forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Planetarij
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Markos
Webmaster



Croatia
28913 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/11/2020 : 09:20:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


ONI SU PLANETARIJ.

Elijah Snow, Jakita Wagner i Bubnjar.

Troje ljudi koji putuju svijetom u potrazi za čudesima i tajnama te pritom otkrivaju stvari koje bi drugi radije da su ostale skrivene. Oni su arheolozi misterija, istraživači tajne povijesti našeg planeta, kartografi nevidljivih granica fantastičnog svijeta.

Popularni scenarist WARREN ELLIS (Transmetropolitan, Astonishing X-Men) i priznati crtač JOHN CASSADAY (Uncanny Avengers, Captain America) donose nam ovu epsku, nevjerojatnu priču o multidimenzionalnim mirovnim snagama čija je zadaća pronaći tragove nadljudskog djelovanja. Ti arheolozi tajni otkrivaju nepoznatu povijest te paranormalne misterije kao što su superračunalo iz Drugog svjetskog rata koje je u stanju otvoriti prolaze u druge univerzume, hongkonški duh osvete, ali i izgubljeni otok pun čudovišta na umoru.

U ove ćete dvije knjige pronaći kompletan serijal, uključujući sve epizode Planetarija, od 1. do 27. broja, te specijalna izdanja – Planetarij/Batman, Planetarij/Liga pravde i Planetarij/Autoritet.

Planetarij 1 • Knjiga prva • 424 stranica • Kolor • 212 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Warren Ellis • Crtež John Cassaday • Prijevod Robert Solanović • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 10.11.2020. • Cijena 270 Kn

Planetarij 2 • Knjiga druga • 428 stranica • Kolor • 212 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Warren Ellis • Crtež John Cassaday • Prijevod Robert Solanović • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 10.11.2020. • Cijena 270 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/planetarij-1-knjiga-prva/678/

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/planetarij-2-knjiga-druga/679/

Trouble will find me

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 14/11/2020 : 09:27:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Glavna stvar iz ove ture!

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/11/2020 : 10:04:04  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ovo ce mi se veovatno svideti, ali opet mozda mi se nece svideti
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 14/11/2020 : 10:22:44  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ima i ono između - niti smrdi niti miriše. Kod mene upravo taj slučaj.
Nije to loše ali nije ni nešto posebno.

Have mercy
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/11/2020 : 12:05:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Kad kupim, vidjet cu...
Kako je to kasper lijepo rezonirao.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/11/2020 : 12:58:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

ovo ce mi se veovatno svideti, ali opet mozda mi se nece svideti



Ako ti se svidi svidjet će ti se, u suprotnom ti se neće svidjeti.
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 14/11/2020 : 14:43:27  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Ako i bude unutra jadac izvana će definitivno biti gladac.
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 14/11/2020 : 14:52:18  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Nedavno sam baš radio jedan AE template sa video puzzlama.
Kad sam vidio ovo uzeo sam odmah bez razmišljanja.

Korica čini knjigu.
Sudi knjigu po koricama.
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 14/11/2020 : 18:32:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Rezervisano...

Carpe diem
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 14/11/2020 : 19:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Neces zazaliti...
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/11/2020 : 18:44:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
I niko još nije pročitao da napiše malo dojmove? :(

Inače baš čitam ponovno Ex Machinu (prve 2 knjige jer sam ih čitao čim su izašle, a tek sada uzeo ostatak), pa vidim neko jako voli Planetarij :


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 20/11/2020 18:55:13
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 20/11/2020 : 20:58:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

I niko još nije pročitao da napiše malo dojmove? :(

Inače baš čitam ponovno Ex Machinu (prve 2 knjige jer sam ih čitao čim su izašle, a tek sada uzeo ostatak), pa vidim neko jako voli Planetarij :




Ko to moze tako brzo procitati pored gomile ovoliko dobrih stripova
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/11/2020 : 17:48:53  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
procita deo prvi. bavio sam se ovim stripom nesto ranije, al to je bilo samo par brojeva, nesto nije da sam tad skapirao, al mi se svidjalo. cesto sam pitao cika marka kad ce ovo, da li ce i tako to. al opet to sam pitao i za top 10, pa mi se strip sad nije svideo. taki je zivot, ebem li ga
ovaj planetarij je cita promisljenost, gde nista (al ama bas nista) nije suvisno, niti je ista nedovoljno. ovde se radi o arheolozima (ko nije zele da bude indijana), misterijama (ko nije zeleo da bude marti), opskurna drustva (ko nije zeleo da bude clan istih) pa na sve to se doda naucna fantastika. i sve se gradi polako, red po red od pocetka. svaki broj je neka posebna celina uvezana u sve to. opet, ne secam se kad mi je svaki od brojeva bio toliko uzbudljiv.
crtez, pa mozda je ovo moglo u format zatamljenja
bob razbio, sta sledece junak prevodi?
dvojku sam ostavio zaZimu, kad udari sneg, led i karantin 24/7

Edited by - kasper on 19/02/2021 10:10:48
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/11/2020 : 17:50:42  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
zanimljivo, lezi strip ka krevetu, cerka (4 god) se sad tu nesto igra. gleda ovu slagalicu na naslovnici, nesto joj je cudna, pa prelazi rukom preko nje. pita me kako cu ovo da sastavim, i gde su delovi sto fale
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 23/11/2020 : 20:49:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Zasada pročitao prvi dio. Kako je krenulo mislio sam da će svaka epizoda biti posvećena nekom posebnom misteriju ali onda bude jasno da sve te priče čine komadiće jedne veće slagalice (otud odlično pogođene naslovnice). Strip je neobičan, asocira povremeno na neke dc-eve superjunake ali nikad ne izričito, imamo tajne družbe (podsjeća me dijelom na league of extraordinary gentlemen), ideja multiverzuma me vrlo rubno podsjetila na crisis on infinite earths. Dok su mi sami glavni likovi cini se originalni, imamo cijeli neobičan miks poznatih stvarnih i fiktivnih osoba (osim već navedenih dc-evih superjunaka tu su i lovecraft, tarzan itd itd), pa čudna prapovijesna ili vandimenzionalna stvorenja, stravicne priče o eksperimentima na ljudima, lude znanstvenike i još citavo čudo popularnih teorija zavjere i koliko god se to činilo zabrkano, zasada ellis radnju čvrsto i suvereno drži u uzdama i pomalo rasplice klupko.

Crtez dobar premda mi je format možda prevelik za to, osim kod nekih scena i naslovnica. Ipak sviđa mi se likovno rješenje korica i hrpta.

Sve u svemu zasada mi se jako sviđa.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 23/11/2020 : 20:59:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Kupio sam i ja na kraju ovo cudo, radnja zvuči predobro.
Javim utiske kad pročitam. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 23/11/2020 : 22:21:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Prošle godine sam se vratio Planetaryju i evo utiska... Neprolaznog.

quote:
Proglašavanje bilo kog dela najboljim jeste, kao i svako drugo ocenjivanje, krajnje subjektivna rabota. Watchmen na mnogim listama, u mnogim tekstovima, slovi za najboljeg. Pre neki dan se povela jedna stripofilska rasprava s tim u vezi: na moju opasku da je vreme pregazilo remek-delo Alana Moorea. Delo, kome niko ne može sporiti slojevitost, neprevaziđenu strukturu, karakterizaciju junaka, dramaturšku veličinu i šta još sve ne; toliko puta rečeno - stripski Citizen Kane. (S obzirom na aktuelnu tenziju na svetskoj političkoj sceni - koju, ruku na srce, ipak ne bih poredio s Hladnim ratom - iz Watchmena se donekle mogu povući i takve paralele s današnjicom.)

No, postoje najmanje dva stripska titana u čijoj je Watchmen dubokoj senci. Prvi je Eternaut, s daleko izraženijom političkom i društvenom alegorijom, te nenadmašnim Oesterheldovim teskobnim, šaputavim pripovedanjem. (Ovde bih se malkice ogradio, u smislu da sam superherojski aspekt uporedio s naučnofantastičnim, ali to nije tako strašno.) A drugi je Ellisov Planetary...

Nedavno sam mu se vratio, deset godina od završetka i dvadeset otkako se pojavio... (Sad, nisam ga čitao u realnom vremenu, ali to je manje bitno.) Ljudi moji, kako ovaj strip stari...! Bolje ne može! I kakva je to paradigma XXI veka, pored toga što je još jedna dekonstrukcija - ako ne i više od toga, demistifikacija - superherojskog žanra. Tamo gde se Alan Moore miri s činjenicama poput Kubricka u Dr. Strangeloveu, Oesterheld i Ellis nude nadu i podsećaju kolika je moć volje. I zato mi je Planetary doslovno spasao život. "Nothing ever ends." Malo sutra... Beat this, Alan Moore!



PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

DK24
Average Member



Croatia
581 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 23/11/2020 : 22:55:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message  Reply with Quote
Nema šta onda, očekujem ga jednom u prelistavanju prije nego ga nabavim
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 23/11/2020 : 23:17:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Sjajan osvrt Galande...jedva cekam da se bacim na ovo remek delo u najavi
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 23/11/2020 : 23:26:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Hvala. Uživaćete, zaista...

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 23/11/2020 : 23:37:01  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Kao i brojne druge imitacije koje su inspirirali, jedva sjena Watchmena :p
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 24/11/2020 : 00:02:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Kao i brojne druge imitacije koje su inspirirali, jedva sjena Watchmena :p



Čitao si?

Vidim izivko suzdržan, a ostalo hvalospjevi ...
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 24/11/2020 : 00:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Izivko je ako se ne varam i u vezi Watchmena suzdržan ;)

Čitao sam američko izdanje nedavno.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 24/11/2020 : 00:17:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
I toliko ispod W-a?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/11/2020 : 00:28:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
i mene je Galad zatekao sa izjavom za Nadzirače.


recimo kada sam ih prvi put čitao,a bilo je to u vremenskom razmaku od mesečak dana,i Eternaut i Vočmeni su mi bili "jeboteeee,kakva stripčina!!!!"

sa kasnijim čitanjima,Eternaut mi je polako gubio na oštrini,a Kontolori su bili jednako zadivljući kao prvi put.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 24/11/2020 00:28:46
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 24/11/2020 : 00:51:02  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

I toliko ispod W-a?



Tko zna, možda bi mi na ponovljeno čitanje bolje sjelo. Ali čak i da mi je bolje sjelo, ne vidim kako bi mi moglo nadmašiti Watchmen. Prvo zato jer je W očito model po kojem je P napravljen (a sklon sam prednost davati originalima), drugo zato jer su W bolje narativno složeni i treće zato jer P traži konstantno dešifriranje krosreferenci pop kulture, a pogotovo američkih stripova i njihovog meta-jezika, što je također preuzeto od W, ali W to nadilazi, univerzalniji je.
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000