bi se žalili da imaju majice sa njom (prijedlog za Markosa ).
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/05/2021 : 18:00:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Sreća za Marinija što zna vrhunski crtati jer ako bih sudio njegov talent samo po scenariju ovog stripa, mislim da ne bih nikad više uzeo čitati išta što je radio. Za mene je priča koju donosi The Dark Prince Charming čisti promašaj, odnosno djeluje kao nevjerojatno dosadna klišejizirana akcijska jurnjava sastavljena od potpuno banalnih i po milijun puta prožvakanih scena bez ikakve težine. Dijalozi su još jedna autorova boljka; ima toliko bezveznih rečenica koje kao pokušavaju biti duhovite, no to im nikako ne uspijeva i prava ih je muka čitati. Usudio bih se čak reći da bi bilo bolje da je dobar dio stripa objavljen bez ikakvog teksta jer radije bih tako uživao u samom crtežu nego se morao mučiti s napisanim glupostima. Marini kao da nikad u životu nije pročitao nijedan Batman strip te je ovaj naslov napravio prema onome što o Batmanu zna iz opće kulture, međutim ni to ne bi bio nikakav preveliki problem da priča išta valja. Naravno, ne mora svaki novi strip donositi neke revolucionarne elemente, no kad već pokušava postići učinak lagane opuštajuće zabave, bilo bi zgodno da je strip u stvari i zabavan. The Dark Prince Charming to nažalost nije, niti blizu.

Naprosto mi je nevjerojatno da je Marini uspio ovoliko razvuči priču jer mogla je komotno biti dobrih 20ak stranica kraća (ako ne i više) bez da bi se išta izgubilo. Kao što rekoh, sreća da zna dobro crtati jer to je zapravo i jedina stvar u kojoj sam uživao. Crtež mu je raskošan, Gotham je recimo poprilično lijepo prikazan i boje su vrhunski iskorištene, no džabe mu sve to kad priča užasno štekaje. Iskreno, nisam od ovog stripa očekivao nešto ekstra, no nisam ni mislio da će mi biti ovoliko bezvezan. Definitvno jedan od nepravedno razvikanih naslova.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1671 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 22/05/2021 : 18:16:45  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Previše si se ti amerikanizovao, pa ne razumeš evropski stil ;)


Resistance is futile.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/05/2021 : 18:17:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Moguće

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 22/05/2021 : 19:30:54  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Marini kao da nikad u životu nije pročitao nijedan Batman strip te je ovaj naslov napravio prema onome što o Batmanu zna iz opće kulture




Nisam (još) čitao, ali je meni tako delovalo još dok sam video strip u pripremnim nacrtima, a pogotovo posle, iz preview-a, sa neta i sl.

Tu se vidi razlika između stvarno velikog autora, kakav je Moebius, i umišljene evropske zvezde Marinija. Dok je bilo očigledno da je Moebius prišao ozbiljno Silver Surferu i da je bio (od ranije ili neposredno pre, svejedno) upoznat sa stripom, pa je samim tim nacrtao strip koji nešto znači i bio je dosta uticajan na dalji razvoj lika, dotle će Marinijev pokušaj rada na Betmenu biti interesantan samo onima koji su ljubitelji Marinija, a ne Betmena.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 22/05/2021 : 20:05:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Kompjuter svašta trpi ...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/05/2021 : 20:40:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

E, da ga je cica Ferri dobio u ruke... ista prica. :D


A Laurenti bi stvarno mogao nesto proraditi na tome.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000