forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Mighty Marvel Masterworks
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

jaki
Advanced Member



Croatia
25867 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/01/2021 : 00:22:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Marvelova nova linija reprinta.
Format: Trade Paperback
Size: 6' x 9'
Price: $15.99
Contents: Same as the corresponding Masterworks edition
Variant DM Cover: Yes

Volumes:

1. Amazing Spider-Man Vol. 1 (June 2021)
2. Fantastic Four Vol. 1 (June 2021)
3. X-Men Vol. 1 (August 2021)

Ja sam fetišist papira!

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3524 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 09/01/2021 : 02:06:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Bilo je nešto slično pre desetak godina, čak sam hteo i da kupujem.
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=36292

Nije zaživelo, ne verujem ni da će ovo, tim pre što je dodatno smanjen format.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25867 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/01/2021 : 11:16:20  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ma ovo je orijentirano prema mlađim kupcima jer su mladi navikli na male formate(ovo je praktično Bonelli format)sa mangama i young adults GNama.
To je što se tiče formata ali sumnjam da će mladima biti zanimljiv taj stari Marvel.Mene će zanimati prvenstveno ako bude meni dobar papir i cijena ne bude velika na mjestu gdje bih kupio.
Šteta je da kod nas(pa čak i začuđujuće)nema Marvela osim na kapaljku.
Npr.Epic bi mi dobro legao.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

PaoloRivera
Average Member



Croatia
516 Posts

Member since 09/09/2014

Posted - 09/01/2021 : 17:42:11  Show Profile Show Extended Profile  Send PaoloRivera a Private Message  Reply with Quote
Epic bi bio epic, da
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 17/03/2021 : 21:09:35  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Citam ovih dana zbrku oko krivo odstampanih stranica u Silver Surfer omnibusu i dvoumim se kupiti isti da ne naletim na bas falicni primjerak.Navodno u 11/2020 odstampani su novi sa ispravcima.
Nego,zamjenski albumi se mogu naci u "epic collection" seriji,neki su serijali vec dobro zalaufani,otisli daleko i tesko i naci neke primjerke.

Epic kolekcije su na neki nacin krace verzije omnibusa i to prakticno upola manje stranica imaju.
Uglavnom su tu price koje su prvo pojavljivanje i neki sturi origin storija.
Omnibus "buce" su mi mrvicu preskupe,pa snimam epic kolekciju.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 17/03/2021 21:12:48
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6813 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 17/03/2021 : 22:49:28  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Citam ovih dana zbrku oko krivo odstampanih stranica u Silver Surfer omnibusu i dvoumim se kupiti isti da ne naletim na bas falicni primjerak.Navodno u 11/2020 odstampani su novi sa ispravcima.
Nego,zamjenski albumi se mogu naci u "epic collection" seriji,neki su serijali vec dobro zalaufani,otisli daleko i tesko i naci neke primjerke.

Epic kolekcije su na neki nacin krace verzije omnibusa i to prakticno upola manje stranica imaju.
Uglavnom su tu price koje su prvo pojavljivanje i neki sturi origin storija.
Omnibus "buce" su mi mrvicu preskupe,pa snimam epic kolekciju.



Kakva je zbrka, šta je krivo odštampano? Koji omnibus konkretno?

Kakvi "zamjenski albumi", šta to znači?

Nisu u epic-ima samo "prva pojavljivanja" i "origin"-i, nego sve, samo ne idu redom sa izlaženjima.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/03/2021 : 04:44:10  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki


Šteta je da kod nas(pa čak i začuđujuće)nema Marvela osim na kapaljku.
Npr.Epic bi mi dobro legao.



Kako Marvela na kapaljku, jaki? Eno CK cepa po Marvelu godinama, po nekoliko essentiala svakog junaka imas (Spajdermen 3 komada, Avendzersi 2 ili 3, Silver Surfer 2 komada, X meni 2, Vulverin 1, Hulk 1...) a tek u Best of Marvel ediciji kolko marvela i starog i novog, kolko hoces. Plus edicije Best of Spajdermen i Best of Vulverin.
I Darkvud je izdao fini broj Marvela i tu je i Pheonix Press sa ,,obojenim" epizodama Salea i Loeba i ostalim serijalima (Tor, Spajdermen, Derdevil).
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 18/03/2021 : 08:50:01  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
Jeste to objavljeno, ali nitko još nije objavio Shang Chia.

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 18/03/2021 : 18:36:38  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by emirem

Citam ovih dana zbrku oko krivo odstampanih stranica u Silver Surfer omnibusu i dvoumim se kupiti isti da ne naletim na bas falicni primjerak.Navodno u 11/2020 odstampani su novi sa ispravcima.
Nego,zamjenski albumi se mogu naci u "epic collection" seriji,neki su serijali vec dobro zalaufani,otisli daleko i tesko i naci neke primjerke.

Epic kolekcije su na neki nacin krace verzije omnibusa i to prakticno upola manje stranica imaju.
Uglavnom su tu price koje su prvo pojavljivanje i neki sturi origin storija.
Omnibus "buce" su mi mrvicu preskupe,pa snimam epic kolekciju.



Kakva je zbrka, šta je krivo odštampano? Koji omnibus konkretno?

Kakvi "zamjenski albumi", šta to znači?

Nisu u epic-ima samo "prva pojavljivanja" i "origin"-i, nego sve, samo ne idu redom sa izlaženjima.



Ok,malo sam se krivo izrazio sa "zamjenski", nego idem po redu.

Uglavnom interes su mi neki Marvelovi omnibusi na izvornom,na engleskom jeziku i to nekih super-heroja koji se malo slabije guraju. Silver Surfer ima svojih stripova,ali su zeznuli u omnibusu dvije stranice,jedna polovina je kopirana prakticno na neku drugu i izgubili u izdanju jednu pasicu,a isto su zeznuli nekog Daredevila,pa su radili reprinte. Evo…

https://www.tapatalk.com/groups/marvelmasterworksfansite/viewtopic.php?t=550

"Zamjenski", pod tim sam mislio na izdanje koje je "zamjena" za preskupi omnibus,za sirotinjske dzepove i one koji nisu must-have pod svaku cijenu, doduse ima manje stranica,skoro upola,ima naravno origine,postanke-nastanke karaktera,ali imaju manje epizoda.
Primjer…

https://www.bookdepository.com/Moon-Knight-Omnibus-Vol-1-Doug-Moench-Don-Perlin-Bill-Sienkiewicz/9781302926861

I…

https://www.bookdepository.com/Moon-Knight-Epic-Collection-Bad-Moon-Rising-Doug-Moench/9781302929855?ref=grid-view&qid=1616076778747&sr=1-2

Eto MN iz 1980 jedan ima 1-4 drugi 1-20.
Uglavnom, cijena mi je Epica pristojna i lakse se cita,sto mi odgovara.
Ima prigovora na omnibuse zbog nezgrapnosti u citanju,neki su stampani sa tankim listovima da se vidi kroz njih.

Snimam Marvel Horrore,Solomon Kanea,Fear,Moon Knight,Dr.Strange,Fist of Kung-fu...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6813 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 18/03/2021 : 22:47:03  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
emirem

na linku foruma koji si mi dao govore da je prvo štampano izdanje prvog omnibusa Silver Surfera imalo neke stranice slepljene i neki problem sa povezom. Ne pominju nikakvu grešku u štampi. Verovatno toga nema u novom izdanju.

Što se epic collections izdanja tiče, evo ti ovde šta je izdato do sada. za ovog junaka:

https://www.amazon.com/gp/bookseries/B07WTWKYHK/ref=dp_st_1302911864

Za sada još nije izašao epic #2, koji bi pokrivao sadržaj prvog omnibusa, tj. 18 epizoda originalne serije (ne vidim kako će da to stane u jednu knjigu?).

Ovaj sadržaj se nalazi i u Silver Surfer Masterworks Vol. 1 i 2.


Edited by - alexts on 18/03/2021 23:59:48
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 18/03/2021 : 23:13:27  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

emirem

na linku foruma koji si mi dao govore da je prvo štampano izdanje prvog omnibusa Silver Surfera imalo neke stranice slepljene i neki problem sa povezom. Ne pominju nikakvu grešku u štampi. Verovatno toga nema u novom izdanju.

Što se epic collections izdanja tiče, evo ti ovde šta je izdato do sada. za ovog junaka:

https://www.amazon.com/gp/bookseries/B07WTWKYHK/ref=dp_st_1302911864

Za sada još nije izašao epic #2, koji bi pokrivao sadržaj prvog omnibusa, tj. 18 epizoda originalne serije (ne vidim kako će to stane u jednu knjigu?).

Ovaj sadržaj se nalazi i u Silver Surfer Masterworks Vol. 1 i 2.





Hvala na linku,vec sam prije resersirao po BD,amazonu itd i poznato mi je da prvi run od 18 epizoda ima samo u omnibusu,dok u epicu nema. Neka prava valjda?
Znam da na linku koji sam serao ima 25 stranica i tamo puno diskutiraju i nasao bi vec odgovor na pitanje na stranama 24 i 25 tog tapatalk foruma,a saljem ti i link sa youtubea gdje lik ima komentare i veli tocno koje stranice su u igri. Novi reizdanje ima ispravljene greske,vodi se pod isti serijski broj i nije nigdje naznaceno da je "reedited" ili "renewed". Zato velim da se moze kupiti macka u vreci. Bolje je preko amazona kupiti jer ljudi pricaju da su preko tih nekih manjih distributera,knjizara itd imali problema sa vracanjem i uzimali su sebi 10% provizije?!

https://youtu.be/cti3eKjFWio

Pozz

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 18/03/2021 23:14:39
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25867 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/03/2021 : 01:14:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Epici ne izlazi po redu pa je prvi Surfer za sad preskočen ali će se objaviti.
2 stranice od 1000?stvarno mi ne bi smetalo da volim omnibuse.

Marvel’s Epic Collections represent a consistent, affordable, full-color bookshelf format of issues in perfect continuity order without a single gap. The catch? Marvel is releasing them in a random order to focus on the biggest gaps first – since early issues are already well-covered by both Essentials and Masterworks.

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 19/03/2021 01:16:35
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000