forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 CYBERPUNK 2077
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 17/12/2020 : 18:02:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Pre-alpha verzija.
Srećom, uspio sam brzo prodat.
No s gubitkom, naravno.


Šteta što si prodao sa gubitkom...ja danas dobio ovaj mail:
[url=https://postimg.cc/BLXZg3nL][/url]
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 17/12/2020 : 18:05:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Vidjet ću, ako je povrat novaca kompletan, nema smisla ovo ne iskoristiti..
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 17/12/2020 : 18:06:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
CYBERBUG 2077
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 17/12/2020 : 18:14:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
A kaj ću.
No nisam niti kupio u SD.

You win some, you lose some.

(Charizardi iz djetinjstva mi sada vrijede 200+ eura, pa se time tješim za neke gubitke poput Cyberpunka.)
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 18/12/2020 : 08:25:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ja sam već blizu kraja, ako bude ''sreće'' danas ću je završiti.
Skenjali su muški konzolašku verziju, ja nikad ne kupujem igre unapred (pre-order) baš zbog ovakvih govnarija.
Meni je na PC-u igra 10/10 unatoč hrpi bugova. Pa šta je moguće da nitko od vas nema bar kakav-takav komp za odigrat ovo (pa moja grafa je stara 6 godina i igram se bez nekih problema)? Ja ću uvijek FPS igre radije odigrat na kompu nego na konzoli, ako su dostupne na obje platforme.

Nego onaj skrinšot PS4 sa greškom...kaže OKI on bi bacio igru...očito ima sreće, jer sam ih se ja nagledao na PS4 sa razno-raznim igrama otkad sam ga kupio (1mj 2014e). Po toj logici puno bi ih bacio.
Nije to Cp2077 only.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 18/12/2020 08:26:22
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 18/12/2020 : 08:26:56  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Sony je danas povukao igru iz ponude.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 18/12/2020 08:27:25
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 18/12/2020 : 13:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Napokon mi stigla grafa danas (3060Ti), i jao što igra leti sada. Milina. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

brko17
Junior Member



Croatia
379 Posts

Member since 30/08/2011

Posted - 18/12/2020 : 16:01:28  Show Profile Show Extended Profile  Send brko17 a Private Message  Reply with Quote
Ako se smije znati, koliko te došla nova grafulja?
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 18/12/2020 : 20:14:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brko17

Ako se smije znati, koliko te došla nova grafulja?




Uzeo sam onu najjeftiniju Palit u Linksu za 3,9k kn (pojave se 1-2 tjedno ali se prodaju prije 8h, ja svoju kupio u 5h ujutro ).
Prva slijedeće na nabavi (ista ta, samo u drugom dućanu) je 4,4k kn.
Skupo ko vrag, ali evo GTX 970 sam platio 3,1k kn i koristio ju 6 godina, tako da se meni isplatila, nadam se da će ov durat bar 3-4 godine.
Evo sada sam ju undervoltao i OC-a, pala potrošnja, smanjila se temp i dobio koji FPS više.


BTW, evo završio sam CP 2077. Dobio sam najgori kraj, ali sam sejvao prije finalne misije da mogu odabrat i ostala 3 kraja. Lupao sam samo po glavnim misijama, trebalo mi cca 16:30h.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 18/12/2020 20:16:45
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 22/12/2020 : 09:07:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Šta nitko osim mene ovo ne igra, ili ne pišete?
Ja sam jučer i prekjučer obavio sve side misije potrebne za ostale krajeve, zasro sam jedino za skriveni kraj ali ću i to vj odigrat ponovno.
Igra ima 5 krajeva, od toga sam siguran da 3 imaju po još 1 izbor. Odigrao i vidio sam sve, osim tog neseretnog skrivenog koji je navodno brutalno težak, te čim jednom umrete idu creditsi, pa nema nazad. Sa dodatnim misijama mi je trebalo 20ak h za svaki kraj, računajte da je od toga svaki kraj cca 2h, tako da sam sve skupa odigrao 30h.
Sada čekam da popeglaju igru i isprave sve bugova, pa ću odigrati još koji put. ;)
Eh, da ovo što sam gore napisao, nije to bio najgori kraj, to sam samo mislio, ima 1 gori. :D

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 27/12/2020 : 11:32:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Šta nitko osim mene ovo ne igra, ili ne pišete?
Ja sam jučer i prekjučer obavio sve side misije potrebne za ostale krajeve, zasro sam jedino za skriveni kraj ali ću i to vj odigrat ponovno.
Igra ima 5 krajeva, od toga sam siguran da 3 imaju po još 1 izbor. Odigrao i vidio sam sve, osim tog neseretnog skrivenog koji je navodno brutalno težak, te čim jednom umrete idu creditsi, pa nema nazad. Sa dodatnim misijama mi je trebalo 20ak h za svaki kraj, računajte da je od toga svaki kraj cca 2h, tako da sam sve skupa odigrao 30h.
Sada čekam da popeglaju igru i isprave sve bugova, pa ću odigrati još koji put. ;)
Eh, da ovo što sam gore napisao, nije to bio najgori kraj, to sam samo mislio, ima 1 gori. :D



Jako su mi simpatični tvoji upisi, unosiš mnogo pozitivne energije na forum i dobar si čovjek. Ali ovdje mi se čini da radi kognitivna disonanca, opraštaš svašta kako bi samom sebi opravdao što si potrošio novac na poluproizvod, što si nasjeo na laž. Nemam namjeru igrati niti kupiti. Sto glitcheva u igri bi mi bilo simaptično, tisuću glitcheva smrdi, nasumično izbacivanje iz normalnog toka igre je nedopustivo. Ako ne možeš prošetati tim izmaštanim svijetom, ako se moraš držati story dijela igre i nikako ne pipkati bilo što drugo onda to nije igra, to je demo. Ako kupiš igru za PS4 i igra ne radi na PS4 to je prevara.

Najviše mi je žao developera. Ubijali su se od posla, crunch u IT biznisu je nešto najgore. Ne zamjerite, znam da se u svakoj branši ljudi ubijaju od posla, ali IT je šampion po mom iskustvu. Bio sam postavljao alarme i automatska vrata i radio sam kao konj ali nikad toliko kao kad sam otišao u IT. Crunch u IT-ju je mnogo češći jer je procjenu kompleksnih stvari lakše zeznuti. Crunch u IT-ju čini mozak umornim, tijelo se odmori nakon jedne noći ali mozak ostane prazan danima. Uništava se zdravlje, međuljudski odnosi, veze i brakovi.

Ovaj projekt je propao. Avion se zabio u planinu. Debela dama pjeva punim plućima. Krivi su arhitekti i menađment. Opet, jadni developeri. Nakon mjeseci cruncha moraju provesti blagdane gledajući kako se rastapa govno koje su bili prisiljeni napraviti. Jadna industrija koja nikako da nauči.

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 31/12/2020 : 07:43:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shuckey

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Šta nitko osim mene ovo ne igra, ili ne pišete?
Ja sam jučer i prekjučer obavio sve side misije potrebne za ostale krajeve, zasro sam jedino za skriveni kraj ali ću i to vj odigrat ponovno.
Igra ima 5 krajeva, od toga sam siguran da 3 imaju po još 1 izbor. Odigrao i vidio sam sve, osim tog neseretnog skrivenog koji je navodno brutalno težak, te čim jednom umrete idu creditsi, pa nema nazad. Sa dodatnim misijama mi je trebalo 20ak h za svaki kraj, računajte da je od toga svaki kraj cca 2h, tako da sam sve skupa odigrao 30h.
Sada čekam da popeglaju igru i isprave sve bugova, pa ću odigrati još koji put. ;)
Eh, da ovo što sam gore napisao, nije to bio najgori kraj, to sam samo mislio, ima 1 gori. :D



Jako su mi simpatični tvoji upisi, unosiš mnogo pozitivne energije na forum i dobar si čovjek. Ali ovdje mi se čini da radi kognitivna disonanca, opraštaš svašta kako bi samom sebi opravdao što si potrošio novac na poluproizvod, što si nasjeo na laž. Nemam namjeru igrati niti kupiti. Sto glitcheva u igri bi mi bilo simaptično, tisuću glitcheva smrdi, nasumično izbacivanje iz normalnog toka igre je nedopustivo. Ako ne možeš prošetati tim izmaštanim svijetom, ako se moraš držati story dijela igre i nikako ne pipkati bilo što drugo onda to nije igra, to je demo. Ako kupiš igru za PS4 i igra ne radi na PS4 to je prevara.

Najviše mi je žao developera. Ubijali su se od posla, crunch u IT biznisu je nešto najgore. Ne zamjerite, znam da se u svakoj branši ljudi ubijaju od posla, ali IT je šampion po mom iskustvu. Bio sam postavljao alarme i automatska vrata i radio sam kao konj ali nikad toliko kao kad sam otišao u IT. Crunch u IT-ju je mnogo češći jer je procjenu kompleksnih stvari lakše zeznuti. Crunch u IT-ju čini mozak umornim, tijelo se odmori nakon jedne noći ali mozak ostane prazan danima. Uništava se zdravlje, međuljudski odnosi, veze i brakovi.

Ovaj projekt je propao. Avion se zabio u planinu. Debela dama pjeva punim plućima. Krivi su arhitekti i menađment. Opet, jadni developeri. Nakon mjeseci cruncha moraju provesti blagdane gledajući kako se rastapa govno koje su bili prisiljeni napraviti. Jadna industrija koja nikako da nauči.



Na PCu je stvar dosta dosta bolja nego na konzolama, njih uz užasan CPU jako koči i užasno spor HDD. Taj CPU iz konzola ti je negdje na razini Intelovog Atoma, dok je kod mene recimo ryzen 3600, dakle srednja klasa sa 6/12 threadova i zauzeće proca ode i do 87%, što opet znači da ga igra jako dobro iskorištava (a igram se u 1080p, dakle ništa previše zahtjevno nego čak i donja klasa u PC svijetu). Kada dođe prava verzija za PS5 i XsX, to će sigurno biti bomba.
Ja sam imao samo 1 rušenje na desktop, i to na prvoj verziji igre, sa starom grafom i starim driverima koji niz bili optimizirani za igru.
Nikad mi se nije desio neki bug da nisam mogao nastaviti igru, samo vizualni glitchevi koji razbijaju imerziju, ali IMHO niš strašno.
Slažem se da je igra izašla minimum mimimuma godinu dana prerano ako ne i više.

Ja sam vezano uz igru jako jako subjektivan, Blade Runner mi je vj najbolji film koji sam pogledao moguće i preko 30 puta do sada. Obožavam SF, cyberpunk kao žanr i sve varijacije na temu (pogotovo steampunk), tako da su mene pogodili u sridu sa igrom.

Treba uzeti u obzir da ja baš i nisam lutao gradom, samo sam obavljao glavne i dodatne misije koje su potrebne da vidim svaki kraj. I te su sve napravljene različito i vrhunski, veli ekipa da su ostale većinom slične i puno lošije. Kako nisam lutao, nisam ni skužio da je grad vrlo umjetan i ne interaktivan.


A što se tiče cruncha u ITu, znam točno što i kako. Nisam progamer, ali radim u ITu u velikoj firmi (firma se ne bavi It-em, mi smo samo dio makine) i da ti priznam ove godine smo malo počeli pucat po šavovima (ne samo moja ekipa, nego cijeli IT, a ima nas...) zbog korone i zbog toga smo većinu ljudi poslali na rad od kuće, a infrastruktura se skoro pa raspala zajedno sa nama.
Imamo i jako puno programera i vjerujem da je i njima bilo veselo.
A što se programera iz CDPR tiče, na svakom koraku se vidi da su igru radili veliki fanovi SF-a, hrpa easter eggova, omaža i ostaloga, jako puno detalja...
Šteta i baš mi ih je iskreno žao jer su im ga debili iz managmenta zabili do grla.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 31/12/2020 08:44:22
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 01/01/2021 : 18:43:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Na PCu je stvar dosta dosta bolja nego na konzolama, njih uz užasan CPU jako koči i užasno spor HDD. Taj CPU iz konzola ti je negdje na razini Intelovog Atoma, dok je kod mene recimo ryzen 3600, dakle srednja klasa sa 6/12 threadova i zauzeće proca ode i do 87%, što opet znači da ga igra jako dobro iskorištava (a igram se u 1080p, dakle ništa previše zahtjevno nego čak i donja klasa u PC svijetu). Kada dođe prava verzija za PS5 i XsX, to će sigurno biti bomba.
Ja sam imao samo 1 rušenje na desktop, i to na prvoj verziji igre, sa starom grafom i starim driverima koji niz bili optimizirani za igru.
Nikad mi se nije desio neki bug da nisam mogao nastaviti igru, samo vizualni glitchevi koji razbijaju imerziju, ali IMHO niš strašno.
Slažem se da je igra izašla minimum mimimuma godinu dana prerano ako ne i više.

Ja sam vezano uz igru jako jako subjektivan, Blade Runner mi je vj najbolji film koji sam pogledao moguće i preko 30 puta do sada. Obožavam SF, cyberpunk kao žanr i sve varijacije na temu (pogotovo steampunk), tako da su mene pogodili u sridu sa igrom.

Treba uzeti u obzir da ja baš i nisam lutao gradom, samo sam obavljao glavne i dodatne misije koje su potrebne da vidim svaki kraj. I te su sve napravljene različito i vrhunski, veli ekipa da su ostale većinom slične i puno lošije. Kako nisam lutao, nisam ni skužio da je grad vrlo umjetan i ne interaktivan.

A što se tiče cruncha u ITu, znam točno što i kako. Nisam progamer, ali radim u ITu u velikoj firmi (firma se ne bavi It-em, mi smo samo dio makine) i da ti priznam ove godine smo malo počeli pucat po šavovima (ne samo moja ekipa, nego cijeli IT, a ima nas...) zbog korone i zbog toga smo većinu ljudi poslali na rad od kuće, a infrastruktura se skoro pa raspala zajedno sa nama.
Imamo i jako puno programera i vjerujem da je i njima bilo veselo.
A što se programera iz CDPR tiče, na svakom koraku se vidi da su igru radili veliki fanovi SF-a, hrpa easter eggova, omaža i ostaloga, jako puno detalja...
Šteta i baš mi ih je iskreno žao jer su im ga debili iz managmenta zabili do grla.



Nisam neki gejmer, za Cyperpunk 2077 sam saznao tek na ovoj temi ali sam se odmah zagrijao jer i ja volim Blade Runnera. Drago mi je što ti radi na PC-u, da je stabilno za PS4 kupio bih sutra. Prava verzija za PS5 i XSX mi se ne čini dostižnom, treba uzeti u obzir da su se popičkali sa Sonyjem i da im je hrpa novca zarobljena sudskim tužbama, kako tekućim tako budućim. A novi novac baš i ne dolazi. S druge strane, možda su preveliki da bi propali. Vidjet ćemo.

Crunch su osjetili svi, valjda je jasno iz mog upisa da sam prosuo žuč zbog osobnog iskustva. Sretno u 2021 i uživaj u igri.

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 27/01/2021 : 12:01:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Dobio natrag 60$ s PS store. Upalio prvi dan cim je igra izasla i vidio da je neigriva. Tragicno, tuzno, osjecao sam se jadno jer sam cekao ovo od dana kad sam saznao za razvoj igre.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 16/06/2021 : 19:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Ovo govno se vraca na PS store 21.06. Nisam pametan dal bi opet kupio, jel zna ko kakva je situacuja na petici? Jel feamerate konstantan i jel ima tehnickih problema, ikakvih?

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 16/06/2021 : 23:11:58  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
I mene zivo zanima!
Nije da je samo framerate bio falican, bilo je tu propadanja likova kroz objekte i slicnih shitova, tako vele za ps4 i ps5,navodno PC-ijevci su svrsavali na igru.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/06/2021 : 12:22:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Strpite se s paljevinom love.
Neka ponovno izađe, siguran sam da će DF napraviti video analizu. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Iluvatar
New Member



Bosnia and Herzegovina
224 Posts

Member since 01/06/2021

Posted - 27/06/2021 : 00:08:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Iluvatar a Private Message  Reply with Quote
Da su samo bagovi problem igre bilo bi jos i super. Vremenom je to moguce popeglati kroz koji update. Ova igra je flopnula u svakom mogucem smislu. Bog je popraviti ne moze jer je trula od temelja. Fizika, AI a da ne govorim da su vise od pola prvobitno zamisljenog sadrzaja izbacili. Najvece razocarenje i najveca prevara jednog developera u historiji gaming industrije. Koliko su samo lagali. Bacili su lgjau i na Witcher 3 i sav uspijeh te igre. Sto se mene tice CDPR se moze komotno ugasiti. Dobro ce se morati namuciti da vrate reputaciju, i uz najbolji rad proci ce dosta vremena da se to desi.

Edited by - Iluvatar on 27/06/2021 00:10:23
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000