forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 GOLCONDA / DURANGO #1 (epizode 1-4)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Jozzinelli
Senior Member



1557 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 02/01/2021 : 05:38:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Da li zadnja korica Golcondinog izdanja izgleda isto kao na originalnim integralima?

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 02/01/2021 : 14:43:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

Da li zadnja korica Golcondinog izdanja izgleda isto kao na originalnim integralima?



Jeste.

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 10/01/2021 : 23:11:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Hvala kralju!



Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 11/01/2021 : 11:59:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Moram priznat da nakon pročitanog zavira i nakon pročitanih samo prvih integrala Comanche i Blueberry-a, meni je i Durango bolje legao od Bluba.
Baš mi je bila dobra ta prva epizoda Duranga. :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 11/01/2021 12:00:05
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39127 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 16/01/2021 : 20:43:03  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Komanca nije moj fah, Bluberi mi je OK, ali Durango mi je odlican! Nisam ga citao ranije tako da mi je ovo iznenadjenje. Prva epizoda ubedljivo najbolja ali ostale nisu lose. Sad jedva cekam nastavak.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/01/2021 : 19:27:00  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
uh,stavljati u isti koš Bluba,Komanču i Duranga,pa još reći da je potonji najbolji.
oke,100 žena 200 sisa,ali ...

Mislim,dobar je Durango,barem one dve epizode koje je objavio DeNo (Golkondin tek treba da pokupim),ali ...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 24/01/2021 : 21:26:15  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
meni je durango krs, nastao na uzoru vester spageta, al onih sto mi se ne svidjaju. to mu dodje neki kasniji klintov vestern spageti opus. izacio je veselnike kakvih ima u komanci i blubu, kao uozbiljio je atmosferu. ovaj svolf kao da nista u zivotu nije radio, nego je samo gledao bas te vesterne.
ovim stripom bi se era vesterna u stripu zavrsila, jel tako bese? upucao ga durango da se ne vrne
Go to Top of Page

Joker_1389
New Member

104 Posts

Member since 28/04/2020

Posted - 02/02/2021 : 12:23:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Joker_1389 a Private Message  Reply with Quote
Na prvi pogled Durango obiluje sa dosta detalja, tako da je bar za mene na vrhunskom nivou uradjen crtez kao i samo izdanje. O scenariju mogu da sudim tek nakon citanja. :)
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 23/02/2021 : 12:53:37  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Pročitao drugu priču....Horde gneva.

Scenaristički slabija od prve, ali još uvijek zanimljiva (iako ne previše) u kopiranju Eastwoodovog High Plains Driftera. Crtež i dalje odličan.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1557 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 03/03/2021 : 02:40:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

meni je durango krs, nastao na uzoru vester spageta, al onih sto mi se ne svidjaju. to mu dodje neki kasniji klintov vestern spageti opus.


Koji su to Klintovi špageti vesterni iz kasnijeg opusa?

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 03/03/2021 : 03:12:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by kasper

meni je durango krs, nastao na uzoru vester spageta, al onih sto mi se ne svidjaju. to mu dodje neki kasniji klintov vestern spageti opus.


Koji su to Klintovi špageti vesterni iz kasnijeg opusa?


Ne postoje.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 03/03/2021 : 05:47:33  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by kasper

meni je durango krs, nastao na uzoru vester spageta, al onih sto mi se ne svidjaju. to mu dodje neki kasniji klintov vestern spageti opus.


Koji su to Klintovi špageti vesterni iz kasnijeg opusa?


Ne postoje.



bilo je tu nesto odmah posle dobar los zao
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 03/03/2021 : 13:27:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Ne. Nije radio nijedan. Druga dvojica iz Dobar Loš Zao (Lee Van Cleef i Eli Wallach) jesu radili još špagete, ali Clint je otišao nazad u Ameriku i radio je neke vesterne koji su imali šmek spaghetta pa ti se čine da jesu (kao Hang 'Em High, Two Mules for Sister Sara i High Plains Drifter i meni najbolji The Outlaw Josey Wales, ali se ne računaju u špagete. Najčešće ih danas u terminologiji zovu revizionistički vesterni.

Edited by - Red Marquis on 03/03/2021 13:29:08
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 03/03/2021 : 13:42:13  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ok, mislio sam da su to bili spageti vesterni. znaci revizionisticki su
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 03/03/2021 : 21:42:42  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Secam se da sam nekada davno procitao jednu epizodu Duranga, i da mi nije ostao u nekom dobrom secanju. Sve vise trazeci dobar vestern, kupih ovaj integral, i bas mi je prijao strip, dobra razbibriga, i mogu shvatiti zasto je Sawitchu bolji od Komance i Bluberija, ovde su stvari linearne, vise crno bele, a time ne gube svoju draz, a sve to upotpunjuje sjajan crtez, uz odlican kolor. Listajuci ovaj i prva dva Ck Bluberija, upada u oci koliko je los kolor kod Bluba, ovde je to neka druga razina. Iznenadjuje i kolicina brutalnosti,
spoiler smrt junakinje, ubistva zena i dece, i sl...realisticniji prikaz divljeg zapada, gde glavni junak ne spasi svaku dobru dusu, i sam shvatajuci da je to nemoguce...

Samo izdanje kvalitetno uradjeno, tisak, papir, povez, ilustracija na forzecu (Ck ne shvata cemu to), prevod odlican, cena jeste malo visa, ali meni za dobijeno vredi...navikli su nas Fibra i Dw na bas nize cene, pa u prvi mah deluje skupo, iako 650din po albumu sasvim ok, uzimajuci u obzir nakladu. Sta da radimo, necemo ponovo dobiti nista nalik Jeromu i 400din po albumu...

Edited by - john connor on 03/03/2021 21:44:35
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/03/2021 : 14:44:08  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Prva dva albuma serijala,Psi umiru zimi i Horde gneva, čitao sam još onda pre sto godina kad su ih objavile DeNo,baš u vreme kad sam kao i većina ortaka svršavao na špageti kaubojce,Klinta Istvuda i Li Van Klifa.Tada su mi bili odlični,a pre neku godinu sam pročitao 14.album serijala,koji je objavio Bukgloub (nešto sa paklom u naslovu), i bio mi je mnjah.
Pa stoga sam bio skeptik kako će danas u mojim očima izgledati Durango.

Za sada,jako,jako dobro;mogu reći da sam i iznenađen pozitivnim utiskom.

Prve dve priče,pomenute gore i nekad čitane,su malo sirovije,priča je mahom izklišeizirana,a poenta je na akciji;ali to sve funkcioniše jako dobro.Ok,zažmuri se tu i tamo na neki scenaristički propust,pa i crtež nije klasa Šarlijea,Hermana ili drugih klasika,ali ovde se samo treba prepustiti "struji" i uživati.

Treća i četvrta priča imaju već složeniju narativnu strukturu,ali mislim da se Svolf i tu snašao bez problema.Možda se u trećoj,Zamka za ubicu,malo traži,ali već u Amosu sve radi kako treba,i opet imamo jedan hvalevredan kaubojac,sa svim potrebnim elementima,živopisnim likovima,brutalnom akcijom,korektnim dijalozima...

Ono što je meni veliki plus,to je što se glavni lik,Durango,transformiše kroz serijal - u prvoj priču mu buše desnu ruku,i očigledno je da neće biti svemoćan kao do tada,što se i vidi u kasnijim albumima,pa ga proglašavaju za ubicu,što opet ima svoje posledice...

Durango nije (bar za mene) klasa Bluberija i Komanče,ali za ljubitelja vesterna,a verovatno nas ima podosta (pogotovu starije generacije),u pitanju je obavezno štivo!!!
Barem prvi integral (sa nadom da će i ostali biti sličnog kvaliteta).

Za sve četiri priče 4.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 21/03/2021 14:45:06
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1557 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 21/03/2021 : 16:25:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

pa i crtež nije klasa Šarlijea


Ja bih rekao da je Svolf ipak daleko bolji crtač od Šarlijea

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6586 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 21/03/2021 : 17:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Bolji je on i od Mura i Gajmena.
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1557 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 21/04/2021 : 03:48:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golconda

quote:
Originally posted by Jozzinelli

Da li zadnja korica Golcondinog izdanja izgleda isto kao na originalnim integralima?



Jeste.



Hmmmm, ipak nije... Šteta.


Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 21/04/2021 : 09:35:01  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
Meni je bolja Golkondina zadnja korica...
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 21/04/2021 : 09:43:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, kod nas u materijalima je bila ova koju smo stavili, bukvalno ništa nije menjano, a i više ima smisla da ne bude ova, koja je inače naslovna stranica jednog od albuma iz integrala i već je unutra...
U svakom slučaju, da je bio izbor u pitanju, odabrali bismo ovako kako smo i stavili...

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/04/2021 : 12:04:52  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alaniusfordius

Meni je bolja Golkondina zadnja korica...


bolja je za tri koplja.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1557 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 22/04/2021 : 03:38:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by alaniusfordius

Meni je bolja Golkondina zadnja korica...


bolja je za tri koplja.


Eto, i onda se još javljaš da kritikuješ ukus ljudi sa fejsbuka...

Naslovnica trećeg albuma je za devet kopalja bolja od ove ilustracije (koju je radio Girod) koja je na zadnjoj korici Golcondinog izdanja.
Za prvi i drugi album su bolje starije verzije naslovnica, ali je kod trećeg albuma Swolfs daleko nadmašio stariju verziju,
ubacujući ovakav vizuelno originalan motiv jahača čije se lice ne vidi zbog sunca u pozadini.
Ta ilustracija poseduje sirovu snagu Korbučijevih westerna, ova druga je uglađena kao kad bi western snimao Kusturica.

Moguće da postoje i kasnije verzije integrala, osim ovog iz 2012, koje nisu ubačene na bedeteku,
čim je Golconda dobila materijal sa takvom zadnjom koricom.
Inače se ne slažem da nema smisla to što je naslovnica trećeg albuma da bude i na zadnjoj korici,
kod pojedinačnih albuma bi bilo loše, na integralima nema nikakve veze, kao što je i na ovoj verziji sa bedeteke.
Kako rekoh, šteta što ovakva originalna, efektna, upečatljiva ilustracija, idealna za zadnju koricu, nije i na Golcondinom izdanju.

Mek Koj nema alternativu

Edited by - Jozzinelli on 22/04/2021 03:39:50
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39127 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 22/04/2021 : 13:27:32  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Kad se ocekuje nastavak ovog?
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/06/2021 : 04:29:45  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Uf sto je odličan ovaj Durango!
Nocas pogledao Il grande silenzio kao pripremu za prvi album i onda pročitao prva dva albuma iz ovog integrala.
Obe priče su odlične, pravi hladnokrvni vestern, kao da gledam jako dobar špageti. Nema tu preterano komplikovanih zapleta i mudrovanja, ali je jako jako zabavno i dobeo napisano. Crtež isto jako dobar. Kadrovi su tako postavljeni i ,,izmontirani" da stvarno izgleda kao film. Razmena pogleda Duranga i devojke u ekstremno krupnom planu gde se vide samo oči, široki totali u kom vidimo nepregledno prostranstvo snega i hladnoću, a podjednako je dobar i u gradskom okruzenju. Izdvojio bih stranicu 89 u kojoj preko cele strane imamo razbojnike kako ulaze u grad a okolo razbacane kadrove reakcije junaka/građana u krupnom planu, baš filmski ,,režirano". Iako sam takav raspored table video, naravno i u drugim stripovima, ovde baš ostavlja utisak filmičnosti. Najviše mi se sviđa sam Durango, nije nepobedivi junak nego je crlo često ranjen i to ozbiljno i ume da napravi grešku, podceni situaciju itd.

Za mene je za sada Durango pun pogodak, javljam se kad procitam preostala dva albuma.
I čini mi se da je ovo jedno od najboljih tehnički izvedenih naslova iz štamparije AMD!
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.15 seconds. Snitz Forums 2000