forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: BATMAN 17 - Sud sova
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Chui
Average Member



922 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 17/04/2021 : 08:53:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Baš sam dovršio Sud sova, i bome mi se svidio. Snyder zbilja zna napisati stvarno dobre Batmane, Crno zrcalo pa Smrt obitelji, Sud sova, pa i Završnica ima dobrih trenutaka (moglo je i bez početka sa Ligom pravde). Ok naravno to su vrlo komercijalni Batmani, a tome puno pridonosi i Capullov crtež. Osobno nisam fan kako crta lica ljudi, al što jest jest, crtež mu jest u tom komercijalnom stilu vrhunski i u svom žanru američke komercijalne superherojštine Sud sova je zbilja jedan jako dobar strip.
Od Fibrinih Batmana još su mi ostali za pročitati Nulta godina, Čovjek koji se smije i Sanatorij Arkham pa složim neku top listu baš su zarazni ti Batmani moram reći.

A evo s ovim editom posta cimam Markosa još jednom za onaj Batman Vamipir koji vapi za Fibrinim izdanjem

Edited by - Chui on 17/04/2021 19:07:14
Go to Top of Page

Magic Wind
New Member



Serbia
263 Posts

Member since 25/07/2008

Posted - 09/05/2021 : 10:00:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Magic Wind a Private Message  Reply with Quote
Može li mi neko objasniti bitku između Betmena i Linkolna na avionu, na kraju stripa (ne razumem baš najbolje šta se tu dogodilo), pre nego što su pali obojica. Hvala unapred.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 14/05/2021 : 18:50:48  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ne znam tacno na sta mislis.
Linkoln vazda blebeće oko toga kako je odrastao u bedi, potaji bla bla bla Betko mu negde ranije za vreme sukoba bio zalepio eksplozivnu napravu na opremu za letenje BOOOM obojica padaju

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/05/2021 : 22:41:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Magic Wind

Može li mi neko objasniti bitku između Betmena i Linkolna na avionu, na kraju stripa (ne razumem baš najbolje šta se tu dogodilo), pre nego što su pali obojica. Hvala unapred.


nisam čitao strip,ali znajući da je Linkoln besmrtan,verovatno je u tome poenta štosa!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 30/06/2021 : 14:19:42  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Batman – Sud sova, moja zapažanja:
Kao i svi, opazio sam i zadovoljan sam što nema dosadnih starih neprijatelja i što se produbljuje mitologija Gothama. Osim tih dobrodošlih noviteta, ono što ovog Batmana čini atraktivnim je i oslanjanje na Nolanovu filmsku trilogiju, tj na lik Batmana kakav je prikazan u filmovima – mračan, ohol, najbogatiji, najjači, vlada svijetom biznisa i politike, naoružan najnovijim oružjima i najnovijom tehnologijom, skoro je božanski nadmoćan i provodi pravdu. Nešto kao Amerika u stvarnom svijetu.

U početku sam bio protiv takvog elitističkog Batmana. Mi ovdje na Balkanu živimo skromno i htio sam gledati narodnog, radničkog Batmana kako se bori najviše snagom svojih mišica i uma, a ne da dominira na račun financija, tehnologije i dopinga. Ipak, kako je vrijeme prolazilo, skužio sam da mi znatižalju nadvladava prijezir. Htio sam vidjeti sve te blještave aute i nadmoćna borbena odijela i mikronanotehnološke leće u zjenicama. Htio sam tu nadmoć, jebiga.

I dobio sam je. Možda najviše u sceni kad vrag odnese šalu i kad Batman izvlači iz ormara svoje moćno oklopno robotsko odijelo i u dimnoj izmaglici se obruši se hrpu zaprepaštenih sova podanika koji onda ne mogu ništa drugo nego napadati i ginuti u velikom broju, pod čeličnim šapama robo-odijela, nadajući se da će ih biti dovoljno da i će Batman na kraju pokleknuti pod čistom masom
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 30/06/2021 : 14:26:39  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Osim tehnološkog aspekta, ovaj Batman ima i nespomenutu ali prisutnu osobinu - praktički je besmrtan! U jednom trenutku pada sa nebodera u bezdan, ali se spašava doskokom na neki kip, dar 30-40 metara niže, i to čak nije ni prikazano nego Batman samo pada, izboden nožem, a u idućem trenu je ubojica mrtav, na podu, a Batman živ i nije mu ništa.

U drugoj sceni je Batman proboden golemom oštricom kroz leđa, na način da mu je pol metra te oštrice izašlo na trbuh dok krv šiklja. Takvog probodenog, negativac ga još dodatno mlati i baca okolo da baca okolo dok se Batman malo ne trgne, a onda ustane i namlati negativca kao da ništa nije bilo. Poslije priučenim eksplozivom kojeg drži u ruci raznese mramorni pod, ali njemu ne bude ništa nego samo malo navlaži ruku u fontani, da ogasi plamen koji ga je bio zahvatio..
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 30/06/2021 : 14:32:00  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ipak, usprkos nadmoći i besmrtnosti Sove dosta izmuče Batmana i to je najbolji dio priče - ofucani, izmoreni Batman krvavih očiju i zarasao u bradu kako se bori da zadrži prisebnost i pobjedi. Te dijelove je Capullo genijalno nacrtao. Crtež je inače čist i uglancan, likovi holiwoodsko-mangasti glumci, skoro svi isti - i Bruca Wayne i Robin i onaj kandidat za gradonačelnika, ali kad se radnja premjesti u tamu i špilje i labirinte crtež zablista sa zastrašujućim sjenkama i promjenama perspektive i deformacijama likova i suludim, izbuljenim pogledima! Te borbe u špiljama i borba sa ludilom, to je vrh stripa, to ga uzdiže od prosjeka.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 30/06/2021 : 14:35:03  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Kao cjelina, Sud sova me i nije do kraja oduševio, na kraju te borbe u podzemlju se čini kao da će Sove biti ful zajeban protivnik, ali sve se nekako ohladi i završi pomalo antiklimaktično. I onda opet bude neki pomalo isforsirani preokret koji mi nije legao i to je to.. zapravo običan dan u uredu sa par vrhunskih, pretjeranih akcijskih scena, jakim uvodom i ispuhivanjem na kraju

Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 30/06/2021 : 15:22:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

par vrhunskih, pretjeranih akcijskih scena, jakim uvodom i ispuhivanjem na kraju





Scott Snyder in a nutshell.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Chui
Average Member



922 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 02/07/2021 : 20:20:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Bio sam se u jednom trenu dosta navukao na sve te Batmane, al na kraju kad podvučemo crtu svi ćemo se uglavnom složiti koji su najbolji, a onda ima ih dosta koji su vizualno atraktivni ali sa nedorađenim pričama ili su narativno zanimljivi ali vizualno nakon prvog čitanja ne mame na repete u što definitivno ulazi i Sud sova.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6577 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 02/07/2021 : 21:12:03  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Najveći problem, koji ja imam sa Batmanom Scotta Snydera, je što je to New 52 Batman, što meni nikako ne deluje kao pravi Betmen. Ovo mi izgleda, kao alternativna verzija Betmena, nešto kao Ultimate Spider-Man u odnosu na regularnog Spajdermena, samo, srećom, bolje nacrtan i napisan i verniji originalnom liku. Kao "stariji" čitalac, odrastao na Betmenu 70-ih, za mene je ovo novija verzija, tako da imam problema sa uživljavanjem u događaje, koje je Snajder izmislio (smrt sina, borba sa bratom, Sove...) i okruženje, koje mi deluju izveštačeno/ izmenjeno. Subjektivna stvar, ali mi je bitnija od eventualnog (ne)kvaliteta crteža i scenarija.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6577 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 02/07/2021 : 21:16:16  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
U vezi sa tim je preterivanje u preteranoj ozbiljnosti, na kojoj se insistira u odnosu na ranije DC dane, a kod Snajdera to kulminira i stalnim insistiranjem na ubacivanju elemenata horora. Malo zdrave ironije, blagog humora i više cool pristupa, bolje bi legli.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/07/2021 : 23:05:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Malo zdrave ironije, blagog humora i više cool pristupa, bolje bi legli.


Potpis.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 28/07/2021 : 21:13:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Odličan!
Primarno zato što više naginje nekakvom horror/mystery žanru nego standardnom krimi trileru.
Scenarij jako prohodan, nema puno zamaranja sa pretencioznim introspektivnim bulažnjenjima nego su Batmanove misli uvijek jasne i u harmoniji sa onime što se u crtežu trenutno događa.
Same postavke, dijalozi i crtice iz povijesti Gothama su lijepo ukalupljene u većinski akcijom galvaniziranu priču tako da u konačnici ovo je zaista vješto i kvalitetno ispričana priča. I one dvije priče na kraju su baš dobra ideja, kao nekakve izbačene scene odnosno directors cut dio koje funkcioniraju i same za sebe.
Dio u labirintu mi je definitivno najbolji; scenarist je baš vješto izbjegao klasične trikove izazivanja osjećaja kod čitatelja šok efektima. U tim trenucima Batman nije bio ni čovjek ni heroj nego samo osoba koja se neće lako predati i gura dalje.
Mislim ništa neznamkak inovativno ali baš mi je zapelo za oko jer sam očekivao nekakvo cheezy mrcvarenje u stilu Pasije itd

Crtež lijep, dinamičan sa povremeno upečatljivim montažerskim riješenjima. Neki kadrovi su premoćni, filmski!
Ipak, neke minijature sam znao gledati duže vrijeme i uopće ne bih razumio što predstavljaju. Tipa ono kad nogom povuče nagaznu minu, ili krvava brada koja izgleda kao stražnja strana koljena... :/
No unatoč tome - odličan, sjajno prati priču i nema onih američanskih nemogućih prijelaza između kadrova gdje ne znaš di je rit a di je glava.

Metaaramidskih 8/10!!!

Bok, kako si.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 20/08/2021 : 22:13:51  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Lepo smišljena priča koja umesto da reciklira već viđene negativce u prvi plan stavlja istoriju Gothama uz jednu malu lekciju iz biologije ko je predator, a ko lovina, dok rotiranje stranica koje simbolizuju Batmanovu zbunjenost lutanja kroz lavirint je super detalj. Crtež odličan i nije mi teško pao prelazak sa DW izdanja na ovo sa većim formatom, jedino mi se nije svideo babyface Bruce koji je prikazan da izgleda previše mladoliko kao da je neki tinejdžer

Pored antiklimatičnog i pomalo mlakog kraja najveća mana ide na to da kada se već igralo sa porodičnim stablom onda se moglo otići i korak dalje jer ne bi me začudilo da je Batman u nekoj daljoj rodbinskoj vezi sa Wolverinom i Deadpoolom jer ova sposobnost regeneracije je zaista stvarno fascinantna

Ima ovde i dobrih i loših stvari i rangirao bih ovo u neku B klasu Batmanovih stripova ali sviđa mi se šta je duet Snyder & Capullo pokušao da uradi sa ovim delom, zanimljivo je bilo druženje sa Sovama i mislim da ću se u nekom budućem periodu vratiti ovom stripu
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 30/10/2021 : 13:55:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Još sam u fazi čitanja pa se neću izjašnjavati o utiscima.

Prijevod ima kikseva ...

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 30/10/2021 : 16:54:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Je, znam. Što je najgore, to sam popravio prevoditelju u Ex-Machini, a ovde mi je promaklo:(

Trouble will find me
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 30/10/2021 : 17:46:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Nije to ništa strašno što ti je promaklo uz toliki broj izdanja i posla oko njih.

Nisam ja ni provjeravao prijevod već mi je taj izraz poznat.

Više me čudi prevoditelj koji ne mora baratati svim tehničkim izrazima, ali mi se čini normalnim da se u ovakvim slučajevima zapita u čemu je stvar i to malo istraži.

Čak i Google translate mu nudi rješenje.

Podsjetilo me to na prijevod Da Vincijevog koda gdje se immaculate conception (bezgrješno začeće) prevelo kao časna koncepcija.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/03/2022 : 00:31:22  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Moje druzenje sa Sovama traje skoro 4 pune godine. Na Sajmu knjiga 2018.godine sam pazario prvi deo (odnosno prvih 7 svezaka) ove price u izdanju Darkvuda. To je bio prvi strip kog sam uzeo da citam kad sam se vratio kuci. Bio sam u potpunosti odusevljen. Mistican, misteriozan, zlokoban, ambiciozan, atmosferican, drugaciji, bez uobicajenih zlikovaca Betmen me je odusevio. Ali bas odusevio.
Nakon zatvorenih korica jedva sam cekao da izadje nastavak i da zavrsim konacno pricu, medjutim Darkvud je zapao u probleme i nikad nismo docekali to izdanje. Tek su krajem 2020.godine Carobna knjiga i Fibra odlucili da nas obraduju i pruze nam kompletnu Sagu o sovama.
U medjuvremenu Fibra je izdala jedan drugi Snajderov rad na Betmenu Crno zrcalo (Mracno ogledalo) koji me je takodje u potpunosti odusevio i jedan mi je od najdrazih Betmena (em Betmen nije Brus Vejn, nego Dik Grejson sto mi se jako svidelo, da vidim jednog neiskusnijeg ali pre svega drugacijeg Betmena, tu je i probna ideja koja ce se pretvoriti u Dvor sova, neobican ali vrlo odgovarajuc crtez Jocka i drugi deo price koji se odnosio na intimnu porodicnu mracnu tajnu komesara Gordona koja me je jos vise odusevila od prvog dela knjige).
Zbog vise nego prijatnih utisaka nakon citanja Mracnog ogledala, nestrpljenje za i ocekivanja od Dvora sova samo postaju jos vece.
Dugo sam vagao da li da nabavim CK ili Fibrino izdanje i iz finansijskih razloga odlucio sam se ipak za CK i sinoc otpoceo ponovo druzenje sa Sovama od pocetka, prvo da se podsetim prvih sedam svezaka a onda da konacno procitam i taj kraj.
I utisak nije bio dobar kao pri prvom citanju. Jos uvek su tih prvih 7 svezaka jako dobar akcioni Betmen, ali ni priblizno mi to nije misteriozno, sudbonosno veliko i opasno i zastrasujuce kao kada sam ga premijerno citao. Ali rekoh sebi, ma nema veze to je zato sto citas po drugi put i s velikim ocekivanjima. A onda je usledio ostatak trejda i tu sam se bas razocarao - samo akcija, akcija, akcija, nema emocija, misterija se izgubila i prelako resila, Gordona uopste nema, pokusaj intimne price s tajnama iz Brusovog detinjstva itd. Nije opravdalo ocekivanja i zadovoljilo standard koji je postavljen u prvih nekoliko svezaka. Cak mi se najvise svidela prica iz Betmenovog Godisnjaka o Mister Frizu, e to je bila uspesna emotivna prica puna iznenadjujucih preokreta i drugacijeg pristupa liku (palac gore za to!).
Onda nakon one bespotrebno dugacke i glupe borbe kao s kraja bilo kog holivudskog stripovskog blokbastera iz prethodne decenije i po (uz nenormalno dugacak i dosadan monolog neinteresantnog glavnog negativca kog se Betmen prelagano resi) sledi ona prica o Alfredovom ocu koja mi se uopste ne uklapa i bas mi deluje kao ono kako se kaze sibanje mrtvog konja, potpuno je nejasno zasto je ubacen lik Alfredovog oca, zasto su ga Sove ubile, zasto Alfred nema nikakav odnos s njim, kad je onda Alfred stigao da zadobije poverenje Vejnovih i da se zblizi s malim Brusom u tom kratkom intervalu od njegovog stupanja u sluzbu do tragedije u Aleji zlocina. Bas lose. Simpaticna je ona prica na kraju Duh iz boce, malo da se odmaknemo od Betmena i njegove perspektive.
Crtez je sve vreme odlican pogotovo Kapulov deo, ali i drugi crtaci su jako dobri do odlicni. Kao i naslovne strane.

Dakle da sumiram prvih 7 svezaka nekada odlicni, sada jako jako dobri (i moze im se progledati kroz prste neke stvari), preostalih 5 mnogo slabije i losije, Betmen Godisnjak s Mister Frizom bas odlican, a ona prica s Alfredovim ocem ne znam ni u kom je broju ni u kom izdanju posto nema svoju naslovnu stranu niti obelezje, e ta prica je bespotrebna i pretenciozno ispricana i prosto suvisna nakon onolike price o Sovama.

Moja sveukupna ocena neka bude 8/10 sto bi antoan rekao: na mišiće!

Sada ću da proćitam i ostale komentare s ove teme pa se mozda nadovezem na necije tudje misljenje. Izvinjavam se na poduzem postu, ali sam imao potrebu da ispricam sve okolnosti koje su dovele do ovakvog mog suda o sudu sova.

P.S. Djoletov predgovor iz Darkvudovog izdanja je vrhunski, a odlican je i Snajderov predgovor iz CK izdanja gde prica kako je dobio angazman na serijalu i odakle je crpeo inspiraciju za Sud Sova.

P.S. #2 Uporedjivao sam prevod i boju u DW i CK izdanju. Prevod mi je odlican u oba iako je Draskov iz CK za dlaku bolji i zivopisniji. E sad boje su dosta drugacije u ova dva izdanja. U DW izdanju su sve boje mracnije i zagasitije, dok u CK uopste nisu mracne boje i prosto su drugacije. Mogu da okacim i neki primer sutra/prekosutra.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/08/2022 : 11:08:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Drugo izdanje Suda sova od danas u prodaji.

Nema na čemu;)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Chui
Average Member



922 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 26/08/2022 : 17:13:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
imao već pa poklonio al sad mi se otvorila nova polica na otoku pa miriše na ponovni shoping. vrlo dobar snyder odnosno sljedeći najbolji nakon crnog zrcala.
Go to Top of Page

dapazin
Starting Member



51 Posts

Member since 23/11/2022

Posted - 10/03/2023 : 11:49:52  Show Profile Show Extended Profile  Send dapazin a Private Message  Reply with Quote
Odličan, odličan Batman, od atmosfere, crteža, pacinga, scenarija - super. Jedino kraj šteka, nije loš, ali nije ni na razini. Priča o Alfredovom ocu je u potpunosti bespotrebna, ali s obzirom da je bonus, neću previše kritizirati njeno ubacivanje.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



922 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 02/01/2024 : 14:00:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Nakon dvije godine ponovio čitanje, i moram reći da mi je još bolji. Dal je to zato što je broj boljih Betmana u opadanju al stvarno ovaj ide u top 10. Zamjerke su i dalje iste, babyface i supernadrealna neuništivost Batmana, ali ostalo je sve top.
Go to Top of Page

Živs
Starting Member

61 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 10/02/2024 : 18:37:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Živs a Private Message  Reply with Quote
Dobar. Nova stranica u Batmanovu životopisu, zanimljivo i svježe. Detekcijski dio jako fino iznesen, ponešto i horora i jeze ima, i poveće brutalnosti, koje je ipak previše za moj ukus. Pa šta se može?
Dobro iskorišten prastari motiv o ljudima iz sjene koji potajno upravljaju društvom, neki oblik iluminata koji imaju svoje specijalce-ubojice s kojima onda se naš junak nadjačava. Crtež također dobar, sa zanimljivim rješenjima, dinamičan. Interijer pećine impresivan.
Pomalo usran završetak, povijest glavnog negativca kompleksaško-obiteljska, je li ili nije, ovo-ono, nije mi se svidila, i predugo traje razrješenje. Al šta se može?
Dick Grayson dobrodošao u pravim momentima, bio bih zahvalan da je bilo više Gordona, i najbolji Alfred, staložen, obazriv, uslužan.
Sve u svemu, solidno poglavlje Batmanovo.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1671 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 26/02/2024 : 13:59:02  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Tek sada pročitah Sud sova.
Prijatno sam se iznenadio. Detektivski posao. Malo više spejs opreme, ali lepo to šljaka. Malo misterije, malo urbanih legendi, malo urote... I prava uživancija do neke 200. stranice. Tada prestaje Betmen i Snajder zajebe sve do tada... Imamo Ironmana, Besmrtnog Betsa, imamo matrix obračun... Ma gomila gluposti u samoj završnici. Ostatak serijala neću ni da pomišljam da čitam.
Ali, da je prosto stao na prvih dvesta strana, ono kad su maskirani potrovani, i da je tu napisao The End, bio bi to odličan Bets.
Crtež i boja su ok. Bude po neka tabla da mi se svidi, ostale bez neke impresije.


Resistance is futile.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000