forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 GOLCONDA / DURANGO #1 (epizode 1-4)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 29/12/2020 : 17:10:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
GOLCONDA / DURANGO #1 (epizode 1-4)



Trenutak je, da ispratimo staru godinu (nadamo se da se ovakva više neće ponoviti...)

Po planu, za sam kraj, kao onu trešnju na vrhu kolača, dočekali smo mnogima od nas omiljenog junaka!

👉 DURANGO JE (KONAČNO) PONOVO DOJAHAO! 👈

Sad već davnih osamdesetih godina prošlog veka mnogi od nas su se prvi put susreli sa prefinjenom linijom kojom Iv Svolf nepogrešivo crta patnju i sav teret života na Zapadu po licima svojih junaka. I svakom detalju prilazi do tančina, bez obzira da li su u pitanju glavni likovi ili oni koji će kroz par minuta pasti u prljavu prašinu pogođeni metkom iz nepogrešivog mauzera koji je jedan od zaštitnih znakova Duranga - Mirotvorca, ali na neki način, i čitavog ovog kultnog serijala.

GOLKONDA VAM PREDSTAVLJA prvi integral, sa prve četiri epizode (od mogućih 17), u originalnom retro koloru, na svih 200 strana predivnog tvrdokoričenog izdanja!

Ako je sudeći po interesovanju koje vlada još od kada smo ga najavili letos, velike su šanse da u 2021. dobijemo i sledeće dve knjige!

Promo period (zbog predstojećih praznika) malo produžujemo, trajaće do 17. januara 2021. i do tada će ova knjiga koštati 2600 din. Posle toga, puna cena je okruglih 3000.








Uživajte u ovim hladnim danima u još jednom malom umetničkom delu iz naše kuhinje i pišite nam kako vam se svidelo!

Redakcija Golkonde vas srdačno pozdravlja, želimo vam svima puno uspeha i sreće u nastupajućoj godini, a podrazumeva se, od svega vam želimo najviše stripova i da umnogostručite svoje kolekcije!

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 29/12/2020 : 17:50:34  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast na pokretanju i ovog vestern serijala, svakako jeste nešto što se priželjkuje.
Međutim, cena je zaista žestoka i to me je baš iznenadilo.Nisam od onih koji baš kukaju nad cenom, ali 2600 dinara (pa posle 3000,a promotivni period kratak,pritom van Beograda stripovi sporo stižu) za 200 strana je baš puno.To je u rangu Libellusa, u stvari u rangu sa njihovim skupljim izdanjima.Veliki Divlji mač Simerije od Darkwooda je nekada bio 2900 nakon promotivnog perioda, a imao je dve faze promotivnog perioda sa osetno povoljnijim cenama.

Inače, sva ostala izdanja Golconde su po više nego prihvatljivim cenama, eto ovo je prvo gde mi taj detalj bode oči.
No u svakom slučaju velike pohvale od mene za više nego uspešan rad, tempo izlaženja i kvalitet vaših izdanja.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 29/12/2020 : 17:59:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Hm, 2600 dinara je cca nekih 165 kn, što znači mrvicu više od 40 kn po albumu. Odlična cijena ako se mene pita i uopće nije skupo.
Nego, je li moguće dobiti kakaf pdf preview? Nisam ovo nikad čitao, a zanima me, pa bar da okusim mrvicu prije kupovine

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 29/12/2020 : 18:03:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Bravo, samo naprijed sa Starom školom!
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 29/12/2020 : 18:07:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Nego, je li moguće dobiti kakaf pdf preview? Nisam ovo nikad čitao, a zanima me, pa bar da okusim mrvicu prije kupovine



Na našem sajtu www.golconda.rs postavljen je Zavir, tu je kompletna prva epizoda.

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 29/12/2020 : 18:08:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
E super!

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 29/12/2020 : 18:13:22  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golconda

quote:
Originally posted by Paka01

Nego, je li moguće dobiti kakaf pdf preview? Nisam ovo nikad čitao, a zanima me, pa bar da okusim mrvicu prije kupovine



Na našem sajtu www.golconda.rs postavljen je Zavir, tu je kompletna prva epizoda.



Hvala!

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 29/12/2020 : 18:18:39  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Hm, 2600 dinara je cca nekih 165 kn, što znači mrvicu više od 40 kn po albumu. Odlična cijena ako se mene pita i uopće nije skupo.
Nego, je li moguće dobiti kakaf pdf preview? Nisam ovo nikad čitao, a zanima me, pa bar da okusim mrvicu prije kupovine



Oko 167 kuna i nije stvar koliko je po albumu već po broju stranica, da ima oko 300 strana sve bi bilo ok.
U svakom slučaju kome je ok cena taj će naravno uzeti, no treba i rasprodati tiraž, a za to je potrebno ipak više ljudi kod kojih nije svima ovo baš prihvatljiva cena.

Edited by - maelstrom on 29/12/2020 18:21:00
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 29/12/2020 : 18:24:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Pa valjda gledaš koliko po albumu košta, to je mjerna jedinica. Četiri cjeline su u ovom integralnom izdanju. A i ne znam odakle ti ova usporedba s Libellusom. Reći da je ovo slično njihovim najskupljim izdanjima nema veze s vezom. Primjera radi, evo prvi album Libellusovog Škorpiona koji je sadrži tri albuma (ili 146 stranica ako ti je tako draže) i cijena mu je još 2011. godine bila 180 kn. Integral koji je izašao 2014. i također sadrži tri albuma je tada koštao 225 kn. Također, primjera radi, njihov prvi integral stripa I.R.S. sadrži dva albuma i košta 140 kn. O kakvoj usporedbi pričamo?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 29/12/2020 : 18:33:49  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Dobro, nećemo da cepidlačimo sada, plus ne znam zašto si tako neprijatan i zašto si me napao, no navikao sa već na to ovde, gomila drvenih advokata koji niču kao pečurke posle kiše.
Ja gledam po broju stranica i recimo Nathan Never knjiga od Libellusa sa oko 300 stranica ima promotivnu cenu oko 2500 dinara pa posle 3000.

No, odjavljujem se iz svake dalje diskusije, dosta mi je zaista ovog foruma, ovo sam komentarisao kao potencijalni kupac jer kupujem većinu Golcondinih izdanja, za razliku od drugih koji uglavnom samo hvale i brzi su na jeziku, ja se hvatam i za novčanik.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 29/12/2020 : 18:36:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ma ne, nisam mislio napadati, oprosti ako mi je ton zazvučao tako Nije mi bila namjera.
Samo oću reći da nije usporedivo. Ne mogu stvari biti baš bagatela, a 40 kn po albumu je stvarno više nego prihvatljiva cijena. Nathan Never od Libellusa je em mnogo manji format od A4 u kojem ide Durango, em je crno-bijeli strip te mu je stoga cijena tiskanja puno manja. Stvarno nije usporedivo, to su kruške i jabuke.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 29/12/2020 : 18:48:43  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Sve ok.
Dobro, ako nećemo da upoređujemo sa Bonellijem, nije onda baš toliko jako skupo, no ipak jeste.Uporediću onda izdanje sa Čarobnom knjigom i njenim Bluberijem i Komančom koji su usput kvalitetniji stripovi kako većina forumaša ovde tvrdi.
Ta dva izdanja imaju po knjizi 160 i 168 strana, a na promo ceni su bili 1350 dinara, sada su 1500, isto boja.Dakle, razlika je očigledna.
No, dobro, u svakom slučaju ja bih ovo izdanje kupio da već ne uzimam i druga od Golconde plus izdanja mnogih drugih izdavača, tako da ću ipak morati da razmislim malo i ili da odustanem ili da jednostavno Duranga stavim na listu čekanja pa da vidimo šta će budućnost doneti po tom pitanju.

I ne zanemarimo činjenicu da je promotivni period kratak i da je to problem za nas u Srbiji van Beograda (ne znam kako stoje stvari sa inostranstvom).

Edited by - maelstrom on 29/12/2020 18:53:12
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
788 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 29/12/2020 : 18:53:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
Na svakoj mogućoj temi priče o cijenama i kukanja od strane jednih, do pohvala od strane drugih. Siguran sam da bi mnogi voljeli da se stripove besplatno dijele. Pa milion je stvari koje utiču na cijenu. Mnogo toga zavisi koliko su prava skupa, zatim od opreme stripa, tiraža... mali milion "sitnica" koje kad se spoje i kad se malo razmisli, dobija se konačna cijena. Reći da je nešto skupo, pa nama je sve skupo kad smo sirotinja. Neko nema ni par evra za strip. Glupo je porediti neka druga izdanja i izdavače. Pa eno Libellusov Mister No od 200 crno-bijelih stranica, manjeg formata, košta kao Durango. Darkwoodske novele od 80 ili koliko već strana su 12-13€ na promu. Čarobnu knjigu nema potrebe komentarisati kad su im tiraži 10x veći. Tako da to ne pije vodu, bezveze je upoređivati nešto neuporedivo.

Siguran sam da se svaki izdavač trudi da postavi optimalne cijene, da ima i neku zaradu i da su kupci zadovoljni. Niko se nije obogatio strip izdavaštvom, to je sigurno.

HOKA-HEY
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 29/12/2020 : 19:16:19  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Sad, da su Čarobnoj knjizi tiraži 10 puta veći.......
Jesu veći, ali je zato i razlika u ceni velika.Kad bi se izvagalo opet bi se došlo do toga da je ovo izdanje skupo.
Sa nečim se izem li mu ga mora porediti, ako idemo logikom da sve ima neku svoju posebnost, ništa se ne bi moglo porediti i ne bi smo ni znali koja je cena odgovarajuća za bilo šta.
Što se tiče prava, ne znam, ali postavlja se onda pitanje celishodnosti ako su skuplja prava za strip koji je po opštem koncenzusu lošiji i od Komanče i od Bluberija (što ne znači da je sam strip loš,samo nije u toj meri dobar kao ova dva).

No, na kraju, kupci će dati svoju poslednju reč, ne nas 10 forumaša ovde već oni koji treba da kupe ceo tiraž.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11582 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 29/12/2020 : 19:36:32  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Vrlo dobar western serijal po mom mišljenju. Posebno su mi dobre ove početne epizode.

Have mercy
Go to Top of Page

lifesence
Starting Member

97 Posts

Member since 14/04/2010

Posted - 29/12/2020 : 20:53:37  Show Profile Show Extended Profile  Send lifesence a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

Sad, da su Čarobnoj knjizi tiraži 10 puta veći.......
Jesu veći, ali je zato i razlika u ceni velika.Kad bi se izvagalo opet bi se došlo do toga da je ovo izdanje skupo.
Sa nečim se izem li mu ga mora porediti, ako idemo logikom da sve ima neku svoju posebnost, ništa se ne bi moglo porediti i ne bi smo ni znali koja je cena odgovarajuća za bilo šta.
Što se tiče prava, ne znam, ali postavlja se onda pitanje celishodnosti ako su skuplja prava za strip koji je po opštem koncenzusu lošiji i od Komanče i od Bluberija (što ne znači da je sam strip loš,samo nije u toj meri dobar kao ova dva).

No, na kraju, kupci će dati svoju poslednju reč, ne nas 10 forumaša ovde već oni koji treba da kupe ceo tiraž.


Druže moj, ajd razmisli malo. Kad je izašao prvi Princ Valijant, ili tako neko od prvih ČK izdanja? Pa da je tiraž onaj koji je prijavljen, 5 puta bi se rasprodao do sad...za par naslova su radili drugo izdanje, sve ostalo je kao još dostupno... Pa nismo valjda baš toliko naivni...
Bio sam svojevremeno dobar sa nekim izdavačima, nebo i zemlja je razlika između 500 i 1000 komada u štampi (ne sećam se tačnih brojki, ali slikovito, onih drugih 500 dobijaš po ceni 100 od ovih prvih 500), a možeš misliti na više hiljada kakva je situacija...
A4 kolorno izdanje od 200 stranica ti porediš sa c/b Bonelli formatom od 300 strana? To veze sa životom nema...
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 29/12/2020 : 21:14:39  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Skupo je, to se slazem ali uvek treba uzeti u obzir tiraz i cenu prava koja mogu da budu preskupa narocito za neki ne tako popularan strip cija prava drzi ko-zna-ko.

Ne znam da li su bili komentari, ali uporedi ovo:
Gorski vijenac od Forme B - 160 crno-belih B4 stranica, tvrd povez - trenutna cena u AF-u je 2500 din a redovna je 3000 din.
Za Duranga mozes da procitas gore tako da imas svako pravo da se ljutis na lihvare iz Forme B koji su uvek bili preskupi i imali izdanja ultra loseg kvaliteta a momke iz Golconde treba podrzati a ne kriviti odmah cim je nesto skuplje.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6571 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 29/12/2020 : 22:16:11  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Lepo izgleda.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/12/2020 : 22:29:22  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ovo se obavezno uzima!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39105 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 29/12/2020 : 22:35:09  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Otkad je to merna jedinica integral/broj albuma? Album moze biti razlicitog broja stranica. Zato se gleda po broju stranica. Nisam za poredjenje srpskih i hrvatskih izdavaca iz vise razloga. Ali poredeci recimo Asteriksa od CK i Duranga cena jeste visoka. Vec sam strip platio, preuzecu ga ovih dana, tako da sam kupac ali da je skupo jeste.

Darkwood i CK su pokazali koliko nesto treba da kosta. Pa i Golkonda u vecini izdanja ali izgleda ovde racunica dopazi iz prodaje manjeg procenta tiraza. Sto je opet poslovna odluka ali i hod po ivici noza kada je Srbija u pitanju.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 29/12/2020 : 22:37:13  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Pročitao prvu priču zahvaljujući zaviru i moram priznati da je bas dobar strip. Istina, kopija je Il grande silenzia ali meni djeluje kao da je posveta. Kinski je Kinski, ali Durango nije Mute i sve pet. Priča malo promijenjena, ali u grubo to i jesu manje više te vestern priče. Crtež, crtež mi je fenomenalan. Album kojeg vrijedei pročitati.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 29/12/2020 22:38:48
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 29/12/2020 : 22:58:05  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Otkad je to merna jedinica integral/broj albuma? Album moze biti razlicitog broja stranica. Zato se gleda po broju stranica. Nisam za poredjenje srpskih i hrvatskih izdavaca iz vise razloga. Ali poredeci recimo Asteriksa od CK i Duranga cena jeste visoka. Vec sam strip platio, preuzecu ga ovih dana, tako da sam kupac ali da je skupo jeste.

Darkwood i CK su pokazali koliko nesto treba da kosta. Pa i Golkonda u vecini izdanja ali izgleda ovde racunica dopazi iz prodaje manjeg procenta tiraza. Sto je opet poslovna odluka ali i hod po ivici noza kada je Srbija u pitanju.


Gdje ces porediti asterixa kojem je tiraz 2 000 komada sa ovim gdje je tiraz 300..
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
788 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 29/12/2020 : 23:24:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
Baš to. Darkwood se zaklao ogromnim tiražima. Jedan od razloga zašto je tu gdje jeste sada.

HOKA-HEY
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 29/12/2020 : 23:30:28  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Stvarno je besmisleno porediti cene stripove koji imaju tiraž 2000 do 3000 i stripa čiji je tiraž svega 300 komada. Uvek se cena gleda po albumu, klasični albumi imaju po 46 strana i oni su za poređenje najbolji. A evo vam Libellus - Priče sutrašnjice koje koštaju isto ovoliko a ima svega 60 stranica, ako i toliko. Dakle, ni blizu.

Uzima se pod obavezno, snežna atmosfera, vestern, sjajan crtež: biće ovo super siguran sam!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/12/2020 : 01:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Duranga imam ona prva DeNo albuma,i jedan kasniji,od BG (broj #14)

Ova prva dva su u fazonu špageti vesterna i meni su jako dobri;i vredi ih imati ako iole volite ovaj žanr.

Taj Bukgloubov mi se već nije posebno dopao;i priča mi je vidno slabija, a i novi crtač (od ovog albuma Svolfs je samo scenarista) mi je manje simpatičan.

Cena je takva kakva je,izgleda da nas je ČK prilično razmazio,i ja sam se ugrizao za usnu kad je videh,ali sa obzirom na tiraž,bilo bi nerealno da je drugačije.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 30/12/2020 : 04:40:07  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Duranga imam ona prva DeNo albuma,i jedan kasniji,od BG (broj #14)

Ova prva dva su u fazonu špageti vesterna i meni su jako dobri;i vredi ih imati ako iole volite ovaj žanr.

Taj Bukgloubov mi se već nije posebno dopao;i priča mi je vidno slabija, a i novi crtač (od ovog albuma Svolfs je samo scenarista) mi je manje simpatičan.

Cena je takva kakva je,izgleda da nas je ČK prilično razmazio,i ja sam se ugrizao za usnu kad je videh,ali sa obzirom na tiraž,bilo bi nerealno da je drugačije.



Slozio bih se sa Antom i dalje je ovo 5,5 eura po albumu, i poredjenje sa CK nije realno. Ako zelimo da izdavac opstane, ne moze ici kao Darkwood, koji je isao na to da ce mu se vecina tiraza prodati i pokazalo se da to nije tacno. CK ima mnogo jaci budget i tiraze i jasno je da mogu ici sa 3.5 eura po albumu. Jeste skuplje, ali je to mozda i realna cena gde je ocekivanje da ce se pokriti troskovi sa manje prodatih brojeva.
A tek poredjenje sa Natanom koji je CB ne znam kako moze da bude realno.

Da i ovde pohvalim Golcondu za zavir od celog albuma, uzivao sam u citanju. Pravi western, malo stariji, ali meni i dalje dobar.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000