forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 B-strana
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/02/2021 : 09:33:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Tonto

Jedna meni vrhunska obrada.

https://www.youtube.com/watch?v=l7s29OLLX18&ab_channel=BackToTheGoldTimes



Zanimljiva, ali ova mi je jos bolja (ko da su sami napisali pjesmu)
https://youtu.be/xtUDKKC7n8E





A 'bacite uho' na ovu verziju...

https://youtu.be/THM0eDqAzmU

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/02/2021 : 12:34:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Pjesmu "I'm a Rebel" je originalno napisao Alex Young, stariji brat Angusa i Malcolma Younga iz AC/DC-a. Upravo je AC/DC i snimio originalnu verziju pjesme 1976. godine s Alexom za vokalom, dok je Bon Scott pjevao prateće vokale. Njihova verzija nikad nije objavljena niti je puštena u javnost. Njemački bend Accept je 1979. godine snimio obradu koju ovdje možete čuti te je objavio kao naslovnu stvar istoimenog drugog albuma iz 1980.godine. To je zapravo jedina službena varijanta pjesme ikad objavljena jer nikad nije dokazana autentičnost svim onim verzijama za koje piše da ih izvodi AC/DC, a koje se mogu naći na youtubeu.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 02/02/2021 : 13:50:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Tonto

Jedna meni vrhunska obrada.

https://www.youtube.com/watch?v=l7s29OLLX18&ab_channel=BackToTheGoldTimes



Zanimljiva, ali ova mi je jos bolja (ko da su sami napisali pjesmu)
https://youtu.be/xtUDKKC7n8E





A 'bacite uho' na ovu verziju...

https://youtu.be/THM0eDqAzmU


Nema meni do ove, jača duplo od originala... nemojte me sad razapeti.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/02/2021 : 14:11:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
E kako obozavam ovu pismu...pa to je.
Dvaput sam je cuo uzivo na koncertima Accepta tokom 2018-e, u Ateni i Becu i strasno je efektna. Cesto je izvode. Ona je upravo ono sto ja zovem ljuta rokija brale! AC-e, moze samo zaliti sto je nema u svojoj oficialnoj pjesmarici.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/02/2021 : 14:15:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Faith no More, verzija War pigsa, briljantna. Nenormalna. Odlicna. Bio sam u Ljubljani 1993-e, kad su odsvirali cijeli Real thing i Angels dust,(kompletne), steta sto nisu 'siknuli' i ovu...
Ali jesu We care a lot, takoder raritetnu, jos dik su bili sa onim prvim pjevacem, ljutim narkomanom.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 02/02/2021 : 14:43:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto
Nema meni do ove, jača duplo od originala... nemojte me sad razapeti.




Neke stvari ne možeš izbjeć. To ti je valjda jasno

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 02/02/2021 : 14:52:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote




Najbolja obrada Tom Waitsa.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/02/2021 : 15:55:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Volim Whitesnake, odlični su mi u svim fazama, od onih prvih blues rock albuma pa do kasnijih glam metal godina. Između posljednjeg albuma iz faze 80'ih, "Slip of the Tongue" i svojevrsnog reuniona 2008. s "Good to Be Bad" izbacili su i jedan danas pomalo zaboravljeni uradak, "Restless Heart" iz 1997. godine. Originalno je to trebao biti Coverdaleov solo album, no zbog marketinških razloga je obljavljen pod nebuloznim imenom David Coverdale & Whitesnake (nešto slično kao "Seventh Star" pod imenom Black Sabbath featuring Tony Iommi). Restless Heart je jedan vrlo dobar i zreo uradak, nažalost često zanemarivan... Među dražim stvarima su mi Don't Fade Away i ova koju vam linkam dolje, All In the Name of Love.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/02/2021 : 10:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
I ja jako volim whitesnake, s tim sto je meni prvih 5 albuma neusporedivo bolje od onog poslje. Ali ima Cowerdale svoj dir i dobro je to. Jednom davno sam ih gledao uzivo kao predgrupu Judas Priestu i malo mi je islo na nerve Coverdaleovo vizualno prenemaganje, ali glazbeno su bili odlicni. I onda sam ih drugi put odgledao na Salati prije dvije godine, gdje su mi bas odlicno pasali. Jako dobar nastup, narocito jer su zatvorili vecer sa Deep Purpleovom Burn. Grande finale za sjecanje i dugo pamcenje. Tako Purple vise ne mogu odsvirati nista svoje... Paka je si li bio 03. 07. 2019-te gore?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/02/2021 : 10:43:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Bio sam, super mi je upala Burn onako kao iznenađenje na kraju. Dobar koncert skroz, ali prekratak. Gledao sam ih i u Ciboni na The Purple Album turneji te par godina prije toga u Domu Sportova. Platio ulaznicu 200 kn i onda dok sam išao kući nakon koncerta našao 100 kn na podu

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/02/2021 : 11:48:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
To se trazi. Ja u Munchenu izlazim iz neke 'halle' sa Black Sabbatha, (sve su im hale, stadthalle, ovo ono), i nosim one velike tvrde plasticne case za vratiti na sanku, a na podu 20 eura. Poio jos tri pive i rekao, fala in!
Nego, cuo sam da su na Purple album turneji bili losi... Da su izheavimetalizirali pjesme do bola...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/02/2021 : 11:58:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Meni osobno najslabiji od ova 3 puta šta sam ih gledao.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/02/2021 : 16:21:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
E, da... ja se vise ne sjecam u kojem sam zakutku planete bio tokom Purple turneje, ali ljudi koji vole medij i materiju, i znaju sto pricaju, rekli su mi da je odvec Heavy Metala, tu. Ja obozavam hevi, ali album koji sam preslusao je pretenciozan i zasran. Steta, jer je David tu nekad bio car, i to su jebiga i njegove pjesme. Bolje bi bilo da ih je otpjevao, (citaj da su ga odsvirali), kao u originalu. Za razliku od Gillana, Coverdale to jos uvijek moze...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/02/2021 : 16:49:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ne zaboravi ni Glenna Hughesa, čovjek još uvik zvuči vrlo dobro.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/02/2021 : 17:04:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ma di zaboravit...
Njegovo pojacavanje Coverdaleovog vokala je nezaboravno.
Ovo je pravi primjer;

https://youtu.be/t4fDCwDiWJQ

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 07/02/2021 : 10:49:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ovaj put idem skroz suprotno i postavljam jednu A-stranu. Rain Fall Down je drugi singl koji su Rolling Stonesi izbacili za svoj album "A Bigger Bang" iz 2005. godine. Kao i većina novijeg materijala Stonesa, o "A Bigger Bang" se pričalo onda kada je izašao da bi zatim malo po malo pao u zaborav, međutim mišljenja sam da ovu pjesmu stvarno treba izdvojiti jer se radi o sasvim solidnom uratku vrijednom slušanja.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 07/02/2021 10:50:03
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/02/2021 : 16:20:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pa da, sigurno. Od megalomansko/stadionskih kontinuiranih fabrickih atrakcija, Kotrljajuce kamenje je zaista najiskrenije. To dolazi od, kako bi kazao; minimalno angaziranog slusatelja/postovatelja ovog benda. No, zaista jest tako. Po mom skromnom misljenju ovi njihovi albumi u dekadi ipo, unazad imaju itekako sto reci i pokazati.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 07/02/2021 : 17:02:49  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Top 10 Stones stvari u zadnjih 40 god koje nisu bile singlovi:

"Pretty Beat Up"
"It Must Be Hell"
"Dirty Work"
"Slipping Away"
"The Worst"
"New Faces"
"Thief in the Night"
"Dangerous Beauty"
"Look What the Cat Dragged In"
"Blue and Lonesome"
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/02/2021 : 17:24:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sta nisi tutnija to u top deset topic?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 07/02/2021 : 17:48:15  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
To je za mainstream, ovo je alternativni b-izbor :)
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/02/2021 : 19:54:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ne znam sto je mainstreamnije od Kotrljajuceg kamenja, uopce...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 09/02/2021 : 13:03:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Reach Out je b-strana singlice Wasted Years iz 1986. godine i zanimljiva je zato što je za vokale zaslužan Adrian Smith, dok je Dickinson na back vokalima. Odlična stvar koja pokazuje koliko Smith voli AOR, plus je skroz dobar kao vokalist. Inače, dobar mi je i njegov solo projekt ASAP.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/02/2021 : 16:46:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Heh, moja prva turneja Maidena. Nezaboravne tri veceri zaredom; Beograd/Zagreb/Ljubljana. Hala Pionir/Dom sportova/Tivoli. Rujan '86-e...
Odlican album. Odlican singl. Odlicna B strana. Inace, oduvijek mi je Adrian drag glazbenik, puno drazi i bolji od Dave-a. Nije ga zaludu Bruce 'vukao' po svojim solo albumima. A i povratak u Maiden je onomad bio uvjetovan i Adrianovim povratkom.
Rockerska stvar. Steta sto ih 'Djevica' nije vise imala...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 11/02/2021 : 22:30:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ovo je po mom osobnom mišljenju jedna od najboljih neobjavljenih pjesama uopće i među najboljim Dylanovim kompozicijama. Originalno je snimljena 1983. godine, no svjetlo dana je ugledala tek 1991. na kompilaciji "The Bootleg Series (Rare & Unreleased). Pravo je čudo da je Dylan odlučio ne uklopiti je na album "Infields" iz '83. godine. Vrhunska pjesma, tekstualno, kompozicijski, izvedbom, ma sve. E da, Mark Knopfler je na gitari.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 12/02/2021 : 10:43:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Bravo paka, totalno sam zaboravio na ovu stvar. Genijalna, sinoć sam je izvrtio bar šest puta kad si je stavio. Sad si me dobro zajebo, neću se skinuti s boba cili dan. :)

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000