forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 B-strana
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 27/01/2021 : 10:13:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Waylon Jennings je jedan od najprofilnijih country glazbenika uopće, a svojevrsna biografska pjesma "Don't You Think This Outlaw Bit's Done Got Out of Hand" mu je jedna od poznatijih i izvođenijih skladbi. Zašto je spominjem? Zato što postoji i još jedna verzija te pjesme, objavljena na posthumnom albumu "Waylon Forever" iz 2008. godine. Naslovljena je "Outlaw Shit" i predstavlja nam alternativnu varijantu ove prvospomenute pjesme. Po meni je Outlaw Shit mnogo bolja skladba, sporija, teža i efektivnijav te ostavlja puno jači dojam nego original.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/01/2021 : 14:21:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Waylon Jennings - for gas. Odlican! Nikad prije cuo... thx!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/01/2021 : 14:36:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Kada je Johnny Cash 1994. godine izbacio album "American Recordings", prvi u istoimenoj seriji albuma, bio je to znak povratka kralja country glazbe na tron. Jedna od pjesama na spomenutom albumu je i "Thirteen", atmosferična skladba zlokobnog prizvuka. Ništa čudno ukoliko primjetimo da ju je za Casha napisao nitko drugi negoli Glenn Danzig. Pet godina kasnije, 1999., Danzig je napokon izbacio i svoju verziju spomenute pjesme. Očekivano, drugačijeg je zvuka nego originalna Cashova verzija, ali idalje se tu radi o nečemu što vrijedi poslušati.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 28/01/2021 14:36:57
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/01/2021 : 15:45:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Hej, hej, hej...
Cash i Amercan records... Rick Rubin koji je moga izrazitog favorita za r'n r hram vjecnosti izvukao sa dna. Sa najvecim zadovoljstvom i nestrpljivim iscekivanjem sam pratio Cashove projekte dok su trajali, a bilo je to dekada cijela.
Mrak. Ludilo. Neke od najboljih obrada ikad. Svaku koju je obradio kao da je njegova. Kao i Stulic isto. Identicno. Moze biti zato je i slicnost sa imenom i nadimkom neupitna.
Cave, Petty, NIN, Depesovci, Sting, Soundgarden... whou ou o.
American Cash recordings Johnny gotovina kes... mrak ploce/albumi.
A Glenn Danzing, sto reci?
Misfits, Danzing...
Sjajan pjevac, umjetnik...
Samo da je Mother snimio vec je u Hall of fame...
Nije mu odvratna Metallica zakurac uzela pjesmu.

Nego, cekaj malo Paka...sto je ovo? Imas najblizi glazbeni ukus mome ovdje u ovoj 'tocionici' glazbe...
Kako, kako pobogu ne kuzis onog Johnnya?
Ne ide mi u glavu, za pasa Boga....

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 29/01/2021 : 11:23:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Zadržimo se još malo na obradama i alternativnim verzijama. Pjesmu "See That My Grave Is Kept Clean" je 1927. godine originalno napisao i snimio američki blues pionir Blind Lemon Jefferson. Mnogo je poznatih glazbenika snimilo svoju verziju (npr. Bob Dylan, Grateful Dead, B.B. King, Lou Reed, itd...), no mislim da posebno treba izdvojiti slovensku grupu Laibach koja ju je obradila u svom industrial stilu, kako to već znaju napraviti.




Druga stvar na koju bih se osvrnuo je pjesma "Što ću nano, dragi mi je ljut" pjevačice Bisere Veletanlić. Pjesma je izašla 1976. godine, autor pjesme je Goran Bregović i nije stoga za čuditi se što su muzika i melodija (s drugim tekstom) ponovno iskorišteni dovih 8 godina kasnije za pjesmu Bijelog Dugmeta. Mislim da nije problem prepoznati o kojoj se pjesmi radi.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 29/01/2021 : 11:33:05  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Laibach je obradio i dio albuma Betlesa "Let it be". Čije su verzije legendarnih pjesama bolje :)

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 29/01/2021 : 11:41:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Jedna meni vrhunska obrada.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/01/2021 : 12:53:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Paka, najtoplije preporucam See that is my grave kept clean od Dream Syndicate-a i Steve-a wynn-a.

https://youtu.be/WlOpHcm_9p0

Meni najdraza. Svirao ju je u Zagrebu 2003-e, u Ksetu. Nas 500/600 natiskanih unutra. Pakleni koncert. Tad mu se bend zvao Stewe Wynn and miracle 3.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/01/2021 : 13:01:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Obrada Paranoida jako zanimljiva, svida mi se.
Laibach postujem! Nekad su mi ok, nekad ne... nazalost gledao sam ih samo jednom, a trebalo je vise... Bilo je, (bili su) odlicno(i).

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 29/01/2021 : 13:53:13  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Obrada Paranoida jako zanimljiva, svida mi se.
Laibach postujem! Nekad su mi ok, nekad ne... nazalost gledao sam ih samo jednom, a trebalo je vise... Bilo je, (bili su) odlicno(i).



Koja turneja?
Oni se dosta razlikuju ovisno o albumu koji sviraju. Bio na pet-šest njihovih nastupa i samo su prva dva bila slična, a ovo ostalo ogromna razlika. Najbolja verzija nastupa je NATO turneja, a najdosadnija je ipak ona verzija Bacha "Laibachkunstderfuge".


Izađu na pozornicu i optrilike 50 minuta se "igraju" na laptopima

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 29/01/2021 13:55:14
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/01/2021 : 15:27:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
17 lipnja 2014-e.
HNK Split.
Promocija albuma Spectre. Bilo je jako, jako dobro. Ambijent specifican. Splitsko kazaliste je jako lijepo i akusticno. Puno ko sipak. Trazila se karta vise...
Mene je dojmilo, a nema sto nisam uzivo odgledao/odslusao.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 29/01/2021 : 16:20:14  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

17 lipnja 2014-e.
HNK Split.
Promocija albuma Spectre. Bilo je jako, jako dobro. Ambijent specifican. Splitsko kazaliste je jako lijepo i akusticno. Puno ko sipak. Trazila se karta vise...
Mene je dojmilo, a nema sto nisam uzivo odgledao/odslusao.



A Spectra...u Zg je to bilo u Lisinskom (čini mi se). Koliko su uopće puta nastupali u Splitu (ne djeluje mi da su previše puta)? U Zg nema gdje nisu bili Tvornica, Pauk, SC, Lisinki, MSU....



Ali ovo je ono najjače od njih, ostalo je samo zanimljivost ali ništa trajno. Još i danas me trnci prođu kad se sjetim kako je Tvornicom tutnjalo, a sve u potpunom mraku. Ne znaš je li počelo ili je nestalo struje i krče zvučnici

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 29/01/2021 16:24:38
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 29/01/2021 : 16:38:10  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl
Mene je dojmilo, a nema sto nisam uzivo odgledao/odslusao.



Pa vjerojatno ima toga ;)

Dylan kad na Šalati slavi rođendan i jubilarni nastup s The Bandom na neverending touru!
Manu Chao u Maloj dvorani DS-a svira sat vremena s upaljenim svjetlima (koncert je kao gotov)!
...i tak to

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/01/2021 : 16:43:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Jbg. Sve sam te klubove koje si pobrojio visekratno pohodio na raznim koncertima. Di je jos Boogaloo, Mocvara, Kset, Lap, Sax, Jabuka, Klaonica, Hard place, Vintage, Lauba, ITD, bocarski dom ... sve sam ih obisao... Bit ce i petnaestak puta neke. Jbg Zagreb je Zagreb. Obozavam koncerte u Zagrebu, to mi je kao doma da sam, jer ovdje dolje nema nista... U Splitu nemam pojma koliko je Laibach puta bio. Zaista se ne sjecam. Ali nije puno sigurno...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 29/01/2021 : 16:46:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Split je nekad davno imao super metal koncerte (Rotting Christ, Devastation, Evergrey, Quo Vadis), no davno je to već postala totalna prčija, a i ljudi su debili. Zadnji strani metal koncert na kojem sam tamo bio je Stoned Jesus ima par godina i bilo je tragično. Bend je bio super, al bilo je jedno 50 ljudi maksimalno, plus nije bilo zaštitara pa im se neki pijani idiot stalno penjao na stage i dirao opremu. Prekinuli su nastup nakon 4-5 pjesama i pokupili se ća, a ako mene pitaš, dobro su i učinili.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 29/01/2021 16:49:23
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/01/2021 : 16:49:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by ivanl
Mene je dojmilo, a nema sto nisam uzivo odgledao/odslusao.



Pa vjerojatno ima toga ;)

Dylan kad na Šalati slavi rođendan i jubilarni nastup s The Bandom na neverending touru!
Manu Chao u Maloj dvorani DS-a svira sat vremena s upaljenim svjetlima (koncert je kao gotov)!
...i tak to


A Zagreba sto se tice i mjesta gdje sam gledao koncerte bio sam jos u malom pogonu, Dinamovom stadionu, veliki i mali Dom sportova, Velesajam, Hipodrom, Arena, Salata, KC Drazen Petrovic...
Ma nema di nisam. Za jednog Splicu, koji placa sve sam i ide gore izricito zbog svirki, a nisam novinar, priznaces zaista puno...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 29/01/2021 : 16:51:55  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Split je nekad davno imao super metal koncerte (Rotting Christ, Devastation, Evergrey, Quo Vadis), no davno je to već postala totalna prčija, a i ljudi su debili. Zadnji strani metal koncert na kojem sam tamo bio je Stoned Jesus ima par godina i bilo je tragično. Bend je bio super, al bilo je jedno 50 ljudi maksimalno, plus nije bilo zaštitara pa im se neki pijani idiot stalno penjao na stage i dirao opremu. Prekinuli su nastup nakon 4-5 pjesama i pokupili se ća, a ako mene pitaš, dobro su i učinili.



Klasika za male sredine

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/01/2021 : 16:52:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Split je nekad davno imao super metal koncerte (Rotting Christ, Devastation, Evergrey, Quo Vadis), no davno je to već postala totalna prčija, a i ljudi su debili. Zadnji strani metal koncert na kojem sam tamo bio je Stoned Jesus ima par godina i bilo je tragično. Bend je bio super, al bilo je jedno 50 ljudi maksimalno, plus nije bilo zaštitara pa im se neki pijani idiot stalno penjao na stage i dirao opremu. Prekinuli su nastup nakon 4-5 pjesama i pokupili se ća, a ako mene pitaš, dobro su i učinili.


A sta kazes u Zadru, na Puntamiki, koncert Megadetha naprasno prekinut na petoj sestoj pismi, jer je Mustaina rulja gadala bovanima. Pogodili ga u gitaru, ruku i glavu... covik se skupija i isa ca... ja gleda svojim ocima.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/01/2021 : 16:55:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by Paka01

Split je nekad davno imao super metal koncerte (Rotting Christ, Devastation, Evergrey, Quo Vadis), no davno je to već postala totalna prčija, a i ljudi su debili. Zadnji strani metal koncert na kojem sam tamo bio je Stoned Jesus ima par godina i bilo je tragično. Bend je bio super, al bilo je jedno 50 ljudi maksimalno, plus nije bilo zaštitara pa im se neki pijani idiot stalno penjao na stage i dirao opremu. Prekinuli su nastup nakon 4-5 pjesama i pokupili se ća, a ako mene pitaš, dobro su i učinili.



Klasika za male sredine


Dragi moj, Split je velika sredina za masu toga, da ne kazem sve, ali priznajem svirki nema. Bar ne onih koje vrijede. Uvjek sam to govorio, ne bjezim od cinjenica, ali mala sredina nikako nije...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 30/01/2021 : 15:07:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Nakon što je Ivanl nahvalio Heaven and Hell za popizdit morao sam opet baciti uho na to.
I bome nakon 2-3 slušanja moram priznat da je to ipak jako jako dobar album! Fino ujednačen, bez loše pjesme i sa finim mejdenovskim soundom. Ne znam zašto mi prije nikada nije zvučao tako dobro kao sada s time da ga nisam slušao jako jako dugo. Mislim da je zadnji put to bilo tamo negdje 2011.
Ne znam što se promijenilo od tada. Uši mi nisu bile na servisu pa mogu jedino okrivit činjenicu da mi sve staro zvuči bolje nego nekad jer ne mogu smislit ovu današnju digitalnu produkciju.

Bok, kako si.

Edited by - Cromwell on 30/01/2021 15:07:29
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/01/2021 : 15:58:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Nakon što je Ivanl nahvalio Heaven and Hell za popizdit morao sam opet baciti uho na to.
I bome nakon 2-3 slušanja moram priznat da je to ipak jako jako dobar album! Fino ujednačen, bez loše pjesme i sa finim mejdenovskim soundom. Ne znam zašto mi prije nikada nije zvučao tako dobro kao sada s time da ga nisam slušao jako jako dugo. Mislim da je zadnji put to bilo tamo negdje 2011.
Ne znam što se promijenilo od tada. Uši mi nisu bile na servisu pa mogu jedino okrivit činjenicu da mi sve staro zvuči bolje nego nekad jer ne mogu smislit ovu današnju digitalnu produkciju.


Samo nastavi, bit ce ti i bolji i bolji. Najbolji.
Cuj, Maiden ti tada nije bio ni trunka onog sto ce tek postati, sto je danas...
Ali tu ti je remek djelo produkcije Martina Bircha, koji ce to kasnije raditi sa Maidenom, Whitesnakeom...
Osim besprijekorne glazbe tada cetiri glazbenika u naponu snage, i odlicnih tekstova, taj je album prezajebano produciran. Sto je pokojni genije tipaka i mixeta u studiju, i sam kazao.
'Bicem' ih je tjerao, ali isplatilo se...
Remek djelo!
Samo ti nastavi, i slusaj ga najglasnije!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 31/01/2021 : 20:46:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ovaj put stiže jedna prava B-strana. Kada su Maideni 1980. godine izbacili svoj prvi singl "Running Free", na B-strani se nalazila kompozicija "Burning Ambition", danas već zaboravljena pjesma koja (ja mislim) nikad nije svirana uživo. Meni je strašno draga i pokazuje nešto mrvicu mekšu stranu ranih Maidena. Za razliku od A-strane na kojoj bubnjeve svira Clive Burr, na "Burning Ambition" je bubnjao njegov prethodnik Doug Sampson.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/02/2021 : 11:50:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Meni je Burning ambition uvjek bila draga pjesma, ali s vremenom zaboravis na nju, pa se evo ovako, kao i ovim postavljanjem ponovo prisjetis. Meni je ovo Maiden-vesela pjesma. Leprsava rock-heavy stvar. Kratka, puna, veselih gitara. E sad vidi paradoksa, na svjetlo dana je izisla sa Running Free, pjesmom koju Maideni sviraju uvijek, svugdje, na valjda svakom koncertu sve do dan danas, a ovu nisu odsvirali nikad... bas steta.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/02/2021 : 11:56:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nego, evo jedna lijepa, zaboravljena, razigrana, idlicno odsvirana pjesma, danas jako losih U2. Ova 'stvar' nije nasla onomad mjesta na odlicnom Achtung baby, i bila je B strana. Cesto je sebi pustam za gust, a vrijedi u, i za dosadni ponedjeljak...
Mozda je niste culi.

https://youtu.be/H3PE_tZ6rtI

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/02/2021 : 17:16:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Jedna meni vrhunska obrada.

https://www.youtube.com/watch?v=l7s29OLLX18&ab_channel=BackToTheGoldTimes



Zanimljiva, ali ova mi je jos bolja (ko da su sami napisali pjesmu)
https://youtu.be/xtUDKKC7n8E


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000