forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: SIN CITY
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 28/02/2021 : 19:43:51  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Kod čitanja ovog Millerovog čeda treba imati na umu da nije Marv = Sin City i caka je da se jednostavno prepustite i uživate u dobrim stvarima koje ove priče mogu da ponude


The Hard Goodbye - jedno pravo malo savršenstvo, nešto najbolje što strip kao medij može da ponudi

A Dame to Kill For
- većina balavi na Nancy ali Ava... Ava mesečinom okupana je stvarno nešto posebno

The Big Fat Kill - Obavezno pogledati film jer upitno da li bi iko drugi mogao bolje da skine Jackie Boya od Benicia del Tora

That Yellow Bastard - crno i belo pa na žuto, rame uz rame sa Poslednje zbogom i ova priča je vrhunac serijala

Family Values - smrtonosna mala Miho ovde dolazi do punog izražaja ali nažalost ovde već puno toga ne štima

Booze, Broads & Bullets - prve 3,4 priče su dostojne Sin Citya ali sve nakon toga je tuga za gledanje i čitanje
Možda je najbolje da se one ni ne čitaju i da se preskoče u potpunosti

Hell and Back / nadrogirani dugokosi bivši marinac u starkama kao nindža likvidira sve pred sobom, kako ne voliti ovu celinu?
Čitanje Pakla i natrag mi dođe kao slušanje St. Angera od Metallice, znaš da je treš i da ništa ne valja ali nekako je treš na dobar način jer ti se taj prljav zvuk uvukao pod kožu i ne možeš da prestaneš da slušaš


Što se tiče prevoda, baloner upada u oko nama koji smo se prebacili sa Skrobonjinog prevoda, ali to je sitnica jer sve ostalo je vrhunski odrađeno, fenomenalna ambalaža za serijal koji obožavam i koji je srcu blizak. Samo reči hvale za izdavača

Cenim da je većina upoznata sa prvim filmom ali ne treba prenebregnuti ni nastavak jer u njemu imate dve priče koje je Miller napisao, a koje ne postoje u stripu
U jednoj pratimo vanbračnog sina senatora Roarka koji izaziva ćaleta na pokersku partiju sa visokim ulozima, dok sjajna druga dođe kako epilog priče That Yellow Bastard jer vidimo Nancy Calahan u skroz drugačijem ruhu. Ne propustiti
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/03/2021 : 02:43:49  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Odlican osvrt Naker! Slazem se s ocenom pojedinacnih trejdova Sin Citya.

Pogledao sam dvojku film Sin Citya (bez gledanja keca), bio je na RTSu1 prosle godine u januaru i bio mi je jako solidan, svidela mi se ta dodatna prica sa Nancy Calahan, ali ova s Joseph Gordon Levitom kao sinom senatora Rurka mi i nije bilo nesto. Josh Brolin jako dobar, iako u prvom delu njegovog lika tumaci Clive Owen, ne znam zasto se nije vratio ulozi. I Mikija Rurka je uvek zadovoljstvo videti pa makar i na kratko kao ovde. Moram da pogledam i prvi deo. Ali ipak film me nije onako odusevio i prodrmao i ostavio takav utisak kao strip. Strip je stvarno remek delo.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/03/2021 : 06:55:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nekidan sam opet, po ko zna koji put iscitao Sin City ali sad u Fibrinom ruhu. Osim nevjerovatnog gusta svaki put kad dodem u ponovni doticaj sa Milerovim remek djelom, tu je sad nova dimenzija stripa uopce, pri pogledu na ovaj Fibrin box. Nesto nevideno dosad. Stoji mi na posebnom mjestu, kako i zasluzuje ovaj kultni strip u ovom predobrom izdanju.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 25/03/2021 : 08:49:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Odlican osvrt Naker! Slazem se s ocenom pojedinacnih trejdova Sin Citya.

Pogledao sam dvojku film Sin Citya (bez gledanja keca), bio je na RTSu1 prosle godine u januaru i bio mi je jako solidan, svidela mi se ta dodatna prica sa Nancy Calahan, ali ova s Joseph Gordon Levitom kao sinom senatora Rurka mi i nije bilo nesto. Josh Brolin jako dobar, iako u prvom delu njegovog lika tumaci Clive Owen, ne znam zasto se nije vratio ulozi. I Mikija Rurka je uvek zadovoljstvo videti pa makar i na kratko kao ovde. Moram da pogledam i prvi deo. Ali ipak film me nije onako odusevio i prodrmao i ostavio takav utisak kao strip. Strip je stvarno remek delo.



Kad odgledas keca mozemo da pricamo
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25760 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 25/03/2021 : 09:25:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
HOT PONUDA!!!
U četvrtak, 25.03 u striparnici Columbo....Sin City box sniženje -40% sa 650 kn na 390 kn....🥳😉🤩
Količina ograničena!
Popust vrijedi isključivo za gotovinsko plaćanje!

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 25/03/2021 : 19:47:14  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Sa debelim zakašnjenjem sam se bacio na čitanje ovog kultnog klasika stripa u sada već kultnom Fibrinom ruhu. Iako ovo nije prva kutija u Fibri, ovakvo izdanje i ovakav ambiciozni pothvat po prilično prihvatljivoj cijeni je jedan od najznačajnijih momenata strip izdavaštva ovdje, ako ne i izdavaštva uopće.

Razmišljao sam kako ovo recenzirati kako spada pa sam skužio da je najbolje ovo razlomiti u 7 dijelova jer svaki na svoj način odskače i ne bi bilo pravedno da to odradim u obliku 3 knjige.

Pa krenimo s prvim dijelom: Posljednje zbogom

Svakom osobi upućenijoj u američki strip ne treba posebno obrazlagati zašto je ovo klasik i uživa tako dobru reputaciju. Millerov vizualni izričaj u Sin Cityju je nešto posebno u svijetu stripa i ne može se poreći neodoljivost kontrastnog crno-bijelog stila i igre svjetla i sjene. Odličan smisao za kadriranje i premda na momente se teško snaći u nekim dinamičnijim scenama, uvuče se pod kožu ovakav noirovski šmek.
Radnja je prilično jednostavna i kreće se sjajnim ritmom. Pratimo Marva koji svakako nije pozitivac, ali teško ga je okarakterizirati kao negativca. Iz njegove perspektive se "šećemo" Basin Cityjem i upoznajemo mnoge likove i brzo se upoznamo s pravilima igre i nekim "osnovnim postavkama" koje će vrijediti i dalje u serijalu. Pomalo halucinatorna i mistična priča o Goldie uz klasične obračune i vrlo uvrnute spletkare iz pozadine se sjajno uklapa u ovakav nepoćudni svijet grada grijeha. Miller pozamašno koristi unutarnje monologe likova, no, nikada se ne čine pretjeranima, suvišnima ili razduljenima. Na relativno malo stranica bogato se upoznamo s glavnim likom i usput saznajemo kakav je tko i steknemo više nego dobar uvid u stanje grada.
Dinamično, sadržajno, pitko i građeno na čvrstim pripovjednim temeljima, ova prva priča o Sin Cityju je čisti klasik, nefiltrirani i prvoklasni proboj u visine svijeta stripa. 5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 25/03/2021 : 19:55:25  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Drugi dio, novi likovi, stari setting

Ubojstva vrijedna

Kao što smo u prošlom dijelom pratili pohod Marva, tako ovdje kormilari Dwight. Koliko je Marv ekstrovertiran i nesuzdržan u svojim nagonima, tako je Dwight zatvoreniji i suspregnutiji lik. Njegovi unutarnji monolozi razotkrivaju puno toga što se skriva i kipi ispod površine i samim time stalno se osjećamo kao da hodamo po rubu.
Sama priča i centralni sukob oko femme fatale Ave i njene mreže u koju saplete brojne muškarce su me manje zaintrigirale od Marvovog privatnog osvetničkog pohoda. Iako je ovo daleko od lošeg, na 200 stranica ovdje nema toliko materijala i nekako sam imao dojam sporijeg protoka radnje. Dwight kao lik mi nije bio tako snažan nositelj radnje, iako je zanimljivije bilo iščekivati hoće li i kada puknuti. Ni ovdje ne nedostaje autentičnih antagonista i vrlo domišljatih sukoba, no, izostaje neki krajnji detalj, nešto što će ovo izdići na razinu prethodnika. Prvi dio je bio nešto ujednačeniji i bolje tempiran, ali ni ovdje ne manjka novosti i zanimljivih stvari. Sviđaju mi se poveznice s radnjom iz prvog dijela i ovaj dio postane još jedan djelić panorame grada grijeha koja je počela s prvom stranicom ove knjige. Millerov stil ne razočarava i suvereno vlada akcijom i nešto drugačijim izazvoima u ovom dijelu.
Usprkos navedenim prigovorima, ovo je bilo i dalje zanimljivo i napeto, stilski precizno odrađeno i još jedan vrlo dobar dodatak kultnom serijalu.
4/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/03/2021 : 20:47:27  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Odlicni osvrti Don! Uzivanje je citati ih! I uzivaj u Sin Cityu, to je stvarno neponovljivo citalacko iskustvo kada se cita po prvi put.
Meni su i kec i dvojka za cistu peticu na skali od 1 do 5 ili za cistu desetku na skali od 1 do 10.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 25/03/2021 : 21:23:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Zabavni su mi ovi osvrti, za sada se poprilično slažemo za prve dvi knjige Iskreno, najviše me zanima šta ćeš napisati za četvrtu i petu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 25/03/2021 : 21:50:53  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Prva knjiga apsolvirana, red je da se nastavi.

Dio treći: Koljačina

Samo ime mi je malo poljuljalo očekivanja jer ne sugerira baš nešto smisleno i napeto.
Opet smo s Dwightom, no, ovaj put u malo drukčijem ruhu i manje eksponiranoj ulozi. Ovdje na scenu stupaju djevojke iz Starog grada, koje nisu ovdje prvi put, ali zasad njihova najveća pojava. Miller je ovdje malo popustio s worldbuildingom i ovaj put sve bacio na akciju i graphic violence. Nije da je toga manjkalo do sada u serijalu, ali po radnji je ovo dosta siromašniji dio od prethodna dva.
Glavni forte ovog dijela je taj spaljeni Jackie i cijela priča oko njega, no i to je dosta razvučeno. Situacija je otišla van kontrole i konstantno se provlači atmosfera nekog epskog sukoba. Iskreno to mi ne leži u ovakvom serijalu i cijeli je taj sukob i motivi za njega bili preuveličani i nespojivi jedni s drugim. Osim toga, nedostajala je dublja centralna figura od ovako nabrušenog i neosobitog Dwighta (bio je puno bolji u 2.dijelu).
Osim jedinstvenog stilskog izričaja, ubaci Miller ovdje dobrog crnog humora i u nekoliko navrata pokaže zašto se respektira Sin City. No, ipak za cijelu ocjenu slabije od prethodnika. Iako je sukob sadržajem i napetošću siromašan, pomalo poetski i visoko stilizirani kadrovi su spasili ovaj dio od neke jače kritike. Pa ajmo onda na mišiće reći da je ovo 3.5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/03/2021 : 11:17:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Svaka cast Kolumbu na poprilicno neuobicajenoj akciji popusta, (mislim da 40 % popusta, dosad jos niko nije dao), za promociju ducana.
Uostalom, neka se nesto lijepo i u Splitu dogada, da ne trebam svaki cast zivkati i ici u Zagreb.
Uglavnom, svi su se primjerci iz ducana prodali, sto ne cudi za ovakvu pisljivu, (390 kn), cijenu ovog i inace jeftinog sjajnog boxa. Pa su se mnogi moji sugradani 'osladili' ovom 'kutijicom'... sto je i red i posteno.
Dug zivot i uspjesan rad ovoj striparnici! Bravo Kolumbo!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 28/03/2021 : 23:53:43  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Prokleti žuti gad

Na samoj sredini serijala ovakav nastavak ima mnogo elemenata da postane prekretnica. Novi protagonist, dosad neeksponirani negativac, izuzetno osjetljiva tema, osobna osveta i poigravanje stilom. Svim plusevima i novotarijama usprkos, peti dio ne uspijeva dohvatiti visinu tog prvog nastavka koji očito ostaje nedodirljiv tron serijala.
Miller se ovdje poigrao baš umjetnički. U strip se uvodi boja (doduše jedna i lako pretpostaviti koja) i stranice se troše nemilice na brojne mega kadrove. Sve to je ovdje dobro kliknulo i osjeća se dojam da se gradi nešto značajno. U biti cijeli serijal odaje dojam nečeg značajnog i revolucionarnog zbog čega ima visoki ugled već sada kod mene. No, sve te igeniozne novine u serijalu nisu praćene dovoljno snažnom pričom. Za razliku od Dwighta i Marva, naš novi pripovjedač je jako tih i monoton. Priča o osvetničkom pohodu i solo pothvatu jednog idealističnog policajca teško može zavrijediti 200+ stranica s ovako podosta tankom pričom. Ima tu akcije i dobro izvedenih kadrova, ali odlična integracija Marvovog pohoda i vrlo gusto strukturirane panorame grada ovdje je izostala. Opet srećemo poznato prezime, ali nije toliko sadržajno. Htio sam ovome dati sjajnu ocjenu jer ima potencijala, osjećao sam da bi moglo biti nešto esktra, ali nekako je tanašno sve to ispalo.
Cijela pojava tog enigmatskog negativca iz naslova je prošla manje istaknuto negoli se očekivalo. Prilično ozbiljna priča nije imala dovoljno dobru emocionalnu pozadinu da bi uistinu djelovala.
Iako poetski i prilično ekspresivno, ovdje osjećam da sam zakinut za istinski klasik. Uvođenje novog lika, neobičan i fantazistički negativac, trebalo se dobiti više iz toga. Ovo je i dalje na jednoj pristojnoj visini, prednosti ima puno, no ne odskaču od klasičnog spektra Sin City aduta koje sam i do sada susretao.
4/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 29/03/2021 : 00:03:56  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Obiteljske vrijednosti

Najkraći dio serijala ujedno se čini i kao najrazduljeniji. Izgleda da nakon 4 dijela u kojima se sjajno ocrtala dekadentna i moralno nepoćudna sredina zvana Basin City, uz jedinstveni autorski pečat, Miller odlučuje prekršiti neka vlastita pravila i izaći iz zadanih okvira za jednu ovakvu osrednju priču.
Prije svega, stil. Toliko sam već hvalospjeva napisao o Millerovom crno-bijelom, svjetlo-sjena, genijalno kadriranom i umješno nacrtanom stripu da čitajući ovaj dio osjetio sam se razočaranim. Iako je onako na prvi pogled iz daljine slično prethodnicima, ima tu razlika. Najupadljivija je Miho koja je radikalno promijenjena, ali ne na bolje. Njena figura odjednom izgleda amaterski nacrtano. Dwight je na momente jedva raspoznatljiv. Negativci izgledaju groteskno čak i za kriterije Sin Cityja.
No, svaki dobar strip počiva na dobroj priči. Može li ovdje priča izvući neke neobjašnjive greške u crtežu? Tako-tako. Iako je struktura radnje dosta dobro osmišljena i sa zadnjim stranicama dobije dojmljiv oblik, ipak je pretjerano razvučena i troši hrpu kadrova na nepotrebne prizore. Miller u Sin Cityju se ne libi koristiti nasilje, ali ovdje je to sporo, razvučeno i besmisleno. Sam način kako se Dwight probija i snalazi je jako neuvjerljiv, a neka rješenja se naziru iz aviona. Sve to pridonosi manjku uzbudljivosti. No, ima tu odvažnih i zanimivljih solucija u ekspoziciji, a vremenski skokovi su dobro odrađeni.
Čisto iz respekta prema dosadašnjem dijelu serijala i uvažavajući neke dobre pojedinosti reći ću da je ovo bilo solidno. Imam dojam da sam dosta blag jer ove promjene u stilu nagore stvarno žuljaju za oči
3/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 01/04/2021 : 13:09:18  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Cuga, cice i cijevi

Miller se ovaj put okušao i u formatu kratkih priča. Iako na relativno malom broju stranica ovdje se našlo 10-ak zanimljivih i raznolikih priča i isječaka iz svakodnevnice Basin Cityja. Neke od ovih priča su duge svega 4 stranice i više dođu kao neki crni humor i umjetnička gimnastika. U nekim kratkim pričama susrećemo stare znance Marva i Dwighta u svojim tipičnim eskapadama. A ovdje upoznajemo i jednog novog, zagonetnog lika, vrlo upadljivog izgleda koji će biti značajan za dalje.
Sve skupa, ovo je mixed bag, ima tu nekih stvarno briljantnih kratkih dragulja poput Tihe noći, ali ima i nekih koji osim što stilski ne briljiraju, nisu ni donijeli nikakav užitak čitanja.
Ono što mi je malo mana ovih kasnijih poglavlja serijala je što se Millerov crtež očito podvrgava neizbježnim izmjenama i eksperimentima. U odnosu na fine linije i genijalno kadriranje s početka serijala, sad su često prisutne kaotične scene i pomalo grub crtež koji se doima naoko nedovršen.
Ovoj kolekciji kratkih priča upravo zbog tako prosječnog dojma kad se sve zbroji i oduzme 3/5. Nije mi žao što sam ovo pročitao i bilo je zabavno, ali ne služi kao neka značajna dopuna serijalu.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 01/04/2021 : 13:23:06  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
I eto me na kraju serijala, proletjelo je vrijeme.

Do pakla i natrag

Zadnji, ujedno i najdulji, dio serijala je Millerov oproštaj s ovim kultnim serijalom koji ga još jednom uzdiže na sami vrh stripovskih autora.
Od samog početka smo bačeni u akciju i pratimo stvari iz perspektive novog lika Wallacea, vrlo vještog bivšeg člana specijalne postrojbe koji ima i umjetničkog talenta. Kao i Hartigan, i Wallace je dosta idealističan lik, iako ne bez mana. Baš kao i Marv u svom pohodu je dosta beskrupulozan i neće se libiti raditi prljave stvari kako bi došao do cilja. Da bacim još jednu poveznicu s bivšim likovima, ni ovome ne nedostaje mušica u glavi, baš kao i Dwightu. Tako smo dobili neki mix prethodnih protagonista, a i setting je sličan. Opet se radi o potrazi za nestalom, misterioznom ženom.
Iako ima uvjerljivo najviše stranica, ovaj put je to dobro iskorišteno. Red akcije, red unutarnjih misli i red halucinatornih scena s novim stilskim izričajem i hrpom referenci na razne stripovske i filmske velikane. Miller se jako dobro zabavljao radeći na ovome.
Sama priča je slična prethodnima, ali ne izdiže se iznad njih. Odnosno, dovoljno je napeto i sadržajno da bude na razini, ali nedovoljno da bude po nečemu posebna kao primjerice 1. i 2. dio. Čak i priča o žutom gadu je nekako pamtljivija od ove. Ali, ovdje pohvaljujem neke hrabre ideje i drugačiji pogled s nesigurnim pripovjedačem i dosta rupa u njegovom sjećanju.
I ovdje Miller uzima svoj karakteristični stil i podvrgava ga eksperimentima. Dosta hrabrije negoli u prethodnom dijelu, ali ovdje to ne zamjeram toliko jer je u duhu priče.
Sve u svemu, riječ je o jako dobrom i čvrstom završetku ovog jedinstvenog i po svemu dojmljivog serijala. Iako se moglo pomisliti da je serijal monoton i da se vrte slične teme, ovako kroz 7 dijelova panoramski i znalački worldbuilding jedne beskrupolozne sredine s blagom i dovoljnom isprepletenošću likova uistinu čini serijal kao cjelinu jačim negoli što je zbroj njenih pojedinih dijelova.
Ovom, 7.dijelu, dajem jednu čvrstu 4/5

A kad ovako zbrojim i pogledam sve svoje dojmove, ni konačna ocjena serijalu ne bi smjela biti nešto viša. Iako fotofiniš serijala je popravio stvari, nakon 4.knjige ipak se osjeti svojevrstan zamor serijala. No, sve je tako dinamično i autentično ovdje, i zamjerkama usprkos, cijenim Millerov čvrsti autorski stil i to što ne preže pred raznim izazvoima i idejama. Vrlo čvrsto i suvereno vodi radnju i likove i kroz relativno zatvorenu sredinu i okruženje plete mnoštvo stilova i motiva koji čine Sin City nezaboravnim i neophodnim stripom u povijesti devete umjetnosti. Stoga, odustajem od davanja ocjene za cijeli serijal, kutija ostaje ponosno stjati na polici i čeka daljnja čitanja, a kad god budem vrtio u glavi koji su najbolji stripovi svih vremena, ovaj će uvijek biti na listi.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/04/2021 : 22:51:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Koliko god sam ga puta iscitao do sad i to na razlicitim jezicima, jedno, bar desetak puta, meni je 10 od 10. I to je to. A tko zna koliko cu ga jos puta iscitati u zivotu... bar jos deset puta. Sin city je perfektan strip.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/04/2021 : 23:01:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Prva dva trejda (i ajde eventualno četvrti) su po meni jedini koje vrijedi imati na polici. Ovo ostalo za jedno čitanje, a neki ni za toliko.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1672 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 02/04/2021 : 23:27:01  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Odličan je SinCity kako god ga secirali i analizirali. Meni uživanje bilo čitati i gledati. Ludu energiju nosi u sebi i poseduje nešto u sebi da možeš da osetiš miris, kišu, bes, znoj, želju, bol... I filmovi su dobro odrađeni.

Vredi svake pare.

Žao mi samo što Marko nije provukao više bonus materijala (slika i skica) kroz ovu kutiju. Al dobro...

Resistance is futile.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6586 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 03/04/2021 : 00:24:17  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Prva dva trejda (i ajde eventualno četvrti) su po meni jedini koje vrijedi imati na polici. Ovo ostalo za jedno čitanje, a neki ni za toliko.



Možda su dobri za gledanje, listanje...? Kad čitaš ponovljeno, ionako si već upoznat sa pričom, pa i sa njenim nedostacima, pa te kasnije ne mogu ponovo razočarati jer ih očekuješ, a ako su ti se svideli crtež i pripovedanje, može se uživati. Uostalom, većina stripofila ne drži na polici samo vrhunske stripove.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 03/04/2021 : 07:50:24  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Prva dva trejda (i ajde eventualno četvrti) su po meni jedini koje vrijedi imati na polici. Ovo ostalo za jedno čitanje, a neki ni za toliko.



meni nije ni cetvrti
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 03/04/2021 : 09:36:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Paka01

Prva dva trejda (i ajde eventualno četvrti) su po meni jedini koje vrijedi imati na polici. Ovo ostalo za jedno čitanje, a neki ni za toliko.



Možda su dobri za gledanje, listanje...? Kad čitaš ponovljeno, ionako si već upoznat sa pričom, pa i sa njenim nedostacima, pa te kasnije ne mogu ponovo razočarati jer ih očekuješ, a ako su ti se svideli crtež i pripovedanje, može se uživati. Uostalom, većina stripofila ne drži na polici samo vrhunske stripove.



Naravno, stvar je to preference o osobe do osobe. Ja sam recimo odlučio ne držati na polici stripove koje ću samo prolistati, već samo one koje planiram opet čitati. Takoreći, sastaviti ću nekakvu "best of" biblioteku stvari koje želim posjedovati i čitati ispočetka, a za sve ostalo postoje knjižnice.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/04/2021 : 12:16:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sin city strip se bas gleda! A kroz to gledanje dolazi nevjerovatan osjecaj dozivljavanja mirisa, zvuka i fizicke prisutnosti likova i situacija... zato i odatle, opetovano iscitavanje. Bar kod mene. A sad u ovoj Fibrinoj izvedbi bit ce i cesce.
A mene osobno sto se tice, ova dva tri, 'tamica' stripova koje imam, sve sam makar dvaput iscitao. Mnoge, vecinu pace, visekratno. I konstantno ih konzultiram. Cak, (i nevjerovatno) i Zagora. (Mada sam prosle godine od ponovog iscitavanja Patricka u komadu, prvih 250 brojeva, 'malo' dobio po mozdanima)

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 08/06/2021 : 20:22:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Čitam i čitam, pročitao sam prve četiri priče i ostavljaju me ravnodušnim. Prva je po mome još uvjek najbolja i najkoherentnija. A neke kasnije brljotine anatomije i cb kontrasta mi idu na živce ali najviše me živciraju "tokovi savjesti", pasaže teksta na desnoj strani tabla koji su po mome brdo gluposti, koja se ozbiljno shvača. Miller je literat, jebali ga oboje Chandler i Hammet literarnoga. Onda onaj jadni Hartigan, moderni grof Monte Christo ili nešto slično glupavo, sisate fatalke sa naduvenim sisama ko iz petparačkog američkog porniča, junaci "veči od života", u stvari brdo običnih idiota od kojih mi kao karakter jedino stoji samo Marv iz prve koji je i najkomičniji. Njegova motivacija koliko bila glupa je barem smiješna u svoj pretencioznosti i logika nekako stoji ali Marv je ionako smiješni ludak koji se bori sa drugim luđacima u svijetu ludosti. Zapakirano sa brdom autoironije to nekako prođe ali jadni Hartigan je baš ozbiljan od idiotskoga početka do idiotskoga kraja. Barem bi se upucao na treći strani i uštedio nam sto strana pretenciozne gluposti. Kako ga je onaj žuti jadnik savladao u tušu? Hartigan bi mogao srediti šestnajst žutih jadova za šest sekunda, takva je muskulatura jednog i drugog. Barem ako uvažavam logiku makljaže u serijalu koja na tom mjestu odjednom ne važi ništa.

Bah. Izgleda sam prestar za "veči od života" gluposti, karaktere koji popiju metke kao da su jedva što i umjetno sisate porno starlete koje vriše: "Jebi me, jebi me" ali se jim u stvari ništa ne dešava i dosadne su u 3pm. Kad bi barem bile bolje nacrtane.

A svi pišete, da sam pročitao najbolji dio serijala i da je prema kraju još lošije. Verovatno ću napisati novi osvrt za posljednjih 40%.

Stripovi mladosti nisu više što su bili u mladosti. A prvi film mi se baš sviđao iako mi je bilo malo prebrz u ritmu. Mickey Rourke je bio fantastičan Marv.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 08/06/2021 : 23:04:10  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Sve to u redu, ukusi i tako to, ali mislim da je ovdje problem u tome da su sve ove mane i nelogičnosti za serijal Sin Siti potpuno nebitne. Taj serijal uopšte nije u fazonu neke pretjerane logike i realnosti, taj serijal se ne čita da se to traži ili primjećuje, kao ni proporcije i slično. Sin Siti je u potpunosti strip setinga i old skul mačoizma, pretjerano na kub. Ili si uvučen u tu atmosferu ili nisi. Ti očigledno nisi u tom kontu, i to je ok.
Problem je što ti se ne sviđa stil crtanja, kad u tome ne guštaš, uz sve navedene "probleme" koji ti upadaju u oči, e tu mi te malo žao što se toliko patiš :D
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 08/06/2021 : 23:20:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Volim cb kontrast, akcionu montažu i pretjerani mišiči mi nisu problem. Crtež sam po sebi je ok ali ne više od toga. Više mi smeta scenaristička nekonsistencija i nikad ne prihvačam, da mi je neko junak jer mi je autor napisao, da je to junak. Treba mi više, da se zagrijem za nešto.

Ali stvarno su mi termini ala 100% zlo bezvezni jer mi je 100% bilo šta ujednom i 100% glupost.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 08/06/2021 23:20:52
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000