forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: SIN CITY
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/11/2020 : 20:17:16  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor


Pre mnogo, mnogo godina kada sam vecinom citao boneli, jedna od prvih tzv grafickih novela je bio Sin City, kakvo je to otkrovenje bilo, pozitivan sok...neponovljivo...Posljednje zbogom remek delo, samo zbog nje pa vredi uzeti ovo, na ovom formatu, papiru...



Da, Poslednje Zbogom i Nadziraci u izdanju Belog Puta, kakvo je to otkrovenje za mene bilo pre 8 godina! Jos uvek se secam tog odusevljenja. Odmah sam potom nabavio Sin City 2-4.
Po meni to su i najbolje epizode Grada Greha (mada je trojka malo slabija), 5 i 6 su solidni, 7 nikako da se nateram da procitam.

Privlaci me ovo Fibrino izdanje jako. Ali vec imam Beli Put, i bolje da dam pare na Snyderovog Betmena i Year 100 u Absolut Formatu nego na ovo sto vec imam u jako dobrom izdanju, ali sigurno ne perfektnom kakvo je ovo Fibrino.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/11/2020 : 20:43:34  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
E da, i je l moze neko da uslika Sin City sa sve cetiri strane da vidimo kako izgleda? Ako ima nekoga koga ne mrzi da se time bavi? Unapred hvala.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 17/11/2020 : 22:47:14  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Procitao drugu knjigu. Ocena 8 samo zbog slabije pete price. Krecemo trecu knjigu. Ovo je zarazno.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 17/11/2020 : 23:06:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Prvo čitanje SCa?
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1307 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 18/11/2020 : 04:52:16  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Gledam i u dilemu sam, uzeti ili ne uzeti? Imam BP/DW komplet, i razum kaže da ne dupliram (ima toliko drugih stripova koje nisam pročitao, Planetarij na prvom mestu) ali kad sam video uživo pre neki dan, ostao sam bez reči. Kako je ovo dobro urađeno.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 18/11/2020 : 05:39:59  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Prvo čitanje SCa?



Prvi put. Crtez me odbio davno i nikad nisam ni procitao.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 18/11/2020 : 08:39:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by supermark

Prvo čitanje SCa?



Prvi put. Crtez me odbio davno i nikad nisam ni procitao.



Pa jesi gledao film hebemu?
Prvi film je top, kao i 300, drugi nisam gledao jer sam vidio da je dosta popljuvan pa da ne kvarim utisak prvog.
Ali evo ja se još premišljam da li da uzmem ovo (i još neke stripove) ili ne. Ne sviđa mi se di ovo i Planetarij nisu išli u onom manjem formatu ala Hitman, ali znam da ne da sam u manjini, nego sam vj jedini...ali jbg.
I Miller inač nije moja šalica čaja, dosada mi se svidio samo Ronin i 300, pa mi je malo bed iskrcat 500kn pa da skužim da ga neću više nikad čitat nakon prvog puta.
A što se veličine tiče, da teško i glomazno, a iskreno ovaj crtež bi izgledao jednako dobro i na tom manjem Fibrinom formatu.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 18/11/2020 : 08:49:51  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Gledao film i bio mi konfuzan pa mi se nije svideo. Ali sada bi valjalo ponovo baciti pogled.

Procitao upravo i trecu knjigu. Odvaljuje poslednja prica. Prve sitne od mene 7-8 a poslednja cista desetka. Ceo serijal 9! Prezadovoljan sam.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 18/11/2020 : 08:50:21  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Gledam na kraju knjige crteze. Ima jedan fantastican, cist.. Steta sto tako nije nacrtano!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 18/11/2020 : 09:02:41  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Grozota od crteža!?

Pa ovoj je vrhunski crtež! Nema iznad ovoga!

+1

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 18/11/2020 : 13:54:29  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Gledam na kraju knjige crteze. Ima jedan fantastican, cist.. Steta sto tako nije nacrtano!


Zamišljam Sin City koji je crtao, recimo Villa ili ekipa esseGesse.
Brr, ne usuđujem se ni zamisliti

Zajebavam se malo. Sin City može biti samo ovakav, nikako drugačije.

Have mercy
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 18/11/2020 : 15:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by sawitch

Gledam na kraju knjige crteze. Ima jedan fantastican, cist.. Steta sto tako nije nacrtano!


Zamišljam Sin City koji je crtao, recimo Villa ili ekipa esseGesse.
Brr, ne usuđujem se ni zamisliti

Zajebavam se malo. Sin City može biti samo ovakav, nikako drugačije.



Kažeš Villa...hmmm

Ma da je Miller 100 puta umjetnik, znam što je mojem oku bolje i ugodnije.



A kom je bolje ovo gore od ovoga ispod, neka mu....




Edited by - logo111 on 18/11/2020 17:11:15
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 18/11/2020 : 15:49:16  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ali pogledajte na kraju knjige, ima stvarno vrhunskih crteza koji pasu
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/11/2020 : 15:51:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Kruske i jabuke, drage kolege. Kruske i jabuke... ma koliko matematika bila egzaktna znanost, i ona propagira ovu maximu. Miller je kruska dok god je Villa jabuka, ili bez problema obratno.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 18/11/2020 : 15:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Jbt, ali nisam znao da se mantil zove baloner. Jedan od smesnijih izraza :)
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/11/2020 : 16:31:04  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Jbt, ali nisam znao da se mantil zove baloner. Jedan od smesnijih izraza :)



nisi citao jerome k jeroma
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 18/11/2020 : 18:50:43  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Gledao film i bio mi konfuzan pa mi se nije svideo. Ali sada bi valjalo ponovo baciti pogled.

Procitao upravo i trecu knjigu. Odvaljuje poslednja prica. Prve sitne od mene 7-8 a poslednja cista desetka. Ceo serijal 9! Prezadovoljan sam.



Film je jedna od najboljih, ako ne i najbolja strip adaptacija. Ne pamtim kad sam još pogledao tako uvjerljiv prijenos stripa na film. Dan danas mi je u glavi ona scena kad Bruce vozi auto, pogled u retrovizor, savršeno napravljeno.

Evo mix tih scena.




quote:
Originally posted by logo111
Ma da je Miller 100 puta umjetnik, znam što je mojem oku bolje i ugodnije.



A kom je bolje ovo gore od ovoga ispod, neka mu....





Prva priča priču, jednim pogledom na nju dobije
se puno informacija, ambijent, atmosfera... druga je lijepi portret.

Možemo tako reći da pop glazba godi uhu, za razliku od kompleksnog jazza ili klasike, ali to ne znači da je pop bolji i kvalitetniji.

Kako kolega ivanl kaže kruške i jabuke.

Komplet naručen, jučer dobio sms da je paket spreman, jutros se dignuo prije zore i čekam paket i onda skužim da je praznik.

Za majice, meni je L taman, 186cm 80kg.

Edited by - stripofil on 18/11/2020 18:51:37
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/11/2020 : 19:18:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Morat će se strpiti još malo jerbo muku mučimo s paketima, navala je ogromna i sve skupa kasni dan-dva-tri, jednostavno ne stižemo sve spakirati koliko narudzbi ima.

Trouble will find me
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 18/11/2020 : 19:35:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Morat će se strpiti još malo jerbo muku mučimo s paketima, navala je ogromna i sve skupa kasni dan-dva-tri, jednostavno ne stižemo sve spakirati koliko narudzbi ima.




Pa kud se žurite?
Fino polako
Imam i ja narudzbu, ali cekam da vam prodje gužvara
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 18/11/2020 : 19:37:51  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Iako ste prepuni posla sada, dobro je čuti da je interes tako velik

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 18/11/2020 : 19:52:28  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
U Millerovom Sin Cityju pamtiš svaku tablu, scenu; kadrovi se urezuju duboku u mozak i ostaju tamo dugo, neki i vječno.

U nozdrvama osjetiš smrad ulice, miris benzina, škripu kočnica, duboku zavaljen u mekanu kožu sjedala, dok se rasna mulatkinja spušta među tvoje međunožje;
osjećaš snagu njenih butina kako te stežu oko pasa dok je držiš za oble guzove glave uronjene u čvrste grudi, mirišeš joj kosu;
možeš ćaskati s konobaricom za šankom ispijajući svoj viski u oblaku dima od cigara; čuješ zvuk pucnja, miris baruta, udar zrna u grudi, lomljene kostiju, bol, okus krvi...

To ne osjetiš nigdje drugdje.

Have mercy
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 18/11/2020 : 20:12:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

U Millerovom Sin Cityju pamtiš svaku tablu, scenu; kadrovi se urezuju duboku u mozak i ostaju tamo dugo, neki i vječno.

U nozdrvama osjetiš smrad ulice, miris benzina, škripu kočnica, duboku zavaljen u mekanu kožu sjedala, dok se rasna mulatkinja spušta među tvoje međunožje;
osjećaš snagu njenih butina kako te stežu oko pasa dok je držiš za oble guzove glave uronjene u čvrste grudi, mirišeš joj kosu;
možeš ćaskati s konobaricom za šankom ispijajući svoj viski u oblaku dima od cigara; čuješ zvuk pucnja, miris baruta, udar zrna u grudi, lomljene kostiju, bol, okus krvi...

To ne osjetiš nigdje drugdje.




-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 18/11/2020 : 20:43:15  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Morat će se strpiti još malo jerbo muku mučimo s paketima, navala je ogromna i sve skupa kasni dan-dva-tri, jednostavno ne stižemo sve spakirati koliko narudzbi ima.



Ma super da je navala, neka se prodaju stripovi.
Meni nije nikakav problem pričekati koliko treba, samo pomalo, a koji dan manje-više ne igra ulogu.


quote:
Originally posted by izivko

U Millerovom Sin Cityju pamtiš svaku tablu, scenu; kadrovi se urezuju duboku u mozak i ostaju tamo dugo, neki i vječno.

U nozdrvama osjetiš smrad ulice, miris benzina, škripu kočnica, duboku zavaljen u mekanu kožu sjedala, dok se rasna mulatkinja spušta među tvoje međunožje;
osjećaš snagu njenih butina kako te stežu oko pasa dok je držiš za oble guzove glave uronjene u čvrste grudi, mirišeš joj kosu;
možeš ćaskati s konobaricom za šankom ispijajući svoj viski u oblaku dima od cigara; čuješ zvuk pucnja, miris baruta, udar zrna u grudi, lomljene kostiju, bol, okus krvi...

To ne osjetiš nigdje drugdje.



Ovo ne pomaže kod čekanja.
Samo mi gricule pravite.

Odličan opis, potpis od prve do zadnje riječi.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 18/11/2020 : 20:57:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

U Millerovom Sin Cityju pamtiš svaku tablu, scenu; kadrovi se urezuju duboku u mozak i ostaju tamo dugo, neki i vječno.

U nozdrvama osjetiš smrad ulice, miris benzina, škripu kočnica, duboku zavaljen u mekanu kožu sjedala, dok se rasna mulatkinja spušta među tvoje međunožje;
osjećaš snagu njenih butina kako te stežu oko pasa dok je držiš za oble guzove glave uronjene u čvrste grudi, mirišeš joj kosu;
možeš ćaskati s konobaricom za šankom ispijajući svoj viski u oblaku dima od cigara; čuješ zvuk pucnja, miris baruta, udar zrna u grudi, lomljene kostiju, bol, okus krvi...

To ne osjetiš nigdje drugdje.



nema šta
sjajan opis

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 18/11/2020 : 21:03:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
i ajde, baš me zanima
koliko vas ima da vam je villa bolji od millera
ili barem između ove dvije sličice
kome je ovaj čisti, zanatski odrađeni tex bolji od ovog millerovog čuda

quote:
Originally posted by logo111

quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by sawitch

Gledam na kraju knjige crteze. Ima jedan fantastican, cist.. Steta sto tako nije nacrtano!


Zamišljam Sin City koji je crtao, recimo Villa ili ekipa esseGesse.
Brr, ne usuđujem se ni zamisliti

Zajebavam se malo. Sin City može biti samo ovakav, nikako drugačije.



Kažeš Villa...hmmm

Ma da je Miller 100 puta umjetnik, znam što je mojem oku bolje i ugodnije.



A kom je bolje ovo gore od ovoga ispod, neka mu....






if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000