forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA SP 29 Svi moji ratovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/11/2020 : 14:15:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


„GUŠTAM U RATU KAO DA JE SLADOLED...“<

Pukovnik Nick Fury, veteran CIA-e, ratovao je pola 20. stoljeća. Sada sjedi sam u hotelskoj sobi, u društvu boce burbona i Colta 1911, iskašljava vlastitu ispovijed u prastari magnetofon, svoju krvavu ostavštinu koja je trajala više od 50 godina. Gdje god je rat vrebao, Fury ga je uspio naći – bez obzira na cijenu koju bi njegovi bližnji plaćali. I dok su stare imperijalne sile bile na umoru, a Sjedinjene države ratovale sa Sovjetskom Rusijom, desetak se manjih sukoba diljem svijeta odjednom rasplamsava u život pun nasilja. 1954. se Fury našao u Indokini, boreći se skupa sa vojskom jedne druge zemlje oko komadića tuđeg teritorija. Sedam godina kasnije, poslan je na Kubu ubiti najvećeg američkog neprijatelja. Do 1970. američka se katastrofalna ratna kampanja u Vijetnamu pretvorila u potpuni kaos, no uvijek ima onih kojima je sam sukob dovoljna zabava – mladi marinac-snajperist po imenu Frank Castle (koji još nije postao Punisher, ali to ga ne čini ništa manje opasnim) udružuje se s Furyjem na misiji eliminacije opasne figure iz Furyjeve prošlosti. Dok će 1984. u Nikaragvi, čovjek-pošast poznatiji kao Barakuda naučiti Nicka Furyja koja je prava cijena ratova, njemu toliko priraslih srcu. Furyjevi su saveznici odani, ali naivni pomoćnik George Hatherly, ambiciozni te dobro povezani kongresmen, Pug McCuskey, i zadnja – ali nikako nebitna – prekrasna Shirley DeFabio, koja našem junaku ima više za ponuditi od samo pametnog savjeta. No zbog svoje neprekidne žudnje za ratovanjem, Fury rijetko zastaje da bi primjetio što sve gubi – čak i kada su znaci više nego očiti svima oko njega. Ratuj danas, brini sutra. Ne misli o tome kada će dugovi doći na naplatu.

Kolorka Specijal 29 • Svi moji ratovi • 312 stranica • Kolor • 212 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Garth Ennis • Crtež Goran Parlov • Prijevod Robert Solanović • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 10.11.2020. • Cijena 250 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-specijal-29-svi-moji-ratovi/681/

Trouble will find me

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 12/11/2020 : 14:28:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ako se itko premišlja oko kupovine, prepručam da ga uzmete. Skroz je dobar strip, plus je tu Parlov na svom vrhuncu ako se mene pita.
Evo i moj osvrt: http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=51296&REPLY_ID=2364072

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/11/2020 : 15:06:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Parlov sjajan. Nema ovde premisljanja...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/11/2020 : 15:16:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ovo,Indije,Grad greha,marinijev i popov betmen su mi masthevuše ove ture
za plenetarij ću videti
kalvini ako dw zakaže

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/11/2020 : 15:39:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

za plenetarij ću videti



koja greška u koracima....

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/11/2020 : 15:43:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ma uzima se planetarij sigurno,ali svakako se sad nema love i za to.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/11/2020 : 16:59:31  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Na neviđeno zbog podmuklih indija,tvrdim Planetarij mi je najbolji iz ove ture.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 12/11/2020 : 17:13:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Ja se Anto na tvom mesto ne bih zaletao za Planetarij, nisam baš siguran da će ti leći. Fury ti je svakako sigurniji izbor.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/11/2020 : 17:16:18  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
razbija
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/11/2020 : 17:35:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Ja se Anto na tvom mesto ne bih zaletao za Planetarij, nisam baš siguran da će ti leći. Fury ti je svakako sigurniji izbor.


Kupe mu ucenici i jednog i drugog. Stvar rijesena.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/11/2020 : 18:12:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Ja se Anto na tvom mesto ne bih zaletao za Planetarij, nisam baš siguran da će ti leći. Fury ti je svakako sigurniji izbor.


normalno

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/11/2020 : 19:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Nisam htio citati na engleskom, jedva cekam!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 12/11/2020 : 20:05:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Parlov i Ennis, fenomenalna kombinacija.
Fury se uzima obavezno...

Carpe diem
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 21/11/2020 : 10:35:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Procitano. Strip mi je za solidnu četvorku. Prica o Furyevim sudjelovanjima u američkim intervencijama od francuske kolonizacije Vijetnama pa do Nikaragve. Ovdje nema blještavila Marvelovog superjunackog svijeta, ovdje Fury nije prikazan kao direktor SHIELDa, kao da to ni ne postoji u ovom svemiru, dapače uopće nema ni naznaka da bi bio iole sposoban voditi operacije, naprosto običan prekaljeni cinicni ratnik kojeg bacaju iz borbe u borbu, samo je njegov sudrug jedini sa savješću koji preispituje motive tajnih operacija u kojima sudjeluju.

Iako je Ennis nesumnjivo protiv američkog imperijalizma, ne libi se prikazati zlo ni na drugoj strani. Dojam mi je da to ne radi kako bi izjednačio krivicu obje strane u sukobu već kako rat dehumanizira, otud mi je izvanredno zadnje Giapovo pojavljivanje u stripu.

Crtež dobar premda ne bih imao zamjerki da je izašlo u formatu kao i Punisher čija dva lika inače gostuju u ovom stripu.

Sto se tiče skakanje iz rata u rat, južnoameričke epizode su mi nešto slabije, iako brutalnu (pogotovo nikaragva), manje spektakularne poput Vijetnama. Također slaba mi je međuradnja, vezivno koje povezuje sve ove epizode, i zbog svega toga otud slabija ocjena.

Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 21/11/2020 : 11:11:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Procitano. Strip mi je za solidnu četvorku. Prica o Furyevim sudjelovanjima u američkim intervencijama od francuske kolonizacije Vijetnama pa do Nikaragve. Ovdje nema blještavila Marvelovog superjunackog svijeta, ovdje Fury nije prikazan kao direktor SHIELDa, kao da to ni ne postoji u ovom svemiru, dapače uopće nema ni naznaka da bi bio iole sposoban voditi operacije, naprosto običan prekaljeni cinicni ratnik kojeg bacaju iz borbe u borbu, samo je njegov sudrug jedini sa savješću koji preispituje motive tajnih operacija u kojima sudjeluju.

Iako je Ennis nesumnjivo protiv američkog imperijalizma, ne libi se prikazati zlo ni na drugoj strani. Dojam mi je da to ne radi kako bi izjednačio krivicu obje strane u sukobu već kako rat dehumanizira, otud mi je izvanredno zadnje Giapovo pojavljivanje u stripu.

Crtež dobar premda ne bih imao zamjerki da je izašlo u formatu kao i Punisher čija dva lika inače gostuju u ovom stripu.

Sto se tiče skakanje iz rata u rat, južnoameričke epizode su mi nešto slabije, iako brutalnu (pogotovo nikaragva), manje spektakularne poput Vijetnama. Također slaba mi je međuradnja, vezivno koje povezuje sve ove epizode, i zbog svega toga otud slabija ocjena.





Hmmm....ovo sam mislio kupiti ali se predomišljam, prvo privju mi je li-la, dok mi je Punisherov privju bio vrhunski, a onda i sam strip.
A drugo je da i meni smeta ovaj uvećani format.

A vidim da ekipa okolo općenito piše da je strip tako, neki prosjek. Ništa spektakularno.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 21/11/2020 : 11:57:22  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Ovo je sasvim na nivoju Ennisovog Punishera, čak su i Frank Castle i Barakuda prisutni u priči.
Parlov odličan, ima veoma čistu liniju i fantastično crta žene.
Format mi je možda malo prevelik ali je barem proporcionalan sa američkim trejdovima za razliku od npr. Fibrinog Hellboya.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 21/11/2020 : 12:15:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
I nije spektakl, to je točno. Pogotovo što mi je, čak i sa generalno slabijim poznavanjem Marvelovog univerzumua Nick Fury, osim sto je maltene supervojnik, poznat i kao (bivsi) sef operativne sluzbe. U ovoj rekonstrukciji ocekivao sam nešto što bi kroz 5 desetljeća ipak prikazivalo postepeno napredovanje Nicka Furyja, a ovako ostaje običan prašinar kao Clint Eastwood u Heartbreak Ridge. Dapace ne podudara mi se ni sa likom u samom Punisheru.

Recimo Punisher je po tom pitanju bolje odrađen iako nije bez nekih mana, dok ovaj strip pak nema takvih ambicija. Želim reći, očekivao sam da će Ennis ostaviti jači pečat na priči o jednom karizmaticnom liku, ovako je to umjesto Furyja mogao biti bilo koji drugi no name lik, pa čak i sam Punisher. Steta jer na momente povremeno zasvijetle iskre genijalnosti pa kao da Ennis usred drugih obaveza se nije previše posvetio ovom liku već je odradjivao po ugovoru. Velika razlika u odnosu na neke druge stripove koje je Fibra objavila, poput Punishera ili Hitmana. Čak sam se iznenadio kako nema ni Iraca

Edited by - Kerempir on 21/11/2020 12:16:00
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 21/11/2020 : 12:31:08  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ako igde lezi ovaj veliki format to je ovde
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/11/2020 : 21:18:56  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Procitao sam pola privjua, meni ovo deluje odlicno! Odlican Parlovljev crtez i dobra naracija za sad, filmska. Gotivim Ennisa i ovo mi deluje kao odlican strip u odlicnom izdanju, drago mi je da je na velikom Absolut formatu.
Potrudicu se da ga nabavim sto pre, prvo da resim one najprioritetnije stripove od Fibre pa nabavljam ovo. Taman dotle i da procitam ponovo prvu DW knjigu Panisera i preostale 3 koje su izdali posle toga, kao tematsku uvertiru za Furya!
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 07/12/2020 : 09:15:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Jedan od onih stripova kad na kraju žališ što nema više, toliko se uvuče pod kožu.I za fanove Ennisovog Punishera, i za one koji nikad nisu čitali istog. Ima dosta priče i na momente malo praznog hoda, ali to Ennis odmah nadoknadi sa akcionim scenama koje su baš ekstremne. 4 glavna lika koje pratimo u razdoblju 50-ak godina, fino zaokružena priča (kraj je fantastičan), dobri likovi koji evoluiraju (osim Puga koji očito ne stari te naravno Furyja koji ima uvijek isti stil), sve to uz već klasičnu visoku kvalitetu crteža by Parlov. Vijetnam je najbrutalniji, ali bome ni Kuba ne zaostaje puno, posebno scena sa ajkulama i čamcem. Šteta što nema više akcije sa Barakudom.

Furyja znam samo iz filma, nikad nisam čitao strip sa njim ali dobro je ovako .Samo da nije Avengers spika i sl.

Format odličan, ali sad imamo problem jer ne ide na istu policu kao Punisher ;-)

Ali Marko je faca tako da će jednog dana reprintirati (Goranovog) Punishera u ovom formatu. Jel tako ?

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 27/12/2020 : 19:52:58  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Pročitao i ukratko izvrstan strip, mogli bi ga nazvati " šlag na torti ".
Osim fantastičnog crteža Parlova , priče koje se protežu od Indokine,Cube,Vijetnama...ne znaš koja je bolja..
Obavezno pročitat..10/10

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 10/01/2021 : 19:30:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
Zaokružena priča o desetljećima ratovanja Nicka Furyja, pukovnika američke vojske i najboljeg čovjeka za prljave operacije. Strip već u prvoj priči ugriza Ameriku gdje boli: čak ni Drugi svjetski rat ne smije zadržati nevinost borbe apsolutnog dobra protiv apsolutnog zla. Psihopatski nacistički ubojica djece i žena dobija opravdanje, donekle i iskupljenje. Metodično razbijanje iluzija se nastavlja. Fury raste, prilagođava stava i dobija završetak. Cijelo mi je vrijeme bilo u glavi da je Fury zapravo Punisher i da je Ennis ovdje riješio sve što nije mogao u Punisheru (valja napomenuti da zadnje dvije knjige Ennisovog Punishera još nisam pročitao). Dva su sporedna lika 'Svih mojih ratova' riješena dobro, ali žena je zaslužila bolje. Destruktivan odnos žene i njenog supruga je trebalo bolje razraditi, cilj je dostignut prelako. Može li Ennis učiniti ženu zanimljivom osim da je učini vještom u tučnjavi ili bešćutnom u krevetu?

Parlov mi niti u jednom svom stripu nije odskakao, čovjek uvijek isporučuje. Fokus je uvijek na likovima, Hanoi je deset stolica od ratana i pet automobila, američka visoka politika je veliki stol u velikoj sobi i tako dalje. Majstor sve nadoknađuje nevjerojatno maštovitim fizionomijama, čak i prestrašeni nikaragvanski seljak ima svoje lice iako ne izgovara ni riječ. Kamo sreće da je sve crtačke trikove tako lako oprostiti. Povećani format je opravdan, dodaci na kraju su ukusni i u dobro odmjerenoj količini. Hvala što možemo uživati u internoj Ennisovoj zajebanciji kad objašnjava razlike u avionima korištenima u Zaljevu svinja.

Shuckey preporučuje.

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/01/2021 : 14:50:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Kako malo komentara, i dalje smo na prvoj stranici...



Uglavnom, bar ste se mene tice, jedan od kapitalaca prosle godine (a bilo ih je puna kapa).


Na svu srecu ovaj Fury nema veze sa onim crnim iz superherojstine (SHIELD tim) nego samo sa ovim Ennisovim iz Punishera, da je drukcije ne bi ga ni citao.


Ostarjeli ali i dalje zajebani opaki pukovnik Nick Fury sjedi u hotelskoj, gdje uz kurve i alkohol ispovijeda u stari magnetofon svoju vojnicku proslost, sve od '44 dalje. Pa tako imamo:
- 1954 Indokina (Vijetnam)
- 1961 Kuba
- 1970 Vijetnam
- 1984 Nikaragva
- 1999 "sadasnjost"

Kako je vec bilo pomenuto, imamo ovdje prvi susret Furyja i Punishera u Vijetnamu, a i Barakude kasnije u Nikaragvi (mozda i najkrvavija/najbrutalnija epizoda, mada i u ostalima ne fali teskih stvari, nije za mamine zeludce). Mogli bi se reci da Fury "ubije" Barakudu jos pre Franka.

Iako mi sve skupa samo malcice (sasvim malo) pada ispod Ennisovog Punishera, ovo je ipak odlicno djelo, zanimljiv pregled i komentar americke vanjske politike, one prljave i ispod tepiha.

Kraj mislim da je ispao dosta dobro, kako i treba. Nema se tu sta dodati.

Na kraju su tu i dodaci, skice naslovnica, tabli, zamjenjenih tabli (zbog pogresnih zrakoplova)...



Zazelimo jos Goranu da potpuno okrijeva i nastavi nas maziti sa vrhunskim stripovima, i zavrsi tog Punishera.




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 25/01/2021 : 09:25:11  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Nije loš ovaj Fury. Pročitao sam ga sa zadovoljstvom, što inače ne mogu reći za Ennisa. Odustao sam i od Punishera i od Hitmena ali ovo je kraće pa ne stigne toliko dosaditi. Fora je što se pojavljuju Castle i Barakuda, to daje dodatnu zanimljivost scenariju, makar je Castle slabo iskorišten. Zato Barakuda briljira, to je stvarno super negativac i uvijek digne epizodu u kojoj se pojavi.

Najveći razlog zašto mi je ovaj strip dobar je Parlov. Njegov crtež je čitljiv, lijep, ugodan oku i strip lijepo teče. U usporedbi sa Starlightom, gdje se razmahao, Fury je nacrtan puno siromašnije, Bonellijevski - bez atrakcija, bez razmahivanja, bitna je samo radnja i da je crtež funkcionalan. Ali opet to izgleda fino, odmara oči. Kao Matthew McConaghy dok je bio mlad glumac - ne mora glumiti nezaboravno, bitno je da je lijep.

Radnja klasična Enissovska - Fury je nasilnik s moralom, ostali su različite vrste stoke za klanje - slabići, glupani, nasilnici bez morala ili korumpirani zlikovci. Zabavno je, ima dosta pucnjave, nešto humora, nešto kritike američke politike, depresivan kraj. I baš lijepo izgleda
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 25/01/2021 : 16:38:47  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Zaboravio sam napomenuti, Fury obrađuje jednu uvijek aktuelnu hrvatsku temu: uhljebništvo. Fury radi za državu i ne zna raditi ništa drugo. Stoga čuva posao čak i kad to znači da mora progutati govno i pojesti vlastite principe. On se uhljebio, ona ženska se dobro udala, život prolazi, oni se žale i čekaju dođe penzija, s različitim uspjehom.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 25/01/2021 : 16:44:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Šteta što nije iša na formatu zatamnjenja...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000