forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: BATMAN 18 - Smrt obitelji
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/11/2020 : 12:54:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Pogodite tko se vratio? Gotham City bio je slobodan jednu godinu... … otkad je Joker odšepao s ulica Gothama, unakažen i ozlijeđen, nakon što je luđak oderao blijedu kožu s njegovog lica. Batman i njegovi saveznici čekali su godinu dana, budni i nervozni, pitajući se hoće li se vratiti. Joker se vratio i pretvorio u nešto smrtonosnije i podlije nego ikada prije. U početku se čini da mu meta nije Mračni vitez. Umjesto njega, Joker se okreće komesaru Gordonu, Alfredu, Robinu, Nightwingu, Batgirl, Red Hoodu i Red Robinu… jedinoj obitelji koja je preostala Bruceu Wayneu. Princ fašnik zločina pokrenut će svoj najnepredvidljiviji, najpodliji i najpsihotičniji napad na sve one koji su Batmanu dragi. Može li Batman zaustaviti najizopačeniji napad svog arhineprijatelja ikada? Ili će ga otkriće smrtonosne tajne stajati svega što je izgradio?

Batman 18 • Smrt obitelji • 176 stranica • Kolor • 212 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Scott Snyder • Crtež Greg Capullo • Prijevod Nikola Pezić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 10.11.2020. • Cijena 150 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/batman-18-smrt-obitelji/675/

Trouble will find me

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 11/11/2020 : 06:20:41  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Naslovnica je bolesna ...

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39105 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 14/11/2020 : 15:15:18  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Upravo procitao ovaj od CK i odlucio da ide na bubanj a uzimam Fibru. Dobar strip bas.
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 14/11/2020 : 23:31:27  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Upravo procitao ovaj od CK i odlucio da ide na bubanj a uzimam Fibru. Dobar strip bas.


Na osnovu tvog ukusa nisam očekivao da će ti se svideti iskreno. Prijatno sam iznenađen.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39105 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 15/11/2020 : 02:04:11  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Pa jeste da ne volim onaj Betmenov copor dece (teska glupost) ali dobro je to odradjeni sa Dzokerom
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 25/11/2020 : 22:14:28  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Bilo je neminovno da će Snyder uposliti i Jokera.

Nakon osvježenja u vidu Suda sova sa strepnjom sam prišao nastavku gdje je već od same naslovnice jasno tko je negativac ovaj put. Iskreno nisam imao visoka očekivanja i bilo je pitanje hoće li ovo biti neki generički, već viđeni, susret Batman/Joker ili nešto bolje od toga. Ispada da je usprkos poznatim akterima ovo bio itekakav uspjeh. Od početka je dinamično i napeto, Snyder odmah počinje "u glavu" i ne ispušta zadani visoki ritam do samog kraja. Sviđa mi se što sve ima glavu i rep, nigdje se ne brza i scenarij je bez većih grešaka. Snyderov Joker je lud, ali nije to na neki otkačeni način, više je neka ozbiljnija i opasnija varijanta Mooreovog Jokera.

Iako je Capullo glavni crtač ovdje, u par scena se pridružuje i Jock te daje dosta specifičnu atmosferu sa svojim mutnijim crtežom, a to doprinosi uvrnutijoj atmosferi stripa.

U zaključku, ovo je bilo fenomenalno, napeto od samog početka do kraja. Nikad nije bilo suhoparno i uvijek se poneko iznenađenje skriva iza ugla. Izvrstan sraz dva kultna lika, iz nove perspektive, uz dosta izopačenih ideja, ali kao cjelina sve sjajno funkcionira.
5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/11/2020 : 22:36:11  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
njah, onako, uklapa se u dosadu koju dzoker nosi sa sobom
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 25/11/2020 : 23:35:56  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

njah, onako, uklapa se u dosadu koju dzoker nosi sa sobom


Kasperu bre...
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

942 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 26/11/2020 : 10:23:08  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Ha, i meni je ovih 4 knjiga Snyder/Capullo "Mrcvarenje Batmana verzija 2.0" (ako je Millerovo verzija 1.0).
U ovih zadnjih 8 knjiga ipak mi je "Mračni princ na bijelom konju" pa onda "Godina stota" ipak malo osvježenje.


Go to Top of Page

Chui
Average Member



922 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 14/12/2020 : 11:01:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Nakon Crnog Zrcala koji mi se svidio, ovim novim Snyderovim Batmanima koje je radio sa Capullom sam ipak pristupio vrlo oprezno zbog vrlo komercijalnog crteža Capulla koji me iskreno nije baš primamio, pa sam se prvo odlučio za Smrt u obitelji s obzirom da je uz Capulla tu i Jock iz Crnog zrcala. Na kraju mi se svidio strip, sviđa mi se da je Snyder itekako svjestan svih tih besmislenoti oko Jokera, kojem scenaristi stalno "pomažu" u borbi protiv Batmana i omogućuju mu da ostvari nekakve lude planove (pomažu puno i Batmanu sa svakavim izumima što mi isto nije fora, Tony Stark ispada mala beba za Bruce Waynea), eh da se vratim na Jokera, mi nikad ne vidimo kako on to sve napravi, vidimo samo finalno zlo koje se sruši na junake. Nekome je to duhovito, meni baš i ne. Onaj detalj kad oni zubi izlete iz vode ispod mosta i uhvate Batmana, mislim ono...alo, imali li koga, negdje u glavi... X)
Pa onda i taj besmisleni odnos Batmana prema Jokeru, gdje Batman ne može ubiti Jokera ma koliko ovaj ljudi pobio, jer će onda Joker pobijediti, a s druge strane Joker pobijeđuje Batmana svakim svojim danom na slobodi. Uglavnom da skratim, Snyder je svega toga svjestan i to lijepo podcrtava u jednom trenutku i sasuje sve Batmanu u facu pred njegovom obitelji i taj pristup mi se svakako svidio, tako da mi je Snyderov Joker postao jedan od dražih. I Jock taman razbije Capullov crtež kad je to potrebno i sve skupa čini jedan vrlo dinamičan i uzbudljiv strip. Nakon toga sam uzeo nastavak Završnicu, al to mi se nije toliko svidjelo pa mi se vratio oprez sa Snyder & Capullo uradcima :P

Edited by - Chui on 14/12/2020 11:02:37
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 31/01/2021 : 00:38:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Bilo je tu potencijala za jednu dobru priču. Centralan odnos, onaj između Batmana i njegove "obitelji", je svakako interesantan, kao i postavljanje Jokera u ulogu svojevrsnog propitkivača i katalizatora, no Snyder je tu dosta površan i zadržava se na prvoloptaškom hororu i brutalnim prizorima koji su sami sebi svrhom. Šteta.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 31/01/2021 : 09:57:44  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Slažem se da je (preterana) grafičnost u centru horora, ali samo delimično. Drugi deo priče je po meni jako dobro objašnjen i detaljan odnos između Betmena i Džokera, i jako originalan način na koji Džoker hoće da slomi i uništi Betmena, kao i njegova pobeda na krajj. Pisao sam o stripu ja mislim na ČK temi, ali meni ovo uopšte nije bilo površno, već je imalo svoju svrhu i pozadinu. Očigledno ti ne leži Snajderov Betmen, bem li ga.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 01/07/2021 : 12:51:10  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ova naslovnica mi je od svih Batmanovih izgledala najatraktivnije: Jorer, sa oderanom kožom loše naklamanom na krvavo lice!! Koji horror, koja jeza! Šta ne obećava to najbolesniju, najkrvaviju Batmanovu avanturu ikad? Nešto ala Martyrs ili Saw, nešto izopačeno što će se čitati s nelagodom i što nikad neće stajati na vrhu police, nego negdje na dnu, zakopano daleko od pogleda? Eh, da je bar Snyder shvatio kakav potencijal ima u rukama pa nazvao Josha Simmonsa za savjet...

Nažalost, nije to učinio nego je odlučio ići u smjeru produbljivanja/analize odnosa Batman -Joker, a to je dosadno. Ok, možda nije bilo dosadno te 2012te, ali danas je 2021. i ta tema je baš potrošena, a jedini put kad je bila dobro obrađena je bilo u Lego Batman filmu (preporuka!). (Čak je moguće da je ovaj strip i inspirirao LEGO batmana, ima nekih sličnih momenata!)

Što se tehnikalija tiče, ovako je: u Sudu sova nam je predstavljen besmrtni Batman, a ovdje mu se suprostavlja svemogući Joker. Sad je Joker skoro natprirodno, demonski jeziv i svemoćan. Dok izvršava svoje sulude planove i koka desetke policajaca i Batman i Jim Gordon i svi ostali drhte pred njim i pokušavaju se uvjeriti da je pred njima ipak SAMO ČOVJEK! Pokušavaju, pokušavaju, ali nisu si baš uvjerljivi. Taj prvi dio priče je fora, sa takvim Jokerom otjelovljenjem apsolutnog zla ali onda prek kraj treba doć i do konačnog obračuna i onda sve ispadne nekako meh..redovan dan u uredu, možda malo stresniji nego inače i zapravo se ništa prijelomno ne desi.

Mislim, nije loš strip, dobar je, ima tog superstrašnog Jokera, unakaženog Jokera, njegov luđaćki pogled i jezu i atraktivne horror mračne kadrove, deformiranog dvoglavog lavića, muhe koje zuje oko raspadajućeg mesa, opću atmosferu zebnje i ima taj završni dijalog Batmana i Jokera za one koji to vole i ima epilog koji je fora jer daje naznake da se nešto promijenilo, da je Batmanova pobjeda pirova, da je ubačeno sjeme razdora.

U svakom slučaju, ima i nastavak, ta Završnica, treba vidjeti kakva je i da li će cjelina promijeniti utisak o ovom prvom dijelu.

I da, makar strip ne ispunjava sva obećanja, ipak je gušt čitati ovakvog atraktivnog Batmana i to još u ovom kul, povećanom izdanju
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000