forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Epska fantastika - knjizevnost
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 26/01/2021 : 14:38:05  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Pretrazivao sam forum i nisam nasao ovakav topic. Ako postoji neka modovi ovo zakljucaju i samo postave link.

Ali dok se to ne desi, ako se uopste desi, bilo bi lepo da malo diskutujemo na ovu temu. Sta ste citali a da valja, sta biste preporucioi, sta planirate da kupite, sta vam je u najavi zanimljivo itd.

Ja upravo citam Krvavu zemlju od Aberkrombija i on mi je maestralan kao i u prethodnim knjigama. Kod nas je on u izdanju Lagune.

https://www.laguna.rs/a768_autor_dzo_aberkrombi_laguna.html

Posle ove ide jos jedna njegova, Malo mrznje. I onda sam procitao sve sto je Laguna objavila.

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/01/2021 : 14:47:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Evo ja ću započeti s jednim nepopularnim stavom Moorcockov Elric mi je dosadan. Pročitao sam jednu i pol knjigu (one što je izbacila Zagrebačka Naklada) i ono, ne znam... Kao, zanimljiv mi je taj cijeli svijet i likovi, no radnja me niti malo nije uvukla u sebe.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 26/01/2021 : 15:01:52  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja imam Murkoka u izdanju Plave ptice i znam da mi je bio super kada sam bio klinac. Ali od tada ga nisam uzeo u sake. Probao strip od Makonda i bio mi je uzasan. Sumnjam da cu ga ponovo citati. Sad cu da zavrsim Aberkrombija pa cu nesto drugo. Imam pune police, nikad da stignem.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/01/2021 : 15:40:07  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Evo ja ću započeti s jednim nepopularnim stavom Moorcockov Elric mi je dosadan. Pročitao sam jednu i pol knjigu (one što je izbacila Zagrebačka Naklada) i ono, ne znam... Kao, zanimljiv mi je taj cijeli svijet i likovi, no radnja me niti malo nije uvukla u sebe.


Ja ti se divim...
Nisam moga ni pola knjige pročitati.
Na stranu tema,meni taj tip ne zna pisati tj.loš je.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/01/2021 : 15:44:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Ak nekom treba aberkrombi
Laguna
Prvi zakon 3 knjige
65 marki s postarinom

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 26/01/2021 : 15:47:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
kao klincu mi je puno znacila le gvin i zemljomorje... mada nisam odavno ponovio pa ne znam kako je ostarilo
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 26/01/2021 : 19:12:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
Nikada mi se knjige nisu svidjele, pa čak ni stripovi sa mnogo texta. Ali za to se kćerka zatelebala u njih i ima pune police.U duetu smo zaueli pola kuće i rat vodimo oko posljednje poluprazne
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 26/01/2021 : 20:15:49  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
:) Nemoguce da ti Hobit recimo nije legao..
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 26/01/2021 : 20:36:50  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Objasnite vi meni zašto se meni knjige ovog žanra nikad nisu sviđale, pošto ja ne znam. Obožavam tematiku, volim filmove i serije tog tipa, ali knjige nikako..Gospodar prstenova dosadan, Hobit onako. Pokušao sam da čitam onaj Točak vremena, odustao posle desetak stranica, Zemljomorje (ne znam tačno koja knjiga) sam pročitao možda 40 i to na silu...

Dragi Bravo, u čemu je moj problem? ;)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/01/2021 : 20:47:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Objasnite vi meni zašto se meni knjige ovog žanra nikad nisu sviđale, pošto ja ne znam. Obožavam tematiku, volim filmove i serije tog tipa, ali knjige nikako..Gospodar prstenova dosadan, Hobit onako. Pokušao sam da čitam onaj Točak vremena, odustao posle desetak stranica, Zemljomorje (ne znam tačno koja knjiga) sam pročitao možda 40 i to na silu...
Nema tu objasnjenja. Cak ni od dragog Lastana.
Dragi Bravo, u čemu je moj problem? ;)


Moja stara cita cijeli zivot 5-6 knjiga mjesecno. Od matematickih zadataka, preko religijskih i filozofskih rasprava do beletristike. Bit ce procitala par knjiznica velicine Marka Marulica u Splitu, za ilustraciju. Ali Johna Ronalda Reuela Tolkiena ne moze nikako, pa nikako. Visekratno je pokusavala, bit ce kao sto sam ga ja sveg iscitao jedno 5 puta.
Nema tu objasnjenja... isto kao sto ti stujes Zagora a netko ne kuzi cemu to...
Cak da pitas i dragog Lastana, odgovora nema.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 26/01/2021 23:00:48
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/01/2021 : 20:48:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
@manhunter:
Možda ti se ne sviđa stil pripovijedanja? Tolkien zna npr. pisati strašno "sporo", s puno opisivanja i objašnjavanja, dok radnja ide baš polako. Meni se njegov stil sviđa. Možda jednostavno trebaš probati nešto novije, drugačije pisano... Recimo Pjesmu Leda i Vatre ili pak Joea Abercrombiea, Guya Gavrela Kaya ili tako nekog od "modernijih" pisaca gdje je stil pisanja drugačiji.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 26/01/2021 20:48:46
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 26/01/2021 : 20:55:23  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Pokušao sam i Martina da čitam. Kunem se u GoT, meni je čak i kraj serije bio ok, ali knjige nisam mogao da čitam, a nije da se nisam trudio. Recimo ovako, od barem 10-20 knjiga na tu temu, nijedna mi se nije svidela da je završim..Jedino mi je u sećanju ostala Trudy Canavan i njena The Age of the Five Trilogy, njih sam jedino pročitao...
A čitam čak i stručnu literaturu na temu Srednjeg veka, vitezova i sl.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

osmo
Average Member

Bosnia and Herzegovina
645 Posts

Member since 12/11/2004

Posted - 26/01/2021 : 20:57:22  Show Profile Show Extended Profile  Send osmo a Private Message  Reply with Quote
Epsku fantastiku najviše i čitam. Čak više od stripova.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/01/2021 : 21:00:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Pokušao sam i Martina da čitam. Kunem se u GoT, meni je čak i kraj serije bio ok, ali knjige nisam mogao da čitam, a nije da se nisam trudio. Recimo ovako, od barem 10-20 knjiga na tu temu, nijedna mi se nije svidela da je završim..Jedino mi je u sećanju ostala Trudy Canavan i njena The Age of the Five Trilogy, njih sam jedino pročitao...
A čitam čak i stručnu literaturu na temu Srednjeg veka, vitezova i sl.



Ništa onda, možda jednostavno nije za tebe Ja npr. volim horor u knjigama i u stripu, a u filmu ga ne mogu smisliti.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Gru
Average Member



817 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 26/01/2021 : 21:01:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Pretrazivao sam forum i nisam nasao ovakav topic. Ako postoji neka modovi ovo zakljucaju i samo postave link.

Ali dok se to ne desi, ako se uopste desi, bilo bi lepo da malo diskutujemo na ovu temu. Sta ste citali a da valja, sta biste preporucioi, sta planirate da kupite, sta vam je u najavi zanimljivo itd.

Ja upravo citam Krvavu zemlju od Aberkrombija i on mi je maestralan kao i u prethodnim knjigama. Kod nas je on u izdanju Lagune.

https://www.laguna.rs/a768_autor_dzo_aberkrombi_laguna.html

Posle ove ide jos jedna njegova, Malo mrznje. I onda sam procitao sve sto je Laguna objavila.



Što bi spadalo u ovaj žanr? Pjesme leda i vatre, gospodar prstenova? Zadnje od fantastike sam čitao Clive Barkera "Utkani svijet", no kako rekoh, neznam da li ovo spada u epsku fantastiku.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 26/01/2021 : 21:05:11  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Utkani svet je više horor, to sam pročitao. ;)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/01/2021 : 21:37:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
@manhunter

Probaj Guya Gavriela Kaya. Paka ga je već spomenuo, ali za slučaj da ti je promaklo.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/01/2021 : 22:06:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Izbjegavam fantastiku
Zbog
Mnogo stranica
Mnogo nastavaka
Mnogo nedovrsenoga
Mnogo knjiga iz istog svijeta kao dodatak
Mnogo neprevedenog na vrijeme dok si nalozen
Da sad ne ulazim u kvalitet pisaca

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 26/01/2021 : 22:15:28  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
@Manhunter
Probaj Aberkrombija. On bas dere kako drzi dinamiku. Bas za razliku od Tolkina koji puno opisuje kod ovog je dosta akcije i okreta, brutalnosti.. Odlican, ali odlican je Aberkrombi. Ali neverovatno mi da volis tematiku a knjige ti ne idu. Tocak vremena je vrhunski!! Treba malo vremena da udjes u svet i onda ti ide kao mleko. Zao ti kad se zavrsi.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 26/01/2021 : 22:16:28  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gru
Što bi spadalo u ovaj žanr? Pjesme leda i vatre, gospodar prstenova? Zadnje od fantastike sam čitao Clive Barkera "Utkani svijet", no kako rekoh, neznam da li ovo spada u epsku fantastiku.



Pa Tolkin ti je reper za zanr
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 26/01/2021 : 23:09:18  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Čitao neko Eriksona? Gomila ljudi ga nahvalila kao boga, ja pokušao i nije išlo, previše mi bilo konfuzno. Moraću da mu dam još jednu šansu. Laguna najavila u februaru sedmi deo.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 26/01/2021 : 23:15:05  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Imam ali ne bih pocinjao dok se ne zavrsi.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 26/01/2021 : 23:25:00  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Valjda će sve to objaviti Laguna kako valja. Bio je problem sa prodajom, pa su se na fb iz grupe EF aktivirali da bi podigli prodaju i sad ide kako ide.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/01/2021 : 23:59:23  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Objavit ce isto ko bujoldicinog milesa i reprint olimpa

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 27/01/2021 : 00:32:17  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Videćemo, imaju ovu koja izlazi u februaru i još tri. Ludilo bi bilo da prekinu.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 27/01/2021 : 10:29:06  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Čitao neko Eriksona? Gomila ljudi ga nahvalila kao boga, ja pokušao i nije išlo, previše mi bilo konfuzno. Moraću da mu dam još jednu šansu. Laguna najavila u februaru sedmi deo.



Pročitao kompletnog ima nekoliko godina kao i 6 knjiga koje je napisao Ian C. Esslemont, koje dopunjavaju priču iz više uglova. Najbolje što sam čitao od epske fantastike do sad, a pročitao sam dosta, niko nije ni blizu ovim knjigama. Interesanto je da mi je prvi dio i najgori jer je poprilično konfuzan i čitaoca odmah baca u vatru bez predigre i previše objašnjavanja. Ali posle je jebenica. Opet ću sve da ih pročitam jer je novih a dobrih knjiga sve manje.

...

Edited by - vope on 27/01/2021 10:29:56
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.73 seconds. Snitz Forums 2000