forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Playstation 5
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 14/06/2021 : 21:12:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Wolfman

Stigao Ratchet danas





Igrao, nije moj djir ali tehnicki najbolja igra ikada, postavila je novi standard koji ce ipak uskoro biti nadmasen. Cudo su nove igre, prvi put igram u 4k 60fps, krasno.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 23/06/2021 : 09:32:03  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

quote:
Originally posted by Wolfman

Stigao Ratchet danas





Igrao, nije moj djir ali tehnicki najbolja igra ikada, postavila je novi standard koji ce ipak uskoro biti nadmasen. Cudo su nove igre, prvi put igram u 4k 60fps, krasno.



Ovo isto ide na listu, igrao prije par mjeseci onu zadnju, ali je prema crtanom filmu napravljena.
Ovo je extra prema najavama. 😊

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 25/06/2021 : 19:32:34  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Stigla plejka danas!

Trenutno su tu 3 igre: Demon's Souls, Sackboy i Ratchet & Clank. ^^

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 28/06/2021 : 00:14:08  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Stigla plejka danas!

Trenutno su tu 3 igre: Demon's Souls, Sackboy i Ratchet & Clank. ^^


Citao sam na forumu da neki vele da je ta prva igra cisti bloody hell od igre, napati se vise nego u ijednoj igri.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1820 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 15/07/2021 : 10:14:07  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
Prijatelj hoće kupiti ps5, da li je ovo najbolja opcija za kupovinu?

https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Gaming/Konzole/PlayStation-5-%2B-Ratchet-%26-Clank-Rift-Apart-PS5-%2B-Marvel%27s-Spider-Man-Miles-Morales-PS5-%2B-Destruction-AllStars-PS5/p/EK000398346

Bitno da može pokupiti konzolu u zg ili oko zg.
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
951 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 15/07/2021 : 11:59:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tihomirduras

Prijatelj hoće kupiti ps5, da li je ovo najbolja opcija za kupovinu?

https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Gaming/Konzole/PlayStation-5-%2B-Ratchet-%26-Clank-Rift-Apart-PS5-%2B-Marvel%27s-Spider-Man-Miles-Morales-PS5-%2B-Destruction-AllStars-PS5/p/EK000398346

Bitno da može pokupiti konzolu u zg ili oko zg.



Od ove tri igre, All Stars se može računati kao besplatna igra (MP naslov koji je failao žestoko, nitko to više ne igra)
Ove ostale dvije igre ako cijeniš po punoj cijeni (449 Morale i 599 Ratchet) onda konzola ispadne otprilike toliko koliko bi normalno trebala koštati (200tinjak kuna više).

U Sancti imaš samu konzolu:
https://www.sancta-domenica.hr/gaming/igrace-konzole/playstation-5-preorder.html
Piše da je dostupno odmah.

A i taj bundle s ekupi ti je jeftiniji u Sancti:
https://www.sancta-domenica.hr/playstation-5-ratchet-clank-rift-apart-ps5-marvel-s-spider-man-miles-morales-ps5-destruction-allstars-ps5.html

Edited by - Wolfman on 15/07/2021 12:12:30
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1820 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 15/07/2021 : 12:42:47  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
Odlično baš ti hvala
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 21/07/2021 : 11:29:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Ocajni popusti na ovogodisnjem Summer saleu. Nije jos sluzbeno objavljeno ali da se vidjeti. Soulsi i Returnal 50 dolara, nista novije uopce nije na popustu. U hr storeu pitak boga koliko jos skuplje, najgora ljetna akcija ikad.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
951 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 21/07/2021 : 12:14:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Ocajni popusti na ovogodisnjem Summer saleu. Nije jos sluzbeno objavljeno ali da se vidjeti. Soulsi i Returnal 50 dolara, nista novije uopce nije na popustu. U hr storeu pitak boga koliko jos skuplje, najgora ljetna akcija ikad.



449,25 u odnosu na 599 za te dvije igre, znači -25%.
They went full Nintendo
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 21/07/2021 : 13:33:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Wolfman

quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Ocajni popusti na ovogodisnjem Summer saleu. Nije jos sluzbeno objavljeno ali da se vidjeti. Soulsi i Returnal 50 dolara, nista novije uopce nije na popustu. U hr storeu pitak boga koliko jos skuplje, najgora ljetna akcija ikad.



449,25 u odnosu na 599 za te dvije igre, znači -25%.
They went full Nintendo



Nintendo Switch mi je srecom modificiran

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 01/07/2022 : 19:17:02  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
https://game-news24.com/2022/06/19/diyer-turns-a-6cm-thicket-ps5-into-a-2cm-thick-sweaty-ps5-slim/

https://www.gamepro.de/artikel/ps5-slim-youtube,3381788.html

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 01/07/2022 19:18:27
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 06/07/2022 : 20:00:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
GOD OF WAR RAGNAROK dobio datum izlaska:
https://youtu.be/puWKvdWyb4k


Predstavljena i kolekcionarska izdanja:
https://youtu.be/CoUARE0aX90

…i ovaj nastavak očito ide sa hrvatskim prijevodom😁😁😁😁
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 06/07/2022 : 21:46:10  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Veli mi danas kolega koji ima 4 i 5 da se igre sa cetvorke na petici puno brze ocitavaju i spawnaju likovi kad kao lik koji igras odes lopatati ugljen kod gospon Sotone.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 30/07/2022 : 20:16:53  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Mogu li se izjasniti forumasi koji imaju peticu da li nakon par sati igre cuju zvukove koji dolaze od ventilatora za hladjenje?

Citam dosta ih ima taj frx, jer je Sony koristio jeftine materijale samo da ubrza proizvodnju i prodaju.

Tnx!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 30/07/2022 20:18:21
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 31/07/2022 : 08:22:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Mogu li se izjasniti forumasi koji imaju peticu da li nakon par sati igre cuju zvukove koji dolaze od ventilatora za hladjenje?

Citam dosta ih ima taj frx, jer je Sony koristio jeftine materijale samo da ubrza proizvodnju i prodaju.

Tnx!



Nemam još PS5(debil nisam htio odmah kupovat, sada je cijena retardirana ), ali imao je frend to pa mu prestalo nakon nekog vremena.
Uglavnom riječ je 90% o naljepnici zaljepljenoj na krivom mjestu po kojoj onda klepeće vent dok se vrti.



Po ovome, ako je to to, štete nema, samo iritira.
Mislim da one bijele bočne dvije stranice možeš otvoriti bez da gubiš garanciju jer su predviđene sa usisavanje prašine.

Za ovaj savjet molim da se uplati na mladjin tekući. Hvala!

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 31/07/2022 08:23:50
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 31/07/2022 : 10:55:57  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
@diskach

Hvala za info!
Znaci naljepnica zakeljena oko resetke klepece po ventilatoru.
To se smatra seprtljavoscu tijekom sklapanja u proizvodnji. Nisu ni japanci kao sto su bili nekad.
Meni lik u Gamestopu nije htio uzeti konzolu, jer je vidio na serafima da su skidani i veli da je to zabranjeno, gubi se garancija i samo ovlasteni serviser smije otvoriti. U protivnom elektronicar/serviser moze kao dozivjeti elektro sok ili slicno, jer ne zna sta je prethodni vlasnik radio na svoju ruku. Uglavnom, jedan lik sta je bio bas taj trenutak u trgovini me pitao da li prodajem i dogovorio se za 65€. Dao mu za 60€ jer kao klinac mu dobar u skoli, pa rekao starom da se pocaste sladoledom. Sevap je. 😁

Mogu reci da ovih par dana imam vise vremena za citati zbog odsutnosti video igara. Nije da sam neki freak oko toga, ali nadjem se u nekoj zagonetci ili puzzle i izgubim po par sati. E neš' više.
Napravit cu pauzu nekoliko mjeseci, pa cu onda vidjeti mozda novija serija bude malo bolja u nekim segmentima. Osim naljepnice. 😁

Slijedeca serija ide druge godine sa jos boljim cipom kao sto je bio slucaj sa PS4 PRO.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 31/07/2022 13:04:19
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 31/07/2022 : 17:21:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ček, ne znam jesam li ovo dobro pročitao.
Prodao si PS5 za 60€?
U doba kada se polovni prodaju za 500+€.
Ili je riječ o nekoj igri, nije mi baš jasno.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 01/08/2022 : 01:01:22  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ček, ne znam jesam li ovo dobro pročitao.
Prodao si PS5 za 60€?
U doba kada se polovni prodaju za 500+€.
Ili je riječ o nekoj igri, nije mi baš jasno.



A ne, ne!

Ovako, prije 2 i pol godine dao Wii s kontrolerom, kupljen 2010 neke igre za nj, PS3,vec izrauban dobio 110€,polovni ps4 bio 155€ platio razliku 40-tak eurica otprilike.
Sad ovaj ps4 koji je bio 155 bio bi mozda 80-tak eura, a kako mu se ventilator cuo grozno nakon pola sata poput vesmasine htio sam ga frknut dok radi. Ali kako sam opisao nisu ga htjeli uzeti jer sam ga odserafio i ocistio sa sprejem protiv prasine, ali radi ok i manje se cuje. Neki posjetitelj me pitao koliko bi dao za nj na ebayu je veli on 85€ ja mu umanjio za cvanciha i nosi. Sretan on, zadovoljan ja i otisao u restac "Louisiana" na kreolski lemon garlic chicken da se pocastim.
PS5 necu jos kupovati, a i nemam cajta za video igre, imam citati i svirati.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 01/08/2022 : 06:02:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Vau, svejedno poklonjeno.
Taj vent original imaš na Aliju za 100injak kuna.
Inače cijene PS4 su ti isto ošle u nebo kao i za PS5, kao i polovnih auta...
Zadnje cijene PS4 u dućanu tu kod nas su bile smješno visoke, ne znam ni ima li više novih za kupiti uopće.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 01/08/2022 06:03:39
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 07/10/2022 : 22:22:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Slučajno sam ubio svoj ps4 pro…pred nekih desetak dana ostao jedno jutro sam kod kuće i odlučio instalirati jednu novu igru da se malo opustim uz nju i tako krenuo izvaditi disk koji se nalazio u plejki, kad ono niti nakon deset pritisaka na tipku, disk neće van?
Fokusiram malo pogled na tipku i skužim da pritiščem krivu tipku, umjesto tipke eject stiskao tipku power😵‍💫
…i tako, neće plejka više da se upali…na istoj samo pulsirajuće plavo svjetlo-pogledah na internet za savjet i našao “blue light of death”.
Dao plejku na popravak, kaže čovjek otišla matična, ne isplati ti se popravljati.

Edited by - Oki on 07/10/2022 22:32:50
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 07/10/2022 : 22:31:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
…i tako, otišao jučer po ps5.
U paketu od igri dobio Spider mana, Sack boya, Death stranding directors cut i one neke all stars utrke, a niti jedna od te četiri igre me ne zanima.
Krenuo spajati ps5 na tv…ono što je nevjerovatno i razočaravajuće je novi HDMI kabl koji je za pola metra kraći od onog na četvorki??!
Ono, u današnja vremena kada sve više ljudi kupuju sve veće ekrane tv-a dijagonale i od 165 cm, sony uz novi ps5 isporućuje HDMI kabl dužine 150 cm???
Srećom, radi i ovaj HDMI sa četvorke, pa nema dodatne štete.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 07/10/2022 : 22:39:27  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ej fakaj ga!
Pregorilo.
Mene vuce ovih zadnjih vikenda malo igrati, ali eto, vec treci mjesec bez konzole i ono ok sam.. Ono...❌❌❌❌❌⭕🟥 🟥 🟥 🟥🔺 R2R2L1… ma ne, ne fali mi… xxxx odvikavam se, nisam ovisanxx. 😁

Klinac me nacrtao sa simbolima tipki sa kontrolera na trbuhu, pitam sta je to trokut, krug, kvadrat i iks, veli to ti je playstation majica kako ne znas, mislim si koje fore da me nagovori da narucim peticu.
Ima ona igra lego Skywalker saga i Ratchet& Clank: Rift, pa zbog toga i zicaju.
Volio bi neki tanji slim model, ali nije u planu do kraja 2023,jer ovaj model je preogroman za ispod telke i gdje nije bas protok zraka za hladjenje.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 07/10/2022 22:40:17
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 07/10/2022 : 22:42:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Uglavnom, nabaviti ću si Quarry što će biti prvo što ću odigrati na petici.
https://youtu.be/Zh2K7SxRHmo
…u iščekivanju GOW Ragnaroka
https://youtu.be/xN5igMB6A9A
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 07/10/2022 : 22:50:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
@emirem
Ne znam sada točno gdje sam čitao najavu za taj novi “slim” model da bih ti pomogao linkom, ali uglavnom, tanji model ps5 dolazi iduće godine.
Ono što sam pročitao i što me je razočaralo je to da će to biti samo digitalna verzija bez čitača diskova.
Čitač diskova će se prodavati zasebno kao neki dodatak što je meni nakon pročitanog djelovalo nekako bezveze, pa sam se nakon kvara ps4 i odlučio na ubrzanu kupovinu ps5 dok ne nestane ovih sada dostupnih verzija.

Edited by - Oki on 07/10/2022 22:51:16
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 14/10/2022 : 05:51:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
OKI: kabel od PS4 ti sigurno nije isti kao na PS5. Zavisi ti o tome imaš li telku koja to može iskoristiti.
PS5 daje 4k sliku do 120 sličica u sekundi, ali moraš imati i telku za to. PS4 kabel će vj ići samo do 4k/60.
PS5 je HDMI 2.1 dok je PS4 HDMI 1.4/2.0.
E sada sve zavisi koju telku imaš. Ako imaš LG OLED C seriju koja je najpopularnija, toplo ti preporučam kvalitetan 2.1 kabel.
Ako imaš (kao ja npr) neku bzvz telku, onda te boli uvo.

@Emirem: Trenutno je u điru neka ajmo je nazvat poluslim verzija. Ima mrvu štedljiviji i hladniji CPU. Mora biti verzija 1200 (ne 1000,1100).
Navodno Sony planira dostavit 30 milijuna PS5 u prvom kvartalu 2023 i pretpostavljam da će onda i kod nas (znam da si iz Švice, pa ne znam tamo cijene) umjesto 800+€, koštat normalnijih 550€ koliko je Sony rekao.
Tada si ga možda i ja priuštima, za sada je debelo preskup za tih 6000+kn u dućanima

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000