forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Život u inozemstvu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/11/2020 : 16:23:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

kako ta indija izgleda uživo? preko tv -a izgleda ko jedna velika kanalizacija.
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Neka ode u Indiju...tamo se doživljavaju prosvjetljenja.


Od Indije, jedino mi je u Pakistanu bilo gore. Koje rupe na zemlji majko moja. A Indijci...s gorim narodom nisam radio i zivio.




Pa, dragi ne smijem sve reci sto mislim, nakon visekratnog iskustva Indije u zivo, zbog 'regula' na stripovi.com, ali izraz koji si upotrebio krajnje je jednostavan i tocan.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 27/11/2020 : 16:27:50  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Poljska bi se moglo reci da je zemlja koja nudi (skoro) sve sto i ostale zapadne zemlje, dobro se zivi, dobar standard (ajde, u njihovu trenutnu politiku bolje ne bi), zabave, jezik mislim da se brzo nauci (ipak je slavenski), a sto se arheologije tice, to sam najbolje znas to jest vec si napisao da bi tamo radio na necemu sto te ne interesira toliko koliko tvoje primarno podrucje, ali da moze proci.

Ne znam kakve su opcije za Spanjolsku (u vezi posla i podrucja), ali mislim da je to dobar izbor.

A uvijek mozes u Svajcarsku, zemlja arheologije.

Sad, Slovenija bi ti bila blizu sto se kuce tice (ajde, relativno), jezik recimo da se moze osvojiti, ali pare nisu nesto pretjerano. Jedino ako bi radio za neku tvrtku (kao arheolog?). Tako da bolje jos par stotina km dalje za bolje pare, ako je to ono sto bi prevagalo, drukcije si skoro kao doma.






ne pričaj gluposti, kakav arheolog u Sloveniji. Svaki dan radim sa muzejima, sami starci koji ne znaju gdje bi sa sobom i samo čekaju da idu u mirovinu a nekog novog suradnika nisu zaposlili več 30 godina. Ima masa freelancera koji isto tako pokušavaju raditi sa muzejima, sve visoko školovani ljudi i ne dobivaju prilike. Kada su u Sloveniji radili na nekom nalazištu? Možda tu i tamo ako slučajno rade neku cestu, pa onda proučavaju nešto, ali toga ima jako malo. Gradovi se raspadaju, čak ih država pokušava prodati (čak na Bolha.com) ili strancima, samo da bi ih se riješila, na ostalim arheološkim nalazištima (a živim sasvim blizu jednog od največih) umjesto arheologa rade se pikniki, ljudi šetaju, sunčaju, voze se biciklima po njemu,...kada sam im javio da znam za jednu gomilu (grob u kojem su pokapali ljude i u tim grobovima se obično pronađe nakit, oružje, posuđe,...) i provjerio sam na karti, da ta gomila nije upisana niti istražena, nikoga nije zanimalo. Razmišljam da kupim detektor metala i sam idem iskopati kada več oni neče.
Da ne pričam o tome kako svaki dan pišem muzejima širom Slovenije da sam pronašao neku avkciju, kolekciju, neki predmet,...koji se prodaje na internetu a tiče se Slovenije i uvijek isti odgovor - nemaju novca za odkupnine! Tek onda kada pišem na Ministarstvo za Kulturu, pa ih onda oni kontaktiraju pronađe se neki novac na kojeg se čeka par mjeseci.
Baviti se Arheologijom u Sloveniji je jednako ko da prodavaš skije u Sudanu.
Uz to nezaposlenost raste iz dana u dan a čekaj sljedeču godinu pa češ vidjeti, kada se ispucaju ti milijoni od Europske Unije pa dođe račun, polako če biti potrebno vračati kredite a država neče imati nigdje uzeti.
Ali to če ionako biti svugdje jednako. I ostale zemlje če morati vračati novac, i ostale zemlje če imati nezaposlenost,...ja se jedino nadam da če pasti cijene (nekretnina, poslovnih prostora, automobila, svega i svačega) pa da ljudi koji smo uštedjeli novac napokon dođemo na svoj račun i pokupujemo nekretnine (to se jedino isplati ulagati) jer ljudi ima sve više na svijetu a zemlje ima koliko je ima, neče je biti više, osim ako kolonizoramo neki planet. Znači, oni koji budu izgubili posao i koji neče imati novca da odplačivaju kredite, njihova imovina (stanovi, automobili, nekretnine, nakit,...)idu na dražbu i tu onda dolazimo ljudi sa kešem. Volim ovakve krize, to treba izkoristiti. Mislio sam da če se to več ove godine događati ali EU podijelila novac državama, no nema veze, dogodit če se kad tad i što više novca bude Eu dala, to če se teže odplatiti i jednom če toga novca nestati, pa če napokon oni koji žive od kredita do kredita morati isprazniti stanove, zemljišta, automobile i prodati nakit. Ostaje samo čekati, zato budite pametni i što više novca uštedite, na kraju čete moči kupovati u pola cijene od onih koji su svu ovo vrijeme živjeli preko svojih mogučnosti i koji če bankrotirati.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/11/2020 : 16:35:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Cekaj, kustosi nemaju veze sa arheologijom i arheologima.

Pa nece Paro sada kasikom da trazi zakopana bogatsva po tujim zemljama za svoju firmu i prodaje ih. :D :D :D




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 27/11/2020 : 17:26:05  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Cekaj, kustosi nemaju veze sa arheologijom i arheologima.

Pa nece Paro sada kasikom da trazi zakopana bogatsva po tujim zemljama za svoju firmu i prodaje ih. :D :D :D







pa kustosi i arheolozi surađivaju zajedno sa muzejima, bilo kod nas bilo u drugim zemljama. I čitava ova branža je u kurcu u Sloveniji, to sam ti htio objasniti. Ne može se dobiti posao u toj branži ako živiš u Sloveniji a kamoli da netko dođe izvana i da dobije posao. Osim ako se radi o nekakvom zajedničkom projektu ali za te stvari isto tako ima puno freelancera koji pokušavaju predstaviti neki svoj projekt ili dobiti novac za istraživanja. Nema interesa u Sloveniji za ovakve stvari, vjeruj mi, da znam, jer svaki dan šaljem na desetine mailova gdje predstavljam neki svoj projekat i rijedko uspije. Uvijek mi se zahvale na mom entuzijazmu, zanimljivim idejama, projektima,..ALI nemaju novca da bi se bilo šta poduzelo. Tako ti stoje stvari.
U Sloveniji ti danas rijedko tko išta radi sa "kašikom", više se rade prezentacije, drže se predavanja,....i tu ne trebaju arheologe. A kustosa ionako ima deset puta previše, barem je tako u Sloveniji, možda je u južnoj Njemačkoj ili Švicarskoj drukčije.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/11/2020 : 17:52:34  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Neka ode u Indiju...tamo se doživljavaju prosvjetljenja.

pogotovo ako pokupi koleru i prosvitli ga koliko je bitna ispravna kanalizacija.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/11/2020 : 18:03:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa, nitko od nas nece povesti ovo tijelo sa sobom kad mu dođe cas (ovo prvo fizicko, lako sa preostala cetiri).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8358 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 27/11/2020 : 18:54:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Cekaj, kustosi nemaju veze sa arheologijom i arheologima.

Pa nece Paro sada kasikom da trazi zakopana bogatsva po tujim zemljama za svoju firmu i prodaje ih. :D :D :D







Poli ajd se uozbilji bogati. Ojro zna o ekonomskim prilikama zemalja Unije, rimskom carstvu, arheologiji u Sloveniji općenito koliko ja znam o popravljanju frižidera na svemirskoj stanici. Tako da je ovdje po tom pitanju potpuno irelevantan. Rađe pričaj o vlastitim iskustvima ili iskustvima tvoje rodbine ili prijatelja o životu u inozemstvu. A znam da sigurno imaš dosta toga za reć.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 27/11/2020 : 19:26:27  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Paro, hvala ti. Da ne bude da uvek ja ovako nešto pričam.

Ne znam kojim se tačno poslom baviš, ali mislim da su istorijske katedre i arheologija dobro finansirani u Švajcarskoj.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8358 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 27/11/2020 : 19:42:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Paro, hvala ti. Da ne bude da uvek ja ovako nešto pričam.

Ne znam kojim se tačno poslom baviš, ali mislim da su istorijske katedre i arheologija dobro finansirani u Švajcarskoj.



Ma joj, sve već odavno poznato na ovom sajtu. Je, itekako dobro financirano, ali imam eto neke svoje razloge da izbjegnem Švicu, jedino ako ne dođe do situacije da baš nemam izbora.
Koliko sam skužio King Warrior i ti ste skroz zadovoljni sa životom u Švici, pa eto, nije da su sva iskustva u vezi te zemlje vaš toliko negativna.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 27/11/2020 : 19:50:39  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by manhunter

Paro, hvala ti. Da ne bude da uvek ja ovako nešto pričam.

Ne znam kojim se tačno poslom baviš, ali mislim da su istorijske katedre i arheologija dobro finansirani u Švajcarskoj.



Ma joj, sve već odavno poznato na ovom sajtu. Je, itekako dobro financirano, ali imam eto neke svoje razloge da izbjegnem Švicu, jedino ako ne dođe do situacije da baš nemam izbora.
Koliko sam skužio King Warrior i ti ste skroz zadovoljni sa životom u Švici, pa eto, nije da su sva iskustva u vezi te zemlje vaš toliko negativna.



Moja su za prvih desetak godina ovde izrazito negativna. Ljudi su hladni, nikakvih mesta za izlazak, noćni život nula. Rasizam na svakom koraku.

Poslednjih desetak godina izrazito pozitivna. Ljudi su i dalje hladni, ali zato što gledaju svoja posla i ne mešaju se u tuđe stvari. Kad te jednom upoznaju i kada se upoznaš sa njihovom "bubicama" sasvim su srdačni, spremni da pomognu. Da ne spominjem školski i zdravstveni sistem, koji ne bih menjao ni za šta.

Kapiram da Švica nije za svakoga, stvarno je jedinstvena zemlja u Evropi po mentalitetu, ali nije to nužno negativno.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 27/11/2020 : 20:37:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

pa kustosi i arheolozi surađivaju zajedno sa muzejima, bilo kod nas bilo u drugim zemljama. I čitava ova branža je u kurcu u Sloveniji, to sam ti htio objasniti. Ne može se dobiti posao u toj branži ako živiš u Sloveniji a kamoli da netko dođe izvana i da dobije posao. Osim ako se radi o nekakvom zajedničkom projektu ali za te stvari isto tako ima puno freelancera koji pokušavaju predstaviti neki svoj projekt ili dobiti novac za istraživanja. Nema interesa u Sloveniji za ovakve stvari, vjeruj mi, da znam, jer svaki dan šaljem na desetine mailova gdje predstavljam neki svoj projekat i rijedko uspije. Uvijek mi se zahvale na mom entuzijazmu, zanimljivim idejama, projektima,..ALI nemaju novca da bi se bilo šta poduzelo. Tako ti stoje stvari.
U Sloveniji ti danas rijedko tko išta radi sa "kašikom", više se rade prezentacije, drže se predavanja,....i tu ne trebaju arheologe. A kustosa ionako ima deset puta previše, barem je tako u Sloveniji, možda je u južnoj Njemačkoj ili Švicarskoj drukčije.



Šta je sa Kapiteljskom njivom? Je li to do kraja istraženo?

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 27/11/2020 : 20:51:18  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon

quote:
Originally posted by 1Euro

pa kustosi i arheolozi surađivaju zajedno sa muzejima, bilo kod nas bilo u drugim zemljama. I čitava ova branža je u kurcu u Sloveniji, to sam ti htio objasniti. Ne može se dobiti posao u toj branži ako živiš u Sloveniji a kamoli da netko dođe izvana i da dobije posao. Osim ako se radi o nekakvom zajedničkom projektu ali za te stvari isto tako ima puno freelancera koji pokušavaju predstaviti neki svoj projekt ili dobiti novac za istraživanja. Nema interesa u Sloveniji za ovakve stvari, vjeruj mi, da znam, jer svaki dan šaljem na desetine mailova gdje predstavljam neki svoj projekat i rijedko uspije. Uvijek mi se zahvale na mom entuzijazmu, zanimljivim idejama, projektima,..ALI nemaju novca da bi se bilo šta poduzelo. Tako ti stoje stvari.
U Sloveniji ti danas rijedko tko išta radi sa "kašikom", više se rade prezentacije, drže se predavanja,....i tu ne trebaju arheologe. A kustosa ionako ima deset puta previše, barem je tako u Sloveniji, možda je u južnoj Njemačkoj ili Švicarskoj drukčije.



Šta je sa Kapiteljskom njivom? Je li to do kraja istraženo?



Jel može bez offtopica? Hvala.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1515 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 27/11/2020 : 21:54:55  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by fandango


Paro, jos nesto. Ako ciljas na akademsku karijeru, nije ti pitanje gdje je dobro/najbolje za zivjeti, vec gdje su najbolje katedre za napredovanje, a da je zemlja dobra za zivjeti. To su dvije razlicite stvari.

Ako te zanimaju Vikinzi, onda brijem da je Skandinavija u pitanju. Ako je kao sto kazes egiptologija, onda vidis da je Poljska dobra opcija.





Ma znam ja gdje su najbolje katedre, al mi je ovaj drugi dio isto bitan. Evo zadnjih tjedana sam se čuo s prijateljima i kolegama iz Irske, Njemačke, Francuske, Engleske i Islanda. Svi mi kažu više-manje što i ti, bježi i ne osvrći se. A što se tiče katedre, pa Slovenci su 20 godina ispred nas, pa prema tome da odem i u Ljubljanu opet sam akademski bolje prošao nego ovdje
Inače, fala ti na savjetima, uvijek dobro dođu.



Nema frke, evo jos nekih razmisljanja. Kombinirano akademski i kvaliteta zivota, da, Estonija je super. Nordijske zemlje isto, ali nemoj u Finsku. Tamo je bila kriza u akademskom sektoru pa su prije pet-sest godina masovno davali otkaze na sveucilistima, nije se bas nesto popravilo stanje odonda. Island je dobar, ali sveucilista su im provincijskog karaktera, sto ima svoje prednosti i mane. Njemacka je dobra, ali akademski mi se bas i ne svidja. Tamo profesori naprave svoje klanove pa brane svojim katedrama da citiraju rivalne klanove pa to znanstveno gledajuc ispadne prilicno ogranicavajuce. U Italiji akademija funkcionira ko i kod nas, mafija u biti. Francuska mi se ovo malo koliko sam akademski s njima bio u kontaktu cini ok, ali ne znam previse. Velike Britanije se kani, tamo se sad nakon Brexita sprema akademski pogrom, sve cekamo da se pocnu dijelit otkazi, drasticno smanjenje placa i slicne mjere. Benelux je super isto. Ako razmisljas dalje, Australija i Novi Zeland su isto prva liga. Znaci, moj savjet je Benelux, Norveska, Svedska, Danska, Estonija, Australija i Novi Zeland. Ne nuzno tim redoslijedom.




Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/11/2020 : 22:09:34  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Novi Zeland je po onom šta san čuja južna verzija Švicarske.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 27/11/2020 : 22:13:41  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Euro ima pola rodbine vani:

-dvije tetke u Austriji (Celovec i Leoben)
-od sestrične sin (Dunaj)
-bratranec u Švedskoj
-sestrična (Grčka)
-druga sestrična (Argentina)
-ujak (Njemačka - Berlin)
-imam neku rodbinu u Sisku (nismo si baš blizu ali znam da tamo žive, nisam bio nikada kod njih, oni ponekada dođu kod nas)
-imam djevojku u Bahrainu
-imao sam djevojke iz (Trinidad i Tobago gdje sam i živio par mjeseci, Srbija, Vietnam-bio sam tamo dva mijeseca, u Norveškoj sam bio pola godine-ne bi se više nikada vratio tamo!)
-kao turist putovao sam (Nizozemska, Češka, Tunizija, Kuba, Vietnam, Trinidad i Tobago, Francuska, Engleska, Italija, Srbija, Hrvatska, Austrija, Njemačka, Norveška, Švedska,Vietnam,...vjerovatno sam nešto i zaboravio, tko bi se svega sjetio)

Šta sam naučio kod svega toga?

RASISTI SU SVUGDJE, NITKO NE VOLI STRANCE, SVUGDJE IMA PUNO VIŠE LOŠIH LJUDI KOJI NISU SPREMNI POMOČI I MOŽDA NEKIH 20 POSTO DOBRIH LJUDI, AKO ČE IMATI PRILIKE DA TE ZAJEBU TO ČE SIGURNO I NAPRAVITI, IAKO SAM IŠAO KAO TURIST MISLILI SU DA TRAŽIM POSAO PA SU SE PONAŠALI NADMENO I S VISOKA, KADA SU SHVATILI DA SAM TURIST I DA SAM DONIO NOVAC A NE DOŠAO DA GA UZMEM ONDA SU HINAVSKI PROMJENILI MIŠLJENJE I KAO SAD SMO NEKI FRENDOVI I TO. NITKO NE VOLI STRANCE, NISU GLUPI ZNAJU DA STRANCI OTIMAJU POSLOVE I DA SU SPREMNI RADITI ZA MANJE PA ČE VLASNIK RADIJE ZAPOSLITI STRANCA NEGO NJIH I ZBOG TOGA IH MRZE (tko bi im zamjerio...), ZNAJU DA IM STRANCI OSVAJAJU DJEVOJKE, ZNAJU DA JE PUNO STRANACA KRIMINALACA (iako sitnih, krađe i slično, tučnjave, pijanstvo,....) NIGDJE SE NISAM OSJEČAO KAO KOD KUČE I JEDVA SAM ČEKAO DA SE VRATIM U SLOVENIJU (pa sam išao kao turista, znači hoteli, plaža, palme,...a svejedno se ne bi mjenjao sa Slovenijom). Uvijek je lijepo negdje otiči a još lijepše se je vratiti doma. Boli me kurac za izlasce, neke prijatelje u drugim zemljama,...ništa od toga mi ne treba niti to tražim. Znam da mogu novac zaraditi svugdje, jer se bavim poslovima koje mogu raditi preko interneta i zašto to onda ne bi radio u Sloveniji. Inače boli me kurac i za Sloveniju, kada pričam o Sloveniji pričam o svome kraju, svojoj ulici, svojim prijateljima, koji su svi više ili manje tu iz istoga kraja, tu imam baš sve što mi treba. Budala je onaj tko ne zna pronači sreču kod kuče pa je mora tražiti po drugim gradovima, zemljama,...ja ne želim nikada otiči iz svog kraja i ne volim da se itko drugi useljava u moj kraj. Želim da sve bude tako kako sam navikao, ne volim nove susjede, zadovoljan sam sa ovima koje znam čitav život, iako često dolaze neki novi (cure, dečki od susjeda, ljudi se ožene, rađaju se djeca,...najviše volim one koji su ovdje čitav život, SADA ZNAM KAKO SU SE INDIJANCI OSJEČALI KADA SU DOLAZILI BELI LJUDI U AMERIKU). Da netko napadne Sloveniju spreman sam umrijeti za nju, pitajte sebe da li ste spremni umrijeti za južnu Njemačku, Švicu, Španjolsku, Italiju,....
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 28/11/2020 : 00:38:31  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Kako je u Danskoj? Ima li nekog da je otišao tamo?

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 28/11/2020 : 00:44:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

Euro ima pola rodbine vani:

-dvije tetke u Austriji (Celovec i Leoben)
-od sestrične sin (Dunaj)
-bratranec u Švedskoj
-sestrična (Grčka)
-druga sestrična (Argentina)
-ujak (Njemačka - Berlin)
-imam neku rodbinu u Sisku (nismo si baš blizu ali znam da tamo žive, nisam bio nikada kod njih, oni ponekada dođu kod nas)
-imam djevojku u Bahrainu
-imao sam djevojke iz (Trinidad i Tobago gdje sam i živio par mjeseci, Srbija, Vietnam-bio sam tamo dva mijeseca, u Norveškoj sam bio pola godine-ne bi se više nikada vratio tamo!)
-kao turist putovao sam (Nizozemska, Češka, Tunizija, Kuba, Vietnam, Trinidad i Tobago, Francuska, Engleska, Italija, Srbija, Hrvatska, Austrija, Njemačka, Norveška, Švedska,Vietnam,...vjerovatno sam nešto i zaboravio, tko bi se svega sjetio)

Šta sam naučio kod svega toga?

RASISTI SU SVUGDJE, NITKO NE VOLI STRANCE, SVUGDJE IMA PUNO VIŠE LOŠIH LJUDI KOJI NISU SPREMNI POMOČI I MOŽDA NEKIH 20 POSTO DOBRIH LJUDI, AKO ČE IMATI PRILIKE DA TE ZAJEBU TO ČE SIGURNO I NAPRAVITI, IAKO SAM IŠAO KAO TURIST MISLILI SU DA TRAŽIM POSAO PA SU SE PONAŠALI NADMENO I S VISOKA, KADA SU SHVATILI DA SAM TURIST I DA SAM DONIO NOVAC A NE DOŠAO DA GA UZMEM ONDA SU HINAVSKI PROMJENILI MIŠLJENJE I KAO SAD SMO NEKI FRENDOVI I TO. NITKO NE VOLI STRANCE, NISU GLUPI ZNAJU DA STRANCI OTIMAJU POSLOVE I DA SU SPREMNI RADITI ZA MANJE PA ČE VLASNIK RADIJE ZAPOSLITI STRANCA NEGO NJIH I ZBOG TOGA IH MRZE (tko bi im zamjerio...), ZNAJU DA IM STRANCI OSVAJAJU DJEVOJKE, ZNAJU DA JE PUNO STRANACA KRIMINALACA (iako sitnih, krađe i slično, tučnjave, pijanstvo,....) NIGDJE SE NISAM OSJEČAO KAO KOD KUČE I JEDVA SAM ČEKAO DA SE VRATIM U SLOVENIJU (pa sam išao kao turista, znači hoteli, plaža, palme,...a svejedno se ne bi mjenjao sa Slovenijom). Uvijek je lijepo negdje otiči a još lijepše se je vratiti doma. Boli me kurac za izlasce, neke prijatelje u drugim zemljama,...ništa od toga mi ne treba niti to tražim. Znam da mogu novac zaraditi svugdje, jer se bavim poslovima koje mogu raditi preko interneta i zašto to onda ne bi radio u Sloveniji. Inače boli me kurac i za Sloveniju, kada pričam o Sloveniji pričam o svome kraju, svojoj ulici, svojim prijateljima, koji su svi više ili manje tu iz istoga kraja, tu imam baš sve što mi treba. Budala je onaj tko ne zna pronači sreču kod kuče pa je mora tražiti po drugim gradovima, zemljama,...ja ne želim nikada otiči iz svog kraja i ne volim da se itko drugi useljava u moj kraj. Želim da sve bude tako kako sam navikao, ne volim nove susjede, zadovoljan sam sa ovima koje znam čitav život, iako često dolaze neki novi (cure, dečki od susjeda, ljudi se ožene, rađaju se djeca,...najviše volim one koji su ovdje čitav život, SADA ZNAM KAKO SU SE INDIJANCI OSJEČALI KADA SU DOLAZILI BELI LJUDI U AMERIKU). Da netko napadne Sloveniju spreman sam umrijeti za nju, pitajte sebe da li ste spremni umrijeti za južnu Njemačku, Švicu, Španjolsku, Italiju,....



Dobro daj se ne deri.

@paro - odi u Bosnu na piramide:D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/11/2020 : 00:49:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

Rađe pričaj o vlastitim iskustvima ili iskustvima tvoje rodbine ili prijatelja o životu u inozemstvu. A znam da sigurno imaš dosta toga za reć.


Moja iskustva i nisu nesto... najduze sto sam "zbivao" vani bilo je neke 4 sedmice u Indiji, onda jos jednom dobre 3, te svake godine sam u Ceskoj (najduze 4 sedmice).
Ja bih mogao samo subjektivno, tipa ne sviđa mi se Njemacka i Austrija zbog jezika (jebemu, mucili me 4 godine s njim u gimnaziji), a i Austrija mi je ono sto je netko opisao za Nizozemsku, sterilna i vjestacko cista, ko neki izlog, bez zivota. Ali sa druge strane Bec je kao najbolji grad za zivot u EU, pa ga znaj. Dosta nasih radi tamo, a i zivi. No, ako ti taj "njemacki" zivot ne pase...
Skandinavija me donekle zanima, ali cijene... i hladnoca (ne samo vanjska).
Hm, Engleska... nitko je nije jos komentirao. Neko vrijeme je dosta ljudi bilo tamo, mada se vise starih Engleza doseljivalo kod nas.

Mislim da bi Poljska znala biti sasvim ok. Ne znam koje drzave su ti usle u uzi izbor, mislim u vezi profesije, znaci da se nude uslovi, trebaju ljude...

I pomenuti Novi Zeland. E, to bi me zanimalo, iako je na drugoj strani sveta, i donekle si odsjecen tamo. Ali vegetacija je bolja nego u Australiji, manje smrtonosnih zivotinja , ali ne znam bas za arheologiju tamo. Sin kolegice na poslu je sam otisao, prakticki bez prebijene pare, prvo u AUS pa onda u NZ, prvo radio po barovima, da bi na kraju nasao nesto u svojo profesiji (arhitekta). Brzo si kupio auto, kucu, svake godine si uzme par mjeseci i ide jahtom naokolo. Bolje prosao nego sestra mu, ta se udala za americkog vojnika koji radi na vojnim aerodromima, pa ga salju sad vamo sad tamo.
I brat bolje polovine se htio preseliti u Australiju (rodbina dolje, bratranac bi mu nasao posao u banci), ali bi prvo trebao... ne znam koliko je vec bilo, mislim da skoro 5k € i da sredi sve papire (i dokazi da su obitelj), ali ga onda snasla nesreca, operacije i sve palo u vodu.


Osobno... ne znam sta bi me natjeralo da se selim. Valjda nikakva perspektiva i nikakvih poslova (ne samo u struki). Drukcije ako je sve jos dio studija, diplomskog, sto da ne, samo cepaj!
Zivot vani, pa i samo turisticki za duze vrijeme, ti pomalo prosiri horizonte (ako nije neka bas bas zajebana situacija ).


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/11/2020 : 07:44:52  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Poli, od brata prika sa ženom otiša u NZ,živili tamo nekoliko godina pa se vratili.
Kaže sve super,ali društveni odnosi teški q.
E sad,nekom to ne bi smetalo ,ovima je.
Mislin da su bili tamo 5-10 godina.

Iman ja rodbine i u tim anglo zemljama (USA,Australija,Kanada) al nisu me se nešto dojmili.
čak san prije 20 godina bija u nekoj fazi da bi iša u Kanadu,al danas nema šanse.(osim turistički)

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 28/11/2020 : 10:57:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Sunce tuđeg neba neće vas grijati.
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 28/11/2020 : 11:12:17  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

Sunce tuđeg neba neće vas grijati.



Reci to Supermenu ...


Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 28/11/2020 : 12:46:25  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

Sunce tuđeg neba neće vas grijati.

Neće ni domaće

Go kneel and weep
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7844 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 28/11/2020 : 12:54:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by Dexters

Sunce tuđeg neba neće vas grijati.

Neće ni domaće



ovo je suština svega
ključaj topik

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 28/11/2020 : 13:12:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by Dexters

Sunce tuđeg neba neće vas grijati.

Neće ni domaće



S kim će slaviti pobjede hrvatske reprezentacije u tuđini?
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 28/11/2020 : 13:22:16  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Vani uvijek navijaju za našu reprezentaciju (ako ne igramo protiv njihove nego neke treće), kao što bi mi uvijek u finalu navijali npr. za Kostariku ili Irsku protiv Engleske ili Italije. Da Irci osvoje neko prvenstvo to bi bio samo takav tulum. U Zagrebu.
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000