forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Superstrip Alan Ford
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Tonka24
Advanced Member



14517 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 14/01/2021 : 00:30:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Zanima me koliko vrijedi kolekcija, za koliko je otišla zadnja aukcija?

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/01/2021 : 09:19:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ne znam za koliko i kad je ovdje otisla zadnji put cijela kolekcija. Ne sjecam se.
Zavisi o ocuvanosti. Imas trenutno jednu jako lijepu u strogoj ocijeni cetiri plus. Sa vise od pola primjeraka u ocjeni -5, -5/5 i 5 za 5000 eura. (Ako trebas javi mi se) A opet, nedavno je prodano samo prvih 12 kartonaca za tu cifru, ovdje na aukcijama...pa ti vidi, gdje, sto i kako je razumna cifra i bodovanje kako doci do takvog iznosa.
Ja svoju prvu kolekciju u ocjeni 5, jer za mene nesto od 50 godina starosti ne moze biti glanc, (a siguran sam da bi ogromna vecina ovdje za takvo sto rekla 'glanc'), procjenjujem na 10 000 eura. No ne bi je prodao niti da je zdravlje u pitanju. Po meni to je prava cijena za jako lijep, i ocuvan komplet, bez saranja, selotejpa, sitnih brojeva na hrbatu i naslovnicama, cistih Fordaljki, nepohabanih ocuvanih cetvrtastih knjizica. Kako rekoh, mnogi bi ovdje rekli besprijekoran komplet 1-448 Superstrip A.F. biblioteke. No uvijek ima bolji primjerak, i ja ga kroz desetak zadnjih godina konstantno dizem na veci nivo. Znaci po meni je realno za takvo sto, 75 000 kuna.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Zar
New Member



Croatia
138 Posts

Member since 10/02/2004

Posted - 14/01/2021 : 09:28:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Zar a Private Message  Reply with Quote
https://www.stripovi.com/aukcije/alan-ford-kolekcija/17295049/

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/01/2021 : 09:48:56  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zar

https://www.stripovi.com/aukcije/alan-ford-kolekcija/17295049/



Znači za 2000 eura nije otišlo. Hm,pa recimo da je to neki maximum cijene koju je moga tražit za ovo. Znači možda bi otišlo za 400-500 eura niže.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Zar
New Member



Croatia
138 Posts

Member since 10/02/2004

Posted - 14/01/2021 : 09:55:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Zar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Zar

https://www.stripovi.com/aukcije/alan-ford-kolekcija/17295049/



Znači za 2000 eura nije otišlo. Hm,pa recimo da je to neki maximum cijene koju je moga tražit za ovo. Znači možda bi otišlo za 400-500 eura niže.



Bila su prošle godine 2-3 kompleta na aukcijama, (stripovi.com, limundo, njuškalo....) sa cijenama oko 15-22.500 kn, očuvanost nekih 4-5, gledao sam za prijatelja pa znam.

Edited by - Zar on 14/01/2021 09:56:03
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/01/2021 : 10:54:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zar

https://www.stripovi.com/aukcije/alan-ford-kolekcija/17295049/




Ovdje covjek kaze da mu je do broja 30 dvadesetak komada u ocjeni 2 ili 3. (Mogu misliti na sto slice) Samo za to dovesti u red treba jos jednom ovakva cifra, minimum. Onda, fale svi Johnny Logani. 21 komad, a nije kolekcija bez njih. Sve ih je teze i teze naci u lijepom stanju. Idu i oni 100 kuna komad za lijepi primjerak. Pa ti sad vidi Ivice, a i sam znas koliko je dobre Fordove sve teze naci. Na ovoj slici knjizice su u kesicama, makar oni prvi najvazniji, pa imaju onaj nezahvalni odsjaj, da bi se tocno procijenilo po fotografiji, no koliko ja vidim, a kroz ruke mi je proslo bezbroj Fordova, ovaj mi komplet ne uljeva povjerenje. Ima masu izbljedjelih te ostecenih hrbata na vrhu i dnu. Ovo i jest neka prava cijena za ovo sto vidim. Ali nudi jos i Borgise i ostalo pa to jest bonus. To bi se sve trebalo vidjeti uzivo pa procheckirati. Znas i sam koja je velika razlika od minus pet primjerka do prave petice. Uglavnom dok covjek ne vidi sve uzivo ne moze ni prosuditi. (Nedavno mi je jedan kolekcionar osobno bio doma, u mene po neke viska Fordove, koje sam ocjenio cetiri plus pa ih je kupio i pokazao sam mu samo svoj treci komplet, jer je zelio znati koja je to razlika od 4+ do -5. Pa nije mogao vjerovati sto ja drzim za minus 5. Kaze njemu je to ludilo, odlican roman. Ostala dva jaca kompleta mu nisam ni pokazao, da ne 'oboli') Sve u svemu, komplete se dode osobno pregledati i procijeniti, jer tu se uostalom radi i ozbiljnijim novcima, a svi nemamo isti kriterij. Moje ocjene su stroge i gledam na dosta detalja.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 14/01/2021 11:22:20
Go to Top of Page

Zar
New Member



Croatia
138 Posts

Member since 10/02/2004

Posted - 14/01/2021 : 13:03:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Zar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Zar

https://www.stripovi.com/aukcije/alan-ford-kolekcija/17295049/




Ovdje covjek kaze da mu je do broja 30 dvadesetak komada u ocjeni 2 ili 3. (Mogu misliti na sto slice) Samo za to dovesti u red treba jos jednom ovakva cifra, minimum. Onda, fale svi Johnny Logani. 21 komad, a nije kolekcija bez njih. Sve ih je teze i teze naci u lijepom stanju. Idu i oni 100 kuna komad za lijepi primjerak. Pa ti sad vidi Ivice, a i sam znas koliko je dobre Fordove sve teze naci. Na ovoj slici knjizice su u kesicama, makar oni prvi najvazniji, pa imaju onaj nezahvalni odsjaj, da bi se tocno procijenilo po fotografiji, no koliko ja vidim, a kroz ruke mi je proslo bezbroj Fordova, ovaj mi komplet ne uljeva povjerenje. Ima masu izbljedjelih te ostecenih hrbata na vrhu i dnu. Ovo i jest neka prava cijena za ovo sto vidim. Ali nudi jos i Borgise i ostalo pa to jest bonus. To bi se sve trebalo vidjeti uzivo pa procheckirati. Znas i sam koja je velika razlika od minus pet primjerka do prave petice. Uglavnom dok covjek ne vidi sve uzivo ne moze ni prosuditi. (Nedavno mi je jedan kolekcionar osobno bio doma, u mene po neke viska Fordove, koje sam ocjenio cetiri plus pa ih je kupio i pokazao sam mu samo svoj treci komplet, jer je zelio znati koja je to razlika od 4+ do -5. Pa nije mogao vjerovati sto ja drzim za minus 5. Kaze njemu je to ludilo, odlican roman. Ostala dva jaca kompleta mu nisam ni pokazao, da ne 'oboli') Sve u svemu, komplete se dode osobno pregledati i procijeniti, jer tu se uostalom radi i ozbiljnijim novcima, a svi nemamo isti kriterij. Moje ocjene su stroge i gledam na dosta detalja.



Tonka 24 je pitao koliko je otišla zadnja aukcija, uopće nisam gledao šta si ti napisao i postao sam zadnju aukciju. Uglavnom, kolega iz Srbije je kupio odličan komplet za 2.300 eura (3.000 eura je bila početno tražena cijena) i to u Srbiji što je njemu bilo najvažnije.

Ne namjeravam s tobom kao i pola foruma ulaziti u neke rasprave, vrlo dobro znam što je glancer, a što nije i kako se kreću cijene.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/01/2021 : 13:40:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Bravo!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DRAŽEN
New Member

171 Posts

Member since 06/12/2015

Posted - 14/01/2021 : 14:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DRAŽEN a Private Message  Reply with Quote
Ja za moj komplet tražim
SUPERSTRIP 430 - 447
a može i SVET 11-28.
Ne moraju biti glanceri. Bitno je da se ne raspada i da ima naslovnu i zadnju stranicu.
Ako neko ima za prodaju neka se javi.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14517 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 14/01/2021 : 17:09:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Hvala svima na komentarima.
75 000 kuna je ipak malo pretjerano, nije ni 5 000 mala cifra ( iako vjerujem da vrijedi toliko ).

Možda se na kraju odlučim ipak za pojedinačnu kupnju ili čak klasik Hc.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
839 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 18/07/2021 : 17:56:04  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message  Reply with Quote
Upravo traje aukcija kompleta Alan Ford Super strip biblioteka. Možda da neko stavi link do te aukcije, cijena več sada astronomska😉
Ko zna, gde ce biti končna cijena ovog kompleta?
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 18/07/2021 : 19:07:51  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
baš pogledah aukcije :

https://www.stripovi.com/aukcije/alan-ford-1-448/18597118/

iće to još

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/07/2021 : 20:00:13  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Čudno mi je da ljudi ostavljaju ogromne ponude na jednu lošu sliku?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
839 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 18/07/2021 : 20:18:27  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message  Reply with Quote
Jaki, ja sam skoro siguran, da su se bidovatelji javili prodavacu za vise slika... Ako ne, ako je u pitanju samo inercija, onda "svaka dala" ... 😉

Edited by - giant on 18/07/2021 20:18:52
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 18/07/2021 : 20:20:08  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Čudno mi je da ljudi ostavljaju ogromne ponude na jednu lošu sliku?


Šta? Ne viruješ opisu?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 19/07/2021 : 01:15:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
A jbt. Pa tko su ova dvojica koji bidaju?

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/07/2021 : 08:38:45  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Neki likovi šta imaju novaca.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/07/2021 : 08:51:46  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by jaki

Čudno mi je da ljudi ostavljaju ogromne ponude na jednu lošu sliku?


Šta? Ne viruješ opisu?


Pa ne.Na slici se vidi da su nekima rubovi požutjeli a vidi se i bar jedan iskrivljenog hrpta.
Tip napisao da ne odgovara na upite i ne šalje slike?Očigledno,ima puno ljudi s viskom novaca...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/07/2021 : 09:51:52  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Pa nema ih puno,samo dvojica. Zasad.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 19/07/2021 : 11:26:38  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Pa nema ih puno,samo dvojica. Zasad.


Evo i trećeg...
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 19/07/2021 : 12:22:09  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote

što znači ono, da nikad nisu bili na kiosku nego da su stigli direktno iz Vjesnikove Arhive?
Ovo čujem prvi put? Kako su stigli iz Vjesnikove Arhive? Jel to legalno? Jesu li ukradeni? Koliko takvih kompleta još ima u toj arhivi? Mislim meni je to malo sumljivo......Da nisu slučajno stigli iz neke tiskare, kao oni piratski ZS i LMS gdje se odjedanput pojavila masa glancera...ne znam, ionako neču bidati ali mi je sumljivo ali mislim da treba biti oprezan, jer se radi o velikim novcima
Go to Top of Page

PaoloRivera
Average Member



Croatia
516 Posts

Member since 09/09/2014

Posted - 19/07/2021 : 12:36:42  Show Profile Show Extended Profile  Send PaoloRivera a Private Message  Reply with Quote
Vjerojatno od ili preko nekog tko je radio u Vjesniku. Nemoguce je znati je li ukradeno ili ne, ali ja u svakom slucaju nesto ovako vrijedno nikad ne bih kupovao preko aukcija, nego valjda uzivo? :D suludo
Go to Top of Page

PaoloRivera
Average Member



Croatia
516 Posts

Member since 09/09/2014

Posted - 19/07/2021 : 12:38:20  Show Profile Show Extended Profile  Send PaoloRivera a Private Message  Reply with Quote
A cinjenica da prodavac iz nekog razloga izbjegava bilo kakav kontakt prije kupovine mi nesto govori po pitanju legalnosti…
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 19/07/2021 : 13:06:51  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
i sad zamisli, da te netko prevari za 10.000+ eura prodavajuči ti neka piratska izdanja (tiskana tko zna gdje) umjesto originala i ti mu onda zalijepiš negativni na avkciji, isto ko netko drugi nekome drugome koji nije dobio strip kojeg je platio 10 kuna....mislim i ovi negativni na avkcijama nemaju jednaku težinu, ako se radi o težim prevarama, onda bi trebao ključ odmah a ne čekati još 3 negativna, da ga se zaključa.
Naravno, ne kažem da su ovo pirati, samo sam dao primjer.
Go to Top of Page

PaoloRivera
Average Member



Croatia
516 Posts

Member since 09/09/2014

Posted - 19/07/2021 : 14:20:46  Show Profile Show Extended Profile  Send PaoloRivera a Private Message  Reply with Quote
Mislim da bi ovo bilo prije za zatvor nego ban
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 19/07/2021 : 14:23:43  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

i sad zamisli, da te netko prevari za 10.000+ eura prodavajuči ti neka piratska izdanja (tiskana tko zna gdje) umjesto originala i ti mu onda zalijepiš negativni na avkciji, isto ko netko drugi nekome drugome koji nije dobio strip kojeg je platio 10 kuna....mislim i ovi negativni na avkcijama nemaju jednaku težinu, ako se radi o težim prevarama, onda bi trebao ključ odmah a ne čekati još 3 negativna, da ga se zaključa.
Naravno, ne kažem da su ovo pirati, samo sam dao primjer.


Zalevatiš nekog za 10 milja eura i jedina kazna ti je minus na aukcijama.... Jebenica 😂😂😂😂
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000