forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 S.COM - Novinarska patrola
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 15/01/2021 : 10:17:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause



Supermarka ćemo za kraj, kad ispucamo cijeli forum.




Pametno
Tako će svi pratiti intervjue do samoga kraja
Go to Top of Page

mezzano
Senior Member



Serbia
1241 Posts

Member since 26/06/2007

Posted - 15/01/2021 : 13:31:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mezzano a Private Message  Reply with Quote
Hahaha... :D

Svaka čast!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 15/01/2021 : 16:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Jedino ako bude i foto-galerija

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 15/01/2021 : 17:48:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
S.COM - Novinarska patrola

Kila Banana




1. Na red je došao jedan noviji član sajta. Kila Banana, možeš li nam se malo u kratkim crtcama predstaviti?

Stvarno ništa posebno, Gabrijel, čovjek koji svoj dosadan život pokušava učiniti zanimljivijim raznim stvarima: filmovima, knjigama, stripovima, pomalo radom i, naravno, recenzijama.

2. Prije ozbiljnijih pitanja ne mogu odoljeti a da te ne upitam otkud ti ovakav nick? Voliš banane ili...? ;)

Htio sam nekakav originalan, alanfordovski nick, što nikako ne znači da demantiram kako volim banane.

3. Nisi nešto aktivan na forumu, ali si zato u velikom uzletu s recenzijama. Kako je sve počelo, odakle motivacija za pisanje?

Pa, puklo me jednog dana da napišem recenzije par AF-ova, naravno to su bila nedjela koja su i ostala neobjavljena. Najveća motivacija su uglavnom komentari (najviše opsežni, da vidim druga mišljenja) kojih je, nažalost, jako malo u zadnje vrijeme.

4. Nije teško pogoditi tko ti je omiljeni strip junak. Kad je počela ljubav prema Alan Fordu i koje još junake preferiraš?

Toga se više ni ne sjećam, Alan Ford me privukao zbog humora i satire, ali volim i druge junake: Zagora, Dylana, Mister Noa i Garfielda.

5. Imaš li neki recenzentski uzor i nabroji 3 svoja najomiljenija recenzenta.

Pa svi recenzenti mi mogu biti uzor, kod svakoga se može naći neka pozitivna karakteristika, a one i meni mogu poslužiti da poboljšam tekstove. Ima more sjajnih recenzenata, ali kao 3 najomiljenija: Spock, paro, igor 12.

6. Koja ti je najdraža recenzija koju si dosad napisao, a za koju misliš da je najlošija?

Najdraža nek bude "Božićna priča", ipak sam za nju osvojio najviše bodova na izboru za recenziju mjeseca. Samo jedna najgora? (duboki uzdah)... Možda Blek i "Njihalo strave", to je više bila sprdnja nego recenzija.

7. Tvoj top 3 omiljenih scenarista i crtača?

Scenaristi: Sclavi, Bonelli i Bunker (u mlađim danima)
Crtači: Magnus, Serpieri i Ferri.

8. Koji je plan za ovu godinu, misliš li proširiti krug junaka kojih namjeravaš recenzirati?

Nisam siguran hoću li uopće više pisati recenzije, iako imam par gotovih. Odlaskom solara izgubio sam motivaciju, a koliko vidim nisam jedini.

9. Nabroji 3 svoje najdraže Alan Fordove epizode.

To je skoro nemoguće, ali u ovom trenutku to su : Cirkus, Tako je nastala grupa TNT i Superhik.

10. Za kraj, završna riječ, misao ili poruka čitateljima.

Niste valjda ostali do kraja?
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 15/01/2021 : 19:22:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
kratko, ali slatko
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 15/01/2021 : 19:33:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

kratko, ali slatko



Grunfovski?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/01/2021 : 22:20:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
a gde je solar otišao??

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/01/2021 : 22:23:09  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Jerry Krause


8. Top 5 recenzenata na sajtu?

Čitam sve recenzente, pratim i poštujem. Ne bih nikoga izdvajao jer sve recenzente rado pratim. No, izdvojio bih rad na forumu jednog Spocka, Reema, Peye; ante ili jakija (i još ponekog da ne nabrajam sve). Koliko se samo korisnih informacija može saznati iz njihovih objava!


Jao, kad anto vidi ovo.


možda je mislio na Ante-a_123?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 16/01/2021 : 17:13:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
S.COM - Novinarska patrola

tex2




1. Dobroćudni i svima omiljeni tex2 također je krenuo u spisateljske vode. Možeš li nam se u kratkim crticama predstaviti i reći par riječi o sebi?

Hvala na lijepom uvodu! Uff, ovo je najteže pitanje: evo kao što bi se predstavili kvizaši: zovem se Tomislav Sreš, imam 42 godine, iz Zagreba sam, diplomirani inženjer kemije. Sretni otac dvoje djece. Ne volim sve što vole mladi :-).

2. Ja osobno za tebe imam izraz "that's my man". Stvar je u tome da se u recenzijama baš kao i ja tvrdoglavo držiš recenziranja jednog junaka. Hoće li tako ostati i dalje ili imaš namjeru recenzirati i nešto drugo?

Nemam namjeru recenzirati nešto drugo, samo Texa!

3. Svi te znaju kao velikog sportskog znalca i zaljubljenika. Otkud ta velika ljubav prema sportu općenito i navedi nam 3 svoja najdraža kluba?


Možda bi najtočniji odgovor bio kako je tata kriv za sve :-). Rodio sam se u bolnici nedaleko stadiona Dinama, pa me tata prije učlanio u Dinamo nego sve ostalo. A na televiziji je nekad bilo sporta praktički svaki dan, a vikendom od jutra do sutra, kak bi rekli. Bilo mi zanimljivo, što reći? :-). Zato ja svoju djecu nisam učlanio nigdje, a i televiziju gledaju malo, kažu da je to dobro.

Najdraži klubovi su mi: Dinamo Zagreb, Liverpool i Celtic. Nogomet je ipak broj 1 (što se ne bi reklo po avataru), žao mi što je projekt hokeja na ledu propao, kao i skoro cijeli sport u gradu! Mišljenja sam kako će sportskih uspjeha biti sve manje! A vjerovali ili ne nikad manje nisam pratio sport nego danas! Pošast generacije, nema se vremena, a ni snage, samo kilograma imam viška :-).

[4. Kako je počelo tvoje pisanje recenzija, odakle je došao motiv za pisanje?

Iz vedra neba, spontano, rekoh kad je ovo jedini forum gdje sam svaki dan, da napišem koju recenziju slabo recenziranog Texa! Iako je prošla godina što se tiče Texovih recenzija bila plodna, još uvijek je Tex jedan od najslabije recenziranih junaka. Pa materijala ima! Nisam neki pisac, ali poznajem Texov rječnik :-)

5. Veliki si Texov fan. Koje još junake preferiraš i voliš čitati?

Tex mi je naravno broj jedan. Julia mi je super, kao i Ken Parker i Judas. Ti junaci nemaju praktički loše priče! Drag mi je Mister No, Dnevnikov Marti Misterija, Nathan Never, Lazarus Ledd mi je ostao u dobrom sjećanju, baš kao i Nick Raider, iako većinu spomenutog nisam čitao jako dugo, pa je pitanje kakav bi bio dojam danas? Aldebaran i Betelgeuse sam pročitao već dva puta i oba puta bio oduševljen! Antares nikako da mi nabave u Bibliobusu :-). To su mi najdraži Fibrini stripovi. Znači, raznovrsni junaci! Ono što bi zadnje uzeo čitati je Dylan Dog.

6. Nabroji nam i ti svoj top 3 omiljenih scenarista i crtača.

Tex ima najbolju ekipu crtača pa je teško izabrati, ali Fusco, Civitelli, Ticci od crtača, a scenaristi Bonelli, Nolitta, Berardi.

7. Kakav je plan za ovu godinu, namjeravaš li više pisati i oboriti svoj rekord s brojem recenzija?

Možda kao Sergei Bubka svake godine napišem jednu receniju više :-). Plan je kad se ulovi vremena napisati nešto, bez pritiska. Plan je da nema plana! Nešto će sigurno biti objavljeno, budući da su tri recenzije već poslane :-)

8. Tvoj top 5 najrecenzenata na sajtu?

Svatko tko napiše recenziju je vrijedan spomena. Srećom ima puno entuzijasta koji pišu recenzije! O imenima ne bih.

9. Nabroji 3 svoje najdraže Texove epizode.

Carsonova prošlost, Cheyenne Club, Bijeg iz Andervillea.

P.S. Tex uistinu ima hrpu odličnih priča, bacite pogled u Texove topice u Bonelli podforumu!

10. Nešto za kraj, završna riječ, misao ili poruka čitateljima.

Sretna 2021 svim stripofilima i forumašima!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 16/01/2021 : 17:16:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Time smo završili s prvim setom intervjua. Već se pripremaju nova pitanja u drugom setu intervjua. Kad svi pošalju odgovore idemo ponovno s objavljivanjem.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 17/01/2021 : 00:00:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Tex, vrijedna radilica sportskog podforuma, nema ukusa u klubovima, ali ima u stripovima
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9174 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 17/01/2021 : 00:32:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Jerry, baš razmišljam, bila bi fora da si napravio recenzije recenzenata

šalim se, odličan posao!

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 17/01/2021 : 10:08:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Još jednom svaka čast Jerryju i svim intervjuiranima. Možda su mi samo malo prekratki neki odgovori. Jerry, si razmišljao da sugovornicima staviš neki minimum od recimo 200 riječi po odgovoru?

Btw, čestitke Reemu na tekstu o snježnim Bonelli pričama! Divan tekst koji me vratio u djetinjstvo i probudio sjećanja poput madeleine kolačića. Hvala Reem!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/01/2021 : 10:14:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
@Jerry: Ima li šanse da sve intervjue baciš na prvi stranu, a da komentari idu poslije?
Da bude preglednije, ili da se stave na početnu...

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 17/01/2021 : 11:50:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Kad vidim da je tex2 kemičar, sad mi je tek jasno otkud Reemu sva ona silna pirotehnika, kemikalije i dimne zavjese, u antologijskom izboru za forumaša godine prije izvjesnog vremena...

Ali tražiti bushidove glasače i bacati petarde pod prozore...ccccc....ccccc...,a tex2 je mislio da Reem nabavlja pirotehniku da uveseli djecu u čitavoj županiji, kad tamo....
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12352 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 17/01/2021 : 12:22:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Btw, čestitke Reemu na tekstu o snježnim Bonelli pričama! Divan tekst koji me vratio u djetinjstvo i probudio sjećanja poput madeleine kolačića. Hvala Reem!

Hvala Shaner, drago mi da ti se svidjelo Pitao sam se hoće li ljudi uopće uspjeti doći do kraja sa čitanjem, evo jedan Hercule veli da je dvaput pročitao ;)

quote:
Originally posted by DiSkAcH

@Jerry: Ima li šanse da sve intervjue baciš na prvi stranu, a da komentari idu poslije?
Da bude preglednije, ili da se stave na početnu...

Mislim da tek tad ne bi bilo preglednije, bila bi ogromna količina teksta na prvoj stranici. Bolje je ovako, a i Jerry je ostavio prostor u 2.postu teme da upravo može staviti imena s kojima je odradio intervjue. Ako želi, Jerry može dodati samo poveznice sa njihovim imenima, kad se klikne na nickove, odvede ih odmah na intervju:

igor 12
Paka01
Hercule Poirot
ReemCP
Spock
Kila Banana
tex2



@Hercule -

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 17/01/2021 : 16:26:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Odlična ideja Reem, bilo bi ipak malo previše staviti sve intervjue na 1. stranicu. Ne znam napraviti ovo s linkovima na nickovima intervjuiranih, pa si mi baš pomogao. Kopirat ću sad i postaviti na 1. stranicu.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 17/01/2021 : 16:33:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Još jednom svaka čast Jerryju i svim intervjuiranima. Možda su mi samo malo prekratki neki odgovori. Jerry, si razmišljao da sugovornicima staviš neki minimum od recimo 200 riječi po odgovoru?


To sve ovisi o sugovorniku. Kako su oni raspoloženi napisati takav će biti i intervju. Većina je dosad bila razgovorljiva.

Sljedeći tjedan slijedi skupljanje odgovora na 7 novih intervjua. Mislim da ćete biti zadovoljni s novim sugovornicima, bit će tu i malih iznenađenja s izborom nekih, ali otom potom.
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 18/01/2021 : 23:38:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Stvarno neka neko od modova pinuje temu. Ovo je odlično za one koji će se tek odlučiti da pišu recke i za upoznavanje ljudi, takođe.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture

Edited by - Gil-galad on 18/01/2021 23:38:59
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 21/01/2021 : 18:40:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

Stvarno neka neko od modova pinuje temu. Ovo je odlično za one koji će se tek odlučiti da pišu recke i za upoznavanje ljudi, takođe.



da, dobra vam je ovo ideja
mislim da više pripada u podforum 'stripovi, nego ovdje

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 22/01/2021 : 12:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Prebačeni smo na sticky, ali znači na podforumu stripovi.

Očekujem uskoro i preostale intervjue, nekoliko ih je predano, ali nisu svi. Molim kandidate da uskoro pošalju svoje intervjue, ne moraju pisati eseje, Shaner se zezao. ;)
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/01/2021 : 12:59:10  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Mogu da vratim u podforum Bonelli, ukoliko ti je tako draže. ;)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 22/01/2021 : 13:10:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Pa ne znam, svejedno, po temi više pripada ovdje. Znaš li gdje je posjećenost veća, moram izreklamirati sljedeće intervjue..
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/01/2021 : 13:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Onda ovde.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 22/01/2021 : 13:32:59  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Pa ne znam, svejedno, po temi više pripada ovdje. Znaš li gdje je posjećenost veća, moram izreklamirati sljedeće intervjue..



Ne znam, mene je Spock onomad lijepo počastio svakakvim pridjevima kad sam u šali priupitao zašto izbor recezenta godine nije u Bonelli pdf-u, budi sretan što si sad izgleda lišo prošao napravivši nešto vrlo slično tome na što sam ja aludirao (temu o recenzentima otvorio tamo).



izvinite, morao sam, bilo je jače od mene
nedajte se smesti, topic je zanimljiv
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.8 seconds. Snitz Forums 2000